Kategoriler

Renk

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Jant Çapı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Akrobasi Bisikleti

için 9 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Akrobasi Bisikleti

BMX, yani Bicycle MotoCross olarak da bilinen akrobasi bisikleti normal yolda, şehir içerisinde sürülebilecek bisiklet ve scooter türlerinden değildir. Çünkü genellikle freni olmadığından topluluk içerisinde sürülmesi tehlikeli olabilir. Kullanması diğer bisikletlere göre çok daha zor olan bu bisikletler, gençlerin çeşitli akrobasi hareketleri yaptığı hem havada hem de zeminde sürdükleri bisikletlerdir. Çok hareketli sürüldüğü için de hareket bisikleti olarak da söylenebilir. Yapılan akrobasi hareketleri, yapan kişinin rahatına göre tekerlek seçimi yapabilir. Sürücünün yapacağı hareketlere ve sürdüğü zemine göre lastiklerini ince veya kalın seçebilir. Sık engebeli ve toprak zeminlerde BMX yarışı yapılırken, özel zeminlerde daha çok freestyle hareket edilir. Akrobasi bisikletleri diğer bisikletlerden biraz farklı görünür. Tekerlekleri diğer bisikletlere göre daha küçük çaplıdır ve kalındır. Görünüş olarak küçük görünse de yetişkinlerin rahatlıkla binebileceği ve hızlı bir şekilde sürüp hareket edebilecekleri özelliktedir. Akrobasi bisikletleri ortalama 16 kg ağırlığındadırlar. Ancak biraz daha hafifleri de vardır. Hafif olmasının en büyük avantajı da akrobasi bisikleti ile çok iyi hız dereceleri yapabilmenizdir. BMX bisikletleri çok estetik durmaktadır. Uygun zeminlerde pratik yapıldığı zaman arkadaşlarınızla birlikte eğlenerek sürebileceğiniz bir akrobasi bisikleti sizin için çok motive edici olabilir. Zor ve güç isteyen bir bisiklet türü olduğu için size en uygun lastik ve boy seçimi yapmanız çok önemlidir. Diğer bisiklet türlerinden farklı olarak süren kişinin gücünü bacaklarından bisiklete geçiren takımın ana parçası olan ayna kol, gücünü pedallardan tekerleğe devreden ve ileriye doğru döndüren takım parçasından olan zincirin ve de arka dişlinin bulunduğu takımın sol kısımdadır. Akrobasi bisikletleri hızlıca havada hareket edip zemine sert çarpmasına göre çok sağlam üretilirler. Lastiklerinin de kalın ve esnek olması hareket kolaylığı sağlamaktadır.

