Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Tarayıcı

için 354 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Tarayıcı

Tarayıcı, fotoğraflar ve metin sayfaları gibi belgeleri tarayan bir giriş cihazıdır. Bir belge tarandığında dijital formata dönüştürülür. Bu, belgenin bir bilgisayarda görüntülenebilen ve düzenlenebilen elektronik bir sürümünü oluşturur. Yüksek kaliteli dijital tarama, kağıt formları dosyalama yükünü hafifletir ve belge paylaşımını basitleştirir. Özel yazılım kullanarak, taranan belgelerden metin çıkarabilir ve aranmalarını kolaylaştırabilirsiniz. Tarayıcılar, yıpranmış fotoğrafları geri yükleyebilmek için oldukça kurtarıcı bir araç haline gelmiştir. Tarama işlemi, çok bozulmuş bir durumda olan hatta parçalar halinde bile olsa fotoğrafı ilk günkü görünümüne kavuşturabilmeyi sağlayan cihazlardır. Bu işlem oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Tarayıcı makinesi sayesinde en özel anılarınızdan kalma fotoğraflarınızı kurtarabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Taranmış bir belgenin ev ya da ofis arasında ulaşımını sağlamak gelişen internet teknolojisi sayesinde çok daha kolay olmaktadır. Tarayıcı kullanma ile dijitale dönüştürdüğünüz belgenizi normal posta veya faksla basılı bir kopyaya göre e-postayla daha hızlı ve güvenli bir şekilde göndermeniz mümkündür. Elektronik belgeleri e-postayla göndermenin rahatlığı, daha zamanında iletişimi kolaylaştırır ve akıllı telefonların ve tabletlerin ortaya çıkmasıyla, alıcı taraftakilerin bu ekleri görüntülemek için bir bilgisayara ihtiyacı kalmaz. Gelişen teknoloji sayesinde ev ve iş ortamında avantajların her türlüsünden yararlanmak mümkün hale gelmiştir. İş hayatında, e-posta yoluyla sipariş formları ve sözleşmeler göndermek, anlaşma yapmak için harcanan zamanı azaltacaktır. Tarayıcı makinesi kullanmak bu sayede işlerinizdeki verimi fark edilebilir oranda arttıracaktır. Donanıma atıfta bulunulduğunda, bir tarayıcı veya optik tarayıcı, optik olarak okuyan ve görüntüleyen ve bunu dijital bir sinyale dönüştüren bir donanım giriş cihazıdır. Örneğin, basılı bir resmi, çizimi veya belgeyi bir bilgisayarda düzenlenebilen dijital bir dosyaya dönüştürmek için bir tarayıcı kullanılabilir. Bir tarayıcı, birçok farklı arayüz kullanarak bir bilgisayara bağlanabilir, ancak günümüzde en yaygın olarak bir USB kablosu kullanılarak bir bilgisayara bağlanmaktadır. Sizler de tüm yazıcı, tarayıcı ve aksesuarları ürünlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Tarayıcılar İle Dijital Çağda Daha Kolay İletişim

Tarayıcılar İle Dijital Çağda Daha Kolay İletişim

Her türlü iş kolunda tarayıcının avantajlarından yararlanarak hayat çok daha kolay bir hale getirilebilir. Örneğin doktorların tıbbi çizelgeleri ve görüntüleri gözden geçirmek için tarayıcı kullanabilir. Bu örnekler her meslek grubu için çoğaltılabilir. İletişim çağındayız ve esnaflıktan akademisyenliğe kadar her meslek grubu daha hızlı iletişimin avantajlarından yararlanır. Bir dokümanı bir gruba göndermek, aynı mesajın birçok alıcısı olabileceğinden özellikle etkilidir. Belge metin biçimindeyken, seçili kelimeleri aramak için bir sözcük işlemci, bir yazılım kullanabilir ve sayfalara manuel olarak bakmaya kıyasla önemli oranda zamandan tasarruf edebilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde tarayıcı çeşitleri de değişmeye devam etmektedir. Örneğin son model tarayıcılar, kartvizitlerdeki ve diğer formlardaki verileri bilgisayarınızın kişi listesine otomatik olarak yükleyerek, sizi yazma işinden kurtarır. Tarayıcıların içinde bulunan yazılım yaygın baskı stillerini tanıyan ve bunları metne dönüştürebilen OCR özelliklerine sahiptir. Bu nedenle, 100 GB Blu-ray disk, bu tür 142 kabin için durabilir. Dilerseniz işinizin arşivini her daim yanınızda muhafaza edebilir ve her yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. İnsanların belge veya fotoğrafları bilgisayarlarına taramalarının birçok nedeni vardır. Birkaç yaygın neden, evrak işlerini ülkenin her yerinden birine derhal göndermektir ve posta veya diğer gönderim yöntemlerinin kullanımı e-posta kadar yeterince hızlı değildir. Telefonlarına veya diğer cihazlara dijital olarak aktarmak istedikleri basılı fotoğrafları da olabilir. Plustek tarayıcı modelleri birçok işlem için size yardımcı olacaktır.

 Fotoğrafları ve Belgeleri Eski Görünümlerine Kavuşturmak Artık Mümkün

Fotoğrafları ve Belgeleri Eski Görünümlerine Kavuşturmak Artık Mümkün

Modern ofisteki en kullanışlı araçlardan biri bugün tarayıcı olmaktadır. Modern tarayıcıların kullanımı kolaydır ve sunduğu işlevsel özellikleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Dosya çekmeceniz doluysa, bu belgelerden bazılarını taramayı ve bunları masanız yerine yeni yüzyıla ayak uydurarak bilgisayarınıza kaydetmeyi düşünmenin zamanı gelmiştir. Orijinal imzalı herhangi bir belgenin basılı bir kopyasını saklamak isteyebilirsiniz. Örneğin iş makbuzları, kredi kartı ekstreleri, hizmet faturaları güvenli olarak saklanmalıdır. Yalnızca kağıt hallerinin muhafaza edilmesi iş ortamında sıkıntılara sebep olabilir. Tarayıcı çeşitleri sayesinde imzalı belgeler de elektronik olarak güvenli bir şekilde istediğiniz zamana kadar saklanabilir. Yangın veya diğer felaketler nedeniyle kaybolmalarını önlemek için çevrimiçi depoda saklamak iyi olacaktır. Tüm bunların yanında kağıt zamanla kaybolabilir veya yıpranabilir. Ancak elektronik belgeler her daim zamana meydan okumayı başarır. Kağıtların zamanla solması gibi fotoğraflar da zamanla birlikte eski görünümünü kaybederler. Bunları tarayarak ve elektronik olarak saklayarak bu soruna harika ve kalıcı bir çözüm üretebilirsiniz. Bu sayede fotoğraflarınızı sanal ortamda ilk günkü kalitesi ile senelerce saklayabilirsiniz. Ev içerisinde tarayıcı bulundurmanın fotoğraf konusundaki avantajları oldukça fazla olmaktadır. Eski fotoğraf albümlerinden aile fotoğraflarını çekip tarayabilirsiniz. Kendi fotoğraflarınızı ilk günkü görünümünü koruduğunuz gibi geçmişten kalma yıpranmış fotoğrafları da yeni görünüme kavuşturmanız mümkündür. Görüntü hasarını temizlemek için fotoğraf düzenleme yazılımı kullanmanız yeterli olacaktır. Fotoğraflarınız dijital hale getirildikten sonra, görüntüleri bir SD kartta veya USB flash sürücüde saklayabilir, böylece bunları elektronik resim çerçeveleri veya akıllı ekranlar kullanarak görüntüleyebilir veya orijinallerini hiç görmemiş aile üyelerine e-posta kopyalarını kolayca gönderebilirsiniz. Büyüklerinize güzel bir jest yapabilirsiniz. Bazı tarayıcı modelleri kendinden internete bağlanabilir. Bu sayede fotoğrafları doğrudan sosyal medya sitelerine aktarabilirsiniz. Tarayıcılar, karakterleri metne dönüştürmelerini sağlayan optik karakter tanıma yazılımıyla birlikte gelir. OCR, kelime işlemci yazılımıyla entegre olduğundan, taranan belgeleri doğrudan çeşitli kelime işlemci yazılımlarına aktarabilirsiniz. Örneğin tez döneminde üniversite öğrencisi iseniz sizin için harika bir araç olabilir. Birden fazla alıntı içeren araştırmalar için tarayıcı makinesi çok iyi hizmet sunar.

 Daha Düzenli Bir Ofis Ortamı

Daha Düzenli Bir Ofis Ortamı

Taranmış görüntülerinizi bilgisayarınıza kaydedip faks kullanmak yerine bir alıcıya e-posta ile gönderebilirsiniz. Eğer bir faks makinesiyle iletişim kurmanız o an için bir zorunluluk ise, taranmış bir görüntüyü doğrudan bir faks makinesine göndermek için çevrimiçi bir faks hizmetini kullanabilirsiniz. Şirketinizi kağıt dosyalardan mümkün olduğunca arındırabilir ve daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz. Mevcut dosyaları elektronik bir biçime dönüştürmek, bunların depolanmasını, paylaşılmasını ve aranmasını kolaylaştırır. İşyerinde kaybolan bir dosya dahi bazen tüm işleyişi aksatmaya yetebilir. Çoğu şirket, faturaları ve makbuzları postayla göndermek yerine e-posta ile gönderdikleri kağıtsız faturalama seçenekleri sunar. Bu yalnızca kağıt yükünüzü azaltmakla kalmaz, aynı zamanda bazı perakendeciler kağıt postayı kullanmazsanız indirim veya ikramiye dahi sunmaktadır. Tarayıcı kullanarak ofisinizde daha fazla alan açabilirsiniz. Bu sayede personelinizin daha kârlı, temel iş faaliyetlerine odaklanması için ofis alanını yeniden kullanmış olacaksınız. Hatta daha küçük bir ofise geçerek kira maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Tarayıcıyı aktif olarak kullandıktan sonra yeni ofis alanlarının keyfini çıkarmak kalacaktır. İyileştirilmiş koşullar, daha fazla alan ve daha az dağınık bir ofis ortamı ile çalışanların üretkenliğini artıracaktır. Daha düzenli bir ofis ortamında personel daha aktif olacaktır. Tarayıcı nedir dersek bir belgenin tarandığında dijital formata dönüştürülümesini sağlayan cihazlardır. Tarayıcılar elde tutulan, beslemeli ve düz yatak türlerinde ve yalnızca siyah beyaz veya renkli tarama için gelir. Tarayıcı önerileri için kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Değerli Belgeleri Koruyabilmek İçin Tarayıcı Kullanmak

Değerli Belgeleri Koruyabilmek İçin Tarayıcı Kullanmak

İster ofis çevresinde ek verimlilik için ister ev çevresinde ek işlevler arıyor olun, tarayıcı kullanmanın kullanıcı açısından birçok avantajı bulunmaktadır. Ayrıca görüntüleri, fotoğrafları, grafikleri ve tasarımları işlemek için yeterli ayrıntı ve çözünürlük de sağlarlar. Tarayıcı ayarları herkesin yapabileceği şekilde oldukça kolay bir şekildedir. Ayrıca, bir fotokopi makinesinin aksine, tarayıcı, kopyalarınızı yazdırmadan önce size belgenizi düzenleme seçeneği sunar. Tarayıcılar için bir başka popüler kullanım da dijital arşivlemedir. Dijital arşivleme, basılı dokümanların dijital kopyalarını oluşturma ve kaydetme sürecidir. Tarayıcıların çoğu düz yataklı aygıtlardır, yani düz bir tarama yüzeyine sahiptirler. Bu, fotoğraflar, dergiler ve çeşitli belgeler için idealdir. Düz yataklı tarayıcıların çoğu, kitapların ve diğer büyük nesnelerin de taranabilmesi için yukarı çıkan bir kapağa sahiptir. Diğer bir tarayıcı türü, yalnızca kağıt belgeleri kabul edebilen yaprak beslemeli bir tarayıcıdır. Yaprak beslemeli tarayıcılar kitapları tarayamazken, bazı modellerde birden çok sayfanın sırayla taranmasına izin veren otomatik belge besleyici veya ADF bulunur. Çeşitli yazılım programlarının taranan resimleri doğrudan içe aktarmasına izin veren tarama eklentileri de yüklenebilir. Tarayıcı ve yazıcı birtakım temel farklara sahiptir. En temelde yazıcılar ve tarayıcılar, tarayıcının bir giriş aygıtı iken bir yazıcının bir çıktı aygıtı olduğu tamamen farklı aygıtlardır. Aralarındaki önemli fark, yazıcıların elektronik kopyayı işlemesi ve basılı kopyasını üretmesidir. Öte yandan, tarayıcı, yazdırılan basılı materyalin yumuşak kopyaya dönüştürüldüğü yazıcının tersini yapar. İşyeriniz için daha işlevsel bir çözüm arıyorsanız tercihinizi tarayıcı fotokopi yazıcı modellerinden yana yapabilirsiniz. Bir yazıcı fotokopi makinesi ve tarayıcı, çok işlevli yazıcı olarak da bilinir. Bu, bir yazıcı, fotokopi makinesi, tarayıcı ve / veya faksın işlevselliğini tek bir makinede birleştiren bir cihazdır. Bu cihazlar, varlıkları konsolide etmek, maliyetleri düşürmek, eski ekipmanı güncellemek ve üretkenliği artırmak isteyen işletmeler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Dilerseniz tarayıcı yazıcı beraber bir model tercih edebilirsiniz.

 Tarayıcı Çeşitleri ile Zamandan Tasarruf

Tarayıcı Çeşitleri ile Zamandan Tasarruf

Tarayıcı makinesi araştırma amaçlı da kullanışlıdır. Tüm bunlara ek olarak görme engelli bireyler için tarayıcı her kitaba erişim imkânı sağlar. Bu sebeple okullarda, kampüslerde ve işyerlerinde tarayıcıların yaygınlaşması gerekmektedir. Tarayıcıların yaygınlaşması erişilebilir bilgi için önem taşımaktadır. En önemlisi giderek daha çevre dostu olan bir çağda belgelerinizi taramak, bir işletmenin kâğıtsız bir ofise doğru ilerlemesine yardımcı olur. Ayrıca bireysel olarak da tarayıcı kullanarak kesilen ağaç miktarını azaltabilirsiniz. Daha az kâğıt üretilir, bu da çevre dostudur ve aynı zamanda fotokopi ve kırtasiye için iş maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olur. İş ortamında belgelerin fiziksel taşınması da kesilerek karbon ayak izine etki eder. Dünyayı daha iyi bir hale getirmek, bir ağacın dahi kesilmesini önleyebilirsiniz. Bir tarayıcı edinerek birçok ağacı kurtarabilirsiniz. Teknoloji her konuda zamandan tasarruf sağlamaktadır. Basit bir anahtar kelime araması kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde belgede aradığınızı bulabilmek mümkün hale gelmiştir. Düşününce bir ofiste çalışmanın genellikle sinir bozucu bir yönü, bir yığın evrak işinin altına gömülmektir. Belge aramalarında kazanılan zaman önemli ölçüde olacaktır. Zamandan tasarruf elbette bir şirketin verimliliğine yardımcı olacaktır. Bir kâğıt belge bulmak için boşuna arama yapmak tarihte kalıyor. Artık yıllar veya hatta on yıllar öncesinden ilgili belgeleri sadece birkaç fare tıklamasıyla bulabileceksiniz. Tarayıcı çeşitleri her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde çeşitlilik göstermektedir. Barkod okuyucu cihazlar el tarayıcılarına örnek olarak verilebilir. Düz yataklı tarayıcılar ise fotokopi makinesine benzer olarak tasarımlanmıştır. Taranacak olan belgeyi tarayıcının cam yüzeyine yerleştirmeniz gerekir. Son olarak bir diğer tarayıcı modeli tamburlu tarayıcı modeli olmaktadır. Tarayıcı fiyatları modele bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tarayıcı Ne Demek?

Günümüzde birçok modern işletme, teknolojinin avantajlarından yararlanarak tarayıcı yazılımı kullanıyor. İşyerlerinin yanında sunduğu avantajlarla evlerde de kullanılıyor. Sonuçta tarama işlevi artık sürdürülebilir çevre için gereklilik olarak görülmektedir. Ofiste çalışmanızı kolaylaştırır, aynı zamanda sürdürülebilir gelişimi destekler ve kağıt tüketiminizi azaltır. Belgeleri her yazdırmak istediğinizde taramayı düşünün. Hem ekonomik hem de ekolojik olarak, tarama işlevi yöneticilerinize olduğu kadar gezegene de hitap edecek. Bilgi, yalnızca dahili olarak değil, e-posta vb. yoluyla da harici olarak kolayca dağıtılabilir ve zamandan, emekten ve posta maliyetlerinden tasarruf sağlar. Görüntü ve metin yakalama (optik karakter tanıma veya OCR), bilgileri bilgisayarınızdaki bir dosyaya kaydetmenize olanak sağlar. Ardından görüntüyü değiştirebilir veya geliştirebilir, yazdırabilir veya web sayfanızda kullanabilirsiniz. Belge dijitalleştirme çabaları, işletmelere daha düşük maliyetler, verimli iş akışları ve memnun müşteriler açısından geri dönüş yapmıştır. Bugün iş liderleri, dijitalleşmeye doğru ilk adım olarak tarayıcı kullanmayı vurguluyor. Görüntü tarama, bir dijital dönüşüm planı oluşturmanın ilk adımıdır. Erken benimseme, kuruluşların dijital başarıyı sağlaması ve maliyet tasarrufu sağlamanın anahtarı olacaktır. Dijitale çevrilmiş belgeler, bir belge yönetim sistemi aracılığıyla veya herhangi bir internet etkin cihazdaki güvenli klasörler aracılığıyla her yerde ve her zaman kolayca erişilebilir.

Tarayıcılar Nasıl Çalışır?

Makinenin içindeki tarama kafasına takılı bir ışık sensörü dizisi belgenin altından geçerken, içindeki bir ışık belgeyi aydınlatır. Birçok ayna ve mercek, taranan belgeden gelen ışığı ışık duyu dizisine geri gönderir. Bir mercek, ışığın renklerini böler ve yük tarayıcı tarafından ölçülür. Bu ölçümler ikiliye dönüştürülür, böylece bir bilgisayar tarafından okunabilir ve bir görüntü olarak yorumlanabilir. Görüntü, bağlı bir yazıcıya yazdırılır veya bilgisayara yüklenir.

Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Bu cihazlar yalnızca, komutları işi tam olarak gerektiği gibi gerçekleştirecek şekilde ayarlayabildiğiniz zaman kullanışlıdır. Bir bilgisayar tarayıcısı tipik olarak bir PC veya dizüstü bilgisayara bağlanır, böylece taranan öğeler kullanıcının masaüstüne aktarılabilir, e-posta yoluyla başka bir alıcıya gönderilebilir veya hatta yazdırılıp çoğaltılabilir. Çoğu zaman bir kullanıcı, bir kılavuzun bir sayfasına veya kopyalanmış bir tarife ihtiyaç duyabilir, bu nedenle öğeyi tarayarak bu bilgileri başkalarıyla kolayca paylaşabilirler. Bazı tarayıcılar taşınabilirdir ve herhangi bir yerde kullanılabilir. Tarayıcı bir yazıcıya bağlıysa, görüntüyü kolayca tarayabilir ve ardından istenen miktarda kopya yapabilir. Tarayıcı kendi başına ise, bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlanabilir ve kablodan geçen sinyal taranan materyali masaüstüne gönderir.

Tarayıcı Nasıl Temizlenir?

Tarayıcı temizliği tarayıcıyı uzun süre kullanmak ve verimi korumak için önemlidir. Güç kablosunu tarayıcıdan çıkararak temizlik işlemine başlamanız gerekiyor. Mikro fiber bez gibi yumuşak, tüy bırakmayan bir bez kullanarak tarayıcı camındaki tozu silebilirsiniz. Ardından camda lekeler veya başka kirler varsa, mikro fiber bir bez üzerinde biraz cam temizleyici kullanarak camı silebilirsiniz. En son kuru bir mikro fiber bez kullanarak kalan nemi veya artıkları kurulayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Dijitalin avantajlarından yararlanmak için siz de bir tarayıcı edinebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Canon (80)
Fujitsu (92)
Epson (22)
HP (8)
Kodak (40)
Brother (27)
Xerox (25)
Iris (9)
Avision (8)
Viisan (7)
Aibecy (6)
Creality (5)
Mustek (5)
Cbtx (3)
Plustek (3)
Afanda (1)
eloam (1)
(4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Tarayıcı Tipi

(204)
(35)
(18)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Tarama Hızı

(45)
(36)
(32)
(20)
(18)
(16)
(15)
(14)
(13)
(8)
(4)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(13)
ve üzeri (16)
ve üzeri (17)
ve üzeri (18)
ve üzeri (18)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL