TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Peştamal

için 3,124 sonuç bulundu.

Peştamal

Banyo ve duş sonrasında kullanılan banyo tekstili denildiğinde akla hemen havlu ve bornoz modelleri gelir. Halbuki onlardan çok daha eski ve çok daha hafif olan peştemalin kullanım alanı çok daha geniştir.

Peştamal Nedir?

Peştamal Nedir?

Peştamal aslında aynı havlu gibi bir tür dokuma bezdir. Peştamalın kökeni Mısır’dır; Anadolu’da ve Osmanlı’da kullanılması hamamlar ile bağlantılıdır. Hala da hamamlarda kullanılır. Hatta düğün öncesi kadın kadına kutlamalarda hamamlık peştamal setleri de satın alınır. Ama peştamal, hamam sınırlarını aşarak banyolara ve plajlara gireli çok oldu. Peştamal genel olarak keten veya pamuk ipliğinden dokunur. İpekli olanları da vardır ama bunlar fota veya futa gibi tamamen farklı isimler alır. Peştamal modelleri ne kadar farklı olursa olsun dokunma tarzından dolayı, genişlikleri ve sıklıkları değişen renkli çubuk desenleri olur. Kenarlarında, dekoratif görünen püsküller bulunur. Peştamalların renkleri yöreden yöreye değişse de internet alışverişinizde her rengi bulmanız mümkün.

Peştamal Nasıl Kullanılır?

Peştamal Nasıl Kullanılır?

Hamama sık gitmeyebilirsiniz ama evlerde banyo ve duş ile sık sık haşır neşir olursunuz. Açık veya kapalı havuzları ve tatil zamanı plajları da hesaba katarsanız aslında peştamalı her an her zaman kullanma ihtimaliniz var. Emiciliğiyle ünlü banyo havlusu modellerinin büyük rakibi olan peştamal inceliği ve hafifliğiyle hem kolay kurur hem de katlandığında çok az yer kaplar. Dolayısıyla, sık sık seyahat edenler için havludan daha avantajlıdır. Peştamalları erkekler bel üstünden, kadınlar da koltuk altından itibaren sararak kullanırlar. İnce oldukları için uçlarından tutup düğüm atmanız mümkün. Böylece, sağlam bir şekilde dururlar. Peştamal giysilerin kirlenmemesi için belden itibaren de sarılabilir, yani bir nevi önlük olarak da kullanılabilir. Bu tür kullanım Doğu Karadeniz kadınları tarafından sıklıkla tercih edilir.

Peştamal Seçimi: Fiyatlar, Ölçüler, Markalar

Peştamal Seçimi: Fiyatlar, Ölçüler, Markalar

Hem el hem de makine dokuması peştamal modelleri o kadar çeşitli ki seçim yapmakta zorlanmanız doğal. Buna bir de oldukça hesaplı peştamal fiyatları eklendiğinde kafanız iyice karışabilir. İşe seçenekleri azaltarak başlayabilirsiniz. Önce kullanım amacınızı belirleyin; banyo mu plaj mı? Banyo ve hamam için olan peştamallar daha iç mekana özgüdür; plaj ve havuz için olan peştamallar ise dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Sonrasında ölçüleri hesaba katın. Standart peştamal ölçüleri 100x180 cm veya 100x170 cm civarındadır ama farklı oranlarda ve boyutlarda ürünler bulmanız da mümkün. Ayrıca, peştamal bornoz veya peştamal elbise gibi alternatiflere de göz atmayı unutmayın. AnnRoss, Bedinn, Irya Home, İpekçe ve diğer markaların peştamallarını burada bulabilirsiniz. Diğer banyo tekstili ürünlerimiz için Banyo Tekstili kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ölçüler

(365)
(357)
(155)
(40)
(35)
(32)
(20)
(18)
(8)
(7)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(136)
ve üzeri (172)
ve üzeri (176)
ve üzeri (176)
ve üzeri (177)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL