TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Hava Vanaları

için 134 sonuç bulundu.

Hava Vanaları

Akvaryum hava filtreleri, akvaryumda balık beslemek isteyenlerin ilk alması gereken malzemelerden bir tanesidir. Akvaryum hava filtrelerinin olmazsa olmaz iki parçası vardır; bunlardan biri hava borusu, diğeri de hava vanasıdır. Bütün bu parçalar genel olarak akvaryum suyunu oksijen açısından zengin tutmakla, suyu pisliklerden arındırmakla ve suyun içerisindeki biyolojik dengeyi korumakla görevlidir. Bu düzenekte üstüne düşen görevi yerine getiren hava vanası hakkında bilmek istediklerinizi burada bulabilirsiniz.

Hava Vanası Nedir?

Hava Vanası Nedir?

Akvaryum hava vanası hava tahliye vanası, hava motoru vanası, hava hortumu vanası, hava atma vanası veya hava ayar vanası gibi birçok farklı şekilde anılabilir. Aslında bu isimler size bu vananın ne işe yaradığı hakkında fikir verecektir. Akvaryum hava filtresi suyun altında duruyorsa onu en iyi şekilde kullanabilmeniz ve hava giriş çıkışını kontrol edebilmeniz için hava vanasına ihtiyaç duyarsınız. Suda birden fazla hava yoluna ihtiyaç duyulduğunda da hava vanalarına başvurabilirsiniz. Hava vanalarını akvaryumda farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için de en az iki veya üç vana bulundurmanız gerekebilir. En iyi performans için hava filtresiyle beraber bir hava kontrol vanası, bir de kontrol vanası şart. Hava kontrol vanası suya hava giriş çıkışını düzenlerken kontrol vanası da suyun hava borusuna geri pompalanmasını, dolayısıyla hava filtresini su basmasını önler.

Hava Vanası Nasıl Takılır?

Hava Vanası Nasıl Takılır?

Hava vanası hava filtresiyle birlikte geldiyse filtrenin montaj talimatlarını takip edebilirsiniz. Parçaları ayrı ayrı alıp birleştirmek istiyorsanız da işiniz zor değil. Önemli olan vananın çıkışlarını ve bu çıkışların ne işe yarayacağını hesap etmek. Hava vanaları yaygın olarak iki çıkışlı olur. Hava filtrenizde bir çıkış varsa iki çıkışlı bir vana yeterli olacaktır. Bu vananın bir çıkışını hava borusu yardımıyla hava pompasına bağlayıp başka bir vanayı hava taşına ve diğer bir vanayı süslemeye bağlayabilirsiniz. Ama üç çıkışlı bir hava vanası diğer vanalara fazla havayı boşaltarak hava pompasına geri hava basıncı olmasının da önüne geçer. Tabii ki fazla havanın nasıl boşaltılabileceğine ve hava pompasına zararın nasıl en aza indirilebileceğine dair hava vanası paketinde varsa talimatlara göz atmayı ihmal etmeyin.

>Hava Vanası Fiyatları Ne Kadar?

Hava Vanası Fiyatları Ne Kadar?

Hava vanası küçük bir ürün olduğu için hava vanası fiyatları da fazla yüksek değil. Fiyatlar genelde hava vanasındaki çıkış sayısına göre değişiklik gösterir. Deep Fix, JBL, Dophin, Europet ve diğer markaların hava vanalarını web sitemizde bulabilirsiniz. Balıklarınız için tüm ürünleri incelemek ve akvaryumdaki dostlarınıza rahat bir yaşam sağlamak için Balık kategorimizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

AQUADINE (2)
Aquael (1)
Boyu (2)
(66)
Dophin (2)
Europet (1)
Fluval (2)
Ista (8)
JBL (10)
Leecom (1)
Liya (11)
Meç (8)
Red Sea (1)
Sera (2)
Venys (2)
YILDIZ (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(29)
ve üzeri (43)
ve üzeri (44)
ve üzeri (44)
ve üzeri (46)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL