Tarayıcı

için 878 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tarayıcı

Bilgisayar kullanım deneyimleriniz yalnızca internette gezinmek üzerine değilse, aynı zamanda çok çeşitli teknolojilerle donatılmış bilgisayar aksesuarlarını da kullanıyorsanız, tarayıcı kullanımı da aşina olduğunuz bir şey olmalı. Bilgisayarınıza görüntü kaydetmek için en ideal cihazlar olan tarayıcılara ve en iyi tarayıcı modellerine web sitemizi inceleyerek sahip olabilirsiniz.

Tarayıcı Nedir?

Tarayıcı Nedir?

Tarayıcı adını verdiğimiz bu bilgisayar aksesuarları ya da tek başına cihazlar olarak değerlendirebileceğimiz ürünler belgelerin ve fotoğrafların bilgisayara görüntüler halinde kaydedilmesini sağlayan teknolojilerdir. Tarayıcı kullanarak belge taramak, belgeleri görüntü dosyaları halinde bilgisayarınıza aktarmak anlamına gelmektedir. Örneğin elinizde basılı olarak bulunan önemli bir belgeyi dijital ortama aktarıp paylaşmak için tarayıcı kullanmanız gerekir. Sahip olduğunuz grafik, düz yazı ya da fotoğraf gibi dökümanları okuyarak bilgisayara aktarılmasını sağlayan tarayıcılar, aynı zamanda bilgisayara aktarılan resim ve grafikler üzerinde değişiklik yapabilmenize de olanak sağlar. Tarayıcılar farklı çeşit ve özellikte bulunabilirler. Örneğin; masa üstü tipi tarayıcılar olduğu gibi elle tarama yapmayı gerektiren el tipi tarayıcılar da bulunmaktadır.

Tarayıcı Ne İşe Yarar?

Tarayıcı Ne İşe Yarar?

Web sitemizde farklı model ve çeşitlerini bulabileceğiniz tarayıcılar, yukarıdaki tanımda bahsettiğimiz üzere belgelerin dijital ortama aktarılması için kullanılırlar. Belgeleri görüntü dosyaları olarak bilgisayara aktarırken sayısallaştırma metodunu kullanan tarayıcılar içinde bulunan ışığa duyarlı iletkenler sayesinde aktarılan belgeler bilgisayar ekranında görüntülenebilir ya da daha sonra kullanmak için bir dosyada saklanabilir. Satın aldığınız tarayıcıyı en iyi performansta kullanmak için tarayıcınızın gerektirdiğini tarayıcı ayarları yapılmalıdır. Bu ayarlar ise sahip olduğunuz tarayıcı modeline, markasına ve çeşidine göre değişir. Peki, tarayıcı çeşitleri nelerdir?

Tarayıcı Çeşitleri Nelerdir?

Tarayıcı Çeşitleri Nelerdir?

Gün geçtikçe teknoloji gelişiyor ve tarayıcı teknolojisi de bu gelişmelerden nasibini alıyor. Eskiden de ve günümüzde de hâlâ çok yaygın olarak kullanılmaya devam edilen masaüstü tarayıcılar haricinde pek çok tarayıcı çeşidiyle daha karşı karşıyayız. Örneğin, artık üç boyutlu teknolojinin gelişimi 3D tarayıcılar adını verdiğimiz tarayıcı çeşitlerini hayatlarımıza soktu. Öte yandan, artık belge taramak için yalnızca masaüstü tarayıcılara mahkum değiliz. Taşınabilir tarayıcı adını verdiğimiz kablosuz modeller hafızaları sayesinde her yerde tarama yapmanızı sağlıyor. Üstelik taşıma kolaylığı ve pratikliği de sağlıyor. Bir diğer tarayıcı çeşidi de gitgide popülerleşen ve bir tasarım harikası olan kalem tarayıcı çeşitleri. Bir kalem şeklinde olan bu tarayıcılarla belgenizin üstünden satır satır geçerek tarama yapabiliyorsunuz. Kablosuz tarayıcı ve tarayıcı mouse modelleri de tercih edebileceğiniz tarayıcı çeşitleri arasında yer alıyor. Ayrıca Yazıcı, Tarayıcı ve Aksesuaları kategorimizde daha pek çok ürün sizleri bekliyor.

Tarayıcı Kullanımı İçin Bazı İpuçları

  • Tarayıcınızı bilgisayarınıza tanıtırken, tarayıcınız ile birlikte gelen tarayıcı yazılımının doğru biçimde yüklendiğinden emin olun.
  • Tarama yapacağınız dokümanın boyutları önemlidir. Tarayıcılar genellikle A4 boyutları için uygundur ancak A3 tarama yapan yazıcılar bulmanız da mümkündür.
  • USB ile bağlanan yazıcıların kullanımı daha hızlı ve kolay olacaktır. Kablosuz yazıcılar da aynı özelliklere sahiptir.

Bunlara Dikkat Edin!

  • Tarayıcı kullanırken taramak istediğiniz belgeyi doğru biçimde yerleştirmelisiniz.
  • Eğer dökümanınızı renkli taramak istiyorsanız tarayıcınızın renkli moduna getirmeniz gerekir.
  • Tarayıcınızın yazılımının güncelliğini sık sık kontrol edin. Bunun için tarayıcınızın markasının sağladığı destek sayfalarına bakabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Brother (15)
Canon (111)
(150)
Epson (5)
Fujitsu (84)
HP (20)
Kodak (65)
PENPOWER (1)
Plustek (10)
Sharp (1)
Xerox (24)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Tarayıcı Tipi

(120)
(23)
(15)
(8)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Tarayıcı Çözünürlüğü (Dpi)

(77)
(11)
(3)
(3)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Dıa Tarama

(67)
(22)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(35)
ve üzeri (41)
ve üzeri (42)
ve üzeri (43)
ve üzeri (43)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL