Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Taban Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Halı Çeşitleri

Üretim Şekli

Başka bir kelime deneyin

Hav Yüksekliği

Başka bir kelime deneyin

Şekil

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Yolluk

için 2,418 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yolluk

Kapı önleri, mutfak tezgahı önü gibi alanlarda oldukça işlevsel özellikler gösteren yolluklar, halı yerleştirilemeyecek kadar dar alanların çıplak kalmasını önlemek için geliştirilmiş bir tekstil ürünüdür. Evlerde, antre başta olmak üzere birçok alanda işlevsel özellikler gösterebilen yolluklar, kapı önleri, banyo, tuvalet ve mutfak tezgahı önü gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Bunun yanında geniş odalarda parke zemin üzerinde de yolluk kullanımı yaygındır; özellikle yatak odalarında konsol önü gibi alanlarda sıkça kullanılır. Yollukların tabanları kaymaz özellikte olduğu için sizlere evin içerisinde serbestçe hareket etme imkanı sağlar. Piyasada birbirinden farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik birçok farklı yolluk modeli bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletlerde kullanılan yolluklar genellikle yuvarlak ya da oval kesim tercih edilirken, antre, hol ve mutfak gibi alanlarda kullanılan yolluklar düz kesim olarak tercih edilmektedir. Ancak evinizin şekline göre kesim tercihleri farklılık gösterebilir. Farklı renk ve desenlerdeki yolluk modelleri sayesinde evinizin havasına uyum sağlayacak yollukları seçebilir, bu sayede evinizde şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Yolluklar ile ilgili bilinmesi gereken hususlardan biri de temizliğinin oldukça basit olduğudur; ihtiyaç duydukça sulu elektrik süpürgesi ile temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı yolluklar püsküllü olurken, bazılarında dezenfektan havuzu bulunmaktadır; dezenfektan havuzu bulunan yollukların kenarlarında bırakılan ufak bir pay sayesinde yolluğun etrafından gelen kirler içeri kısımlara ulaşamamaktadır. Kenarlıkları nemli bir bez ile silerek temizlik işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yolluklar yumuşak yüzeyleri sayesinde oldukça konforludur; bunun yanında soğuk kış aylarında zeminden gelecek soğuk havayı keserek evinizin ısınmasına yardımcı olur. Yaz aylarında ise daha ince yolluklar kullanarak çocuklarınızın zemine çıplak ayakla basmasını engelleyebilirsiniz. Salon, oturma odası gibi geniş alanlar halı ile kaplanabilirken antre, hol, tuvalet gibi alanlar halı için oldukça küçüktür; bu alandaki ihtiyaç yolluk ile karşılanır. Yolluk, bu anlamda her evin ihtiyacıdır. Her bütçeye hitap etmesi nedeniyle de kullanıcılar tarafından halı, kilim ve ev tekstili ürünleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Farklı Mevsimlerde Yolluk Kullanımı

Farklı Mevsimlerde Yolluk Kullanımı

Her evin ihtiyaçları arasında yer alan yolluklar, evin halı serilemeyecek kadar dar kısımlarındaki zeminlerin örtülmesi için kullanılmaktadırlar. Evin şekline göre farklı türde yolluk modelleri bulunabilir. Uzun ve dar bir koridoru kaplamak için kullanılacak yolluk düz kesim tercih edilmeliyken tuvalet ve banyo gibi alanlarda kullanılacak yollukların koşullar dahilinde oval veya yuvarlak kesim tercih edilmesi olasıdır. Yolluk genel itibariyle kış aylarında tercih edildiği düşünülen bir ürün olsa da her mevsim kullanıma uygun çeşitli türde yolluk modelleri mevcuttur. Çoğunlukla kış aylarında yolluk halı kullanımı tercih edilir; soğuk aylarda zeminden gelecek soğukluğun bu şekilde kesilmesi sağlanır. Öte yandan yumuşak yüzeyleri sayesinde oldukça konforlu bir kullanım imkanı da sunar. Yaz aylarında ise küçük çocukların çıplak zemine basmaması için yolluk kilim modelleri sıkça kullanılır. Yolluk kilimler ile çocuğunuza güvenli bir oyun alanı oluşturma imkanı edebilirsiniz. Yolluk ölçüleri ise sizin talepleriniz doğrultusunda şekillendirilebilir. Kullanacağınız odanın ebatlarına uyum sağlayacak bir yolluk bulmak oldukça kolaydır. Ancak alacağınız yolluk yerleştireceğiniz alanın ölçülerine birebir uymuyorsa, yani yolluk alana göre biraz daha küçükse ve etrafında kayabileceği kadar bir boşluk varsa, evde hızlı biçimde hareket ederken kayıp düşmemeniz için kullanacağınız yolluk kaydırmaz özellikte olmalıdır. Özellikle banyo gibi alanlarda kullanılacak olan yolluğun kaydırmaz özellikte olması güvenliğiniz açısından oldukça elzemdir. Yolluk alışverişi yaparken bu gibi detaylara dikkat etmek gerekir. Anlaşılacağı üzere, yolluk evin hemen her yerinde kullanıma uygun, yüksek fonksiyonlu bir üründür. Uygun desen ve renk seçenekleri ile, geniş alanlarda halının yetişmediği yerleri yolluk yardımı ile kapatabilirsiniz. Yolluk yalnızca antre, hol, banyo ve tuvalet gibi kısımlarda değil, evin birçok yerinde kullanıma uygun bir tekstil ürünüdür. Sayfamızdan Dinarsu yolluk seçeneklerine bakabilir, fiyatları değerlendirebilirsiniz.

Şık Yolluk Modelleri

Şık Yolluk Modelleri

Evinizin ihtiyacına göre birçok farklı modelde yolluk piyasada mevcuttur. Yolluklar düz, oval ve yuvarlar kesim olarak farklılık gösterirken desen ve renk açısından da birbirlerinden ayrılırlar. Birçok farklı renkte ve desende yolluk seçeneklerinin bulunmasıyla birlikte son zamanlarda popülerleşmekte olan bir yolluk modeli de 3D desenli yolluklardır. 3D yolluk, barındırdığı 3 boyutlu desenler sayesinde evinize oldukça farklı bir hava katabilirler. Örneğin bu çeşit yollukların yarattığı illüzyon sayesinde evinizin orta yerinde yerin altına açılan bir delik olduğu yanılgısı oluşturulabilir. Bu tip yolluklar çoğunlukla gençler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Evinde daha oturaklı ve sade görünüm elde etmek isteyen kullanıcıların taleplerine uyacak biçimde düz ve soft renklerden oluşan yolluk modelleri de mevcuttur. Evinde yuva sıcaklığı hissetmek isteyen kullanıcıların yoğun tercihleri arasında yer alan yolluklar daha çok açık kahve tonlarındaki pelüş yolluklardır. Daha sert ve karizmatik bir görüntü için siyah ve metal renkleri tercih edilir. Çocuk odasındaki boşlukları kapatmak için kullanılan yolluklar çiçek desenli olabilir. Bazı yolluklar anti bakteriyel ve antialerjik özelliklere sahiptir; bu ürünlerin çocuk odalarında kullanımı oldukça yaygındır. Bu yolluklar toz tutmaz ve kolay temizlenebilir pratik malzemelerden üretilmiştir. Kullanacağınız yolluk paspas görevi görecekse, dezenfektan havuzu bulunan ürünlere yönelmek isteyebilirsiniz. Plastik malzeden üretilen yolluklar da bu aşamada işinize yarayabilir. Bunların yanında, günümüzde yollukların büyük bir çoğunluğu makine üretimi olsa da hala geleneksel yöntemler ile dokumuş yolluklar da varlıklarını sürdürmektedirler. Bu tür el dokuması yolluklar çoğunlukla etnik desenlere sahip olmaktadırlar. Oldukça kıymetli olan ve nadir bulunan bu yollukların bakımı da dikkatlice yapılmalıdır. Görüldüğü gibi birçok farklı ilgiye hitap eden farklı türde yolluk modelleri bulmak mümkündür. Hangi modelin sizin için en uygun olduğuna karar vermek için Saray Halı yolluk sayfamıza göz atabilirsiniz.

Alanınıza Uygun Yolluk Seçimi

Alanınıza Uygun Yolluk Seçimi

Kendiniz için en uygun yolluğu seçmeden önce evinizin koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Yolluğu evinizin hangi bölümünde kullanacağınıza göre yolluk seçiminiz farklılık gösterecektir. Bunun yanında kişisel zevkleriniz de önemli bir faktördür. Evin farklı köşelerinde kullanılmak üzere tasarlanmış farklı türde yolluk halı modelleri mevcuttur. Örneğin yolluğun kaydırmaz özellikte olması yolluk seçimini etkileyen önemli kriterler arasında yer almaktadır. Evin banyo, tuvalet ve çocuk odası gibi bölümlerinde kullanılacak yollukların kaydırmaz özellikte olması gerekir; güvenliğiniz açısından bu kriter oldukça önemlidir. Ancak antre, hol gibi alanlara serilecek yolluklarda bu kriter o kadar elzem değildir. Antre ve hol gibi alanlara serilecek yollukların düz kesim olması tercih edilebilir; bunun yanında banyo, tuvalet gibi alanlara serilecek yolluklar çoğunlukla oval kesim tercih edilmektedir. Ancak evinizin şekline göre bu seçimler değişiklik gösterebilir. Yolluğun deseni de kullanılacak alana göre değişiklik gösterir. Örneğin antre için tercih edilen bir yolluk düz ve koyu renkli olabilirken, çocuk odası için kullanılacak yolluk renkli ve örneğin çiçek desenli olabilir. Oda tasarımı ruh halini doğrudan etkilemektedir; bu nedenle çocuk odaları tasarlanırken renklerin canlı ve odanın hayat dolu olmasına özen gösterilmesi gerekir. Yolluklar da oda tasarımının bir parçasını oluşturacağı için canlı renklerle donatılmış cıvıltılı tasarımlar tercihleriniz arasında yer almalıdır. Bunun yanında, çocuk odaları için 3D desenli yolluklar da tercih edilebilir. Neşeli bir kişiliğe sahipseniz bu tür yollukları evinizin geri kalan bölümlerinde de kullanabilirsiniz. Eğer daha ağırbaşlı bir görünüm elde etmek isterseniz düz renkler sizin için daha uygun bir seçenek olacaktır. Dış kapı girişine yerleştirilen yolluklar çoğunlukla koyu renkli tercih edilmektedir; dışarıdan gelecek kirleri gizlemesi nedeniyle koyu renkler oldukça işlevseldir. Benzer şekilde mutfakta kullanılacak yolluklar da koyu renkli tercih edilebilir. Ancak banyo gibi alanlarda açık renk tercihi daha uygun olabilir. Hangi modelde yolluk seçeceğiniz evinizin koşullarına bağlı olmakla birlikte çoğunluklu sizin kişisel zevkleriniz ile ilgilidir.

Yolluk Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yolluk Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yolluk bakımı, yolluğun üretildiği malzemeye ve kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Halı cinsi yollukların temizliği çoğunlukla sulu elektrik süpürgeleri ile yapılmaktadır; eğer buna uygun bir makineniz yoksa temizlik işlemi için bu alanda hizmet veren şirketlere yolluklarınızı teslim edebilirsiniz. Kilim cinsindeki yolluklar ise çamaşır makinesinde yıkanabilmektedirler; dilerseniz kilimlerinizi 40 derecelik programda yıkayabilirsiniz. Rutin temizlikleri dışında yolluğunuzda oluşan bir lekeyi gidermeye çalışıyorsanız, Arap sabunu ve su ile yolluğunuzun lekeli kısmını temizleyebilirsiniz. Lekenin üstüne kaynar su dökmek gibi bir hataya düşmeyiniz; bu, lekenin yüzeye derinden işlemesini kolaylaştıran bir işlemdir. Ilık su ve sabun leke giderme işlemi için yeterlidir. Eğer lekeleriniz için bu müdahale yeterli değilse, leke çıkarmak için özel olarak üretilmiş ürünlere yönelebilirsiniz. Rutin temizlik işlemlerini ise standart deterjanınız ile gerçekleştirmenizde bir sakınca yoktur. Yolluğunuzu eğer balkon veya pencere kenarı gibi alanlarda kullanıyorsanız, doğrudan güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmamasına özen gösteriniz. Uzun süre güneş ışınına maruz kalmak, yolluğunuzun renginin solmasına neden olabilir. Eğer yolluğunuzu dış kapının önünde paspas olarak kullanıyorsanız, temizliğini evin içindekilere nazaran daha sık yapmanız gerekebilir. Bu tip amaçlarla kullanılacak yollukların plastik malzemeden yapılmış olması bir avantajdır; böylece yolluk, su ve sabun ile kolayca temizlenebilir. Yolluk bakımı için gerekli kriterler genel hatları bu şekilde özetlenebilir. Görüldüğü üzere bakımı ekstra bir efor harcamayı gerektirmemektedir. Evde bulunan diğer halılarınızın bakımını ne şekilde gerçekleştiriyorsanız yolluk bakımınıza da aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Ancak bu önerilerin genel bir çerçeve çizmek amacıyla verildiğini aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Üretici firmanın yolluğunuz ile ilgili bildirdiği ekstra bir temizlik ve bakım uyarısı olursa, buna itibar etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda üretici firmanın mesuliyet kabul etmeme hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle bakımını yapacağınız ürünle ilgili firmanıza danışmanız daha uygun olacaktır.

Yolluk Fiyatları

Yolluk Fiyatları

Yolluk alışverişi gerçekleştirmeden önce en çok merak edilen meselelerden biri de yolluk fiyatlarıdır. Günümüzde, her bütçeye uygun yolluk fiyatları ve modelleri piyasada mevcuttur. Yolluk alışverişi yaparken öncelikli olarak göz önünde bulundurulması gereken mesele yolluğun fiyatından önce ihtiyaçlarınıza karşılık verip vermediği olmalıdır. Öncelikli olarak yolluğu ne amaçla kullanacağınıza karar vermiş olmanız gerekir; antrede ve holde mi kullanacaksınız yoksa evin geri kalan diğer kısımlarında mı? Bu sorunun cevabına göre yolluğun kaydırmaz özelliğe sahip olup olmaması gerektiği belirlenecektir. Bunun yanında banyo ve tuvalet gibi yerlerde kullanılacak yollukların ölçüleri antre gibi alanlarda kullanılacaklara nazaran daha az olacaktır. Buna göre de fiyatlarda farklılık meydana gelebilir. Ancak akılda bulundurmak gerekir ki, fiyatları etkileyen kriterler sabit değildir. İhtiyacınız olan ürünün yüksek fiyatlı olacağı konusunda peşin hükümlü olmanız ve farklı ürünlere yönelmeniz, sizin ihtiyacınız olan ve bütçenize de uygun bir üründen uzaklaşmanıza neden olabilir. Bu nedenle kendi ihtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda araştırma yapmanız ve bu ürünler arasındaki fiyat farklılıklarını ölçüp tartmanız, verimli bir alışveriş gerçekleştirmeniz bakımından oldukça önemlidir. Bunun yanında genel hatları ile yolluklar arasında bazı fiyat farklılıkları söz konusudur. El dokuması ürünler makine üretimine göre daha yüksek ücretlere tabii olabilir; ancak bu fiyat farklılığı oldukça makuldür. Zira el dokuması ürünler uzun bir mesai gerektirirler ve üzerlerinde oldukça büyük bir emek vardır. Çoğunluklu doğal boyalar kullanılır ve bu nedenle sağlık dostudurlar. Ancak günümüz teknolojilerinin sağladığı imkanlar doğrultusunda makine üretimi yolluklar da el dokumaları ile oldukça benzerlik göstermektedir. Üstelik birçoğu anti bakteriyel özellikler göstererek sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Bu anlamda, her bütçeden insanın ihtiyaçlarına karşılık gelecek bir yolluk bulmanın mümkün olduğunu akılda tutmak gerekir. Dilerseniz siz de, sizin için en uygun yolluğun hangisi olduğunu belirlemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yolluk nasıl yapılır?

Yolluk almak isteyen insanların sıkça kafalarına takılan bazı soru işaretleri vardır; alışverişe başlamadan önce bu soru işaretlerinin giderilmesi oldukça önemlidir. Merak edilen hususların başında yolluğun nasıl yapıldığı yer almaktadır. Geçmiş yıllarda yolluklar, ülkemizde çoğunlukla Anadolu bölgesinde el emeği ile üretiliyor olsa da, günümüzde fabrikalarda da seri üretimi de gerçekleştirilmektedir. Geleneksel yöntemler ile üretilen ürünler çoğunlukla doğal boyalar ile boyanmakta bu nedenle de diğerlerine nazaran daha yüksek bir bütçeyi gerektirmektedir. El yapımı yollukların da hangi koşullarda üretildiğinden emin olmak gerekir; zira bir ürün sırf el yapımı diye kaliteli olmak durumunda değildir. Kullanılan boyalar kaliteli değilse kısa sürede, birkaç yıkama ile yolluğun renginin solduğu, boyanın aktığı görülecektir. Bu nedenle yolluk alışverişlerinizde dikkat etmeniz gereken tek kriter yolluğun üretim tarzı olmamalıdır. Üretimde kullanılan malzemelerin neler olduğuna dikkat etmek gerekir. Yolluk yapımı oldukça zahmetli bir iştir; bu nedenle bu işi, işin ehline bırakmak gerekir.

Yolluk nasıl alınır?

Yolluklar hakkında merak edilen ikinci bir husus ise yolluk alışverişinin ne şekilde gerçekleştirileceği, yolluğun nasıl alınması gerektiğidir. Bu sorunun cevabı, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenecektir. Öncelikle yolluğu hangi amaç doğrultusunda kullanacağınızın belirlenmiş olması gerekir. Evin antre, hol gibi alanlarında kullanılan yolluklar genellikle düz kesim olurken tuvalet, banyo gibi alanlarda kullanılan yolluklar yuvarlak veya oval kesimdir. Diğer yandan banyo gibi alanlarda kullanılacak yollukların kaydırmaz nitelikte olması güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Yolluk alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mevsim koşullarıdır. Yolluğu hangi mevsimde kullanacağınıza göre uygun yolluk seçimi de değişkenlik gösterecektir. Kış mevsimlerinde halı cinsi pelüş yolluklar evin sıcak tutulması açısından daha işlevsel olurken yaz aylarında kullanılacak yollukların kilim cinsinde olması daha iyidir. Renk tercihleri de farklı mevsimlere göre değişkenlik gösterebilir. Ancak bütün bunların ötesinde uygun yolluğun hangisi olacağına karar vermek tamamen size kalmıştır; burada sıralanan kriterler tamamen tavsiye amaçlıdır.

Yolluklar hangi programda yıkanır?

Yolluklar hakkında merak edilen bir diğer mesele ise yollukların çamaşır makinesinde hangi programda yıkandığıdır. Bu soruya cevap vermeden önce bütün yollukların çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olmadığını belirtmek gerekir. Eğer halı cinsi bir yolluğa sahipseniz bu ürün çamaşır makinenize zarar verebilir. Kilim cinsi yolluklar ise çamaşır makinesinde yıkanabilmektedir. Çoğunlukla 40 derece gibi bir sıcaklıkta yıkanan bu ürünlerle ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için satıcı firmanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Her ürünün kendine özel temizlik kaideleri olabilir. Çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olmayan halılarınızı ise sulu elektrik süpürgeleri ile rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Yolluk nasıl yıkanır?

Diğer halılarınıza ne şekilde muamele gösteriyorsanız yolluğunuza da benzer şekilde yaklaşabilirsiniz. Ancak eğer firmanın temizlik konusunda özel bir önerisi varsa, bu öneriyi uygulamak gerekir. Aksi takdirde firma mesuliyet kabul etmeyebilir.