Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Aplik

için 4,412 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 180,00 TL 117,00 TL
  % 35
  (6)

  RSCOLLECTİONS
  %100
 • 479,00 TL 259,00 TL
  % 46
  (1)

  SimaAvize
  %98
 • 219,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  186,15 TL

  gaziantepavize
  %100
 • 100,00 TL
  (1)

  RikaAydınlatma
  %100
 • 90,00 TL 50,05 TL
  % 44
  (1)

  Demwon
  %100
 • 75,00 TL 49,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  41,65 TL

  % 35
  (16)

  Zümra.ahşap
  %100
 • 95,00 TL 68,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  57,80 TL

  % 28
  (2)

  Zümra.ahşap
  %100
 • 40,00 TL 19,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  15,99 TL

  % 50
  (4)

  ÖZEMEKELEKTRİK
  %100
 • 299,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  254,15 TL

  gaziantepavize
  %100
 • 115,00 TL 98,90 TL
  % 14

  bozyakaaydinlatma
  %100
 • 180,00 TL 126,00 TL
  % 30
  (4)

  bozyakaaydinlatma
  %100
 • 324,99 TL
  (2)

  Modelsa
  %88
 • 275,00 TL 169,00 TL
  % 39
  (11)

  AKDENİZAYD.ELK.MALZ
  %100
 • 399,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  319,20 TL

  (1)

  VonabanaOnline
  %92
 • 140,00 TL 90,00 TL
  % 36

  riolight
  %100
 • 100,00 TL 79,90 TL
  % 20
  (2)

  ahsapavizem
  %98
 • 135,00 TL 87,75 TL
  % 35
  (3)

  rekaelektrik
  %100

Aplik

Duvar aydınlatmalarının geçmişi oldukça eskiye kadar gitmektedir. İnsan ilk zamanlardan bu yana güvenlik ve kullanım açısından aydınlatmaya önem vermiştir. Apliklerin tarihine baktığımızda ilk kullanımın mağaralara kadar dayandığını görüyoruz. İnsanların karanlık alanları aydınlatmak için duvara gazla çalışan lambaların yerini insanın dehası ve yaratıcılığı sayesinde aplik modelleri almıştır. Orta çağdan bu yana aplikler zarafet simgesi olarak hayatımızda yer alıyor. Gelişen teknoloji ve yaşam standartlarıyla beraber aplikler de değişmeye ve gelişmeye başladı. Aplik aydınlatma günümüzde işlevsel olduğu kadar dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır. Aplikler ana aydınlatmanın yanında yardımcı aydınlatma olarak görev alırlar. Farklı stil ve tarzları ile her eve her bireye hitap ediyor. Aplik kullanarak odanızın genişliğini arttırabilir veya odağın odada istediğiniz yerde olmasını sağlayabilirsiniz. Duvar dekorlarına kendi imzasını atan aplik modelleri ebatlar, stil ve tarza, kullanılacak mekâna bağlı değişiklik gösterebilir. Klasik ya da modern çizgilere sahip olabilir. Evde kullanım alanı da oldukça geniştir. Banyodan terasa, çalışma odasından bahçeye kadar kullanılabilir. Kullanıldığı her yere estetik bir ışıklandırma sağlayacaktır. Koridor ve antrede kullanarak daha geniş bir görünüm de elde edebilirsiniz. Özellikle dar ve uzun koridorların koşulları düşünülünce aplik akıllıca bir çözüm oluyor. Ayrıca evin yanında işyerlerinde, otellerde, kafe ve restoranlarda da estetik bir işyeri görünümü kazanmak, mekânın ışıklandırmasına destek olmak için kullanılır. Bu tür iş yerlerinin geniş mekân mimarileri de düşünülünce aplik başta olmak üzere tavan aydınlatmasına yardımcı aydınlatmalar kullanmanın neredeyse zaruri olduğu belli oluyor. Kişisel tercihlerinize göre aplik seçimi yapabilir ve konumlayabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı aydınlatma aplik çeşidi mevcuttur. Dekoratif aplik aydınlatma, özellikle çizim / yemek odaları ve yatak odaları için kullanıldığında ve antika mobilya ve dekorla eşleştirildiğinde, evinizdeki herhangi bir odaya zamansız bir görünüm katar. Bununla birlikte, daha çağdaş dizayn edilmiş evlerin ortasında eve doğru bakan modern aplik armatürler de vardır.

 Dekorasyonda Aplik Kullanmak

Dekorasyonda Aplik Kullanmak

Genel ışık kaynağının yanı sıra aplik başta olmak üzere destekleyici ışık kaynakları kullanmak mekana ferah bir hava sağlıyor. Aplikler yalnızca aydınlatma amaçlı değil oda dekorasyonunu tamamlayıcı nitelikleri ile de ön plana çıkarlar. Estetik görünüme sahip duvar aplik modelleri sayesinde mekânınıza kendi imzanı atıp hoş bir tını yakalayabilirsiniz. Odanızdaki renkleri ve dokuları aplik ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca duvar apliği kullanarak odanızın normalde olduğundan daha büyük görünmesini de sağlayabilirsiniz. Aplik kullanımı odanıza genişlik katacaktır. Odaya genişlik katmak istiyorsanız tercihinizi yukarı doğru ışık yayan aplik modellerinden yana kullanmalısınız. Basık tavanlı bir oturma odası için ideal ve kurtarıcı bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Odanızın mimarisine göre aplik seçimi yapmalısınız. İstenen seviyede ışık vererek evinizin atmosferini aplikle değiştirebilirsiniz. Dilediğinizde daha loş, romantik ve dingin bir odaya kavuşabilirsiniz. Odanızdaki en can alıcı dokunuş aydınlatma olacaktır. Kendi tarzınızı yansıtacak bir aplik seçtikten sonra sıra onu yerleştirmeye gelecektir. Hangi yükseklikle asacağınız apliği kullanacağınız mekâna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Öncelikle insanların ışıktan rahatsız olmayacağı şekilde ayarlanmalıdır. Odanın konumuna göre ışıklandırma doğru bir seviyede olmalıdır. İnsanların ayakta durmalarını gerektiren mekânlarda ya da çok yüksek ve oldukça geniş yerlerde duvar apliklerin yükseklikleri de kullanım rahatlığı için arttırılabilir. Aplik yerleşiminde dikkat edilmesi gereken diğer husus ise odada diğer ışıklandırmaların konumlarının göz önünde bulundurulmasıdır. Aplikler genellikle ikincil bir aydınlatma nesnesi olarak kullanıldığından, duvar lambanız görev aydınlatmasına eşdeğer bir parlaklık gerektirmez. Bunun yerine, sarı kehribar rengi bir parıltıya sahip, yüksek verimli ortam duvar lambasını arayın. Bu, insanların belirli bir odada kolayca dinlenmesini sağlayan tanıdık, rahat bir ortam yaratır. Karanlık giriş yollarınızı, kapının yanındaki bir çift duvar lambasıyla aydınlatabilirsiniz. Aplik avize, her konut sakini veya misafir için oldukça sıcak bir ortam ve evinizin dekoratif çekiciliğine katkıda bulunan hoş bir unsur yaratır. Ayrıca yeni modellerimizin listelendiği Cata aplik kategorisine bakmanızı tavsiye ederiz.

 Aplik Çeşitleri Kullanım Alanları

Aplik Çeşitleri Kullanım Alanları

Aplik çeşitleri kullanım alanları duvar ve mekân dekorlarını daha estetik hale getirecek oteller, konutlar, ofisler, bahçe ve teraslar gibi neredeyse tüm iç ve dış mekânları kapsamaktadır. Genel aydınlatma görevi görmezler. Yardımcı aydınlatma olarak adlandırılırlar. Ev dekorasyonunuzda örneğin salonunuzda dikkatleri çekmek istediğiniz bir tablo varsa ön plana çıkarmak için aplikten yararlanabilirsiniz. Aplik modelleri bahçe gibi dış mekân kullanımlarına da uygun şekildedir. Ev bahçelerinde olduğu gibi kafe veya restoran bahçelerinde de aynı amaçla kullanıma müsaittir. Apliklerin bir diğer kullanım alanları ise otellerdir. Otellerde odalarda, bekleme salonlarında, restoran bölümünde sıklıkla karşımıza çıkan duvar aplikler havuz alanları için de tercih edilir. Konut kullanımında ise evin girişinden banyoya her yerde aplik kullanımı mümkündür. Antrede aplik kullanarak eve girişi daha ferah bir hale getirdiğiniz gibi aynı zamanda daha girişten mekân tasarımında estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Evin girişi ilk izlenimi oluşturan mekândır. Girişte bir tablo ve ışıl ışıl oluşuyla dikkatleri üzerine çeken bir aplik ile davetkâr bir ev oluşturabilirsiniz. Ayrıca aplikler estetik olduğu kadar işlevseldirler. Örneğin çalışma odanızda veya çocuk odasında çalışma masasında ışığın yetersiz olduğu zaman bir aplikle çözüm bulabilirsiniz. Çalışma lambaları ışığı direkt vermesi ile kimi zaman göz yorucu olabiliyor. Aplik ışığı dağıtmasıyla bunun önüne geçilebilecek bir çözüm sunacaktır. Ayrıca aplikle çalışma odanızın dekorasyonuna modern bir görünüm veya farklı bir aplik modeli tercih ederek klasik bir görünüm katabilirsiniz. Duvar apliklerini nerede kullanıyorsanız kullanın köşe ve kenarların karanlığına bir aydınlık sağlamış olacaksınız. Böylece odada her alandan tam anlamıyla verim alabilir odanızın her yerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Odalarda ölü alan kavramı aplikler ile sona eriyor. Bir tablo veya çağdaş bir raf gibi daha küçük detayların bir aplik ışığı altında ne kadar parladığını görünce aplik kullanımından vazgeçemeyeceksiniz. Ayna üstü aplik kullanılan mekanın derinliğini arttırır, dar alanlarda geniş bir görünüm için çözüm sunar. Apliklerin yanı sıra avize modellerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

 Her Zevke Uygun Aplik Çeşitleri

Her Zevke Uygun Aplik Çeşitleri

İster klasik ister modern tarzda döşenmiş olsun her eve aplik bularak tasarıma tasarım katmak mümkündür. Aplik modelleri hayli çeşitlidir. En temelde iç kullanım ve dış kullanım olmak üzere iki alt gruba ayrılırlar. Işık kaynağına göreyse LED duvar aplikleri ve ampul ile aydınlatan duvar aplikleri olarak ayrılırlar. Son yıllarda LED ampul modelleri sıklıkla tercih edilse de ihtiyaca göre iki duvar aplik modelinin kullanımı da oldukça rahattır. Risk almaktan yana değilseniz bu modelleri tercih edebilirsiniz. Klasik abajur aplik modelini klasik dizayn edilmiş salon, yatak odası, giriş veya işletmenizde kullanabileceğiniz gibi modern mekânlarınızda da kullanabilirsiniz. Minimalist görünümü ile her odaya rahatlıkla uyum sağlayabiliyor. Aplik şapkaları her tasarıma uyum sağlayabilir. Sokak lambası aplik modelleri sayesinde ise sokağın serseri ve çabasız ama havalı duruşunu evinize taşıyabilirsiniz. Özellikle taş duvar döşemeleri ile benzersiz bir ahenk sağlıyor. Rüstik doğallığı korurken aynı zamanda evinize vintage bir hava katabilir ev dekorasyonuna farklı bir tını sağlayabilirsiniz. Son yıllarda oldukça kişinin tercihi sokak lambası aplik modellerinden yana olmaya başladı. Odanızın daha geniş ve ferah gözükmesi için ise seçebileceğiniz bir diğer aplik modeli doğrudan ışık yayan fener tarzı aplikler olmalıdır. Farklı desen ve tasarımlarda aplik bulabilirsiniz. Gümüş renkli aplik seçimi ile mekânınızda daha maskülen bir görünüm elde etmek mümkün hale geliyor. Aplik siyah modeller de tercih edilerek aynı maskülen görünüme kavuşulabilir. Küçük aplik modellerini ise duvarlarınızda vurgulamak istediğiniz tablo, ayna veya fotoğraf için kullanabilir odada dikkatleri çekebilirsiniz. Salonunuz veya yatak odanız sade bir tasarıma sahipse taşlı aplik modellerinden tercih ederek farklılık oluşturabilirsiniz. Bir odanın estetik görünümünü kolayca yükseltebilen çok yönlü, dekoratif nesnelerdir. Bu aydınlatma yöntemleri sayesinde eski bir alana yeni bir görünüm kazandırmanız mümkün hale gelmektedir. Sensörlü aplik özellikle bahçelerde ve toplu kullanım alanlarında enerji tasarrufu sağlar.

 Aplik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aplik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aplik alırken öncelikle hangi mekânda kullanacağımıza karar vermeliyiz. Bahçe veya teras gibi dış mekanda kullanmak için duvar aplik modelleri seçiyor isek daha uzun süreli bir kullanım için izolasyon yönünden iyi yalıtılmış ve dış mekan şartlarına karşı dayanıklı gövdelere sahip aplik modellerini tercih etmeliyiz. İç mekân için aplik seçiminde konuda bu kadar hassas bir seçim yapmaya gerek yoktur. Ev içi kullandığımız aplikler de odaya bağlı değişiklik gösterebilir. Yatak odalarında genellikle abajur başlıklı modeller kullanılır. Yatak odası için aplik alınıyorsa ışığı daha homojen dağıtmaları sebebiyle seçim abajur başlıklı modellerden yana olmalıdır. Ayrıca abajur başlıklı modeller komedin üzerinde kullanım için de estetik bir görünüm sağlar. Salon için seçilecek aplik modelinin odanın tasarımı göz önünde bulundurularak seçilmesi önemlidir. Salona derinlik ve genişlik katabilecek modeller tercih edilirse daha ferah bir görünüm elde edilebilir. Koridor kullanımında ise dar bir koridora sahipseniz tercihinizi daha küçük modellerden yana yapabilirsiniz. Ayrıca kimi zaman koridorlarda tek ışık kaynağı olarak aplikler de kullanılabiliyor. Mekânın genel dekorasyonu duvar aydınlatma apliği seçilirken göz önünde bulundurulması gereken en temel unsurdur. İdeal aplik modelini seçerken genel dekorasyonumuzu mutlaka değerlendirmeliyiz. Örneğin daha minimalist bir tasarıma sahip salonda taşlı bir aplik modeli adeta emanet gibi bir görünüm sergileyecek odada bütün bir görünümün sağlanmasına engel olacaktır. Aplik ahşap modeller tercih edilebilir. Aplik alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise amaçtır. Aplikler kimi zaman sadece estetik bir görünüm için kullanılırken kimi zamansa ışıklandırma amacıyla kullanılmaktadır. Amacınız yalnızca dekoratif amaçlı bir görünüm ise tek odak noktanız gövde özellikleri olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken ana konu mekânın dekorasyonu ile ne kadar bütünlük sağlayacağıdır. Ancak örneğin yatak odanızda daha rahat kitap okumak için bir tercihte bulunuyorsanız amacınız doğrultusunda abajur başlı aplikler veya spiralli okuma lambalarına sahip aplikler kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra aplik alırken kullanılacak odanın duvar rengine de dikkat edilmelidir. Benzer renkleri tercih etmek apliğinizin duvarda kaybolmasına sebep olabilir.

 Evde Aplik Kullanımı Örnekleri

Evde Aplik Kullanımı Örnekleri

İyi bir iç aydınlatma tasarımı tamamen ambiyansı, görevi ve vurgulu aydınlatmayı birleştirmekle ilgilidir. Duvar aplikleri, aydınlatma tasarımınızın herhangi bir seviyesini oluşturmak için kullanılabilir ve iç dekorunuzda size esneklik sağlar. İster evinizi tamamen yeniden biçimlendiriyor olun, ister sadece belirli bir odayı yenileyin, aplik aydınlatmayı ev aydınlatma tasarımınıza dahil etmenin bazı harika faydaları vardır. Yatak odası aydınlatmaları oldukça önem taşır. Bu sayede okuma için homojen bir ışığa kavuşulur. Ayrıca aplik sayesinde yatak başlığınızı da daha fazla görünür kılabilirsiniz. Bu da odanıza farklı bir hava katacaktır. Banyoda aplik kullanırken aynaların yanında tercih ederek daha geniş ve ferah bir banyo görünümü elde edebilirsiniz. Aplik banyo tasarımları farklılık göstermektedir. Özellikle banyonuz dar bir mimariye sahipse bu etki görünüm açısından hayli kurtarıcı olacaktır. Yemek odanızda aplikleri büfenin hemen yanında konumlayarak odağı büfeye verebilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Aksi halde yemek esnasında aplikten yayılan ışık rahatsız edici olabilir. Dubleks bir eviniz varsa merdiven aralarında da aplik kullanabilir bu sayede merdivendeki perspektif hissini destekleyebilirsiniz. Merdiven basamaklarını da daha fazla vurgulayarak estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bahçeniz olduğunda, duvar apliklerini evinizin girişini vurgulamak için tercih edebilirsiniz. Mutfaklarda duvar aplik modelleri pek tercih edilmese de yemek masasının üzerine doğru konumlayarak modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde dilerseniz tezgah çalışma alanı üzerinde de aplik tercihi yapılabilir. Koridorda aplikle evinizin tasarımını daha ilk girişten yansıtabilirsiniz. Bu sayede perspektifi destekleyebilirsiniz. Son olarak şöminelerin yanlarında simetrik olarak yerleştirilen duvar aplikleri, şömine yanmadığında bile ortamda romantik bir etki oluşturacaktır. Sağladığı estetik görünümün yanında, aplik aydınlatma da evinizin enerji verimliliğini azaltmanın bir yoludur. Aydınlatma, evinizde tüketilen tüm elektriğin önemli bir bölümünü tüketir. Duvar aplikleri, tüm odayı aydınlatmaya gerek kalmadan gerekli miktarda ışık sağlar, bu da genel olarak daha az enerji tüketilmesi anlamına gelir. Duvar aplikleri, yerden tasarruf ederken ve tasarımınızı geliştirirken herhangi bir odayı aydınlatmak için mükemmel bir yöntem sunmaktadır. Aplikler, girişler, koridorlar, banyolar, yatak odaları ve mutfaklar gibi küçük alanlar için mükemmeldir. Modern duvar aplikleri, her evi canlandıracak şık bir görünüm sağlar.

Aplik Nasıl Takılır?

Öncelikle aplik yerleştirmek istediğiniz yeri işaretlemeniz gerekiyor. Doğrudan bir duvar dikmesinin yanında olması gerekir, çünkü oraya takılacağı yer orasıdır. Elektrik kutunuz için delik açtıktan sonra önce kutunun çevresini izleyerek alanı işaretlemelisiniz. Ardından kabloyu bir anahtara geçirmek için alçıpanda bir kanal açmalısınız. Kabloları bağlantı kutusuna bağlayın ve teli bir anahtar takacağınız yere doğru çekin. Siyah telin sıcak, beyazın nötr olduğunu ve topraklama kablosunun bakırın açığa çıkacağını unutmayın. Topraklama kablosu kutudaki yeşil topraklama vidasına takılacaktır. Beyaz tel beyaza, siyah ise siyaha gider. Daha sonra kabloyu mevcut bir prizden anahtar konumuna geçirmenin ardından anahtar kutusunu takmalısınız. Montaj plakasını aplik plakasına taktıktan sonra apliği montaj plakasına takmalısınız. Anahtardan çıkan kabloyu prize takın. Sabitlenmesi gereken birden fazla kablo varsa, bunları birlikte bükebilir ve bunları bir tel somunla sabitleyebilirsiniz. Son olarak gücü açın ve anahtarı test edin. Sizin için zor geliyorsa bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

Aplik Nereye Takılır?

Apliğin çalışması için enerji girişi sağlanmalıdır. Bunun için genellikle aplikle beraber verilen klemensten yararlanılır. Aplikler dış veya iç mekânda estetik görünüm ve aydınlatma amaçlı kullanılabilir. Ancak özellikle konu bahçe gibi çabuk kirlenen dış mekânlar olunca temizlik meselesi kafa karıştırıcı olabiliyor. Nemli bir bez yardımıyla apliğinizi sildikten sonra kurulayarak temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Deterjan ya da çamaşır suyunun aşırı kullanımı apliklerinizin deforme olmasına neden olabilir. Uzun süreli kullanım için mümkün olduğunca özenle temizlemek önemlidir. Siz de bir aplik modeli seçerek evinizin veya işyerinizin dizaynına romantik bir hava katabilirsiniz. Genellikle birlikte çalışan aplikler, bir sanat eserini veya bir koridorun zıt taraflarını vurgulamanın harika bir yoludur.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Cata (425)
LUCEA (56)
Rio Light (244)
Apliqa (177)
NEVO (165)
Mylights (159)
Rsylight (145)
ÖZCAN (131)
Ünal (115)
Bahar (95)
MODESCO (87)
Avonni (73)
Decobulvar (65)
Horoz (54)
Luzarana (47)
Fullreyon (44)
1001Hediye (30)
Eglo (29)
SimaAvize (29)
D-Light (26)
2M (25)
Harnelli (20)
JUPİTER (17)
Ack (16)
Bestar (16)
Hiper (16)
Philips (15)
WOFI (14)
20X30 (13)
MOLLIGHT (13)
Mutlusan (11)
Bamyum (10)
Pelsan (9)
Tasarım (9)
Işıldar (8)
AKVIVA (7)
Goldx (7)
Heka (7)
K2 (7)
Odalight (7)
AYTAÇ (6)
Helios (6)
Massive (6)
STDEKOR (6)
alondan (6)
Erkled (5)
Goya (5)
Lampaluce (5)
NarModern (5)
SELAM (5)
Vito (5)
YCL (5)
10EN (4)
MAYLED (4)
Noas (4)
100X30 (3)
Korçam (3)
Nisa Luce (3)
PÜFF (3)
RAİNA (3)
İTHAL (3)
Espa (2)
GLOBAL (2)
Lambadar (2)
Nade (2)
Osaka (2)
VITO (2)
alls (2)
modalight (2)
1A sanat (1)
30X20 (1)
AEC (1)
ARA (1)
BY-LAMP (1)
Biggshop (1)
Cactus (1)
D.L. & Co (1)
DEKOR34 (1)
DecoHome (1)
Delux (1)
Depa (1)
Doğa (1)
DİA'S (1)
Ege Arma (1)
Ekilamp (1)
Forlife (1)
Kengo (1)
Ledvance (1)
Ledx (1)
Lucky Art (1)
Maxiled (1)
Modelight (1)
Modelsa (1)
Netelsan (1)
Oem (1)
Powerlux (1)
RON (1)
Rem (1)
SEKA TECH (1)
Steinel (1)
VALX (1)
Vertu (1)
VİTALE (1)
Watton (1)
Woodhane (1)
nisaluce (1)
Çetsan (1)
(844)
(303)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Duy Tipi

(1110)
(1081)
(191)
(131)
(126)
(24)
(24)
(5)
(5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(233)
ve üzeri (341)
ve üzeri (370)
ve üzeri (381)
ve üzeri (394)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL