ERKEK CİLT BAKIMI

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Erkek Cilt Bakımı

Eskiden cilt bakımı dendiği zaman akıllara çoğunlukla kadınlar gelse de günümüzde cilt bakımı, kadınlar için önemli olduğu kadar erkeklerin de yoğun ilgisini çekmeye başlamıştır. Genellikle erkekler, cilt bakımı aşamasını kolay atlatmak istediğinden dolayı kullandıkları ürünlerin de pratik olması önemlidir. Cilt bakımı rutininin sadece tıraştan ibaret olmaması gerekir. Günümüzde her cilt yapısına uygun erkek cilt bakım ürünleri bulunmaktadır.

Erkek Cilt Bakımının Önemi

Erkek Cilt Bakımının Önemi

Testosteron hormonunun etkisiyle bir erkeğin cilt yapısı, kadın cildine oranla daha kalındır. Kalın bir cilt tabakasının daha çok sebum üretmesi nedeniyle erkek cildinde daha çok yağlanma ve siyah nokta oluşumu gözlenir. Düzenli temizlik ve Kozmetik & Kişisel Bakımla bu sorunların önüne geçerken, daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz. Uygulama ve miktarlarda farklılık olsa bile dikkat edilmesi gereken hususlar kadın cildinde de, erkek cildinde de aynıdır. erkek cilt bakım rutinin ilk adımı, her sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez cilt temizliği yapmaktır. Cilt her gün toz, ter, yağ gibi kirlere maruz kalarak gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Tıkanan gözenekler bir süre sonra siyah noktalara dönüşerek cilt sağlığını bozar. Bu durumun önüne geçmek için köpük ya da jel kıvamındaki yüz temizleme jelini yüzünüze uygulayın ve durulayın. Düzenli kullanımda gözeneklerinizdeki kirlerin arındığını göreceksiniz. Sabun ve parfüm içermeyen yüz temizleme jellerini tercih etmeniz önerilir. Bu tür kimyasallar yüzün ihtiyaç duyduğu sebumdan fazlasını alarak cildinizin kurumasına sebep olur.

Ciltte Oluşan Tahrişi Erkek Cilt Bakım Ürünleriyle Giderin

Ciltte Oluşan Tahrişi Erkek Cilt Bakım Ürünleriyle Giderin

erkek cilt bakımı rutininin vazgeçilmez ve en önemli parçası şüphesiz tıraş kısmıdır. Erkekler için bu kısım, saatler harcayacak kadar önemlidir fakat tıraş sonrası oluşan ciltteki tahriş, her erkeğin başlıca problemi olmuştur. Tıraş olduğunuzda sakallarınızla birlikle cildinizdeki ölü deriyi de almış olursunuz. Bu sebeple cilt daha hassas bir hale gelir ve bakıma muhtaçtır. Tıraş sonraki kullanacağınız erkek cilt bakım kremi içerdiği nemlendiriciyle cildinize gerekli nemi sağlarken bir yandan da tıraşın verdiği hassaslığı yatıştırır. Cilt nemlendirmesinin yanı sıra, özellikle kış aylarında oluşabilecek dudak, el, göz çevresi ve ciltteki bütün kuru bölgelerin de aynı şekilde nemlendirilmesi önemlidir. Yaş ilerledikçe cildin kolajen kaybetmesi ile birlikte ciltte kırışıklık ve sarkmalar başlar. Bu durum yaş ilerlemesiyle oluşsa da stres, üzüntü, sorumluluklar gibi çevresel faktörlerde büyük ölçüde etkilidir. Kırışıklığın tamamen önüne geçilemez fakat etkilerini minimuma indirmek mümkündür. Kırışıklıkla başa çıkabilmek için içeriğinin doğal olduğundan emin olduğunuz bir serum kullanabilirsiniz. Yıkama jelleriyle temizlediğiniz yüzünüze sabah ya da akşam uyguladığınızda, cildinizin daha ileri yaşlarda kırışmaya başladığını fark edeceksiniz.

Erkek Cilt Bakım Ürünleri Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Erkek Cilt Bakım Ürünleri Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Ölü deriyi ciltten arındırmanın en etkili yollarından biri de peeling olmuştur. Erkek cildi, yapısı gereği kalın olduğundan dolayı daha çok peeling ister, bu sebeple kadınlara göre daha sık yapılabilir. Cildinizdeki ölü derilerden arınırken aynı zamanda siyah ve beyaz nokta oluşumunun azaldığını gördükçe peeling yapma isteğiniz artacaktır. İsterseniz peeling, tıraş sonrası krem, cilt temizleme jelinden oluşan bir erkek cilt bakım seti temin edebilir, ya da cildinizin ihtiyacına göre ürünleri tek tek satın alabilirsiniz. Peeling uygulamasından sonra son bir adım daha gereklidir. Temizlenmiş gözeneklerinize tonik uygulaması, özellikle yağlı cilde sahip erkeklerin atlamaması gereken adımlardan biridir. Tonik gözeneklerinizin küçülmesine, dolayısıyla ciltteki sebum miktarının azalmasına ve siyah noktaların azalmasına büyük ölçüde yardımcı olur. İçinde alkol bulunan tonikler, ciltte kızarıklık ve hassasiyete sebebiyet verdiği için doğal tonikleri tercih etmeniz önerilir. erkek cilt bakımı fiyatları tercih ettiğiniz ürünlerin içeriği, etkisi ve markası gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. Cilt tipinize en uygun ürünleri Erkek Bakım Ürünleri sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz.