Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Taban Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Şekil

Başka bir kelime deneyin

Hav Yüksekliği

Başka bir kelime deneyin

Boy

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

İplik Türü

Başka bir kelime deneyin

En

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Paspas

için 2,963 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Paspas

Paspas dendiğinde akla birkaç nesne birden gelir. Bunlardan birincisi temizlik için kullanılan paspastır. Diğeri ise yere serilen paspastır. Bu paspasın ise 2 türü vardır. Bazı paspaslar kapı önüne konmak içindir. Evde kullanılan dış kapı paspası evde muhtemelen ayakkabılığa konacak olan ayakkabının zemininde kir varsa en azından bir kısmının temizlenmesini sağlar ve böylece evdeki ayakkabılık ya da ayakkabı dolapları batmamış olur. İş yeri, okul gibi ayakkabı ile girilen binaların da kapılarına paspas konduğu görülür. Bunun da amacı dışarıda ayakkabılara yapışan toprak, çamur ve tozun bina içine girmesinin olabildiğince engellenmesi ve binanın içinin olabildiğince temiz tutulmasıdır. Bir diğer paspas türü ise ev içlerinde kullanılan, halı, kilim gibi bir yer yaygısıdır. Ev içinde paspas kullanılmasının da birden fazla amacı olabilir. Halılar ve kilimler genelde kaymaya elverişliyken paspasların kaymaz olanlarını bulabilirsiniz. Paspaslar boyut olarak halı ve kilimlerden daha ufaktır bu yüzden genelde banyo, balkon kapıları önüne ya da halı yayılan odalarda açık kalan yerleri kapatması ve böylece çıplak zemine basılmaması için kullanılır. Bu paspaslar banyolarda da kullanılır. Bunlara benzer olarak paspaslar merdivenlerde de kullanılabilir. Burada kullanılabilmesi için kendiliğinden yapışkanı olan merdivenlere özel paspaslar vardır. Kaymaz olmaları, kolay yıkanabilmeleri ve boyut olarak ufak olmaları bu alanlarda sıkça kullanılmaları için sebep oluşturur. Ayıca bu paspasların farklı özelliklerde farklı çeşitleri bulunur. Farklı bütçeler için de farklı fiyat aralıklarında paspaslar vardır. Bu sayede ihtiyaca göre olanı kolayca bulunabilir.

Paspas Kullanımı

Paspas Kullanımı

Paspaslar; evlerde, iş yerlerinde, okullarda ve genel olarak binalarda çokça kullanılan bir eşyadır. Evlerde paspas olmadığında ayakkabılar tüm toz ve kiriyle ayakkabı dolaplarına konmak zorunda kalınır yani o kir eve sokulmuş olur. İş yerleri ve okullar gibi ayakkabı ile girilen binalarda da paspas olmadığında temizlenen zeminler ayakkabıların getirdiği toz, kir ve çamur ile çok hızlı şekilde kirlenir. Bu yüzden kapıya konan paspasların önemi temizliği sağlamak için önemlidir. Halı, kilim gibi ev içlerinde yere serilen paspasların ise en yaygın görüldüğü yer belki de banyodur. Hatta genelde banyolar için paspaslar paspas takımı şeklinde satılır. Paspasların boyutça daha küçük olması, altlarının kaymaması için farklı bir yapıda yapılması, kolay yıkanıp kurutulabilmesi gibi özellikleri paspasların banyolarda kullanılmasına sebep olmuştur. Paspasların bir diğer kullanıldığı yerler ise balkon ve mutfaklardır. Bu bahsedilen alanlarda yerler genelde fayans şeklinde olduğu için kilim gibi yaygılar burada kolayca kayabilir. Bu durum kötü görüntüye yol açabildiği gibi kazalara da yol açabilir. Bu yüzden kolayca kaymayan paspaslar da bu alanda kullanılabilir. Üstelik mutfaklarda yere serilen yaygılar sürekli yemek yapıldığı kolay kirlenmeye yatkındır. Paspasların kolayca yıkanabilmesi bu durumda kolaylık sağlamaktadır. Paspaslar bu alanlar dışında birden fazla katlı evlerdeki merdivenlerde kullanılabilmektedir. Hatta merdivenlerde kullanılabilmesi için özel olarak yapılan altı yapışkanlı paspaslar vardır. Bu paspaslar merdivene yapışır ve böylece kaymazlar. Merdivenlerde bunun önemi büyüktür çünkü kayan bir paspas kazalara yol açabilir. Paspas kullanılmayan merdivenler ise kaygan olacağından çorapla inilip çıkıldığında yine bu durumdan kazalar doğabilir. Bu yüzden hem güvenlik için hem de merdivenlerin daha güzel gözükmesi için halı, kilim ve ev tekstili ürünleri kullanılabilir.

Paspas Ne İşe Yarar?

Paspasın Ne İşe Yarar?

Paspas dediğimizde aklımıza 3 eşya gelir. Birincisi temizlikte kullandığımız, yerleri temizlememize yarayan, genelde püsküllü ya da kabarık bir bez şeklinde olan temizlik malzemesidir. Bu paspaslar yer silineceği zaman temizleyen kişiyi sürekli yere çöküp kalkmaktan ve bunun getireceği yorgunluktan kurtarır. Bu paspasların da ihtiyaca göre farklı özelliklerde, boyutlarda ve şekillerde çeşitleri bulunur. Paspas denince akla gelen bir diğer nesne ise genelde dış kapılara konan paspaslardır. Bu paspaslar ev önünde kullanıldığında evin içine ayakkabılar ile toz, kir girmesini engellerken; okul, iş yeri gibi dış binalar gibi ayakkabılar ile girilen yerlerde kullanıldıklarında içerisinin ayakkabı ile de girilse temiz kalmasını sağlar, en azından bunu amaçlar. Bu paspaslar ev önlerinde daha ufak olurken büyük binalardakiler daha fazla insanın kullanımına uygun olması için daha büyük boyutlarda olur. Bu paspasların yüzeyi sert ve pürüzlü şekilde yapılır böylece gelen kişi ayakkabısını buraya sürttüğünde bu pürüzler sayesinde ayakkabıdaki kirler dışarıda kalır. Paspas denince aklımıza gelen son nesne ise ev içlerinde kullanılan, dış paspaslara göre daha ince ve daha yumuşak olan paspaslardır. Bu paspaslar genelde banyo, mutfak, balkon gibi yerlerde sıklıkla kullanılır. Banyo, mutfak, balkon gibi alanlar evin diğer kısımlarına oranla alan olarak daha ufaktır ve genelde yerleri fayans kaplamadır. Bu durumda paspasların halı ve kilimlere oranla küçük olması ve altlarının kaymaz şekilde tasarlanması bu yerlerde kullanılmaya uygun olmalarını sağlar. Mutfak, banyo, balkon gibi yerler genelde kirlenmeye de daha elverişlidir. Mutfaklarda sürekli yemek yapılır ve sürekli bir şeyler dökülür, sıçrar saçılır. Banyolar da sürekli ıslanmaya ve kirlenmeye açık alanlardır. Balkonlar ise dış alan olduğu için çok kolay tozlanır. Paspasların kolay yıkanıyor olması bu durumda kişilerin işini kolaylaştırır. Halı ve kilimler gibi ücretli halı yıkamaya gönderilmeleri gerekmeyen paspaslar evde çamaşır makineleri tarafından kolayca yıkanıp yine evde kolayca kurutulabilir. Bu yönlerden paspas çok kullanışlı ve pratik bir yer yaygısıdır. Paspas denince çoğu insanın aklına gelmez ama arabalarda serilen de paspastır. Arabalar için paspas genelde plastik paspas olarak tercih edilir. Paspasların alanı oldukça geniştir. Sayfamızdan Madame Coco paspas ürün seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Paspas Çeşitleri

Paspas Çeşitleri

Çok fazla ve farklı alanlarda ve zamanlarda kullanabildiğimiz, işimize yarayan paspaslar özelliklerine, kullanım yerlerine, şekillerine ve daha farklı özelliklerine göre çeşitlenir. Paspas çeşitleri olabildiğince çok olduğundan kişilerin kendilerine en uygun paspası bulması zamanımızda internet ve teknolojinin de gelişmesiyle beraber çok kolaylaşmıştır. Paspaslar kullanıldıkları yere göre kapı paspası, banyo paspası, araba paspası, ofis paspası şeklinde çeşitlenirler. Kullanımlarına göre ise hijyenik paspas, kaydırmaz paspas, su geçirmez paspas, kıvırcık paspas şeklinde türleri vardır. Bu çeşitlerin arasından kişi kullanım alanına ve kullanım amacına göre bir seçim yapmalı ve kendisine en uygun paspası bulmalıdır. Bazı paspaslar zamana tam olarak ayak uydurarak tasarlanmıştır. Örneğin dezenfektanlı paspaslar vardır. Bu paspaslara dezenfektan solüsyon dökülür böylece kişilerin ayakkabıları ile içeri zararlı şeyler getirmeleri önlenebilir. Bazı paspasların amacı tamamen kiri tozu değil, nemi almaktır. Bu paspaslar daha düz ve az pürüzlüdür. Özellikle yağmurlu havalarda dışarıdan iç mekana getirilebilecek olan su, çamur gibi şeylerin paspasta bırakılıp iç mekanı kirletmemesi için kullanılır. Bu tarz paspasları eczanelerde, hastanelerde sık sık görebiliriz. Bazı paspas satıcıları kişiye ve isteğe özel paspaslar yapar. Bu satıcılar istek üzerine çalışır. Evine ya da iş yerine özel paspası olsun isteyenler bu tarz paspasları tercih edebilir. Paspas demişken temizlik için kullanılan paspaslardan da söz etmek gerekir. Bu paspasların da farklı türleri vardır. Bazı paspaslar bir sopa ve bezden oluşur. Bu bez temizliğe uygun şekilde üretilir. Arka kısmı paspas sopasına yapışacak şekilde olur. Başka bir paspas çeşidi ise suya batırılıp çıkarılan ve suyu sıkıldıktan sonra kullanılan püsküllü paspaslardır. Bazı paspaslar ise büyük binalarda kullanılmak üzere çok büyük boyutlarda yapılırlar. Bunlarla iş yeri, hastane, okul gibi büyük alanları temizlemek daha kolay olur.

Paspas Fiyatları

Paspas Fiyatları

Paspasların markalarına, türlerine ve kalitelerine bağlı olarak paspas fiyatları değişebilir. Kullanılan materyal, dokuma çeşidi, paspasın türüne ve kalitesine göre paspasların fiyatları çeşitlenebilir. Burada yapılması gereken hem bütçenize uygun hem de ihtiyacınıza uygun paspası bulabilmenizdir. Çağımızdaki teknoloji ve internetin sayesinde bu kolay bir işlem haline gelmiştir. Her bütçeye uygun paspas mevcut bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken doğru bir araştırmadır. Kalitesinden emin olamadığınız ürünlerin yorumlarını okuyarak fikir sahibi olabilir ve alışverişinizi bundan sonra tamamlayabilirsiniz. Alacağınız ürünlerin özelliklerini de iyice okumanız gerekmektedir. Çok fazla çeşit olduğundan bütçenize en uygun ürünü bulmanız zor olmayacaktır. Kendinize, göz zevkinize, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun paspasları sayfamızdan kolayca bulabilirsiniz. Burada aradığınız ürünü bulmanıza yardımcı olarak bir arama motoru, ürün filtreleme özelliği ve akıllı sıralama özelliği mevcuttur. Buralardan paspasınızın kategorisini ve paspasınızda bulunmasını istediğiniz özellikleri seçtiğinizde ya da yazdığınızda karşınıza size en uygun ürünler sıralanacaktır. Bütçenize göre filtreleme kısmına fiyat girerek karşınıza çıkan ürünlerin bütçenize de uygun olmasını sağlayabilirsiniz. Mağaza puanı, düşük fiyat, yüksek fiyat, ürün yorumu gibi özelliklerden birisi sizin için önemli ise bunu akıllı sıralamadan seçerek karşınıza önem verdiğiniz özellikteki ürünlerin çıkmasını sağlarsınız. Bu şekilde paspas alışverişiniz olabildiğince hızlı ve kolay bir hale gelir.

Paspas Seçimi ve Tavsiyeler

Paspas Seçimi ve Tavsiyeler

Paspas çeşitleri çok fazladır. Bu çeşitlerin arasından kişiye uygun paspas kolayca bulunabilir. Paspas alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Paspas satın alınırken dikkat edilmesi gereken paspasın kullanılacağı yere ve kullanılma amacına uygun olmasıdır. Bununla beraber paspas ölçüleri de alındığı alana göre büyük ya da küçük değil, tam uygun olmalıdır. Eğer paspas kapı önüne konacaksa bu tür paspaslardan, ev içinde kullanılacaksa ev paspaslarından, banyoda kullanılacaksa da banyo paspaslarından kişinin zevkine göre renklerde ve kullanılacak alana uygun boyutlarda seçim yapılmalı ve satın alma işlemi bu şekilde tamamlanmalıdır. İçinde bulunduğumuz bu pandemi sürecinde dezenfektan havuzu bulunan paspaslardan almak mantıklı ve duruma uygun olabilir. Alınan paspasların tüy ve kumaş kalitesine de dikkat edilmelidir. Aksi takdirde paspasınız kolayca eskiyebilir. Genelde kaliteli olmayan paspaslar ilk yıkamada üst kısmını astarından ayırmaya başlamaktadır yani kullanım ömürleri oldukça kısadır. Bu yüzden alınan paspasın kalitesine dikkat edilmelidir. Paspas rengi, deseni ya da üzerindeki yazısı kişinin tercihine göre değişebilir. Banyonuzda dolaplarınıza ve fayanslarınıza uyacak renklerde paspaslar alarak güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Mutfağınızda da bu geçerlidir. Kapı önüne aldığınız paspaslar genelde yazılı olmaktadır. Bunu da tercihinize göre seçip alabilirsiniz. Paspas satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise paspasın temizlenmesinin kolay olup olmamasıdır. Paspasın özelliği kir tutmak olduğu için sıkça temizlemeniz gerekebilir. Bu yüzden bu hususa da dikkat etmeniz gerekir. Eviniz birden fazla katlı ise ve merdivenleriniz varsa merdiven paspaslarını tercih edebilirsiniz. Bu paspasların bazıları kendinden yapışkanlıdır bazılarını ise sizin yapıştırmanız gerekir. Bu durumda kendinden yapışkanlı olanları almak hem kullanım kolaylığı açısından hem de merdivenlerde paspasın kayması sonucunda oluşabilecek kazalardan sizi de sevdiklerinizi de korur. Eğer araba paspası arıyorsanız, bunu bu şekilde sayfamızda arattığınızda karşınıza uygun paspaslar çıkacaktır. Arabalarda kullanılan paspaslar genellikle plastiktir. Bunun nedeni temizlenmesinin daha kolay olmasıdır denebilir. Seçenekler arasından kolayca size en uygun Golden Carpet paspas modellerini hızlıca ve kolayca bulabilirsiniz.

Paspas Nasıl Temizlenir?

Paspasların kullanım amacı iç mekanlara kir, çamur, toz gibi maddeler getirmemektir bu yüzden büyük bir miktarda kir paspaslarda birikmektedir. Paspasların temizlenmesinden bahsedilirse 2 paspas türü ayrı düşünülmelidir. Banyo, mutfak, balkon gibi alanlarda kullanılan ev paspas türü çok fazla kirlenmediğinden çamaşır makinelerinde yıkanabildiği gibi isteğe bağlı olarak kolayca elde de yıkanabilmektedir. Okul, iş yeri, hastane gibi ayakkabı ile girilen binaların dışında bulunan paspasların ise daha iyi bir temizliğe ihtiyacı olur. Genelde hortum ya da mevcutsa tazyikli su ile temizlenebilir. Daha iyi bir sonuç için deterjan da temizlik sırasında kullanılabilir. Araba paspasları ise genelde plastik olduğundan yıkaması çok zor değildir. Dış bir alanda hortum ya da tazyikli su ve isteğe bağlı olarak fırça yardımıyla bu paspaslar da kolayca temizlenebilir.

Paspaslar Hangi Programda Yıkanır?

Ev paspasları bildiğiniz üzere çamaşır makinelerinde yıkanabilir. Her çamaşır makinesinin farklı programları bulunur. Bazı makineler daha az programa sahipken diğer makineler çok daha ayrıntılı programlara sahiptir. Ve her makinenin program isimleri de genelde birbirinden farklıdır. Bu yüzden paspasların yıkanacağı net bir program ismi söylemek zor olsa da 30 ya da 40 derecede, 800 devir ile yıkanması önerilebilir. Yıkanırken deterjan ve yumuşatıcı kullanılması daha iyi bir sonuç için önerilir.

Kıvırcık Paspas Nerede Kullanılır?

Kıvırcık paspas genelde hastane, iş yeri, okul gibi ayakkabı ile girilen binaların dış kapısı önünde kullanılır. Bu paspasların kıvırcık olması, pürüzlü olmasını ve böylece ayakkabılardaki tozu, toprağı ve suyu kolayca yakalamasını sağlar. Bu yüzden genelde ayakkabı ile girilen dış mekanların önünde kullanılır. Kıvırcık paspaslar diğer paspaslara göre genelde daha büyüktür. Bu da çok kişinin uğradığı büyük binalarda paspasların çok fazla insanın kullanımına uygun olması açısından uygundur.

Hangi Paspas Türünü Kullanmalıyım?

Paspaslar kullanım alanlarına göre çeşit çeşittir. Burada önemli olan kişilerin paspaslarını kullanacakları alana ve amaca göre seçmeleridir. Eğer kişi paspası ev kapısının önü için alıyorsa bu tür paspaslara bakmalıdır. Bu paspaslar ayakkabılardaki toprağı, çamuru alır. Amacı ayakkabılardaki nemin alınması ise nem alan paspaslardan tercih edilmelidir. Kullanım amacı dezenfektasyon ise dezenfektan havuzu bulunan paspaslar kişi için uygun olacaktır. Evinizin içine paspas alıyorsanız paspasın altının kaydırmaz materyalden olmasına, makinede ya de elde kolayca yıkanabilmesine ve paspas boyutlarının paspası koyacağınız alanın boyutlarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Araba paspası alacaksanız ise plastik paspaslar uygun olabilir. Bu plastik paspaslar tercihe göre yine ev önlerinde de kullanılabilir. Paspaslarda çok fazla çeşit olduğundan alan kişiye en uygun paspas kolayca bulunacaktır.