Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Hav Yüksekliği

Başka bir kelime deneyin

Taban Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Şekil

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

İplik Türü

Başka bir kelime deneyin

Halı Çeşitleri

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Çocuk Odası Halısı

için 2,742 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çocuk Odası Halısı

Her anne ve baba çocuğu için en güzel odayı tasarlamak ister. Bu nedenle çocuk odası dekorasyonu yapmak ayrı bir özen gerektirir. Bu dekorasyon öğeleri içinde en çok dikkat edilmesi gereken halı seçimidir. Nasıl ki; çocukların kıyafeti, yatağı, oyuncağı seçilirken detaylıca incelenip alınıyorsa; halısı seçilirken de aynı hassasiyetin gösterilmesi çok önemlidir. Çocukların keyifle oyun oynamalarına ve yeni keşifler yapmalarına olanak sağlayacak bir oda tasarlamak birinci önceliktir. Çocuk odalarında, onların hayal gücünü geliştirecek farklı mobilyalardan sonra en önemli parçanın çocuk odası halısı olduğu bilinmektedir. Odanın genel tarzına ve kullanılan renklere uyumlu bir halı tercih edilmesi gerekir. Aynı zamanda halı seçimi, çocukların güvenliği için de önem verilmesi gereken husustur. Çocuklar yerde yuvarlanmayı ve yerde oyun oynamayı sevdiğinden odayı sıcak tutacak bir halı seçimi yapmak gerekir. Çocuk odası halısı ile hem şıklık yakalayabilir hem de çocuğunuzu soğuktan koruyabilirsiniz. Halılar hem evinizin hem de çocuk odasının en önemli parçasıdır. Halı seçimi yaparken çocuğunuzun beğenilerini de göz önünde bulundurun. Çocuğunuz fikirlerini beyan edecek yaşta ise ona fikirlerini sorun. Sonuçta onun odası ve bu odada zaman geçirecek kişi o. Çocuğunuzun ilgi alanına hitap eden bir halı hem onu hem de sizi mutlu eder. Üstelik odanın dekorasyonu konusunda kendisine fikir sorulması ona değer verildiğini hissetmesini sağlayacaktır. Çocuğunuzun özgüveninin gelişmesinde bu durum büyük önem taşımaktadır. Sayfamızdan halı, kilim ve ev tekstili ürünlerine bakabilirsiniz.

Çocuğunuza Uygun Çocuk Odası Halısı Modelleri

Çocuğunuza Uygun Çocuk Odası Halısı Modelleri

Çocuk odası halısı modelleri denince, renkli, desenli ve birbirinden eğlenceli modeller karşımıza çıkmaktadır. Son derece geniş renk ve model kataloğuna sahip olan çocuk halıları, odaların en önemli dekorasyon parçasıdır. Kız çocuk odası halısı ile erkek çocuk odası halısı birbirinden farklı model ve renklerde tasarlanmaktadır. Kız çocukları için tasarlanan halılarda genellikle pembe ve tonlarının hâkim olduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra lila, mor, kırmızı gibi renkler de kız çocuk odalarında kullanılan renklerdir. Kız çocuklarının sevdiği çizgi film karakterlerinin ve prenses temasının yer aldığı halı modeller daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca kız çocuk odası halısı olarak soft renklerde, çiçek ve sevimli hayvan figürlerinin yer aldığı modeller de mevcuttur. Erkek çocuk odası için tasarlanan modellerde ise; mavi ve tonlarının ağırlıkta olduğu görülmektedir. Kahverengi, turkuaz, siyah erkek çocuk odalarında kullanılan renkler arasındadır. Gri, sarı, beyaz, yeşil, turuncu gibi renkler ise hem kız hem de erkek çocuk odası dekorasyonunda yer alan renkler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine erkek çocuklarının sevdiği çizgi kahramanlarının yer aldığı modeller ilgi çekmektedir. Bunların yani sıra erkek çocuk odası halısı olarak araba, gemi ve futbol, basketbol topu desenlerinin yer aldığı modeller de bulunmaktadır. Genel olarak kız çocuk ya da erkek çocuk olsun bütün çocuklar, izlemekten keyif aldıkları bir çizgi film karakterinin yer aldığı halı ve mobilyalardan keyif almaktadır. Tüm bunların yanında, çocuk odası halısı modelleri incelendiğinde çocuğun gelişimine katkı sağlayan eğitici oyun halıları da göze çarpmaktadır. Bu modeldeki çocuk halısı; çocuğunuzun harfleri ve rakamları öğrenmesine olumlu katkı yapmaktadır. Sek sek şeklindeki halı modelleri, harflerin ve şekillerin yer aldığı halı modelleri sayesinde çocuklar eğlenerek öğrenmektedir. Araba yolu, tren yolu, şehir desenli halılar, çocukların odasında keyifle oyun oynamasını sağlamaktadır.

Çocuk Halısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çocuk Halısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çocuk odası halısıseçmeden önce iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. Yakınınızda daha önceden çocuk halısı almış tanıdıklarınız varsa onlara sorabilirsiniz. Sırf fiyat olarak cazip geldiği için adı duyulmamış markaya ait bir halıya yönelmeyin. Çocuk halısı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; çocuk sağlığına zararlı herhangi bir madde içermemesidir. Çocuğunuzun ve sizin zevkinize hitap edecek model ve renkte halı seçerken aslında önem verilmesi gereken ilk nokta hijyenik ürünlerdir. Çocuklar günün büyük bir kısmını odalarında geçirmektedir. Halı ile oldukça fazla temas eden çocuğun sağlığını korumak için kanserojen madde ve boya içermeyen bir halı seçilmelidir. Çok tüylü halılar, daha fazla toz topladığından çocuk sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Çocukların bağışıklık sistemi normal bir yetişkine göre tam gelişmediğinden ortamdaki virüs ve bakterilerden daha çabuk etkilenip hasta olmaktadır. Halıda biriken tozlar zaman içinde çocuğun hem cildine hem de solunum yollarına zarar verebilir. Bu sebeple anti bakteriyel bir halı tercih etmekte fayda vardır. Çocuk odası halısı modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise halının kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş olmasıdır. Kaymaz tabanlı halılar da çocuğunuzun güvenliğini sağlaması açısından tercih edilebilir. Oldukça enerjik ve hareketli olan çocuklar ara sıra küçük kazalar yaşamaktadır. Yumuşak bir halı tercih edildiğinde çocuk düşse bile yaralanma ihtimali daha az olur. Öte yandan yüzeyi yumuşak halılar çocukların cildinde olumsuz etki yaratmaz. Yerde yuvarlanmayı seven çocukların eğlenceli zaman geçirmesini sağlar. Çocuklar çok hareketli olduğundan her an bir aksilik yaşanabilir ve halınız kirlenebilir. Bu sebeple kir ve lekeye dayanıklı kolay temizlenebilen bir halı seçmek gerekir.Çocuk odası halısı seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise halının odayla olan uyumudur. Odanın genel havası ile uyumlu renk ve desende bir halı seçilmesi gerekir. Perdenin, duvarların ve mobilyanın rengi ile uyumlu olmayan bir halı seçimi odanın tüm bütünlüğünü bozacaktır. Çocukların dikkatleri çabuk bozulduğundan odadaki uyumsuzluk çocuğunuzun dikkati üzerinde olumsuz etki yaratır. Eğer desenli, cıvıl cıvıl bir mobilya ve aksesuar tercih ettiyseniz halıyı daha sade seçebilirsiniz. Buna karşın daha sade mobilyalar kullandıysanız canlı renkler ve desenler barındıran Odeon Carpet çocuk odası halısı tercih edebilirsiniz.

 Çocuk Halısında Olmaması Gereken Tehlikeli Maddeler

Çocuk Halısında Olmaması Gereken Tehlikeli Maddeler

Bu maddelerden ilki antimikrobiyallerdir. Bu kimyasal madde, halıdan küf, toz ve kirleri uzak tutmak için kullanılır. Ancak insan vücudu için son derece tehlikelidir. Ciltte ve gözlerde tahrişe neden olabilir.Bi diğeri ise, alev geciktiricilerdir.Alev geciktirici kimyasal maddesi, kanserojen bir maddedir. Halıdan insana kolayca bulaşabilir.Ftalat isimli madde ise halılarda çoğunlukla kullanılır. Kokularda ve plastik maddelerde de bulunur. Yapılan araştırmalar sonucu halılarda altı tür ftalata rastlanmıştır. Bulunan altı tür ftalatın da zehirli olduğu açıklanmıştır. Nonilfenol ve nonilfenoletoksilat adlı maddeler, yapıştırıcı olarak sıklıkla kullanılır. İnsan sağlığı için çok tehlikelidir. Avrupa Birliği ülkelerinde, temizlik ürünlerinden kaldırılmıştır. Leke önleyiciler ise, halılarda ve tekstil ürünlerinde çok kullanılan bir maddedir. Yapılan testlerde kanserojen madde olduğu tespit edilmiştir. Yeni alınan halılarda farklı bir koku bulunur. Bu halıdaki kimyasal maddeden kaynaklanan kokudur. Zamanla koku geçer. Ancak kimyasal maddeler halınızdan geçmez. Eğer aldığınız halıda kimyasal madde olduğunu öğrendiyseniz şunları yapabilirsiniz: Halıdan kimyasal madde kokusunun geçmesi için bekleyin. Bu süre içinde halıyı iyi havalandırılan bir alanda tutun. Bu koku genelde bir iki hafta içinde geçecektir. HEPA filtreli bir hava filtresi edinebilirsiniz. Bu filtreyi çocuk odasına yerleştirebilirsiniz. Güçlü bir elektrikli süpürge ile halınıza vakumlama yapabilirsiniz. Odanın penceresini sıklıkla açarak havalanmasını sağlayabilirsiniz. Zehirli maddelerden evinizi arındırmak için temiz havanın içeri girmesi gerekir. Anti bakteriyel halılar toz tutabilen halılar olduğundan, çocuğunuzun sağlığına zarar verecek partiküllerin havaya uçmasını önleyerek, çocuğunuzun oda içinde daha rahat bir şekilde zaman geçirmesini sağlar. Toksik madde içermediği bilinen el dokuma halılarını tercih edebilirsiniz. Pamuk, sisal, jüt ya da yünden oluşan halılar da toksik madde içermemesi nedeniyle iyi birer seçenek olabilir. Doğal olduğu bilinen bu ürünler, sağlıklı olmalarının yanında aynı zamanda çevrecidir. Püsküllü halılarda kullanılan yapıştırıcılar kimyasal olduğundan tercih etmemenizde fayda var. Eğer yapıştırıcı olarak organik bir ürün kullanıldığınızdan eminseniz alın. Güve barınmadığı ideasıyla satılan halılar, sağlığınıza güvelerden daha fazla zarar verir. Çünkü güve geçirmeyen halılar kimyasal madde içerir. Halınızı alırken çeşitli sertifikalarının olup olmadığını kontrol edin. Bu sertifikalardan bazıları; Blue Angel, CRI, Green Label Plus. Alacağınız halıda bu sertifikalardan yalnızca bir tanesi bile olması halının birçok kimyasal içermediğini gösterir.

. Yaş Gruplarına Uygun Çocuk Odası Halısı Modelleri ve Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaş Gruplarına Uygun Çocuk Odası Halısı Modelleri ve Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Renkler ruh halimiz üzerinden etkilidir. Bu konu ile ilgili yapılan araştırmalar sayesinde artık bilinen bir gerçek haline gelmiştir. Renkler çocukların ruh hali üzerinde de etkilidir. Çocuk odasında kullanılacak renk seçiminde dikkatli olunmalıdır. Örneğin çok yoğun olmayan sarı rengi odaklanmayı arttırırken; yoğun olarak kullanıldığında ise çocuk üzerinde huzursuzluğa ve öfkeye neden olabilir. Turuncu renk kullanımı ise kişilik olarak dışa dönük olma konusunda etkilere sahiptir. Fazla miktarda turuncuya yer verilirse çocuklarda telaş, huzursuzluk hisleri uyandırabilir. Erkek çocuk odalarında sıklıkla kullanılan mavi ise huzur verir. Açık tonlar bedenin gevşemesini sağlar. Uyku sorunu yaşayan çocukların odalarında mavi renk kullanılabilir. Kız çocuk odalarında kullanılan pembe renk ise az miktarda kullanıldığında sakinlik verir. Fazlaca kullanıldığında ise huzursuzluğa neden olabilir. 3 yaşına kadar olan dönemde çocuğunu için canlı renkteki halıları seçebilirsiniz. İlginç desenli halılar da bu yaş grubundaki çocukların dikkatini çekmektedir. 2-3 yaşlarındaki çocuklar renkleri ve şekilleri fark etmeye başlarlar. Dünyayı keşfetmeye çalıştıkları dönemde renkli ve desenli halılar tercih ederek onların gelişimine katkı sağlanabilir. Genelde çocuklar sade ve desensiz halılardan daha çok çizgi film karakterlerinin yer aldığı halılar üzerinde oynamayı severler. 7-10 yaş grubundaki çocuklar için seçilecek modellerle, çocuğunuzu dünyadaki farklı güzelliklerle tanıştırmaya çocuk halısından başlayabilirsiniz. Örneğin; harita desenli bir halı ile çocuğunuzun eğlenceli bir şekilde şehir ve ülkeleri öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Hayvan sevgisini aşılamak için yine kedi, köpek temalı bir Bellona çocuk odası halısı tercih edebilirsiniz.

 Çocuk Odası Halısı Boyutları ve Fiyatları

Çocuk Odası Halısı Boyutları ve Fiyatları

Çocuk halısı fiyatları, boyut ve kullanılan metaryele göre farklılık göstermektedir. Genelde çocuk odası halısı modelleri 160x230, boyutunda olmaktadır. Odanın büyüklüğüne göre alacağınız halının boyutuna da karar verebilirsiniz. Çocuk odası halısı modelleri 120x180, ya da 100X150 gibi çok farklı ebatlarda bulunmaktadır. Mobilya yerleşimi yapıldıktan sonra halının boyutuna daha doğru bir şekilde karar verilebilir. Eğer bilgisayar üzerinden oda yerleşimi planlandıysa buradaki ölçülere göre de uygun bir halı boyutu seçebilirsiniz. Halının kenarlarında beş on santimetrelik bir boşluk bırakmak gerekir. Bu sayede halınız çerçevelenecek ve daha dekoratif gözükecektir. Eğer tam olarak boyutuna karar veremediyseniz yere bir örtü sererek kafanızda bir fikir oluşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitici halılar ile çocuklar eğlenmelerinin yanında hayal güçlerini de geliştirir. Çocukların odalarında geçirdiği vakit değerli olduğundan onu boşa harcamaması için eğitici halılardan yararlanılabilir. Eğitici halılar çocuğunuzun gelişimine kesinlikle katkı sağlayacaktır. Çocuk odasına hem renk katacak bir dekorasyon objesi hem de çocuğun hayal gücünü tetikleyici bir unsur olarak eğitici halılar iyi bir seçenektir. Günümüzde alerjik çocuk sayısı da arttığından antibakteriyel halı seçimi çok daha önemli hale gelmiştir. Bu halıların tasarımında alerjiye yol açmayan, tüylenmeye yapmayan maddeler kullanılmaktadır. Sentetik halı yerine, doğal lif ve yünden üretilen halılar seçmek çocuk sağlığını korumak için yararlı olacaktır. Birbirinden farklı renk, desen ve boyutlardaki çocuk odası halıları için sitemizde göz atabilirsiniz.

Erkek Çocuk Halısı Modeller Nelerdir?

Erkek çocuk odası halıları daha çok araba, uçak, gemi desenli üstünde oyun oynanabilen türden harita, araba yolu gibi temaları barından modellerden oluşmaktadır. Erkek çocuklar için tasarlanan halılar içinde, çocukların sevdiği filmlerden ilham alınan karakterler ve oyunlardan oluşan modeller de vardır. Bunların yanında dinozor resimlerinin yer aldığı halı modelleri de genellikle çocuklar tarafından beğenilmektedir. Aslan, kaplan gibi hayvan figürleri de erkek çocuk odası halılarında kullanılmaktadır. Halı modelleri her geçen gün daha fazla çeşitlenmektedir. Yeni modeller üretilirken çocukların beğenileri göz önünde bulundurulmaktadır. Çocuk odası dekorasyonu çok renkli ve desenli olduğunda, çocuğun dikkatinin dağılmaması daha sade, düz modeller de tercih edilmektedir. Bu modeldeki halılar az renk barındırır. Bu gruptaki halılarda geometrik desenler de yer almaktadır.

Kız çocuk Halısı Modelleri Nelerdir?

Kız çocuk halılarındaki modellerde canlı renkler hakimdir. Kız çocukları için tasarlanan halı modellerinde ağaçlar, kuşlar, çiçekler ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda genellikle kız çocuklarının sevdiği çizgi film kahramanlarının yer aldığı modeller de vardır. Bu modellerin dışında daha farklı halı arayışında olanlar modern tarzdaki halı modellerine bakabilirler. Az desenli sade halılar, odanın geri kalanı çok desenli ve renkli ise; çocuğun dikkat dağınıklığı yaşamaması için tercih edilir. Sade halılarda ise düz renk zemin üstüne az desenli kelebek motifleri kullanılmaktadır. Bunun gibi eğlenceli halılar genellikle kız çocukları tarafından beğenilmektedir. Birbiri ile uyumlu parçalardan oluşan odalar çocuklar tarafından daha çok benimsenip sevilmektedir.

Çocuk Odası Hangi Materyalden Yapılır?

Çocuk odası halısı, çocuğun sağlığına zarar vermeyen materyalden yapılmalıdır. Antialerjenik ve antibakteriyel halılar çocuk odalarında kullanılabilir. Tüylü, pelüş halılar, yüzeylerinde toz ve kiri hapsettiğinden çocukların solunum yolları üzerinde zararlı etkiye sahiptir. Bu sebeple çocuk odası halılarında tüy, pelüş kullanılmamalıdır. Pamuk, yün gibi doğal materyaller kullanılmalıdır. Yün halılar aşınmalara karşı oldukça dirençlidir. Esnek ve dayanıklıdır. Üstelik kolayca alev almaz ve leke koruma konusunda da diğer materyallere göre daha iyidir. Pamuktan üretilen çocuk halısı ise daha hafiftir. Doğal ve hipoalerjeniktir. Yumuşak olduğundan çocuk odası halısı olarak kullanımı uygundur. Ayrıca pamuk halılar kaymadığından ev kazalarına yol açmaz. Çocuk odaları kolayca kirlenebildiğinden yıkanabilir bir halı tercih edilmelidir. Pamuk halılar yıkanabilir ve çabuk kuruyabilir olduğundan çocuk odası halısı olarak iyi bir alternatif olmaktadır. Başka bir alternatif ise polyamide halılardır. Polyamid halılar son zamanlar çocuk odalarında sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Hav dökmemesi ve alerjiye neden olmaması sebebiyle çocuk odası halısı için uygun bir malzemedir.