 Tek Tekerlekli Akrobasi Bisikleti Kullanımı Hakkında

Tek Tekerlekli Akrobasi Bisikleti Kullanımı Hakkında

Hareket bisikletleri çeşitleri normal BMX bisikletler ve tek tekerlekli bisikletlerdir. Tek tekerlekli akrobasi bisikletleri BMX bisikletleri gibi tek jant tipi değil, 12 inçten 26 inçe kadar jant seçeneği vardır. Ancak yetişkinler için 20 inç jant tek tekerlekli akrobasi bisikleti için de idealdir. Sele kısmına rahatça oturarak akrobatik hareketler yapabilirsiniz. Değiştirilebilir sele sayesinde hem boyunu ayarlayabilirsiniz hem de istediğiniz konforu sağlayabilirsiniz. Pek fazla hareket olanağı sağlayamayan ancak tek teker olduğu için akrobasi bisikletleri kategorisine girebilecek olan zürafa tek tekerlekli bisikletler de vardır. En yavaş akrobasi bisikleti de zürafa tek teker bisikletidir. Tek tekerlekli olan hareket bisikletleri sınırlı hareket imkânı sunar. Bu yüzden de normal akrobasi bisikletlerine göre pek fazla tercih edilmez. Ancak çocuklarınız çok eğlenceli ve denge hizasına alışabileceği bir akrobasi deneyimi yaşayabilir. Zürafa tipte olmasa da normal tek teker bisikletlerde de lastikler akrobasiye uygun, sert inişlere uyum sağlayabilen akrobasi bisikletleri vardır. Selenin dengeye sağladığı katkı sayesinde akrobatlar da eğlenceli hareketlerini gerçekleştirebilirler. Neredeyse tek tekerlekli bisiklet kategorisine girecek olan Penny Farthing modelinde olan bisikletler de vardır. Penny Farthing’lerin arkada 12 jantlık destek tekeri ve bir de gidonu vardır. Eski modellerinin aksine lastikleri şişmedir. Destek tekeri olsa da vitesi ya da freni yoktur. Destek tekeri olduğundan hareketleri biraz daha esnek yapabilirsiniz. Bu esneklik hızlı hareketlerden çok dönme için uygun olabilir. Çünkü genellikle ön tekerleği 36 janttır. Bu tekerlek büyüklüğünde çok hızlı hareket edemezsiniz ve akrobatik hareketleriniz sınırlanır. Yalnızca BMX bisiklet ile değil tek tekerlekli bisikletler ile de akrobatik hareketler yapabilir, spordan farklı olarak eğlence tarafını da keşfedebilirsiniz. Sirk kültürü sayesinde aşina olunan tek teker bisikletler şimdilerde bile akrobatik hareketlerde yardımcı oluyor ve ister büyük ister de küçük olsun her yaştan insanın kullanmaya cesaret edebileceği bir üründür.

20 Jant Akrobasi Bisikleti

20 Jant Akrobasi Bisikleti

Hareket bisikletleri özellikle bir spor dalı aracıdır. Bu bisikletlerin her bir ekipmanı akrobasiye uygun olacak şekilde tasarlanmış ve boyutlandırılmıştır. Akrobasi bisikletleri genellikle 20 janttır. Ancak BMX bisiklet lastiği her zaman tam olarak 20 jant değildir. 20.25 jant, 20.5 jant ya da 20.75 jant gibi küsuratlı jant da olabilir. Yine de genelleme ile BMX bisiklet 20 jant olur. Akrobasi bisikletleri diğer 20 jant bisikletlere göre iki kat daha dayanıklıdırlar. Çünkü diğer bisikletler gibi sadece zemin üzerinde sürülmüyor. Sürücüler akrobasi hareketlerini havada yaptıktan sonra yere çok sert inebiliyorlar. Sert inişler de lastikler ve tekerlek için çok daha fazla dayanıklılık ister. Dayanıklılık için akrobasi bisikletinin boyutunun küçük olması da fayda sağlıyor. Bmx bisikletler şehir içerisinde spor dışında sürülmeye uygun değillerdir. Fren ve viteslerinin olmaması insan içinde tehlikeli olaylara yol açabilir. Bu nedenle daha çok skate park ya da uygun zemin bulunan yerlerde sürülmesi daha güvenli olacaktır. Tekerlek çaplarının küçük olması, gidonun geniş ve eğri olması sayesinde bisikleti havaya kaldırmak çok daha kolaydır. İş gücünü gidondan alarak öne doğru bastırır. Akrobasi bisikletlerinde her bir parça süren kişinin ileri doğru vermesi için geliştirilmiştir. Hareket bisikletleri ile birlikte geriye doğru gitmek pek tercih edilmediğinden öne doğru pek çok hareket ve havaya kaldırma işlemi rahat bir şekilde gerçekleştirilir. Havada hareket yapmak için önce ön tarafı havalandırıp rampanın tepe noktasında hızlanmak çok eğlenceli ve havalı bir şekilde uçmanızı sağlayacaktır. Yokuşlu sokaklarda bu hareket birçok yere göre daha rahat yapılabilir. Düz zeminlerde havalanmak ve akrobatik hareket etmek yeterince elverişli olmayacaktır. Akrobasi hareketleri en güzel toprak ve engebeli zeminlerde yapılır. Yarışları da bu nedenle böyle zeminlerde yapmayı tercih ediyorlar. Özellikle selesinin diğer bisikletlere göre daha alçakta olması, tekerleklerinin küçük çaplı ve kalın lastikli olması fiziki olarak sizlere istediğiniz hız imkanını sağlar. Fiziki görünüş olarak da benzetilen motor tarzı bisikletler, özel olarak bu yarışlar için tasarlanmıştır. Tasarlanan bisikletler fiziki yeterliliğe esneklik, dayanıklılık ve güvenlik açısından da ulaşmıştır. Bu sporu bilmeniz ve dengenizi sağlayabilmeniz durumunda sizin için güvenlikli olarak sürebilmenizi sağlar. Boyunuz ve kilonuza göre bisiklette jant seçimi yamanız da size çok faydalı olacaktır. Farklı alternatifler için elektrikli bisiklet sayfamıza da bakabilirsiniz.

 Uygun Fiyatlı Akrobasi Bisikleti

Uygun Fiyatlı Akrobasi Bisikleti

Bisikletlerin çoğunluğu yurt dışından getirtildiğinden döviz kurlarına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Hareket bisikletlerini güvenilir ve uygun fiyata da bulabilirsiniz. BMX bisikletleri genel olarak 15 ve 18 yaşların arasındaki gençlere hitap ettiği için biraz daha bütçenize uygun modeller bakabilirsiniz. İsterseniz BMX bisikleti fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve akrobasi bisikleti modellerini incelemek için sayfamıza bir göz atabilirsiniz. Bmx bisikleti sürücüsü olmak, çok özel bir sporla uğraşmak demektir. Önem verdiğiniz sporun ürününü alırken hep en dayanıklı ve en sağlam olanından almalısınız ki hem bütçenize yardımcı olsun hem de sporunuzla her uğraştığınızda daha da motive olarak, hevesle hareketlerinizi yapabilirsiniz. Akrobasi bisikletlerinin de kategorileri var ve bu kategorilere göre de BMX bisiklet fiyatları ve diğer tek tekerlekli akrobasi bisikletleri de fiyatlarda çeşitlilik gösterebilir. BMX bisikletleri alüminyum malzemeden yapıldığı için bisiklet çok daha hafif olur. Ancak bu malzeme ve bisikletin hafifliği ile bağlantılı olarak fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Önceki modellere göre daha modern ve daha sağlam geliştirilen akrobasi bisikletleri, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğüne göre fiyatlandırılabilir. En yeni, en dayanıklı ve en estetik modeller için uygun fiyatlar verilmektedir. Diğer bisiklet çeşitlerine göre daha yüksek fiyatlı dursa da gerçekten dayanıklılığı ve kullanışlılığı için uygun görülen fiyatlandırmalar karşılığını vermektedir. Akrobasi bisikletlerinin çeşitlerine göre farklı fiyatlandırmaları vardır. Bu fiyatlar bisikletin BMX yarış bisikleti mi yoksa serbest stil gösteri BMX bisikleti mi, kaç inç, kaç jant olduğuna göre değişiklikler göstermektedir. Ayrıca ağırlık olarak da farın gösterildiği yarış akrobasi bisikletleri ile yapıldığı malzeme türünün de bu değişimlere etki etmektedir. BMX bisikletleri çocuklar için olduğu zaman jant farkından dolayı çocuk kategorisi olarak da farklı fiyat kategorisine alınabilir. Dilerseniz scooter seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

 Akrobasi Bisikleti ve Ekstrem Spor

Akrobasi Bisikleti ve Ekstrem Spor

BMX bisikleti ile yaptığınız akrobatik hareketler ile ekstrem bir sporun tutkunu olabilirsiniz. Toprak zeminlerden yapılan yarışlar ile bu sporun tam olarak nasıl icra edildiğini görebilirsiniz. Ekstrem sporlar arasında dağ bisikleti sürmek ile karıştırılmamalıdır. Çünkü dağ bisikletleri ile aralarında net farklılıklar bulunmaktadır. Dağ bisikletleri için daha büyük tekerlekler gerekir ve konforunuz önemlidir. Ayrıca fren vitesin olması da konfor ve güveni sağlıyor. Ancak BMX bisikletler, gençler ve heyecan severler için çok daha ekstrem ve özel bir spor dalıdır. Akrobasi bisikletleri için ise öncelikli olarak hız ve ardından da yapılan aksiyonlu hareketler önemlidir. Akrobasi bisikletleri kullananlar bu yüzden yorucu ama daha zevkli bir spor ile uğraşmaktadırlar. BMX bisikletleri genel olarak yarışabilmek için tasarlanmış, bir diğer tür olan freestyle bmx türünde olan bisikletler ile sporun hileler ve farklı hareketlerin hâkim olunduğu kalıplar üzerinden tasarlanmıştır. İstediğiniz akrobasi bisikleti türü hangisi ise ona göre BMX bisikleti seçebilirsiniz. Yarışma ve maceracı hareketlere yönelik tasarlanan bisikletler yol dışıdır. Yol dışı spor bisikleti olarak da bilinebilir. Araba ve motorların bulunduğu yerlerde sürülmeyen bisikletler için özel zeminler ve parklar ideal akrobasi bisikleti sürücüleri için çok daha elverişlidir. Ekstrem spor olarak yapılan BMX bisiklet sürüşü, çoğunlukla yarış ve hız rekabeti üzerine olduğu için akrobasi bisikletleri hız isteğinizi karşılayacaktır.

 Profesyonel Akrobasi Bisikleti

Profesyonel Akrobasi Bisikleti

BMX bisikletleri ile birlikte hem gösteri sergileyebilir hem de yarışma düzenleyebilirsiniz. Yarışırken bisikletinin 20.75 jant olabilir. Profesyonel olabilmek için küçük yaşta da çocukları akrobasi bisikleti sürmeye teşvik edebilirsiniz. Sayfamızda BMX çocuk bisiklet modelleri için de daha fazla çeşide göz atabilirsiniz. Zaten çocuk bisikletlerinin boyutlarında olan akrobasi bisikletleri, küçük yaştaki çocuklar için de tercih edilebilir. Profesyonel BMX bisiklet modellerine kendinize göre en konforlu olan ölçülerde bakmanız gerekmektedir. Geniş bir model yelpazesine sahip olan BMX bisikletler özellikle gidon ve tekerleklerindeki farklılıklar nedeni ile özel bisiklet türlerindendir. Profesyonel akrobasi bisikletleri tipik olarak yarışlara yönelik olduğundan frensiz, vitessiz ve ultra hafif mekanizması ile kâfi bir hıza ulaşarak hileli hareketlerin zirvesine ulaşabilirsiniz. Hileli ve hızlı bir şekilde BMX bisikleti sürmeyi çok güzel düşünebilirsiniz. Profesyonel akrobasi bisikletleri için hızlı manevralar da kolayca atlatılır. Bu hızlı manevraların karşısında oldukça sağlam duran BMX akrobasi bisikletleri dağ bisikletlerinden daha dayanıklıdır. Normal BMX akrobasi bisikletlerine göre şasi kısmı da farklı bir fiziksel görünümü vardır. Çünkü profesyonel ve yarış BMX bisikletleri ufak bile olsa serbest hareketlerin bisiklet türünden farklıdır. Geometrik veya açısal farklılıklardan dolayı yarış ve serbest stil akrobasi bisikletleri ayrılıyor. Akrobasi bisikletleri pek fazla profesyonel olmasa da serbest stilde akrobatik hareketler üst düzey bir spor dalıdır. Akrobasi bisikletlerinde serbest hileli hareketlerin yapıldığı modellerde genellikle 21 inçlik ekipman ile birlikte gelir. Akrobasi bisikletleri yalnızca iki tekerlekli değil tek tekerlekli de olabiliyor. Tek tekerlekli akrobasi bisikletleri de uzun sele borusu sayesinde profesyonelleşmiş bir şekilde kategorize edilebilir. Denge ve konforun önemli olduğu tek tekerlekli akrobasi bisikletleri için profesyonel bir model türü vardır. Neredeyse pek çok tek tekerlekli akrobasi bisikletleri için profesyonel diyebiliriz. Çünkü sele borusu istenildiği zaman uzatılıp kısaltılabiliyor. Sele başlığı da istenilen konforda sele ile değiştirilebilir.

BMX bisiklet nedir?

BMX bisiklet modelleri akrobasi bisikletleridir. Akrobasi bisikletleri diğer bisikletlere göre çok daha farklıdır. Akrobasi bisikleti kullananlar yarışmak ve gösteri yapmak için kullanırlar. Bu bisikletlerin asıl amacı hız yapmak ve hileli hareketlerini sergilemektir. Hızın yapılabilmesi için tekerlek çapları diğer bisikletlere göre küçüktür. Görüntü olarak da çocuk bisikletlerine benzemektedir. Ancak yetişkin ve gençler için uygun bisikletlerdir. BMX bisikletler genel görüntü itibariyle motosikletlere benzediğinden yarışlar için en uygun bisikletlerdir. Yarışlarda ve toprak zeminlerde dayanıklılığı ve yapısı ile çok ideal bir bisiklet türüdür. Dağ bisikletlerinden, darbelere karşı daha dayanıklı olduğu bilinmektedir. Hileli hareketleri yaparak bisikletin asıl amacını yerine getirmiş oluyorsunuz.

BMX Bisiklet Kaç Jant?

BMX bisikletleri genel olarak 20 janttır. Ancak küsurlu jantları da tercih edebilirsiniz. 20.25 jant, 20.5 jant, 20.75 jant gibi bisiklet jantları da vardır. Sizin rahatlık ve hız seviyenize göre istediğiniz jant BMX bisikleti alabilirsiniz. Diğer bisiklet çeşitlerinde 20 jant bisikletler 7 yaş ve 12 yaş grubu arasında uygundur. Bu neden ile küçük çocuklar için de BMX bisikletler uygundur. Yetişkinler için boy ve kilo oranına göre bisikletlerde jant ve inç değişikliği yapabilirsiniz. Uzun boylu olanlar için 21 inç jant ve üzeri bisikletler uygun olabilir. Jant büyüklükleri başka bir durumda değişiklik göstermek için uygun değildir.

BMX Bisiklet Nasıl Kullanılır?

BMX bisikletlerin net bir kullanım talimatı yoktur. Akrobasi bisikleti olduğundan çeşitli akrobatik hareketler yaparak kullanılır. BMX bisikletlerin asıl kullanım alanı yarış için uygun olduğundan hızlı bir kullanım koşulu vardır. Fren ve vitesinin olmaması hızlı kullanımlara uygundur. BMX bisikletleri alınırken sizin de hangi amaçla kullanacağınıza göre bir bisiklet seçmelisiniz. Kullanımlar için boy ve kilonuza göre de seçimler yapmalısınız. Uzun boylu olanlar için 21 inçlik bisikletler kullanılmalıdır. Boyunuza göre 21 inçten daha büyük olan bisikletler sizin için daha uygun olabilir. BMX bisikletleri kullanılırken üç farklı kola ayırabilirsiniz. Sokak bisikleti, denge ve gösteri bisikleti ve yarış bisikleti. Sokak bisikletleri akrobasi için tehlikeli olduğundan genellikle gösteri ve yarış bisikletleri kullanımı öne çıkar.

BMX Bisiklet Nasıl Olmalı?

BMX bisikletler diğer bisikletlere göre daha ufak olmalıdır. Tekerlekleri çap olarak küçük ve 20 jant olmalıdır. Sele kısmı daha aşağıda olduğundan rahat bir pozisyonda sürülebilir. Gidon kısmı eğik ve uzun olmalıdır ki ön mekanizmayı rahatça döndürebilesiniz. Arka tekerleğin lastikleri isteğe bağlı olarak daha ince de olabilir. Ön lastikler için bir değiştirme yapmanızı önermiyoruz. BMX bisikletlerinin tekerlekleri sert inişler ve dönüşler için dayanıklı üretilmiştir. Toprak zeminlerde sürülen BMX bisikletler hem yapı olarak hem de kalite olarak çok sağlam, konforlu ve dayanıklı olmalıdır. Akrobasiye dayalı denge hareketlerinde kullanılan BMX bisiklet türlerinde kadroları kısadır. Diğer türlerine göre de daha hafiftir. Böylece daha hızlı sürebilir, akrobatik hareketler sergileyebilirsiniz.