Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Jant Çapı

Başka bir kelime deneyin

Fren Tipi

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Vites

21
24
18
20
27
30
Başka bir kelime deneyin

Kadro Boyu

Başka bir kelime deneyin

Kadro Tipi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Dağ Bisikleti

için 1,228 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Dağ Bisikleti

Şehir hayatından sıkılıyorsanız yapabileceğiniz pek çok spor aktivitesi bulunmaktadır. Bisikletler günlük aktivitelerde fazlasıyla kullanılan araçlardan bir tanesidir. Bisiklet türleri farklı arazilerde kullanılmak için kategorilere ayrılmaktadır. Doğada ve zorlu arazilerde sürüş yapabileceğiniz bisikletler bulunmaktadır. Bu türdeki ürünlere dağ bisikleti adı verilmiştir. Dağ bisikleti ile doğaya açılabilirsiniz. Dağ bisikletleri en fazla tercih edilen türler arasında yer almaktadır. Bu bisikletlerin tüm özellikleri ve donanımı zorlu arazilerde kaliteli sürüş için tasarlanmıştır. Bisikletinizi dağlarda, engebeli yollarda ve dik yamaçlarda rahat bir şekilde sürebilirsiniz. Bu türdeki modeller zor yerlerde gidebildiği için dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Dağ bisikletinizi seçerken kadro boyunuza göre bir bisiklet almalısınız. Boyunuza göre alacağınız bir bisikleti konforlu ve tam performansınız ile kullanabilirsiniz. Bisikletler çoğu kişi tarafından aktivitenin yanında direkt olarak bir ulaşım aracı olarak da kullanılmaktadır. Bu ürünler çoğu kişinin tutkuyla sürdüğü ulaşım araçları haline gelmiştir. Bisiklet tutkunlarının en fazla tercih ettiği türlerde dağ için tasarlananlar da bulunmaktadır. MTB olarak da isimlendirilen bu modellerin özellikleri zorlu şartlara kolay bir şekilde uyum sağlamaktadır. Dağ bisikletleri kadın, erkek ve çocuklar için özel olarak tasarlanmaktadır. Her cinsiyet için üretilen MTB’lerin özellikleri farklılık göstermektedir. Ancak her türde de dayanıklılık ve konfor bulunmaktadır. Dağ bisikleti üretmekte olan çok fazla marka bulunmaktadır. Ayrıca markaların MTB modelleri de farklılık göstermektedir. Bu nedenle dağ bisikleti fiyatları markaların modellerine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bazı modellerde fren sistemi de farklı olmaktadır. Dağ bisikleti türleri frenleme sistemi olarak birbirinden ayrılmaktadır. Bazı türlerde pabuç, bazılarında ise disk fren sistemi bulunmaktadır. İki sistemin de kendisine göre özellikleri bulunmaktadır. Dağ bisikletiniz sayesinde extrem sporlara açılabileceksiniz. Doğaya çıkacak ve MTB’lerin özelliklerini en iyi şekilde kullanabileceksiniz. Dağ bisikletiniz her türlü arazi, yamaç ve zorlu yollara ayak uydurabilecek.

 Dağ Bisikletinizle Zorlu Arazilere Açılın

Dağ Bisikletinizle Zorlu Arazilere Açılın

Bisiklet spor olarak insan sağlığına en fazla katkı yapan branşlardan bir tanesidir. Kas basıncını düşüren ve ayrıca kasları geliştiren bisiklet sporunu herkesin yapması tavsiye edilmektedir. Ayrıca kilo vermek isteyen kişilerin de bisiklet sürmesi gerekmektedir. Bu spor yağ yakma ve kas geliştirmede çok iyi sonuçlar vermektedir. Yararlarının yanı sısa bisiklet sürmek çok keyiflidir. Tamamıyla kas gücünüzde gittiğiniz yollarda yeni yerler keşfedebilirsiniz. Dağ bisikletleri doğaya açılmanız için gereken tüm donanımlara sahiptir. MTB olarak da adlandırılan bu bisikletlerin vitesleri, frenleri ve diğer tüm donanımları zorlu arazilerde yol almak için tasarlanmıştır. Dağ bisikleti lastiği yamaçlarda ve zorlu yollarda en iyi çekişi sağlamak için tırtıklı ve kademelidir. Lastiklerde bulunan bu tırtıklar yola daha iyi bir şekilde yapışmanızı ve kontrolü sağlamanıza yardımcı olur. Tekerlekler ile jantlar doğa yollarında en iyi şekilde gitmenizi sağlar. Arbike dağ bisikleti kalın teker özellikleri ile iyice kontrollü olmanıza yardımcı olur. Bu model bisikletlerinin tasarımları zorlu yollarda gidebilmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle gidon ve pedal yapısı yol bisikletlerine göre farklıdır. Dağ bisikleti gidon kısmında fren ve vitesler bulunmaktadır. Bu kısım düz veya eğimli olarak tercih edilmektedir. Modelden modele gidon ve kadro yapısı farklılık göstermektedir. MTB modellerinde vites sistemleri de diğer türlere benzer olmaktadır. Vites olarak 21, 24, ve 26 dağ bisikletlerinde fazlasıyla kullanılmaktadır. Vites değiştirme sistemi gidonda bulunmaktadır. Gidon üzerinden ön ve arka vites rahatlıkla atılmaktadır. Vites ve fren sistemlerinde kabloların içerisinden geçen teller kullanılmaktadır. Ancak bazı disk fren olan modellerde teller bulunmaz. Bu modeller frenlemeyi disklerdeki basınç ile yapar. Dağ bisikletiniz ile doğanın tadını çıkarabileceksiniz. Zorlu yollarda en iyi yardımcınız olacak bisikletiniz her türlü zorluğa karşı dayanabilecek yapıdadır. Arazilere en iyi şekilde uyum sağlayan dağ bisikletiniz ile doğa ve sporu sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Dağ Bisikleti Modelleri

Dağ Bisikleti Modelleri

Dağ bisikletleri üreten pek çok marka bulunmaktadır. Markaların bisiklet modelleri farklılık göstermektedir. Dağ bisikleti modelleri arasından kendi kullanımınıza uygun olan modeli bulabilirsiniz. Bu türdeki bisikletler iki modelde değerlendirilmektedir. İlk model MTB olarak bilinen dağ bisikletleridir. MTB’ler amatör ya da profesyonel olarak dağ bisikletini yapan kişiler için uygundur. Ayrıca MTB modelleri bu sporu extrem olarak yapan kişilerin en fazla tercih ettikleridir. Diğer model ise ATB’dir. ATB modelleri her türlü alanda kullanılabilir. Dağların yanı sıra şehir ve kırsalda da kullanılabilen bu modeller ile keyifli geziler yapabilirsiniz. Dağ bisikleti profesyonel kullanmak istiyorsanız MTB’leri tercih edebilirsiniz. MTB’lerde profesyonel sporcuların ihtiyaç duyacağı tüm özellikler bulunmaktadır. Bisikletinizi hem dağ yollarında hem de şehirlerde kullanmak için ATB’lere yönelebilirsiniz. Bisikletler arasından hangi modeli seçmeniz gerektiği beklentilerinize bağlıdır. Dağ bisikletleri modellerinde farklılık gösteren diğer özellik ise amortisörlerdir. Modele göre tek veya çift amortisör bulunmaktadır. Amortisör sayısını bisikleti kullanacağınız yere göre belirleyebilirsiniz. Amortisörler sürüş sırasında zorlu araziyi hissetmemenizi ve konforlu bir sürüş yapmanızı sağlar. Özellikle Dağ bisikleti çift amortisörlü modelleri zorlu yollarda fazla sallanmamanızı ve yolu hissetmemenize yardımcı olur. Çift sistemlerde amortisörler gövdede ve ön lastiğin üstünde bulunmaktadır. Amortisörler yollarda esner ve rahat bir sürüş yapmanızı sağlar. Bisiklet modelleri marklara göre değişebilir. Markalar bisikletlerine farklı özellikler ekleyebilir. Bu nedenle bisiklet almadan önce markalar arasında araştırma yapmalısınız. Eğitim alarak bisiklet sporunda profesyonelliğe adım atabilirsiniz. Bu sporu profesyonel olarak yapan kişiler daha zorlu arazilerde sürüş yapmaktadır. Zorlu araziler ile birlikte hem doğaya hem de bisikletinize tutkulu hale gelebilirsiniz. Bisiklet modelleri arasından seçim yaparken kadro boyunuza göre ürün satın almalısınız. Kadro boyunuzun uyduğu bisikletler ile doğada daha rahat ve hızlı bir şekilde sürüş yapabilirsiniz.

En Uygun Dağ Bisikleti Nasıl Seçilir?

En Uygun Dağ Bisikleti Nasıl Seçilir?

Ülkemizde dağ bisikleti ile gezilebilecek pek çok rota bulunmaktadır. Bu rotalarda bisikletiniz ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Zorlu yolları, virajları ve yamaçları dağ bisikletiniz ile alabileceksiniz. Dağ bisikletlerinin boyları jantlara göre belirlenmektedir. Verimli bir sürüş için bisikletlerin boyunuza uygun olması gerekmektedir. Bunun için kadro boyunuzu öğrenmelisiniz. Bisikletlerin kadro boyları jant ölçüleriyle ilgilidir. Cinsiyetiniz, boyunuz ve kilonuz gibi fiziksel özelliklere göre dağ bisikleti bulabilirsiniz. Dağ bisikletlerinin jantları boylara göre belirlenmiştir. Her boya uygun jant boyu bulunmaktadır. Boyunuz 160 ile 175 cm arasındaysa dağ bisikleti 26 jant modellerini alabilirsiniz. 26 jant bisikletler en fazla tercih edilenlerdendir. Jant ölçülerini boyunuza göre belirlemelisiniz. Özellikle profesyonel olarak dağ bisikleti süren kişiler 29 jantları tercih etmektedir. Dağ bisikleti 29 jant modelleri hızlarıyla öne çıkmaktadır. Jantlar büyük oldukları için daha fazla hız yapabilir ve ani manevralarda bulunabilirsiniz. 29 jant modeller genellikle çift amortisörlü olmaktadır. 29 jant bisiklet sürebilmek için boyunuzun da uygun olması gerekir. 29 jant için 175 cm’den uzun olmanız gerekir. Dağ bisikleti 24 jant modelleri de genellikle çift amortisörlüdür. Bu modeller daha kısa kişilerin kullanımı için uygundur. Belli bir yaşa gelmiş çocuklar 24 jant bisikletleri kullanabilir. Bisikletiniz ile doğru ölçüleri yakalamanız daha rahat ve kontrollü bir sürüş yaşamanızı sağlar. Boyunuza uygun bisikletle bütünleşirsiniz ve ani manevraları kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu modellerdeki bisikletler genel olarak zor yollarda kullanılacağı için kontrollü olmak çok önemlidir. Kontrolü sağlamak için bisikletinizle tam bir bütünlük içerisinde olmalısınız. Bu sayede hızınızı ve zamanlamanızı en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Zorlu yollarda bir anda hızlanmanız veya yavaşlamanız gerekiyor olabilir. Sürüş için ürün almadan önce dağ bisikleti jant boylarına dikkatli bir şekilde bakmalısınız. Sizle uyumlu olan jant boyundaki bisikletinizi en zorlu arazilerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dağ Bisikletinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dağ Bisikletinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dağ bisikleti almadan önce bazı noktalara önemle dikkat etmeniz gerekir. Almak istediğiniz bisikletin tüm özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunun için bisikletleri araştırmalısınız. Dağ bisikleti özellikleri gereği zorlu arazilerde kullanılabilir. Ayrıca şehir içi kullanımlara da uygun olan dağ bisikleti modelleri bulunmaktadır. Bisikletiniz almadan önce nerelerde kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Profesyonel veya amatör olarak kullanmak istiyorsanız buna göre ürün almalısınız. Doğru ürün seçimi sürüşlerinize ve üründen memnun olmanızı sağlar. Bisikletlerde unutmamanız gereken bir diğer konu ise boyunuza göre ürün almanızdır. Dağ bisikletlerinin boyları jant ölçülerine göre belirlenmektedir. Bu nedenle boyunuza uygun jant ölçülerindeki modeli satın almalısınız. Boy ve bacak boyunuz ortalamanın üzerindeyse dağ bisikleti 28 jant modellerine bakabilirsiniz. Bisikleti aldıktan sonra kullanımlarınıza da dikkat etmelisiniz. Sürüşlerinizde temkinli bir şekilde kullanmalısınız. Satın almış olduğunuz bisikletin bakımını düzenli bir şekilde yapmalısınız. Dağ bisikleti bakımı yaparken viteslere, frenlere, tekerleklere ve amortisörlere özen göstermelisiniz. Pedalların ve zincirlerin yağ bakımını sürekli yapmalısınız. Ayrıca fren ayarlarınızı da sürekli olarak kontrol etmeniz gerekir. Dağ bisikletinizi özenli ve bakımlı bir şekilde kullanmanız uzun yıllar boyunca yanınızda olmasını sağlar. Bu bakımdan bakımlara dikkat etmelisiniz. Dağ bisikleti uzun yol yapmak için gereken özelliklere sahip değildir. Bu nedenle şehirler arası uzun rotalarda dağ bisikletinizi kullanmamalısınız. Bu türlerin kullanılabileceği alanlar dağ yolları, engebeli araziler ve yamaçlardır. Bisikletiniz ile uzun yolu ancak dağlarda veya arazilerde yapmanız tavsiye edilmektedir. Bisikletiniz ile sürüşlerinize çıkmadan önce tüm donanımları bir kontrolden geçirmelisiniz. Özellikle lastiklerin kontrol edilmesi çok önemlidir. Dağ bisikletinizi süreceğiniz yerler zorlu yollar olduğu için lastikler hasar görebilir. Bu nedenle yola çıkmadan önce havalarını ve yapısını kontrol edin. Bisikletiniz ile yola çıkarken korunmanız için gereken tüm ekipmanları takın. Zorlu arazilerde herhangi bir düşme durumuna karşı koruyucu aksesuarlar çok önemlidir.

Dağ Bisikleti Fiyatları

Dağ Bisikleti Fiyatları

Dağ bisikleti üreten çok fazla marka bulunmaktadır. Bu markaların farklı özelliklerde modelleri ve donanımları bulunmaktadır. Scott dağ bisikleti çeşitleri fazla olması nedeniyle fiyatlar farklılık göstermektedir. Bisikletlerin modelleri ve özellikleri fiyatları etkilemektedir. Fiyatlarda etkili olan öncelikli neden malzeme ve mekanizma kalitesidir. Kaliteli ürün kullanan markaların ürünleri daha pahalı olmaktadır. Ancak kaliteli ürünler en iyi sürüş deneyimini yaşatmaktadır. Ayrıca amortisörler de fiyatlara etki etmektedir. Bisiklette bulunan amortisör sayısına göre fiyatlar belirlenmektedir. Vites, fren gibi bisikletlerin tüm donanımları fiyatların belirlenmesine etki etmektedir. Bu nedenle bisiklet almadan önce detaylı bir özellik araştırması yapmanız gerekmektedir. Dağ bisikletinizdeki önceliğiniz kalite olmalıdır. Tüm donanımların kaliteli olması uzun yıllar kullanımın önünü açar. Bisikletlerin ebatları da fiyatlarda belirleyici olmaktadır. Bu nedenle çocuklar ve profesyoneller için sunulan bisikletlerin fiyatları farklı olmaktadır. Dağ bisikleti fiyatları her bütçeye göre ayarlanmıştır. Herkes bütçesine göre olan dağ bisikletini kolay bir şekilde bulabilir. MTB’nizi seçmeden önce daha önce kullanmış kişilerden tavsiye alabilirsiniz. Bunun için dağ bisikleti tavsiye bölümüne bakabilirsiniz. Daha önce ürünü kullanmış kişilerden bilgi almanız kendinize uygun bisikleti bulmanıza yardımcı olur. Bisiklet seçimi dikkat etmeniz gereken bir konudur. Dağ bisikleti önerileri ile daha karlı alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Bisikletler için bazı dönemlerde indirim ve kampanyalar uygulanmaktadır. Bu kampanyaları yakalayarak bütçenizi sarsmadan alışveriş yapabilirsiniz. Bisiklet seçerken fiyatı uygun olan ürünlerde de kalite aramalısınız. Bisiklet seçiminde vazgeçmemeniz gereken tek şey kalitedir. Uzun yıllar bisikletiniz ile gezmek istiyorsanız kaliteli bir model seçmeniz gerekmektedir. Bütçenize uygun bisikleti bulduktan sonra kısa bir süre test edebilirsiniz. Kaliteli olduğuna emin olduğunuz bisikleti alabilirsiniz. Aldığınız dağ bisikleti ile dağları, yamaçları ve zorlu yolları keşfederek sürüşlere başlayabilirsiniz. Bisiklet ve scooter ile hem çok eğlenecek hem de rahatlığın tadına varacaksınız.

Dağ Bisikleti Nasıl Kullanılır?

Dağ bisikletleri dağ yolları, yamaçlar ve patikalarda kullanmak için uygundur. Bu yerlerde bisiklet sürmek diğer alanlara göre daha zordur. Ülkemizde dağ bisikleti sürmek için çok uygun rotalar bulunmaktadır. Bu rotalara çıkarak bisiklet deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu bisikletler sürüleceği yerlere göre özel olarak tasarlanmıştır. Dayanıklı ve manevra kabiliyetiyle öne çıkan dağ bisikletleri donanım özellikleri olarak da farklıdır. Vites, fren, amortisör gibi donanımlar diğer modellere göre farklı olmaktadır. Dağ bisikletinizi doğal veya özel olarak hazırlanan parkurlarda sürebilirsiniz. Bu parkurlarda bisikletinize hakim olmanız gerekir. Hakim bir şekilde yapılan sürüşler daha güvenli olmaktadır. Bisikletinizi kontrol altında tutabilmek için donanımların en iyi şekilde ayarlanması gerekir. Bu nedenle rotalara başlamadan önce fren, vites, amortisör gibi parçaların bakımını yapmalısınız. Ayrıca kullanmadan önce sele ve gidon ayarını da yapmanız gerekir. Boyunuza göre ayarladığınız sele ve gidon daha kontrollü bir sürüş yapmanıza yardımcı olur.

Dağ Bisikleti Kaç Jant Olmalıdır?

Dağ bisikletlerinde kullanılan jant ölçüleri genel olarak bellidir. Bu tür bisikletlerde genel olarak 24, 26, 28 ve 29 jant ölçüleri kullanılmaktadır. 29 jant modeller daha geniş yanaklı lastiklere sahiptir ve daha fazla hız yapılmasına imkan sağlarlar. Büyük jantların zemine olan teması daha fazladır. Bu nedenle hız ve kontrol açısından daha güvenlidirler. Büyük jantlar ile yol tutuşu yapmak daha kolaydır. Ancak bu özelliklerin yanında boyunuza göre jant ölçüsü seçmelisiniz. Örneğin 26 jant bisikletler 160 ile 175 cm kişilerin sürmesi için oldukça uygundur. Bu nedenle en fazla tercih edilen jant ölçüleri arasında 26 jantlar da yer almaktadır. 26 jantlarla yola çıktığınızda manevra yapmanız daha kolay olmaktadır. 29 jant uzun boylu kişiler için uygundur. Ara ölçülerden olan 28 jant ise diğer ürünlerin dezavantajlarını en aza indirir. Bu nedenle günümüzde en fazla kullanılan ölçülerin başında 28 jant gelmektedir. Yine de jant ölçüsünün boyunuza göre olmasına dikkat etmelisiniz.

Dağ Bisikleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dağ bisikleti alırken öncelikle teknik ve donanım özelliklerine dikkat etmek gerekir. Bu tür bisikletlerde frenleme sistemi olarak V’nin yanı sıra hidrolik sistem de kullanılmaktadır. Klasik fren sistemleri, bakımlarını kolay bir şekilde yapabileceğiniz modellerdir. Bisikletinizde selenin yüksekliği ve açısının doğru bir şekilde ayarlanabiliyor olması gerekir. Sürüşlerde selenin yüksekliğinin yanı sıra açısı da çok önemlidir. Bisiklet alırken özen göstermeniz gereken diğer konu ise lastiklerdir. Yüksek performanslı sürüşler için dişli ve kalın lastiklerini seçmeniz gerekmektedir. Dağ bisikletlerinde kadro yapısı çok önemlidir. Çelik kadrolar ağır olmaktadır. Ayrıca alüminyum ve karbon kadrolar daha hafifliğiyle öne çıkmaktadır. Bisikleti sürerken doğru pozisyonda durmaya dikkat etmelisiniz. Sürüşlerde yanlış pozisyonlarda durulması sağlık sorunlarına neden olabilir. Bisikletiniz ile zorlu yollara çıkacağınız donanım bakımlarını düzenli olarak yapmalısınız. Sürüşlerde korunmak içim kask, dizlik ve dirseklik gibi korumalıkları takmalısınız.