TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Hava Motoru

için 1,591 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Hava Motoru

Akvaryumların olmazsa olmazlarından biri de hava motorudur. Balıklarınıza iyi bakmak ve onların yaşam süresini uzatmak için n11.com’un Balık kategorisi altındaki hava motoru çeşitlerine hemen göz atmaya başlayabilirsiniz.

Hava Motoru Nedir?

Hava Motoru Nedir?

Hava motoru nedir?” denildiğinde cihazın tam olarak ne olduğu anlaşılmıyor ama daha açık haliyle “hava pompası veya “hava pompa motoru” denildiğinde aklınızda bir ışık yakacaktır. Bir hava motoru, akvaryum suyunun içindeki havayı, muhtemelen basınç kullanarak gidermeye yarar. Tipik hava motorları havayı elektromıknatıs kullanarak giderir. Bu elektromagnet, lastik bir diyaframı hızlı hızlı titretir. O yüzden, hava motoru çalışırken havayı gidermenin yanı sıra gürültü de çıkarabilir. Bunun için “Bu hava motoru sessiz çalışır” gibi ibarelere dikkat etmeniz gerekecektir. En çok sorulan sorulardan biri de “hava motoru nasıl çalışır” sorusu. Su motorları suyun yerini değiştirerek çalışır. Motordan geçen hava suya salıverildiğinde baloncuklar yaratır. Baloncuklar suyla yer değiştirip suyu karıştırarak karbondioksiti yüzeye gönderir.

Akvaryum Hava Motoru Çeşitleri Nelerdir?

Akvaryum Hava Motoru Çeşitleri Nelerdir?

Hava motorları temel olarak ikiye ayrılır. İçsel motorlar doğrudan akvaryumun içine yerleştirilir ve öyle çalışır. Dışsal motorlar ise pompaya eklenmiş hortumun suya bırakılmasıyla havayı hareket ettirir. Hava motorları çalışmak için bir elektrik kaynağına ihtiyaç duyar. “Hava motoru nasıl takılır?” sorusunun cevabı zor değil ama öncelikle aldığınız ürünün talimatlarını okumanız şart.

Hava Motoru Ne İşe Yarar?

Hava Motoru Ne İşe Yarar?

Akvaryumda suyu temiz tutmak balıkların yaşaması, hatta sağlıklı yaşaması için büyük önem taşır. Suyu devridaim ettirmek veya filtrelemenin yanı sıra hava motorları ile suyu yüzeye ittirerek havayla temas etmesini sağlar, yani suyu havalandırır. Bu temas karbondioksiti havaya salıverir ve suyun havadaki oksijeni soğurmasına fırsat tanır. Karbondioksit yüzeye yakın kısımda yerleştiği için salıverilmesi için suyun karıştırılması gerekir. Hava motorları dolaşım yaratarak suyun durgunlaşmasını da engeller.

Akvaryum Hava Motoru Fiyatı Ne Kadar?

Akvaryum Hava Motoru Fiyatı Ne Kadar?

Akvaryum hava motoru elektrikli bir cihaz olduğu için fiyatının motorsuz akvaryum aksesuarlarından yüksek olacağını düşünebilirsiniz ama küçük bir hava motorunu 12,5-25 TL arası fiyatlarda bulmanız bile mümkün. 50-150 TL arasında seçenekleriniz çok daha fazla. Ürünü alırken değiştirilebilir parçaları, örneğin akvaryum hava motoru filtresi ve akvaryum hava motoru lastiği gibi parçaların fiyatlarını da hesap etmeniz faydalı olacaktır. Resun, Tetra, Sobo, Rs, Hailea, JBL, Eheim, Quik, Regent, Sera, Atman, Yaban ve diğer birçok markanın hava motoru çeşitlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Balığınızın bakımı için ihtiyacınız olan diğer tüm ürünlere Balık kategorimizden erişebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8in1 (1)
Ada (1)
Albatros (5)
Aleas (4)
Angora (14)
Apex (1)
Aqua Deco (1)
Aqua-Pro (2)
AQUA10 (5)
Aquael (5)
Aquanic (2)
Aquavira (1)
Atlantik (2)
Atman (15)
Boyu (30)
Champion (7)
(731)
Dophin (22)
Ecr (1)
Eheim (37)
EJET (10)
Elite (1)
Europet (1)
Fluval (2)
Hailea (45)
Hopar (6)
Hydor (1)
Ista (3)
JBL (47)
Jeneca (3)
Jet (1)
Liya (6)
Minjiang (2)
MOUSE (2)
Percell (3)
Pet Garden (22)
Quik (1)
REGENT (42)
Resun (193)
Ribao (1)
Rs (27)
Sera (20)
Sobo (123)
Sun Sun (3)
Sunsun (8)
Tetra (82)
Venys (4)
Xlilong (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(173)
ve üzeri (243)
ve üzeri (271)
ve üzeri (275)
ve üzeri (284)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL