KIZ ÇOCUK ABİYE

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kız Çocuk Abiye

Hayatın her döneminde bir şeyler kutlanır. Bunları kutlarken düğünler, törenler, kutlamalar yapılır. Bu kutlamalar akrabalarınızla, arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirirken unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlar. Bu törenlerde sevdiklerinizle bağlar kurarsınız. Yine bu etkinliklerde bol bol fotoğraf çekilir, paylaşılır ve anı olarak saklanır. Güzel bir mekan seçilir ve kutlamaya uygun şekilde hazırlanır. Siz de kendinizi gideceğiniz yere göre hazırlarsınız. Şık giyinip kendinizi iyi hissetmeye önem verirsiniz. Bu gibi düğün, tören ve kutlamalarda genç yaşlı herkes baştan aşağı şık giyinip özenli ve güzel gözükmeye önem verir. Erkekler ve erkek çocuklar genellikle takım elbiseler giyerken kadınlar ve kızlar genellikle abiyelerini giyerler. Özellikle 10,11,12,13 yaşlarındaki kız çocukları genel olarak elbiseleri sevdikleri için abiye seçimi onlar için çok önemlidir. Tüm gün ya da tüm gece üzerlerinde olacak bu kıyafetin hem çocuğun zevkine uyup hoşuna gidecek modelde, renkte olması, hem de çocuğun oyun oynamasına engel olup rahatsız etmemesi gerekir. Bu yüzden kız çocuk abiye siparişi verilirken iyi bir araştırma yapılması gerekir. Doğru seçilmiş bir abiye çocuğun güzel ve mutlu hissetmesini sağlarken, kötü bir seçim sonucunda ise çocuk huzursuz olur, ailesi ve yakınları için gecenin gidişatını zorlaştırabilir. Zamanımızda bu araştırma, seçim yapma ve satın alma işlemi öncesine göre çok daha kolaydır. İstediğiniz kriterlere uygun kız çocuk abiye elbise çeşitlerini teknoloji ve internet sayesinde zamanımızda tek bir tık ile önünüze getirip, aralarından sizin ve kız çocuğunun zevkine göre seçebilirsiniz. Tüm kız çocuk giyim ürünleri için sayfamızı ziyaret ediniz.

Kız Çocuklarına Abiye Seçmek

Kız Çocuklarına Abiye Seçmek

Organizasyonlara gidileceği zaman kız çocuklarına ve genç kızlara abiye seçilir. Bu süreç teknoloji ve internetin varlığıyla çok daha kolay bir hale gelmiştir. Eskiden düğünlere, törenlere kişinin beğenisine göre abiye almak için farklı illerdeki mağazalar teker teker gezilir ve buradaki abiyeler çok daha yüksek fiyatlara satın alınırdı. Şimdi ise bir tık ile yüzlerce seçenek önünüze gelmekte, size de bu seçeneklerin arasından en uygununu seçmek kalmaktadır. Özellikle kız çocuk abiyesi seçmek diğer kıyafet alışverişlerine göre çok daha kolay ve yapması zevklidir çünkü çocuklara ve özellikle kız çocuklarına uygun olan çok fazla seçenek vardır. Her renkten, her kumaştan, farklı farklı desenlerden çok sayıda kız çocuk abiye kıyafet çeşitleri bulunmaktadır. Yine de bahsettiğimiz bir çocuk olduğu için en çok önem vermemiz gereken kıyafetin rahatlığıdır, yaşına yakışırlığı ve sadeliğidir. Çocuk oradan oraya koşacağı, akranlarıyla oyunlar oynacağı, eğlenmek isteyeceği için alınan elbise güzel olduğu kadar rahat da olmalıdır. Kaşındıran, sert, esnekliği olmayan kumaşlar yerine pamuk ve likralı, daha hafif ve rahat kumaşlar tercih edilmelidir. Böylece çocuk rahatsız olmadan istediğini yapıp oyunlar oynayabilir. Abiyenin yanında genellikle külotlu çorap ve ayakkabı alınır. Külotlu çorabın da yine likralı, esnek bir çorap olmasına dikkat etmemiz gerekir. Aksi halde çocuk hareket ettikçe üzerinden sıyrılıp onu rahatsız edecektir. Ayakkabının da süsünden çok rahatlığına dikkat edilmelidir, aksi halde ayakkabı çocuğunuzun ayağını rahatsız eder ve hatta ayağında ufak çaplı yaralara bile sebep olabilir. Bu yüzden kız çocuğa elbisesine, aksesuarına uygun ayakkabı alırken rahatlık özelliği en önde tutulmalıdır. Ayrıca Pamina kız çocuk abiye kıyafetlere bakmanız faydalı olacaktır.

Kız Çocuk Abiyelerinde Tercih Edilen Modeller

Kız Çocuk Abiyelerinde Tercih Edilen Modeller

Kız çocuk abiyelerine baktığınızda çok fazla renk ve desende, çok farklı modellerde çok çeşitli elbiseler karşınıza çıkar. Önemli olan bu seçeneklerin arasından çocuğa en uygununu almaktır. Çocuğun bedenini tam olarak bilmek çok önemlidir. Çocuk kendi bedeninden çok küçük bir abiyede rahatsız olacağı gibi kendi bedeninden büyük elbiselerde de rahat edemeyecektir. Çocuk yaşıtlarıyla benzer ölçülerdeyse direkt olarak yaşıyla arama yapılabilir. 12 yaş abiye , 13 yaş abiye , 14 yaş abiye gibi aramalar yapılarak çocuğun yaşına ve bedenine göre uygun elbiseler bulunabilir. Bedeni hallettiğinizde elbiseniz için renk ve model seçmeniz gerekir. Çocuğun sevdiği renklerden seçmek onları mutlu edecektir. Model olarak genellikle kız çocuk abiyeleri üst kısmı dar, belden genişleyen, tüller eklenen modellerdir. Farklı çeşitlerinde uzun, kısa abiyeler ile dar ve geniş kesimli abiyeler bulunur. Çocuklar bu modelleri sevdikleri gibi gelinlik model kız çocuk abiyeleri de tüllü ve renkli olduğu için kız çocuklar tarafından beğenilir. Aynı şekilde hem güzel durması hem de uzun elbiselere göre rahat olması sebebiyle önü kısa arkası uzun modeller de tercih edilen modeller arasında yer alır. Genelde çok uzun ve çok dar modeller tercih edilmemelidir. Çocuklar çok hareketli olduğu için bu tür modeller onlar oyun oynarken ya da etrafta koştururken ayaklarına dolanıp düşmelerine ya da elbiseyi yırtmalarına sebep olabilir. Çocukların güvenliğini de göz önüne aldığınızda bu tür uzun ya da bacak kısmından dar elbiseleri almayı düşünüyorsanız bu düşüncenizi tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Görünüşte ne kadar güzel, özenli ve şık durursa dursun, yine çok simli, pullu, taşlı modeller çocuğun rahatını bozabilir, büyük taşlar ve pullar çocuk oyun oynarken istemeden kollarını, yüzünü çizebilir. Bu sebepleri göz önünde bulundurduğunuzda da çocuğun rahatı düşünülüp en uygun seçim yapılmalıdır. Elbiselerin yanında eldiven, taç, toka, şapka gibi kız çocuk aksesuarları tercih edilebilir. Yine bu aksesuarlarda da rahat, güvenli ve sağlıksız madde içermiyor olmasına dikkat edilmelidir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde alınan aksesuarlar elbiseyi tamamlayıp çocuğun daha da güzel ve mutlu hissetmesini sağlayabilir.

Kız Çocuk Abiyelerinin Fiyatlandırılması

Kız Çocuk Abiyelerinin Fiyatlandırılması

Bir kız çocuğuna ya da genç bir kıza abiye alırken genellikle bir bütçe belirlenir, bu bütçeye göre kıyafet bakılır. Abiye fiyatları , abiyenin kumaşına, rengine, markasına, yapımına, bedenine göre değişebilir. Bu yüzden arama yaparken filtreleme kısmından fiyat aralığı kısmından bir kız çocuk abiye elbisesine verebileceğiniz en alt ve en üst sınır fiyat miktarını seçerseniz eğer karşınıza sadece ödemek istediğiniz fiyatta olan seçenekler çıkar ve bu da işinizi kolaylaştırır. Daha kaliteli ve adı duyulmuş lisanslı markaların ürünleri daha yüksek fiyatlı olurken daha ufak çaplı çocuk giyim mağazalarının ve butik tarzı markaların fiyatları daha uygun olabilir. Yine fiyatlar satın almak istediğiniz çocuğun yaşına ve bedenine göre de değişebilir. Yaş ve beden büyüdükçe fiyatlar da artabilir. Bunların yanında kullanılan kumaş da çocuk abiyelerini fiyatlandırmada önemli bir etkendir. Daha düz, süssüz, sade abiyeler daha uygun fiyata bulunabilirken, kurdele, tül, pul, sim gibi süsler eklenmiş daha detaylı elbiseler içeriğinde daha fazla malzeme kullanıldığı ve daha fazla emek içerdiği için daha yüksek fiyatlı olabilir. Çocuklar üstlerini çok kolay kirletebilirler, hatta ufak kazalar ile kıyafetlerini yırtabilirler. Buna göre abiye elbisede sağlam ve leke tutmayan, kolay yıkanan kumaşlar kullanılmışsa bu da fiyata yansıyabilir. Yine de istediğiniz modelde abiyeyi doğru bir araştırma yöntemi ve biraz sabır ile bütçemizi aşmayacak fiyatlara satın alabilirsiniz. Bu işlemi sayfamızdan kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak kız çocuk elbise ve jile modellerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Kız Çocuklarına ve Genç Kızlara Abiye Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kız Çocuklarına ve Genç Kızlara Abiye Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kız çocuğu ya da genç kız abiye modelleri ararken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Alınan kişinin yaşına uygun olması çok önemlidir. Aynı şekilde satın alma işlemini yapan ebeveynin ya da kişinin zevkinden çok çocuğun nelerden, hangi renkler ve modellerden hoşlandığına önem verilmelidir. Çocuk kendi beğenerek seçtiği, içine sinen abiye elbiseyi giymek için heyecanlanacak ve elbisenin içinde çok mutlu olacaktır. Yine aynı şekilde eğer çocuk ona alınan abiyeyi beğenmez ise giymek istemeyecek ve giyse de içinde mutsuz olacaktır. Bu yüzden çocuğun mutluluğunu sağlamak abiye alırken sağlanacak ilk şartlardan biri olmalıdır. Elbise alacağınız kız çocuk ya da genç kızın elbiseleri uzun mu kısa mı, daha renkli veya desenli modelleri mi yoksa düz renk modelleri mi, tüllü kabarık modelleri mi yoksa daha düz modelleri mi sevdiği göz önünde bulundurularak bir seçim yapılmalıdır. Çocuklar üstlerini oyun oynarken ya da bir şeyler yerken çok kolay batırabilirler. Bu yüzden bir çocuğa abiye seçerken abiyenin materyalinin leke tutmayan, kolay yıkanıp ütülenebilen bir kumaş olması önemlidir. Seçim yaparken alınacak abiyenin sağlıklı ve çocuğa zarar vermeyecek şekilde olması da göz önünde bulundurulmalıdır. Çocukların ciltlerinin çok hassas olduğu göz önüne alınırsa çok sert, kaşındıran, tahriş eden kumaşlar çocuğu aşırı derecede rahatsız edip ufak çaplı da olsa döküntü gibi cilt hastalıklarına yol açabilir. Bu yüzden zararlı maddeler içermeyen, yumuşak, çocukların hassas cildine uygun kumaşlardan yapılmış abiye elbiseler tercih edilmelidir. Bunların yanında, abiye elbise seçilirken abiye elbisenin bütçeye uygun olması da aranan özelliklerdendir. Doğru bir arama yöntemi ile bu da sağlanabilir.

Kız Çocuk ve Genç Kız Abiyelerinin ve Aksesuarlarının Özellikleri

Kız Çocuk ve Genç Kız Abiyelerinin ve Aksesuarlarının Özellikleri

Abiyeler çok farklı modellerde, renklerde ve çeşitlerde karşımıza çıkarlar. Önü kısa arkası uzun abiye modeli de bu modellerden biridir ve çok tercih edilir. Bu modele kuyruklu model de denir. Bu abiye modeli genelde tamamen uzun olan abiyelerden daha rahat, kısa modellerden de daha şık durduğu için tercih edilir. Diğer modellerden birisi askılı modellerdir. Bu modeller diğer uzun kollu abiye modellerine göre daha rahattır. Hem içinde hareket etmesi kolaydır hem de çocuğun sıcaklayıp terlemesinin önüne geçer. Bir diğer çeşit ise tuvalet olarak da bilinen kabarık, tüllü, gelinlik modelindeki kız çocuk abiyeleridir. Bu model özellikle ufak kız çocukları tarafından izledikleri çizgi filmlerde de bu modelin yer almasından dolayı olsa gerek çok beğenilir. Bir de sevdikleri renkte alınırsa bu abiyenin içinde çok mutlu olacaklardır. Kız çocuklar için yapılan abiye alışverişinde alınan abiye elbisenin yanına genellikle aksesuar ya da ayakkabı alınır. Aksesuar seçilirken ise saç tokası, saç tacı, kemer, bileklik, küpe gibi aksesuarlar çok tercih edilir. Bu aksesuarlar alınan elbiseye uyacak şekilde alındığında görsel bir bütünlük oluşur fakat yine de bahsedilen kişi bir çocuk olduğundan aksesuar seçerken de onun rahatından ve güvenliğinden ödün vermemeniz gerekir. Fazla sıkı bir saç tokası ya da kemer çocuğu rahatsız edeceği gibi saçının sürekli dağılması da rahatsız eder. Sert bir bileklik yine çocuğu çizerek zarar verebilir. Bu yüzden alınan aksesuarların özelliklerine çok dikkat edilmeli, ondan sonra satın alma işlemi gerçekleştirilmelidir. Doğru şekilde seçilerek alınan aksesuarlar kıyafeti tamamlayacak, giyen kız çocuğunun ya da genç kızın güzel görünmesini sağlarken aynı zamanda rahatını da bozmayacaktır.

Kız Çocuk Abiye Nasıl Seçilir?

Bir kız çocuğuna abiye alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler vardır. Öncelikle bahsedilen kişi bir çocuk olduğundan alınan elbisenin rahat ve sade olması çocuğun konforu ve rahatça oyun oynaması açısından gerekli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kız çocuğunun beğenileridir. Çocuğun beğendiği bir elbise onu mutlu edecekken beğenmediği elbiseyi giymek bile istemeyecek, sorun çıkaracaktır. Çocuklar üstlerini çok kolay batırdıkları ve kıyafetlerine çok kolay zarar verebildiklerinden abiyenin yapıldığı materyalin sağlam bir maddeden olmasının yanında leke tutmaz, yıkanabilir olması önem arz eder. Elbisenin yapıldığı kumaş ve modeli de çocuğun rahatına göre seçilmelidir. Sert, esnekliği olmayan bir kumaş yerine pamuk, likralı, esnek kumaşlar tercih edilebilir.

Kız Çocuk Abiye Çeşitleri Neler?

Kız çocukları için abiye çeşitleri çok sayıdadır. Bu yüzden alışverişini yapması da zevklidir. Renk renk, farklı desenlerde ve modellerde çok sayıda çeşit bulunur. Bunlardan çocuklar tarafından en çok beğenilenlerden bazıları gelinlik abiye modeli ile önü kısa arkası uzun modeldir. Bunların dışında tek omuz, boyundan bağlanan, iki omzu açıkta bırakan, 2 parçadan oluşan, uzun, kısa, tüllü, pullu gibi çeşitleri vardır. Genelde kurdele ve taşlarla da abiye elbiseler daha süslü ve şık hale getirilir. Kişinin zevkine göre bu modeller ve farklı çeşitler arasından seçim yapılabilir.

Kız Çocuk Abiye Nasıl Alınır?

Kız çocuk abiye almak için eskiden insanlar mağazadan mağazaya gezmek zorunda kalırken şimdi işimiz internet ve teknoloji ile çok kolaylaştı. Alışveriş sitelerine sadece göz atıldığında bile alınacak ürün hakkında aşağı yukarı bilgi sahibi olunabilir. Benim önerim ise sitedeki filtreleme kısmından istenen ürün çeşidi, modeli, rengi, fiyat aralığı gibi bilgiler seçilerek filtreleme yapılmasıdır. Bu özellik kullanıldığında seçim yapıp satın alma işlemini tamamlamak hem daha kolay olur hem de daha az zaman alır. Filtreleme özelliği karışık gelir ve kullanamazsanız, arama motoruna istediğiniz özellikleri ve ürünü yazdığınızda karşınıza istediğiniz özellikteki ürünler çıkacaktır. Örneğin kırmızı, uzun, tüllü kız çocuk abiyeleri yazdığınızda karşınıza bu özellikteki abiyeler ya da benzerleri çıkacaktır.

Kız Çocuk Abiye Hangi Renk Olmalı?

Kız çocuk abiyeleri herhangi bir tek renk olabileceği gibi birden fazla renkte ve desenli olabilir. Renk açısından çok fazla çeşit vardır. Kız çocuğa alınacak abiyenin rengine karar verilirken hem kız çocuk hem de ebeveynin istekleri doğrultusunda bir ortak noktada buluşulmalıdır. Sadece çocuğun istediğini almak biraz riskli olabilir çünkü çocuklar görsellikten çok çabuk etkilenir ve ayrıntı düşünmezler. Sadece rengini beğendiği bir ürün kalitesiz ve rahatsız olabilir. Bu yüzden ebeveyn ve kız çocuk birlikte bir tercih yapıp ortak karara vararak bir renk belirlemelidirler. Kız çocuk abiyeleri herhangi bir tek renk olabileceği gibi birden fazla renkte ve desenli olabilir. Renk açısından çok fazla çeşit vardır.