Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Tıraş Sonrası Ürünler

için 361 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri

Tıraş olmak her erkeğin belli sıklıkla gerçekleştirdiği bir bakım aşamasıdır. Tıraş işlemi sonrasında yapılacak bakım da en az tıraş olmak gerekli bir kişisel bakım rutinidir. Tıraş işlemi sonrasında yüzünüz tahriş olabilir ve yanma hissedebilirsiniz. Bu da canınızın yanmasına neden olabilir. Ancak tıraş sonrası yüzünüze uygulayacağınız bakım ürünleri ile bu tahriş ve yanma hissi en aza indirilir. Tıraş sonrası bakım amacı ile kullanılan ürünlerin sayısı bir hayli fazladır. Balsam, losyon, şap, tıraş kolonyası bu ürünlerden bazılarıdır. Bu ürünleri doğru bir şekilde kullanmak, cildinizde oluşabilecek problemlerin önüne geçmeniz demektir. Günümüzde pek çok farklı marka, tıraş sonra bakım ürünleri üretmektedir. Bu bakım ürünlerini daha detaylı bir şekilde incelemek için erkek bakım ürünleri sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri Nelerdir?

Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri Nelerdir?

Erkeklerin yüzü sakal ve tıraş yüzünden yıpranır ve hassaslaşabilir. Tıraş sonrası bakım ürünlerinin neler olduğunu bilmek tam bu aşamada önem kazanmaktadır. Günümüzde erkeklerin pek çoğu tıraş sonrası kullanılan ürünlerde hata yapmaktadır. Tıraş sonrası ne kadar hassas olunursa olunsun cilt mutlaka tahriş olur. Tıraş sırasında cilt üzerindeki ölü deriler de kazınmış olur. Ölü derilerden kurtulan bir cilt de daha hassas hale gelir. Bundan dolayı tıraş sonrası balsam ya da tıraş sonrası losyonu kullanılması gerekmektedir. Balsam tıraş sonrası kaybedilen nemi takviye eder ve cildi rahatlatır. Farklı aromalardaki kokusu ile ferahlık hissi yaratır. Cildin gerekli olduğu vitamin özlerini içerir. Tıraş sonrası kullanılan balsam az miktarda alkol de içerebilir. Bu alkol oranı alacağınız markaya göre değişkenlik gösterebilir. Bu durum da cilt üzerinde kalan bakterileri öldürmek için etkili bir yöntemdir. Balsamın kokusu diğer tıraş bakım sonrası ürünlere göre daha hafiftir. Keyifli bir tıraşın ardından cildiniz kuruluktan geriliyor, yanmalar hissediyorsanız, tıraş sonrası balsam cildinize rahatlık hissi verecektir. Kolonya benzeri ürünlere alerjisi olanlar için de balsam kullanmak büyük avantajlar getirecektir. Özellikle kış aylarında cilt kurumaya daha çok meyilli olur. Bundan dolayı yenileyici balsamlar tercih edilmelidir. Tıraş losyonu daha çok su ve daha az yağ içeren tıraş sonrası bakım ürünlerindendir. İçeriğinde balsama oranla daha çok alkol bulunur. Tıraş sonrası losyonlar ve tıraş sonrası splash ürünler birbirleri ile karıştırılmamalıdır. Losyonlar daha az kurutma eğilimindedirler ve antiseptiktirler. Losyonların kokusu balsama göre daha ağır ve yoğundur. Tıraş sonrası gözeneklerinizi kapatmaya yardımcı olur. Losyon kullandıktan sonra kolonya kullanmanıza gerek yoktur. Tıraş sonrası krem cildinizi nemlendirir ve yumuşatır. Krem sayesinde, yıpranan cildiniz düzelmeye başlayabilir. Tıraş sonrası şap kullanılandiğer ürünler arasındadır. Eğer bir kanamanız varsa şap bu kanamayı durdurur. Tıraş sonrası cildi yatıştırır ve gözenekleri kapatır. Cilt şapları kişiye özel olan ürünlerden olmalıdır. Şapların insan sağlığına bir zararı yoktur. Şapın içeriği, piyasada bulunan diğer sentetik ürünlere göre çok daha farklıdır. Tıraş sonrası bakım ürünleri her erkek tarafından tıraş sonrasında etkili bir bakım için kullanılmalıdır. Bu ürünlerin neler olduğunu bilmek ve onlar hakkında fikir sahibi olmak, hangi aşamada kullanacağınızı da öğrenmenize yardımcı olur. Erkeklerin birçoğu gerek sakalın kaşındırması, gerek zorunluluktan her sabah tıraş olur. Tıraş sonrası gereken bakımın yapılmaması durumunda yüzünüz çok çabuk kurur ve yıpranır. Tıraş sonrası bakım ürünleri hakkında ürün bazlı daha detaylı bilgi almak ve çeşitleri incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Tıraş Sonrası Bakımın Nasıl Yapılır?

Tıraş Sonrası Bakımın Nasıl Yapılır?

Sık sık tıraş olmak cilt üzerinde olumsuz etkilere yol açar. Özellikle hassas cilde sahip olanlarda kızarıklık, tahriş, çatlak gibi sorunlar baş gösterir. Bu sorunlara ek olarak kıl dönmesi ve iltihaplanma gibi ileri seviyede sorunlar da ortaya çıkabilir. Tüm bu sorunlardan etkili bir şekilde kurtulmak için tıraş sonrası bakım ürünlerini kullanmanız gerekir. Tıraş sonrası bakım uygularken kademe kademe olarak ilerlemeniz gerekmektedir. Tıraş bittikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkamalısınız. Soğuksu şok edici etkisi ile gözeneklerinizin kapanmasın yardımcı olur. Gözenekleri sıkışan bir cilt, doğal yapısına dönmekte zorlanmaz. Yüzünüzü yıkarken tüm tıraş köpüklerini temizlemelisiniz. Cilt tipinize uygun olan bir losyonu tercih ederek hem yüzünüzü steril hale getirebilir, hem de cildinizi sıklaştırabilirsiniz. Losyonu yüzünüzü kuruladıktan sonra elinize bir miktar alarak oval hareketlerle cildinize yedirerek kullanabilirsiniz. Balsam losyondan sonra kullanılabilir. Alkol içermeyen, doğal bitki ve yağ özlü bir balsam kullanımı cildinize ferahlık hissi verecektir. Burada dikkat edilmesi gereken şey losyonda alkol olduğu için alkolsüz bir balsam seçmenizdir. Alkol yüzünüzde kalan bakterileri öldürse bile fazlası cildinize zarar verecektir. Kimyasal barındırmayan doğal özlü içerikler cildinize zarar vermeyecektir. Balsam kullanmak istemeyen kullanıcılar bunun yerine tıraş sonrası krem kullanabilir. Tıraş sonrası kremler yoğun nemlendirici formüller içerir. Tıraş sonrası yüze kolonya ve parfüm uygulamak cildinize zarar verebilir. Tıraş sonrası yüzünüz oldukça hassaslaşır çünkü öldü deriyi ciltten kazımış olursunuz. Yüksek oranda alkol içeren kolonya ya da pH değeri yüksek olan bir parfüm cildinize ciddi zararlar verecektir. Tıraştan sonra yaşanan yanma ve tahriş rahatsızlık verici şeylerdir. Bu durum yüzünüzün görünümünü bozacağı gibi aynı zamanda cilt sağlığınızı da olumsuz etkileyecektir. Tıraştan hemen sonra yüzünüze buzlu bir torba yardımı ile şok pres yapabilirsiniz. Soğuk buz yanma hissini azaltır. Farklı cilt tiplerine göre üretilen tıraş sonrası bakım ürünlerini kullanarak bu olumsuzlukları en aza indirebilirsiniz. Tıraş sonrası uygulanan bir diğer bakım ürünü ise cilt şapıdır. Cilt şapı kullanılırken, şapın her yeri ıslak olmalıdır. Bundan dolayı şapı soğuk su ile yıkamalısınız. Böylece cilt şapı gözenekleri kapar ve yüzünüzde rahat uygulanacak bir hal alır. Islak cilt şapını tıraş ettiğiniz bölgeye sürün. Tıraş sonrası şap kullanımı jilet yanığının yatışmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda cilt üzerindeki bakterileri öldürür. İşlem bittikten sonra ıslak olan şapı kurutmanız gerekir. Bunun için bir camın önüne koyabilirsiniz. Şap belli bir sürede kurur. Şapı tekrar kullanmak için öncesinde yine ıslatmanız gerekmektedir. Şaplar gözenekleri tıkamaz ancak piyasada bulunan sentetik tuzlar ile karıştırılmamalıdır.

Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri Kullanmak Ne İşe Yarar?

Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri Kullanmak Ne İşe Yarar?

Tıraş sonrası kullanılacak bakım ürünlerinin cilde pek çok faydası vardır. Tıraş sonrası balsam kullanımı cildinizin tıraş sonrası kurumasına karşın nem kazanmasına yardımcı olur. Balsam, az miktarda su ve çok miktarda doğal yağ karışımı ile elde edilen bir üründür. Krem formundadır ve nemlendirici ürün sınıfındadır. Kuru, hassas, yağlı ciltler için özel olarak tasarlanan balsamlar, farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarını karşılar. Balsamları sadece yüzünüze değil vücut bakımında da kullanabilirsiniz. Doğal yağlar ve bitki özleri ile formüle edilen ürünler cilt tarafından hızla emilir ve yağ tabakası bırakmaz. Tıraş sonrasında cildinizde oluşan kuruluk, tahriş ve kızarıklık gibi sorunlar olursa balsam kullanımı ile bunları en aza indirebilirsiniz. Tıraş sonrası bakım ürünlerinden olan losyonlar cildi mikroplardan arındırmak için kullanılan ürünlerdendir. Losyonlarda tıraş sonrası balsam faydaları gibi pek çok faydalı işlev görmektedir. Tıraş losyonlarının çoğu ana madde olarak dezenfektan ve alkol içermektedir. Dezenfektan ciltteki bakterileri öldürürken, alkol bir tonik görevi görür. Losyonların içerisine eklenen “aloe” ve “gliserin” gibi maddeler alkolün zarar verici etkisini sıfırlamaktadır. Böylece losyonlar kullanım sırasında cildinizi yakmaz. Tam aksine cildinizi korur ve dengesini sağlar. Cilt tipinize uygun olan losyonu bulduktan sonra kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Losyonlar hoş kokulu ürünlerdir. İçerdiği kokular sayesinde gün boyu güzel kokmanıza yardımcı olur. Sedir ağacı, adaçayı, amber gibi doğal özlerle formüle edilmiş losyonlar, erkek bakım ürünleri arasında vazgeçilmezler arasında yerini almıştır. Losyonlar tıraş sonrasında gözenekleri sıkıştırır. Cildi nemlendirmelerinin başlıca nedeni su bazlı olmalarıdır. Gliserin içeren tıraş losyonları ise yüzü rahatlatmayı sağlar. Tıraş sonrası kullanılan şap olası kanamaların önüne geçecektir. Cilt şapını kanayan bölgeye 20 saniye kadar bastırın. Cilt şapında damar büzüştürücü özelliği vardır. Kanamayı bu özelliği sayesinde durdurur. Cilt kanamaları için şap kalemi de etkili bir üründür. Cilt şapları koku oluşumuna neden olan bakterilerin çoğalmasını engelleyen antibakteriyel özelliğe sahiptir. Şap, temelinde potasyum alüminyum sülfat özlü kokusuz bir tuz çeşididir. Doğadan elde edilen tamamen doğal bir malzeme olması nedeni ile hiçbir yan etkisi yoktur. Şapın bir diğer yararı da kayganlığı engellemesidir. Eğer jilet ya da ustura ile tıraş oluyorsanız, tıraş öncesi parmaklarınıza süreceğiniz bir miktar şap kaymayı engeller. Böylece olası kazaların da önüne geçilmiş olunur.

Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri Fiyatları

Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri Fiyatları

Tıraş sonrası kullanılacak bakım ürünlerinin fiyatları marka, kalite ve ürünün ne olduğuna göre değişkenlikler içerebilir. Tıraş bakım ürünler kişisel bakımın doğru bir şekilde yapılabilmesi için önemli ürünlerdendir. Cilde sürülen ürünler oldukları içinde içerdiği formüllerin ne olduğu önemlidir. Tıraş sonrası losyonu fiyatları losyon markası ve içerdiği formüllere göre farklılıklar içerebilir. Tıraş sonrası losyonların en belirgin özellikleri cilde uygun olarak gerekli nemlendirme ve korumayı sağlamasıdır. Bundan dolayı doğal formüller içeren losyonlar daha farklı bir fiyat kategorisine girebilir. Bunun dışında losyona bazı aromalar katarak kokulu hale getirmek mümkündür. Bazı losyonlar aynı zamanda koku olarak da kullanılabilir. Tıraş losyonlar farklı ağırlıklarda paketlenmektedir. Örneğin, 100 ml bir ambalaj ile 50 ml bir ambalaj arasında fiyat farkı olabilir. Losyonlar tıraş sonrası bakım ürünleri arasında en çok tercih edilen üründür. Bundan dolayı losyonlarda olan mentol, alkolsüz gibi özellikler fiyat farklılıklarına yol açabilmektedir. Tıraş sonrası şap fiyatları şapın marka ve özelliğine göre değişkenlikler gösterebilir. Şaplar katı halde ambalajlanır. Farklı ambalaj ebatlarında şap bulmak mümkündür. Tıraş sonrası kolonya kullanımı önerilmese de, sırf tıraş sonrası kullanılması için özel kolonyalar da üretilmektedir. After shave kolonya olarak geçen bu ürünler özel formülleri ile kızarıklık ve cilt hassasiyeti sorunlarına çözüm olur. Tıraş sonrası oluşabilecek yaralara anında müdahale edilmesi gerekir. Bunun için de antibakteriyel özelliği olan bir tıraş kolonyası tercih edilebilir. Tıraş sonrası kremleri, tıraş sonrası bakım ürünleri arasında en çok ilgi gören ürünlerin başında gelmektedir. Kremin formülündeki doğal özler, marka ve kalite gibi etkenler fiyatı belirleyen etkenlerdir. Tıraş sonrası bakım ürünleri genel olarak farklı ebat ve fiyatlarda rahatlıkla bulunabilen ürünlerdir. Bu ürünlerin fiyat farklılığını belirleyen şeylerin başında ürünün kalitesi, markası ve içerdiği özellikler gelmektedir. Eğer tıraş sonrası tam bir bakım istiyorsanız, tıraş sonrası bakım setlerinden de tercih edebilirsiniz. Bu setler içinde losyon, koku ve krem yer alabilir. Bu üç malzeme de tıraş sonrası aşama aşama kullanılabilir. Set halinde satılan ürünlerin fiyatları, tek satılan ürünlere göre daha farklı olur. Set halinde satılan ürünlerin bir diğer avantajı ise aynı marka ürünleri kullanmaktır. Böylece farklı marka ürün aramaya gerek kalmadan bakımınızı kolayca yapabilirsiniz. Tıraş sonrası bakım ürünlerinin fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek ve ürünler hakkındaki yorumları okumak için sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz. Ürün hakkındaki yorumlar, daha önceki kullanıcıların tecrübesi ve yorumları doğrultusundadır. Böylece ürün hakkında daha satın almadan pek çok bilgi edinmiş olursunuz.

Tıraş Sonrası Bakım Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıraş Sonrası Bakım Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıraş sonrası bakım ürünleri, kişisel bakım ürünleri sınıfına girdiği için alınırken mutlaka dikkat edilmelidir. Her üründe dikkat edilmesi gereken noktalar farklıdır. Ancak ilk dikkat edilmesi gereken şey cilt tipinize uygun ürün seçmektir. Cilt tipinizin ne olduğunu anlamak için bazı yollar vardır. Cildi nemlendirmek için aloe vera gibi maddelerden yapılan ürünleri almanız gerekebilir. Eğer kızarıklık ile ilgili bir sorununuz varsa yulaf bazlı bir ürün seçmeniz gerekmektedir. Yulaf özlü kremler kızarıklıklara karşı koruma sağlamaktadır. Tıraş sonrası bakımda dikkatli seçilmesi gerekilen bir diğer ürün ise şaptır. Şaplar, mineral deodorantlar ile karıştırılmamalıdır. Şap, doğadan elde edilen bir malzemedir. Piyasada bulunan mineral deodorantlar ise çeşitli mineral tuzlarından üretilir. Bu iki ürün görünüm olarak benzeyebilir. Bundan dolayı bu noktada ne aldığınızı bilmeniz önemlidir. Sentetik mineraller ter bezlerini bloke ederek terlemeyi engeller. Doğal şapta böyle bir sorun yoktur. Eğer tıraş sonrası sentetik mineral kullanırsanız gözenekleriniz kapanacak, cildiniz nefes alamayacak hale gelecektir. Balsam alırken de cilt tipinize uygun olan balsamı tercih etmeniz gerekmektedir. Hızlı emilen bir balsam tercih etmeniz yapışıklık hissini ortadan kaldırır. Erkekler genellikle sabah erkenden tıraş olurlar. Bundan dolayı bu işi aceleye getirirler ve tıraş olurken suratları tahriş olur. Bundan dolayı kullanılacak ürünlerde mutlaka hızlı emilme özelliği olmalıdır. Aynı zamanda kış aylarında tıraş olmak soğuğun etkisini daha fazla hissetmenize neden olabilir. Bundan dolayı da tıraş sonrası bakım ürünleri alırken nemlendirici özelliği olan bir ürün tercih edilmelidir. Tıraş sonrası bakımda uygulanan hatalardan en büyüğü, yüksek alkol derecesine sahip kolonya kullanmaktır. Tıraş edilmiş bir cilt, türlü uygulamalara karşı kendini koruyamaz. Yüksek alkol derecesine sahip bir kolonya kullanmanız cildinizi kurutacak ve çatlatacaktır. Bundan dolayı tıraş sonrası kullanılacak olan kolonya mutlaka bu iş için özel olarak üretilmiş olmalıdır. Günümüzde pek çok marka tıraş sonrası özel bakım ürünleri üretmektedir. Tıraş sonrasında kullanacağınız nemlendirici krem mutlaka tıraş sonrasına uyumlu olmalıdır. Normal nemlendirici kremlerin pH değeri, tıraş sonrası ölü deriden arınan bir cilt için uygun olmayabilir.