Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Koltuk Örtüsü

için 2.871 sonuç bulundu.
Renk seçiniz

Koltuk Örtüsü

Koltuklar, ev dekorasyonunda özenle seçilen mobilyalardan biridir. Salon ya da oturma odasının şekline ve tasarımına göre koltuklara karar verilirken, yüzeyi ya da rengi de oldukça dikkat edilen kriterler arasındadır. Üzerinde uzun zaman geçirilen koltuklar zamanla eskidiği ya da kirlendiği için çoğu kişi tarafından koltuk örtüsü kullanmak oldukça pratiktir. Evde özellikle çocuk ya da evcil hayvan var ise koltuklar çok çabuk kirlenebilir veya deforme olabilir. Bu yüzden de serilecek olan bu ürünler ile koltukların kullanım ömrünü uzatmak mümkündür. Koltukları sadece kirden korumak için değil rengini değiştirmek için de örtü kullanılır. Herhangi bir renkte seçilen koltuklar, örtü yardımı ile bir süre sonra başka bir renk ile değiştirilebilir. Böylelikle hem koltuklar ile salona ya da oturma odasına yenilik getirilmiş olur hem de ev dizayna başka bir görünüm kazandırılabilir. Odaların tasarımı birbirinden farklı ise ve koltukların yerlerini değiştirmek istiyorsanız yine seçeceğiniz farklı renkte ve model örtü ile koltuklarınızın görüşüne ayrı bir hava katabilirsiniz. Bunlar, aynı zamanda sadece koltuklar için değil sandalyeler için de kullanılan bir ev tekstil ürünüdür. Böylelikle sandalyenin rengi de kumaş cinsi de değişime uğrar. Örtüler oturulduğunda kayan eşyalar olarak bilinse de artık firmalar bu sorunun önüne geçmek için farklı kumaşlar üretir oldular. Bu yüzden de sizi rahat ettirecek ve kaymaz ürünler arasından beğendiğiniz modeli seçebilir ve kısa bir sürede evinize yenilikler getirebilirsiniz. Daha önceden kullandığınız örtülerinizi de pratik yöntemler ile koltuğunuza sabitleyebilirsiniz. Ev estetiğinize uygun ürünleri keşfetmek için siz de salon tekstili kategori sayfamıza göz atabilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Modelleri

Koltuk Örtüsü Modelleri

Koltuk örtüsü modelleri her eve ve zevke uyacak birçok çeşit içerir. Kullanıma göre de değişiklik gösteren modeller arasında amacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Örtüler direkt olarak koltuğun üzerine serilebilir şekilde de üretilmekte. Bu örtü modeli eski zamanlardan beri halen daha kullanılmakta. Buldan işi örtüler, bu kategoride en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Buldan adı verilen ürünleri aynı zamanda pike olarak da kullanabilirsiniz. Koltukları saracak ve koruyacak örtülerin kaymaması da kullanıcıyı oldukça rahat ettirir. Sürekli örtüyü düzeltmek, yere düşmesini engellemek için koltuk örtüsü kaydırmaz modellerini inceleyebilirsiniz. Renk renk ve farklı desenlerle sunulan kaydırmaz alternatifler koltuk üzerinde toplanma yapmadığı gibi lekelere de oldukça dayanıklı üretiliyor. Altında bulunan süngerli yapısı sayesinde istediğiniz rahatlıkta koltuklarınızda oturabilirsiniz. Örtüyü koltuğa geçirme işleminde pratiklik kazanmak istiyorsanız lastikli ürünleri tercih edebilirsiniz. Koltuk örtüsü lastikli şekilde üretilerek koltuğa hızlı bir şekilde serilmesini sağlıyor. Lastik sayesinde örtünüz daha düzgün ve sanki koltuğun kendi kumaşı gibi duracaktır. Bu örtüler arasında tercih yaparken sadece koltuk minderlerinizi değil isterseniz komple mobilya kısmını da örtü içerisine dahil edebilirsiniz. Böylelikle mobilyanızda oluşabilecek çiziklerin de önüne geçmiş olursunuz. Koltuğa örtülüş biçiminden sonra ise ürünün kumaşına da ayrıca karar verebilirsiniz. Buldan işi modellerden başlayan bu moda daha sonrasında hızla genişlemiş ve birçok kumaş cinsi bu ürün gamına giriş yapmıştır. Bürümcük kumaş sıkça görmeye alışkın olduğumuz kumaş çeşidi arasında bulunur. Elastik özelliği bulunan bürümcek kumaş aynı zamanda ütüleme gerektirmediği için de kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Örtülerde pamuklu kumaşların yanı sıra kadife ve deri kumaşlar da oldukça popüler haldedir. Koltuklarınızı deri almadıysanız ancak derinin şıklığını yine de yaşamak istiyorsanız seçeceğiniz renkteki deri örtüler ile aradığınızı bulabilirsiniz. Modeller arasında daha rahat karar vermek için ürünlerde belirtilen özellikleri inceleyebilirsiniz. Aramanızı daralttıktan sonra ise renk seçeneklerinden istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Böylelikle lastikli ve beyaz ya da bürümcük ve kırmızı örtü isteğiniz varsa kısa bir sürede karşınıza çıkacaktır. Şimdi siz de Else koltuk örtüsü ürün sayfamızdan çeşitli tasarımlara göz atarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Koltuk Örtüsü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Severek ve beğenilerek seçilen her ürün gibi koltuklar da uzun süre kullanılmak için alınır. Evde ailecek zaman geçirmek, dinlenmek ve misafir ağırlamakta sıkça kullanılan koltuklar zaman geçtikçe yıpranmaya başlar. Örtü kullanımı ise koltukların miadını uzatmada oldukça etkili birer eşya olur. Bu ürünler ilk olarak koltukları leke, toz gibi etmenlere karşı korur. Koltuk örtüsü kumaşları arasından seçim yaparken bu yüzden de öncelikle kumaşın kalitesine dikkat etmek gerekir. Su tutmayan, kolay yıkanabilir, mobilyaya renk salmayacak ürünler seçilmelidir. Örtü olmadığı zaman koltuğa dökülen zorlu bir lekenin çıkarılması oldukça güçken, bu lekenin örtüde olması ile koltuğunuzu korursunuz. Tek yapmanız gereken örtünüzü silmek ya da yıkamak olur. Birçok koltuk minderinin çıkarılır kumaştan olmaması sebebiyle de örtüler temizlik için oldukça pratik hale gelir. Küçük çocuğu olanlar ya da evinde evcil hayvan besleyenlerin bildiği şeylerden biri de koltukların çok çabuk kirlenmesidir. Tüylerin zorlukla çıkarılması ya da tırmık izlerini düşünecek olursanız bu seçenekler sizin hayat kurtarıcınız olabilir. Koltuk örtüsü çeşitleri fazla olması nedeniyle de odaların tarzı bir anda değiştirilebilir. Eski koltuklarınızın renginden çok sıkıldıysanız yeni alacağınız örtüler ile istediğiniz konsepti yaratabilirsiniz. Böylelikle hem yeni koltuk alma derdinden kurtulmuş hem de bütçenize önemli bir katkı sağlamış olursunuz. Renkler arasında kararsız kalıyorsanız takım olarak almak yerine tek tek de alabilirsiniz. Her koltuğun farklı renk ve desende olması evinize canlılık katmak için oldukça ideal bir fikir. Sürekli değil ama ara sıra örtüler ile ortamın havasını da değiştirebilirsiniz. Evde düzenlenen bir organizasyonda koltuklarınızı bu yolla da süsleyebilirsiniz. Hem kalabalıkta koltukların zarar görmesini bu şekilde engelleyebilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Koltuk Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Örtü kullanmak için öncelikle koltuğunuzun ölçülerini bilmelisiniz. Ürün satın alırken bu ölçülere uygun alternatifler seçilmeli. Aksi takdirde ya örtüler koltuğunuza çok büyük gelecek ve çirkin bir görüntü yaratacaktır ya da küçük gelecektir. Bu tarz sorunları ortadan kaldırmak için koltukların her detayını ölçmek önemli. Koltuğunuzu ölçmek için kroki çıkarmak ve çizgilerin üzerine not almak bir yöntem olabileceği gibi sırt, minder, kol, derinlik gibi ölçüleri tek tek yazabilirsiniz. Koltuk örtüsü dikimi kişiye özel olacağı gibi standart şekilde de üretilmekte. Her iki dikim sonrasında alacağınız ürünü düzenli bir şekilde koltuğa yerleştirmelisiniz. Evlerdeki tarzın her geçen gün değişmesi ile örtü kullanımı da farklı bir hâl alabiliyor. Sevdiğiniz bir örtüyü koltuğun tamamını kapamayacak ve çapraz şekilde kullanabilirsiniz. Şal gibi sereceğiniz modeller sadece koltuklarınıza değil yaşam alanınıza da farklı bir hava katacaktır. Ayrıca bu tarz örtüler ile koltuğunuzu iki renk olarak da kullanma avantajını yakalarsınız. Dilediğiniz zaman da örtünüzün yerini değiştirebilirsiniz. Koltuk örtüsü takımı sadece koltuklarda değil sandalyelerde de kullanılabilir. Sandalyelerinizin kumaşları eskidiyse ya da yeni olanları korumak istiyorsanız lastikli ürünlerden seçebilirsiniz. Bu ürünler de yine koltukta olduğu gibi sandalyeye uygun üretildiği için ölçü sorunu yaşamayacağınızı bilmelisiniz. Koltuklarınız ile uyumlu olmasını istiyorsanız aynı kumaştan örtü seçebilirsiniz. Sandalyeleri farklı bir alanda kullanacaksanız kadife, sandy ya da dalgıç kumaş gibi farklı kumaş türlerinden birini de tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun sıkça kullandığı sandalyeler için ise rengarenk kumaşlardan birini takabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuz oyun oynarken sandalyelerinizi çizmez. Kolay yıkanabilir kumaşlar ile de herhangi bir lekeyi rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Eğer çok sık koltuğunuzun örtülerini yıkayacaksanız çabuk kuruyan kumaşları tercih edebilirsiniz. Bazı kumaşların ütü ihtiyacı da bulunmadığı için kuruduktan sonra direkt olarak koltuklarınıza ya da sandalyelerinize geçirebilirsiniz. Bu özellikleri taşıyan kumaşlar kullanıcının zamanını kendisine bırakması ile de tercih sebebi oluyor. Yemek odası takımları için ise mobilyalarınıza uyum sağlayacak birçok renk bulunuyor. Altılı olarak sandalye kılıfı alabileceğiniz gibi her birini farklı renkte de seçebilirsiniz. Zıt renklerin artık sıklıkça kullanıldığı günümüz ev dekorasyonunda sandalyelerin ne renk olacağına karar vermek sizin zevkinize bırakılıyor.

Koltuk Örtüsü Nasıl Seçilir?

Koltuk Örtüsü Nasıl Seçilir?

Koltuklarınızda kullanacağınız modeli seçmeden önce hangi koltuk için ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Sadece köşe koltuk örtüsü alacaksanız seçimlerinizi bu yönde daraltmalısınız. Ancak evdeki tüm koltukları yenileyecekseniz sizi geniş bir ürün gamı bekliyor. Bu ürünler arasında kolay seçim yapmak için ise evinizde bulunan renk yoğunluğunu göz önüne alabilirsiniz. Koltuklarınızın kendi renginden sıkıldıysanız farklı tonlarda ilerleyebilirsiniz. Bu renk değişimi koltuklarınızı yenilemiş hissi de verecektir. Aynı renge yakın renklerden seçecekseniz de ton sür ton akımını koltuklarınıza getirebilirsiniz. Bir koltuğunuz krem olurken diğerlerini kahverengi tonlarına doğru giderek ayarlayabilirsiniz. Kendi koltuklarınızın renginin dışında yer döşemenizi ya da duvar renginizi de dikkate alabilirsiniz. Evinizin diğer yerleri ile uyumlu bir koltuk severek oturmanızı sağlayacaktır. Kararınızı verdikten sonra koltuk örtüsü renkleri arasından size en uygun rengi filtreleyebilirsiniz. Böylelikle size uymayacak renkler arasında zaman kaybetmemiş olursunuz. Koltukları kaplayacak modeli seçerken hangi tarza daha yakın olduğunuza da dikkat etmelisiniz. Eskitilmiş mobilyalar ya da nostaljik perdeler ile döşenmiş bir eviniz varsa buna uygun örtüler tercih edebilirsiniz. Kadife ya da deri örtüler vintage tarzınızın bir parçası olarak uyum sağlayabilir. Pratik kullanımlar için üretilen mobilya ve tasarımlar ile dolu bir eve sahipseniz bu pratikliğinize koltuk örtüsü modern kategorisinden ürünler ekleyebilirsiniz. Seçim yaparken hoş bir görünüm için ölçülere de dikkat etmelisiniz. L koltuk tipine uygun olan örtü çekyatlara uygun olmayacağı gibi sandalyeler için olan örtüleri tekli koltuklarınızda da kullanamazsınız. Bu yüzden de alışveriş yapmadan önce koltuklarınızın ölçülerini iyi bilmeli ve alacağınız adede karar vermelisiniz. Bazı ürünler takım halinde satıldığı için de verilen rakamlara dikkat etmek gereksiz ürün alımının önüne geçmek için önemli. Sadece 3 sandalye için örtü alacaksanız 6’lı sandalye takımları elemelisiniz. Renk, kumaş ve ölçü dışında karar vermeniz gereken noktalardan biri de örtülerin desenleri. Birbirinden farklı desenlerde üretilen modeller arasından zevkinize en yakın olanı tercih edebilirsiniz. Düz desenlerin yanı sıra koltuklarınızda hareket istiyorsanız kareli, baklavalı, kırçıllı ve dalgalı gibi desenlerden birini Armada koltuk örtüsü ürün sayfamızdan sipariş edebilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Fiyatları

Koltuk Örtüsü Fiyatları

Koltuk örtüsü fiyatları her markaya göre değişebilen ürünlerdir. Markaların kullandıkları malzeme kalitesinden işçiliğine kadar farklı fiyatlar ile satış yapar. Markaların kendi fiyat politikasının yanı sıra örtülerin fiyatında değişiklik olmasının öncelikli sebeplerinden birisi ürünün uzunluğudur. Bir koltuk için harcanan kumaş ile sandalye için harcanan kumaş arasındaki metre farkı bu fiyat aralığını değiştirir. Bu yüzden de seçeceğiniz örtü adedine göre bütçenizi ayarlayabilirsiniz. Koltuk örtüsü takımı fiyatları arasındaki farkı ise seçilen kumaş cinsi de etkileyebilir. Lastikli, kadife, deri, bürümcük gibi birbirinden farklı kumaş türleri arasında değişiklik görülebilir. Kumaşın üzerine işlenen desen de üretim aşamasında maliyetleri etkileyebilen faktörler arasında bulunabilir. Kumaşlar dokuma sırasında farklı şekiller alabilirken bazı kumaşlarda düz renk üzerine dijital baskılar yapılmakta. 3 boyutlu koltuk örtüsü bunun bir örneği olarak gösterilebilir. Klasik desenli bir kumaş ile 3 boyutlunun verdiği görüntü arasında fark olduğu için bu fiyatlara da yansımaktadır. Koltuk örtüsü yerine daha minimal parçalar ile evinizin havasını değiştirmek istiyorsanız da koltuk şallarını inceleyebilirsiniz. Seçeceğiniz şalı aynı zamanda tek bir koltukta kullanmak ile sınırlı kalmayıp diğer koltuklarınızla da değiştirebilirsiniz. Bütçenize uygun şallar arasından farklı renk ve desenlerde 2-3 farklı ürün de satın alabilirsiniz. Birini berjerinize daha çok yakıştırabilirken diğerini de köşe koltuk takımınıza serebilirsiniz. Evinizi yenilerken ya da mobilyalarınızı korurken örtü için ayıracağınız bütçe belirli ise tüm bu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Birçok model arasından bütçenize uygun seçim yapmak istiyorsanız direkt olarak aradığınız fiyatı bulabilirsiniz. Bunun için de minimum ve maksimum fiyatlar ile filtreleme yapmanız yeterli olacaktır.

Koltuk Örtüsü Nasıl Dikilir?

Örtü dikiminde döşemelik kumaşlar yerine daha ince kumaşlar tercih edilir. Birbirinden farklı kumaşlar arasından karar verildikten sonra ise dikim için ölçü alınması gerekir. Ölçülere göre kalıp hazırlanır ve kumaş bu kalıplar doğrultusunda kesilir. Örtü dikiminde kalıpları direkt olarak koltuğun üzerine yerleştirerek de hazırlayabilirsiniz. Bu noktada dikiş yerlerini koltuğun üzerindeki aynı yerlere denk getirmelisiniz. Provalı dikim gerçekleştirecekseniz de kumaşı direkt koltuğun üzerine yerleştirmeli ve işaretlemelisiniz. Bu işaretler daha sonrasında kalıp olarak kullanılır ve dikime geçilir. Kesimden önce kumaşın çekme, dikiş ve büzgü payları dikkate alınmalı ve buna göre kesim yapılmalıdır. Bunun için de isterseniz öncelikle kumaşınızı yıkayabilir daha sonra dikime geçebilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Nasıl Takılır??

Takmak için öncelikle örtüyü iyice açın. Daha sonrasında koltuğun en üst kısmına her iki ucu da yerleştirin. Koltuk omuzlarından başlayarak kol koyma kısımlarına doğru çekebilirsiniz. Kolluk kısımları da oturduktan sonra en son koltuğun ortasını düzenlemek kalıyor. Her yere eşit kumaş dağılımı ile örtüyü minder ve sırtlık kısmı arasına sıkıştırmalısınız. Bunun için ince bir borudan yardım alabilirsiniz. Etek uçlarını da düzenledikten sonra keyifle oturabilirsiniz. Eğer seçtiğiniz örtü koltuğunuzu komple kaplamıyorsa ya da kol kısımları açıkta kalacaksa koltuğa göre ortalayabilir ve bu şekilde serebilirsiniz. Koltuk örtüsü modelleri lastikli olanlarda karar kıldıysanız örtmeye istediğiniz yerden başlayabilirsiniz. Alt tarafa geçireceğiniz lastik kolayca çıkmayacağı için yukarıya doğru da serme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Kaç Derecede Yıkanır?

Buldan işi, bürümcük, kaydırmaz, suni deri, kadife gibi çeşitli kumaşlardan yapılan örtülerin yıkama talimatları birbirine benzerdir. Bu ürünleri çamaşır makinenizde 30 derecede rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Makinede başka bir çamaşır olmamasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle hem örtüleriniz daha rahat yıkanır hem de kumaş farklılığından dolayı diğer çamaşırları etkilemez. Örtüleri çamaşır makinesinde yıkarken deterjan kullanımına da dikkat etmelisiniz. Çamaşır suyuna uygun olmayan örtüleri yıkarken yumuşatıcı koyabilirsiniz. Örtülerinizin üzerinde inatçı lekeler oluştuysa leke çıkarıcıları da kullanabilirsiniz. Çıkarıcıları direkt lekenin üzerine uygulayabileceğiniz gibi makinenin deterjan bölümüne de belirtilen miktarlarda ekleyebilirsiniz. Ürününüzün talimatlarını okuyup daha sonrasında yıkama işlemine geçmeniz örtülerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Koltuk Örtüsü Nasıl Kaymaz?

Kayan örtüler herkesin korkulu rüyası olabilmektedir. Her hareket ile bozulan örtülerin rahat bir kullanıma çevrilmesi için ise pratik çözümler bulunuyor. Evinizde bulunan çengelli iğneler ile örtüyü koltuğun gözükmeyen yerlerinden sabitleyebilirsiniz. Eğer bu da sizin için bir çözüm değilse örtülerinize lastik dikebilirsiniz. Çeşitli yerlerine dikeceğiniz kalın lastikler ile kaymaların önüne geçebilirsiniz. Süet veya kadife gibi kumaşlarda oluşan kaymayı önlemek için ise cırt cırt kullanabilirsiniz. Koltuğun belirli yerlerine dikeceğiniz ya da yapıştıracağınız cırt cırtlar ile örtünün bunlara tutunmasını ve sizi rahatsız etmemesini sağlayabilirsiniz. Pratik çözümlerden biri de halılar için kullanılan kaydırmaz. Koltuk ölçülerinize göre keserek bu kaydırmazları örtülerin altına koyabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(305)
ve üzeri (497)
ve üzeri (547)
ve üzeri (550)
ve üzeri (579)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL