Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Üretim Şekli

Başka bir kelime deneyin

Şekil

Başka bir kelime deneyin

Taban Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Hav Yüksekliği

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Halı Çeşitleri

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

El Dokuma/Yün Halı

için 2,796 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

El Dokuma / Yün Halı

El dokuma halı, özel olarak elle dokunan halı çeşididir. Düzgün bir şekilde yan yana dizilmiş olan ipliklerin her çeşidine yün, ipek gibi ipliklerle düğüm atılarak üretilir. Yün halı elyaf halılar içinde en çok tercih edilen halı çeşididir. Daha maliyetli olması nedeni ile özel halılarda ve parça halılarda kullanılır. Yün elyaflar, yoğun halılarda yumuşak bir dokunun oluşmasına yardımcı olur. Bundan dolayı en çok tercih edilen halı çeşitlerinden biri de yün halıdır. Yün oldukça nitelikli bir elyaf çeşididir. El dokuma tezgâhlarında ince işçilik ile üretilen el dokuması halılarda yün oldukça sık kullanılır. Otantik bir görüntü elde etmek isteyenlerin tercihi olan el dokumalarının her biri yoğun emeğin ürünüdür.

Yün Halı Özellikleri

Yün Halı Özellikleri

Yün halılar oldukça iyi bir aşınma gücüne sahiptir. Yumuşak olması ve uzun süreli kullanıma uygunluğu nedeni ile oldukça fazla tercih edilir. Yün de tıpkı polyamid gibi çok iyi bir leke koruma özelliğine sahiptir. Yünü birçok farklı iplik ile beraber kullanmak da mümkündür. Yün, polyamid ile beraber kullanıldığında çok şık bir görünüm ortaya çıkar. Hem yünün hem de polyamidin uzun süreli kullanıma uygun olmasının sonucunda bu iki ipliğin karışımından oldukça kaliteli halılar ortaya çıkar. Yün halılarda elektriklenme olmaz. Koku yapmaz veya lekelerden oluşabilecek kokuları üzerinde barındırmaz. Yün halılarda tozlanma kolay kolay görülmez. Belirli sıklıklarla silkelenen yün halılar temizliğini muhafaza eder. Yün halıların temizliği için beyaz bir sabun yeterli olur. Komplike bir temizlik gerektirmez. Yün halının gerçek kalitesi bir süre kullanımdan sonra ortaya çıkar. Yün halılar renkleri çok canlı bir şekilde gösterir. Bundan dolayı bazı yerlerde ismi Türk halısı olarak da geçer. Doğal olması da bu halıyı öne çıkaran bir diğer özelliktir. Doğal olması nedeni ile fazla bakteri barındırmaz. Yün halı zor tutuşan bir yapıya sahiptir. Alevin kaynağı yok olduğunda yün halı kendi kendini söndürebilir. Sigara izmariti, yanan bir kibrit gibi yangına neden olan şeyler yün halıda tutuşamaz hatta iz bile bırakmaz. Bu açıdan yün halılar çoğu mekanda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Yünün kendiliğinde bulunan özelliklerinden biri yumuşak olmasıdır. Bu özelliği sayesinde halının kullanım ömrü artmış olur. Bu özellikler düşünüldüğünde yün halı fiyatları diğer halı çeşitlerine göre daha farklı bir fiyat kategorisi içine girebilir. Özellikle el dokuması olarak işlenen bir halı, üretilirken ortaya konulan emeğin karşılığı olarak daha değerli olan halı sınıfına girer. Yün halıları evinizde pek çok farklı alanda kullanabilirsiniz. Özellikle çocuk ve oturma odalarında konforu yükseltici özelliği ile tercih edilmektedir. Yün halılar genellikle koyun yününden yapılır. Koyundan yününü alırken hayvan hiçbir şekilde zarar görmez; aksine fazla yükü alınan hayvan hem serinler hem de daha rahat hareket eder. Koyundan alınan yün işlenerek yün iplik haline gelir. Yün halıların hayatınıza katacağı kaliteyi deneyimlemek için hemen marka ve model araştırmasına girebilirsiniz.

El Dokuma Halısı Özellikleri

El Dokuma Halısı Özellikleri

Halı modelleri içerisinde ne kıymetli olanlarından olan el dokuma halıları, gerek içerdiği özellikler, gerek tasarımındaki muntazamlık, gerekse üretim aşamasında sarf edilen emeğin karşılığı olarak oldukça farklı kategoride değerlendirilmesi gereken bir üründür. Halı satışı yapan her mağaza el dokuması halılara daha bir özenle yaklaşır. Bu halılar uzun bir üretim sürecinden geçerler. El dokuma halılarında iki tür dokuma tekniği bulunur. Bunlardan ilki “Türk Düğümü” olarak bilinen Gördes düğüm tekniğidir. Türkiye ve Kafkasya civarlarında yapılmaya başlanmış olan bu teknik, çift düğüm şeklinde dokunur. Bundan dolayı halıda aşınma görülse bile çözülme görülmez. Çözülmeyen bir halı da desenini kaybetmez. Bir diğer teknik olan İran düğümünde ise tek düğüm şeklinde dokuma yapılır. Tek düğüm olarak yapılan el dokumaları daha kolay yıpranır ve aşınır. Bundan dolayı çift düğüm tekniği ile dokunan halılara daha fazla rağbet vardır. El dokuma halı özellikleri içerisinde temizlik ve bakımda ayrı bir yer tutar. Çok sık temizlenen bir halıda dahi zamanla diplerde toz birikebilir. Derindeki tozlar halının tabanına yapışır ve orada kalır. Bu da zamanla kötü kokuların ortaya çıkmasına neden olur. El dokuma halılarına karşı temizlik konusunda hassas olunmalıdır. Halıya herhangi bir sıvı madde döküldüğünde, halının bu maddeyi emmesi beklenmeden hemen kağıt havlu yardımı ile fazla sıvı temizlenmelidir. Eğer katı bir madde halınızı kirletmişse, maddeyi merkeze doğru süpürerek temizlemelisiniz. Lekelerin çıkmadığını hissettiğiniz an profesyonel halı yıkamacılarından yardım almanız gerekmektedir. El dokuma halı temizliği mutlaka dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. El dokuması bir halıyı makine halısından ayıran pek çok özellik vardır. Dokuma halısının arkasını çevirdiğinizde gördüğünüz düğümler, halının el ile işlendiğinin bir göstergesidir. Bu düğümler asimetrik bir düzende olur. Halının arkasında da ön yüzeyindeki desen belli olur. El dokuma halılarının bazıları çift tarafı kullanılacak şekildedir. El dokuma halı fiyatları diğer halı çeşitlerine göre farklı bir kategoride değerlendirilebilir. Hem üründe kullanılan malzemeler, hem de verilen emek göz önünde bulundurulduğunda buna uygun bir ücretlendirme söz konusu olabilir. Halı ve kilim ev tekstili ürünlerinin fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

El Dokuma / Yün Halı Modelleri

El Dokuma / Yün Halı Modelleri

El dokuma halı modelleri halıda kullanılan iplik ve düğüm şekline göre değişkenlikler gösterebilir. Hem Türk, hem de İran halıları el dokuma halı modelleri içerisinde oldukça dikkat çekmektedir. El dokuma jüt halı taşıdığı özellikleri ile oldukça ön plana çıkan bir halı modelidir. Kokuyu emmeyen özelliği ile evin her köşesinde kullanılabilir. Oldukça dayanıklıdır ve aşınmalara karşı kendini uzun süre aynı şekilde muhafaza edebilir. Bu halı türü genellikle nem olmayan yerlerde tutulur. Böylece halıdan alacağınız verim daha da artar. El dokuma bambu halıaynı zamanda ipek halı olarak da bilinir. Bunun nedeni yumuşak dokusu ve ince yapısıdır. Bambu ipliği doğal bir elyaftır. Doğal bir parlaklık ve serinliğe sahip olan bu halıları evin her köşesinde kullanabilirsiniz. El dokuma modern halı günümüzde üretilen modern çizgideki halıların el dokuma tezgahlarında üretilmiş versiyonlarıdır. Modern halılar dinamik bir tasarıma sahiptir. Oldukça kullanışlı ve tasarımı ilgi çeken modern halılar, el dokuma tezgahındaki emekle buluşunca ortaya standardı yüksek ürünler çıkmaktadır. Yün halı modelleri genellikle şekillerine ve yün ile kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Yuvarlak yün halı veya farklı formlardaki halılar yün halılara değişik şekiller verilmesi ile elde edilmektedir. Yün halılara da farklı renk ve desen vermek mümkündür. Özellikle polyamid ile karıştırılan yün, renkleri oldukça canlı bir şekilde göstermektedir. El dokuma olarak da üretilen yün halılarda kök boyası ile farklı renklerde yün halı elde edilebilir. Asit türevi zararlı kimyasallar yün halı modellerinden arındırılır. Hem el dokuma, hem de yün halı modelleri oldukça ilgi gören ve kullanılan halı çeşitlerindendir. Bu halı modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfamıza göz atabilirsiniz.