Sarkıt

Aydınlatma ürünleri mekanları farklı şekillerde aydınlatmanızı sağlar. Ortam aydınlatması ürünleri genel aydınlatma için kullanılır. Avize dışında bir ortam aydınlatması arıyorsanız iddialı bir diğer seçenek sarkıtlar.

Sarkıt Nedir, Modelleri Nelerdir?

Sarkıt Nedir, Modelleri Nelerdir?

Sarkıt lamba, genelde bir kablo, zincir veya metal çubuğa bağlı olarak tavandan sarkıtılan bir aydınlatma armatürüdür. Sarkıtlar genelde çoklu haldedir, yani bir bağlantı noktasında yan yana veya alt alta birkaç lamba bir arada bulunur. Yan yana çoklu sarkıtlar kendilerine genelde mutfak tezgahları ve yemek masaları üstünde yer bulur ama banyolarda da kullanılabilir. Alt alta sarkıtlar veya tekli sarkıtlar ise salonlar, oturma odaları, yatak odaları ve hollerde hem aydınlatma hem de dekoratif bir görüntü sağlama konusunda başarılıdır. Sarkıt lambalar hem model hem de malzeme açısından büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Akkor lamba dışında enerji tasarruflu floresan lamba veya LED lambalar ile kullanılabilen sarkıt modelleri de vardır. Mutfak adaları ve başka yerlerde kullanılan bazı uzun modeller sarkıt avize olarak da anılır.

Sarkıt Lamba mı Avize mi?

Sarkıt Lamba mı Avize mi?

Sarkıtlar ve avizeler benzer ürünler olsa da aralarında temel farklılıklar bulunur. Avizeler, sarkıtlardan çok daha önce vardı, öyle ki ilk modeller mumla kullanılırdı. Sarkıtlar çok daha yeni bir aydınlatma ürünü ama avizelerden daha yaygın hale geldi bile. İkisinin arasındaki en büyük fark askı sistemi. Avizeler birçok ışığı taşıyabilen dallı bir sisteme asılır; sarkıtlar ise tek bir tane veya birkaç tane ışığı ucunda taşıyabilecek bir kablo veya zincir sistemine asılır. Avizelerin malzemeleri daha kısıtlıdır; sarkıtların malzemeleri ise çok daha çeşitlidir ve bu malzemelerden bazıları daha ekonomiktir. Her iki ürünün de birçok farklı modeli vardır ama avizeler daha çok klasik dekorasyonla özdeşleştirilirken sarkıtlar daha çok modern dekorasyonun bir parçası sayılır.

Sarkıt Lamba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sarkıt Lamba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sarkıt fiyatları pek çok açıdan avizelerden daha ekonomik olabilir ve sarkıt aydınlatma tarz açısından daha fazla odada kullanılma olanağına sahiptir. İstediğiniz fiyat ve istediğiniz tasarımı bulduktan sonra dikkat etmeniz gereken şey boyutlar, hatta daha özelde kablo uzunluğu. Sarkıt armatür de diyebileceğiniz kısa zincirli çoklu modellerde boy genelde sorun değildir ama tekli sarkıtlarda uzunluğun ayarlanabilir olması daha avantajlı. Sabit uzunluğa sahip metal bir çubuk alçak tavanlı bir evde elverişsiz durabilir. Genel aydınlatma için kullanılan sarkıtların evin en uzun bireyinin başına değmeyecek şekilde ayarlanması, yemek masası üstünde ortam aydınlatması için kullanılan sarkıtların yeme içmeyi engellememesi gerekli. Philips başta olmak üzere CreaLighting, Özcan Aydınlatma ve diğer markaların metal, cam, alüminyum, ahşap, kumaş, krom ve plastik sarkıtlarını burada bulabilirsiniz.

Sarkıt

için 5,657 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(1)
(5)
(1)
(2)
(1)
Apliqa (59)
(4)
Asz (26)
(1)
(3)
(1)
Avonni (24)
(1)
(2)
Cata (37)
Cemile (6)
(2)
D-Light (15)
(1)
Dekonil (10)
(3)
(1)
(2599)
(283)
Egelight (46)
(4)
(2)
(1)
(1)
(5)
(1)
(4)
Ikea (22)
İTHAL (18)
(1)
(1)
K2 (28)
Lampaluce (12)
(3)
(2)
Lumexx (169)
Massarelli (17)
Massive (7)
(5)
(2)
Modelight (131)
Modelsa (6)
Mudulight (243)
(1)
NEVO (29)
Nİ-SA (13)
(5)
(4)
(2)
(1)
PELSAN (8)
(1)
Philips (276)
RAINA (17)
(4)
Siesta (13)
Superlight (15)
(2)
TİNK (59)
(1)
(3)
(1)
(1)
Zide Dekor (27)
ÖZCAN (16)
Özden (483)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Krom (756)
Metal (632)
Cam (317)
Kumaş (116)
Aliminyum (83)
Plastik (31)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(218)
ve üzeri (293)
ve üzeri (314)
ve üzeri (319)
ve üzeri (328)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL