ERKEK YAĞMURLUK

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Erkek Yağmurluk

Yağmurlu havalarda tercih edilen yağmurluklar, bahar aylarında en çok kullanılan erkek dış giyim ürünlerindendir. Birçok renk seçeneğine sahip olan yağmurluklar ayrıca farklı desenlerde de üretilebilmektedir. Su geçirmez özellikli olan yağmurluk modelleri, giysilerinizin ıslanmasını ve sizin ıslanmanızı engellemektedir. Yağmurluklar aynı zamanda rüzgarları da önlemektedir. Erkek yağmurluk modelleri ve fiyatları, markalara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yağmurluklar uzun ve kısa olabilmektedir. Fazla koruma sağlanması açısından uzun yağmurluk modelleri tercih edilmektedir. Yağmurluk modelleri, spor tarzda ya da klasik tarzda olabilmektedir. Kapüşonlu modelleri yaygın olarak kullanılmakla birlikte, kapüşonsuz ve dik yakalı olan modelleri de bulunmaktadır.

Yağmurluk Kumaşları

Yağmurluk Kumaşları

Genel hatlarıyla yağmurluk kumaşları üçe ayrılmaktadır. Bunlar; su geçirmez ve nefes alabilir kumaşlar, suya dayanıklı ve nefes alabilir kumaşlar, su geçirmez ve nefes almaz kumaşlardır. Suya dayanıklılık ve nefes alma durumu, yağmurluk fiyatları üzerinde direkt olarak etki yaratmaktadır. Islaklığa dayanma ve nefes alma özelliğine sahip kumaşlardan üretilen yağmurluklar, diğer kumaşlardan üretilen yağmurluklara göre daha fazla bütçe ayırmanızı gerektirmektedir. Yağmurluk kumaşı ayrıca yanmaz özellikli de olabilmektedir. Genellikle naylon ve plastik malzemeden üretilen yağmurlukların; yırtmaçlı, fermuarlı ve astarlı modelleri bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde daha rahat bir kullanım mümkün olmaktadır. Kolay paketlenebilir özellikli yağmurluklar ise daha ince kumaştan üretilmektedir.

Yağmurluk Nasıl Yıkanır?

Yağmurluk Nasıl Yıkanır?

Erkek yağmurluk modelleri üretilirken kullanılan naylon ve plastikler, diğer kumaş türlerinden farklı temizlenmektedir. Yağmurdan dolayı olan ıslaklık, en hızlı şekilde kurutulmalıdır. Uzun süre ıslak kalan yağmurluk kumaşı çekme yapmakta ve modelinde bozulmaktadır. Yağmurdan kaynaklı oluşan su lekeleri ise ılık suda hazırlanmış temizleme köpüğüyle temizlenebilmektedir. Köpük işleminin ardından, köpüklerin tamamen çıktığından emin olunana kadar durulanmalıdır. Yağmurluklar üzerindeki fazla suyu almak için kesinlikle sıkılmamalıdır. Durulama işlemi bittikten sonra plastik bir askıya asılarak kurumaya bırakılmalıdır. Yanmaz ve naylon yağmurluk modelleri ise soğuk suyla yıkanmalıdır. Böylece naylonda herhangi bir yıpranma meydana gelmemekte ve yağmurluğun kullanım ömrü daha da uzamaktadır.

Yağmurluk Çeşitleri

Yağmurluk Çeşitleri

Farklı desenlerde ve modellerde üretilen yağmurluk çeşitleri; şeffaf, kullan at, panço, suni deri ve cep yağmurluk gibidir. Şeffaf yağmurluk modelleri, hem ince olarak hem de kalın olarak üretilmektedir. İnce şeffaf yağmurluk modelleri, genellikle kullan at özellikli olmaktadır. Tek kullanımlık yağmurluk olarak da bilinmektedir. Panço yağmurluklar, kafadan direkt olarak geçirilmekte ve uzun olmaktadır. Bu sayede, vücudun üst kısmının ıslanma riskini ortadan kaldırmaktadır. Suni deriden üretilen yağmurluk modelleri, yüksek dayanıklılık sunmakta ve uzun süre kullanımı mümkün kılmaktadır. İnce yağmurluk modelleri arasında cep yağmurluk modelleri de bulunmaktadır. Bu yağmurluk modelleri, kolayca muhafaza edilebilmekte ve gerektiğinde direkt olarak kullanılabilmektedir. Yağmurluklar, tek parça satılabildiği gibi takım olarak da satılabilmektedir. Yağmurluk takımı olarak adlandırılan bu model, aynı kumaştan üretilmiş alt ve üst takımından oluşmaktadır. Siz de kategorimizde bu takımlara ve tek olarak satılan yağmurluk modellerine göz atabilirsiniz.