Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Tıraş Fırçaları & Seti

için 90 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tıraş Fırçaları ve Seti

Tıraş fırçaları tıraş esnasında köpüğün daha homojen bir şekilde yayılması ve sakal aralarına girmesini sağlayan bir üründür. Tıraş fırçaları kullanmak çok daha temiz bir tıraş için gereklidir. Tıraş fırçaları set halinde satılabildiği gibi tek olarak bulunabilen ürünlerdir. Tıraş, tek başına günlük bir rutin olarak düşünüldüğünde gerekli malzemeler olmadan yapılırsa cilt rahatsızlıklarına yol açabilir. Tıraş fırçaları berberlerde sıklıkla karşılaşılan bir ürün olsa da, evlerde de çok rahatlıkla kullanılabilir.

Tıraş Fırçası Nasıl Kullanılır?

Tıraş Fırçası Nasıl Kullanılır?

Bir tıraş fırçası yeni alınmışsa domuz kılı ya da porsuk kılından üretilmesi fark etmeksizin bazı ufak işlemlerden geçirilerek yumuşatılmalıdır. Porsuk kılından yapılan fırçalarda yumuşatma işlemi biraz daha kolay yapılırken, domuz kılından yapılan fırçalarda bu işlem biraz daha zaman alır. Bunların dışında sentetik kıllardan yapılan bir tıraş fırçası alınmışsa, fırçayı bir kereliğine mahsus olmak üzere yıkamak yeterli olacaktır. Böylece fırçe kıllarını tozdan arındırmış olursunuz. Porsuk kılı tıraş fırçaları kullanılmadan evvel ufak bir ön temizlik aşamasından geçmelidir. Özellikle bazı fırçalarda ufak bir koku rahatsız edici olabilir. Bu kokudan kurtulmak oldukça kolaydır. Bir kase sıcak suya çok az miktarda bulaşık sabunu ekleyerek, fırçanızı bu karışımın içinde ufak bir süre bekletebilirsiniz. Bunu yaparken suyun kaynar olmaması gerekir. Kaynar su, organik yapıdaki fırça kıllarına zarar verebilir. Bunun yerine beyaz sirke de kullanabilirsiniz. Ancak sirkenin beyaz sirke olması, fırça kıllarında renk değişimi yaşanmaması için önemli bir etkendir. Suya çok az miktarda ekleyeceğiniz beyaz sirke fırça temizliğiniz için gerekli olan hijyeni sağlamaktadır. Eğer kokusu hala geçmiyorsa fırçanızı sevdiğiniz bir sabun ile köpürtüp bir miktar bekleterek durulayabilirsiniz. İlk dönme kullanımından sonra fırça kıllarında ufak dökülmeler yaşanabilir. Bu normal bir durumdur. Tıraş fırçası domuz kılı ise porsuk kılına göre daha farklı aşamalar gerekli olacaktır. Domuz kılının fırçalarda kullanılmasının nedeni kıl uçlarının zamanla çatallaşıp yumuşamasıdır. Sert ve siyah kıllar yumuşamayacağı için sizi rahatsız edecektir. Bu tip sert ve rahatsız edici kıllar için en iyi çözüm makasınızla düğüme ne yakın noktaları kırpmak olacaktır. Kılların cımbızla çekilmesi düğüme zarar verebilir. Bir düğümde sert kıl ne kadar az ise fırça da o kadar kaliteli demektir. Bu işlemden sonra fırçanızı sıcak su da yumuşatma işlemine geçebilirsiniz. Yumuşayan fırçayı sert sabunla köpürtüp ardından durulama işlemine geçebilirsiniz. Kurulama işlemi fırça kıllarını fazla sıkmadan dik bir şekilde kuru bir havluya ufak ufak vurarak gerçekleştirilmelidir. Fırçanızı rodaj işlemi bitmeden de kullanabilirsiniz ancak bu rahatsız bir hissiyat yaratır.

Tıraş Fırçası Çeşitleri

Tıraş Fırçası Çeşitleri

Tıraşı keyifli ve etkili hale getiren ürünlerden biri olan tıraş fırçası, farklı çeşitleri ile kullanıcı beğenisine sunulmaktadır. Tıraş fırçası çeşitleri domuz kılı, at kılı, porsuk kılı ve sentetik kıl olmak üzere dörde ayrılır. Her çeşit fırça kılının farklı bir karakteristik özelliği vardır. Bu açıdan birbirlerinden ayrılırlar. Hepsini deneyerek kendinize en uygun olan fırçayı seçebilirsiniz. Sentetik tıraş fırçaları yeni yeni popülerlik kazanan fırça çeşitlerindedir. Tercihini daha ekonomik tutmak isteyenler genellikle domuz ya da sentetik kıllı fırça tercih eder. At kılı fırçaları gergin ve sert tipte fırçalardır. Vücuda masaj yaparak uygulanması daha mümkün olan fırçalardır. Mevcut tıraş fırçası piyasasında en az bulunan fırça çeşidi at kılı fırçalardır. Günümüzde at kılından fırça üreten firmaların birçoğu gerekli sağlık belgelerini sağlama koşulu ile üretim yapabilmektedir. Domuz kılı fırçaları en yaygın kullanılan fırça tiplerindendir. Kaliteli bir üretim aşamasından geçen domuz kılı fırçası oldukça uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Domuz kılları, porsuk kıllarından daha kalındır. Kendine has olan gerginliği ile yüzde oldukça iyi derecede hissedilir. Orta derece su tutan bu fırçalarda su temas edilen kıllar birbirine yapışır. Köpük yapma noktasında bir problemi olmayan bu fırça türü uzun yıllardır geniş kitlelerce kullanılmaktadır. Kıllar farklı renklerde olabilir. Kimi domuz kılı fırçaları soluk krem rengi iken kimi de saman sarısı rengindedir. Domuz kıllarının farklı özelliklerinden biri de, kılların zamanla daha çok yumuşayarak cilde çok daha rahatlatıcı şekilde temas etmesidir. Porsuk kılı fırçaları en kaliteli tıraş fırçaları arasındadır. Porsuk fırçaları, kılın hayvanın hangi bölgesinden alındığına göre değişir. Genel olarak kullanılan isimlendirmeler arasında, Pure, best, süper, silvertip gibi çeşitleri vardır. Porsuk kılları oldukça iyi su tutar ve köpürür. Sentetik fırçalar, anti alerjik naylon malzemeden yapılan fırçalardır. Fırçaya dışarıdan bakıldığında dipten uca doğru bir incelme görülür. Sentetik kıllar suyu doğal kıllar kadar iyi tutmasa dahi son dönemde üretimde yaşanan artış nedeni ile sentetik fırçalar da daha kaliteli bir hal almıştır. Bunların dışında ense tıraşından sonra ensedeki kesilen kıl artıklarını temizlemek için üretilen tıraş ense fırçası da ilgi gören tıraş fırçalarındandır. Tıraş fırçaları ve setlerini daha yakından incelemek ve tıraş fırçası fiyatları için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Tıraş Fırçası Kullanmanın Avantajları

Tıraş Fırçası Kullanmanın Avantajları

Tıraş fırçası kullanımı tıraş olma işlemini çok daha keyifli ve sağlıklı bir hale getirebilir. Tıraş olmadan evvel hem cildiniz, hem de sakallarınız tıraşa hazır hale getirilmelidir. Cilt ve sakallar tıraştan önce yumuşamalıdır. Buna yardımcı olan iki faktör vardır. Bunlardan ilki su, ikincisi ise tıraş fırçasıdır. Tıraş fırçası cildinizi hazırlar ve sakallarınızı yumuşatır. Yumuşak sakal çok daha kolay kesilir. Bu durumda tıraş esnasında işinizi çok daha kolaylaştırır. Tıraş köpüğünü yüzünüze sürmeniz için ya ellerinizi ya da tıraş fırçasını kullanmanız gerekir. Tıraş fırçası ellerinize göre çok daha az köpük kullandığı için ekonomik olarak da çok avantajlıdır. Tıraş fırçası ile elde edilen köpük ile çok daha fazla sayıda tıraş olabilirsiniz. Köpüğü yüzünüze fırça ile yedirmek, köpüğün içinde oluşan havayı da minimum seviyeye indirir; böylece cilt çok daha geç kurur. Fırça yardımı ile kalkan sakal jilet darbesini yiyince çok daha derin bir şekilde kesilir. Böylece halk arasında “sinekkaydı” olarak bilinen tıraş gerçekleştirilmiş olur. Doğru olmayan bir tıraş kıl dönmesi ya da batığa neden olabilir. Tıraş fırçasının kılları kaldırmasının bir diğer avantajı da budur. Fırça ile kalkan kıl asla kıl dönmesine yol açmaz. Tıraş fırçaları sanılanın aksine hijyenik ürünlerdir. Bu tip ürünlerin hayvan kılından yapıldığı için hijyenik olmadığını düşünen insanlar son zamanlarda sentetik kıldan yapılan fırçalara ilgi göstermektedir. Bunun dışında da hayvan kılından yapılan bir fırça temizlendikten sonra herhangi bir risk taşımaz. Tıraş fırçasını kullanma aşamasında da dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Fırçanızı tıraştan sonra nemli bir bölgede bırakmayın. Nemli ortamda kalan fırçada bakteri ürer. Bu bakterilerde fırçada kötü kokuya sebep olur. Fırçanızı temizlerken bilmediğiniz kimyasallar kullanmamanız gerekir. Eğer seyahat sırasında yanınızda taşıdığınız bir tıraş fırçanız varsa kurutmak için kurutma makinesi gibi aletler kullanmayın. Bunun yerine kuruması kolay olan sentetik fırça kullanılması daha doğru olur. Fırçanızın bakımı ve muhafazasını doğru bir şekilde yaptıktan sonra uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca, sayfamızda bulacağınız tüm Braun erkek bakım ürünleri ile ihitiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.