Basket Topu

için 2,129 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Basket Topu

Dünya çapında en çok oynanan oyunlardan ve takım sporlarından biri olan basketbol kendisine özgü bir top kullanılarak icra edilir. Bu top da bu ünlü sporun adıyla anılır: basketbol topu. Kısaca basket topu olarak da telaffuz ettiğimiz bu top, futbol, voleybol gibi diğer takım sporlarında kullanılan top çeşitlerinden bariz olarak farklı. Yani basketbol, basketbol topu olmadan hakkıyla oynayabileceğiniz bir spor değil. Bu nedenle, siz de gerek profesyonel gerek eğlence amacıyla olsun, basketbol oynamayı seviyorsanız kendinize bir basket topu almanız şart.

Basketbol Topu Özellikleri Nelerdir?

Basketbol Topu Özellikleri Nelerdir?

Basketbol 1891 yılında icat edilen bir spor. O dönemde günümüzde bildiğimiz basketbol topları da yok. Bu yüzden basketbol oyunu futbol topu ile oynanıyor. Ancak çok geçmeden yani yaklaşık 3 yıl içinde basketbola özgü bir top üretiliyor. Basketbol topu olarak adlandırılan ve artık bu temel tasarımın üzerine geliştirilerek günümüze gelen bu top önce gerçek deriden yapılıyor. Basketbol elle oynanan bir spor olduğundan topun elden kaymayacak bir maddeden yapılması mühim. Günümüzde kauçuk, sentetik kauçuk ya da deriden yapılabiliyor. Basketbol topunun içinde havayı hapseden balon benzeri yuvarlak bir yapı da yer alıyor. Ağır ve sert bir yapısı olan basketbol toplarının dışı da pütürlü bir yapıya sahip.

Basketbol Topu Numaraları

Basketbol Topu Numaraları

Basketbol oynarken ya da öğrenirken doğru topu kullanmak atış tekniklerinin geliştirilmesi açısından önem taşır. Bu durumda basketbol topu çapı ve basketbol topu numaraları hakkında bilgi sahibi olmanın size ve çocuğunuza da faydası olacaktır. Örneğin 7 numara bir basketbol topu 15 ve üzeri yaş grubu erkekler için idealdir. 6 numara basketbol topu, 12 ila 14 yaş arası erkek çocukları ve 12 yaşından büyük kız çocukları ve kadınlar için uygundur. 5 numara basketbol topu, 9 ila 11 yaş arası her cinsiyetten çocuklar için üretilir. 4 numara basketbol topu 5 ila 8 yaş arası çocuklar içindir. 3 numara basketbol topu aynı zamanda mini basket topu olarak da anılır ve 4-8 yaş arası çocuklara göre tasarlanmıştır.

Basketbol Topu Satın Alırken…

Basketbol Topu Satın Alırken…

Basketbol topu satın almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar var: Öncelikle yaş ve cinsiyete göre doğru basketbol topu numarasında karar kılmalısınız. Basketbol topu ağırlıkları konusunda da bu numaraların bilgisine sahip olduğunuzda size uygun olan ağırlığı seçebileceksiniz. Diğer bir faktör de kapalı alanda mı açık alanda mı kullanacağınızdır. Kapalı alanlar ve spor salonları için kompozit ya da deri basketbol topu; açık alanlar ve sahalar içinse kauçuk basket topu tercih etmeniz önerilir. Kategorimizde her numaradan ve her malzemeden basket topu bulmanız mümkün. Adidas, Nike, Selex, Spalding gibi ünlü markaların en kaliteli ve en yeni basketbol topu modellerimizi en uygun basketbol topu fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4FUN (15)
A&R SPORT (3)
Action (6)
Adidas (52)
Altis (68)
Avessa (50)
Busso (18)
Cansın (2)
Colle (1)
Creature (1)
Delta (54)
(387)
(46)
Dynamic (3)
Hattrick (9)
Head (2)
Jordan (14)
Kinetix (2)
Lenwave (2)
Lescon (9)
Leyaton (2)
Lotto (24)
MAZSA (9)
Mikasa (3)
Molten (213)
Nike (432)
Pilsan (4)
povit (2)
PUFF DINO (1)
Reusch (6)
Rodler (3)
Selex (94)
SKLZ (3)
Slazenger (36)
Spalding (314)
Sportface (7)
Sportica (11)
Sportive (53)
Tajmahal (1)
Tryon (38)
Vertex (18)
Voit (70)
Wilson (14)
Zeroo (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(176)
ve üzeri (257)
ve üzeri (280)
ve üzeri (283)
ve üzeri (290)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL