Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

HP
Oki
Csa
Bk
Vk
Yka
CCF
Ccf
hp
ABG
APS
FK
Fk
Jms
Yok
Aps
Brk
Rol
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

3D & Yazıcı Sarf Malzemeleri

için 15,422 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Diğer Sarf Malzemeleri

Yazıcılar uzun yıllardır insanlığın veri biriktirmesine yardımcı olmaktadır. Okullarda, devlet dairelerinde ve birçok işletmede aralıksız çalışan bu ürünler, artık temel ihtiyaçlardan birisi haline gelmiştir. Öyle ki artık evlerde, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için yazıcılar fazlasıyla yaygınlaşmıştır. Daha küçük boyutlu yazıcılar, küçük boyutlu ihtiyaçlar için insanların yardımına koşmaktadır. Elbette bu yardım durumu aralıksız çalışan yazıcılar kadar kapsamlı olmasa da insanların işlerine yarar. Gecenin bir yarısı aklınıza yetiştirmeniz gereken bir dosya geldiğinde bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Çünkü evinizde zaten istediğiniz zaman, istediğiniz yoğunlukta çalışabilecek bir yazıcı vardır. Evde bu gibi işlerinize yarayan yazıcılar, daha büyük amaçlar için kullanıldığı yerlerde, günde binlerce kağıt işler. Altyapısı da bu talebe göre kurulan cihazlar, kendilerinden istenen işleri, gerekli bakımları yapıldığı takdirde eksiksiz yerine getirebilir. Hasar alan parçaların tamir edilip, sarf malzemenin yenilenmesi, yazıcı kullanımında önemli unsurlardandır. Yazıcılarda en çok hasar alan parçalardan birisi yazıcı kablosu parçasıdır. Yazıcı kabloları da diğer elektronik cihaz kabloları gibi çok kolay hasar alan ürünlerdendir. Bu yüzden bazen yenilenme ihtiyacı duyulabilir. Yenilerken dikkat etmeniz gerekenlerden birisi, kablonun cihaza uyumluluk durumudur. Uyumsuz bir kablo alıp, kargodan direkt çöpe atmayı istemiyorsanız, bu konuya dikkat etmelisiniz. Kabloların yanı sıra diğer konu da sarf malzemesidir. Kartuş dolum setleri ile ihtiyacınız olan renkleri kartuşun içine doldurup, yazıcınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Kartuş dolum setleri gibi piyasada kullanılan bir diğer kartuş tipi de otomatik olanlardır. Otomatik kartuş doldurucular, kartuştan direk olarak sarf malzemesine ince bir boru ile bağlanır. Bu sayede mürekkep bittikçe yenisi dolmaya başlar. Otomatik sistem, devamlı üretim yapanlar için mantıklı bir yöntemdir. Bir basımevinin, yarım saatte bir dolum seti ile kartuş doldurması beklenemez. Kartuş dolum setleri evler için, otomatik sistem ise üretim halindeki işyerleri için kullanılır. Kartuş dolum seti, yazıcı kablosu ve diğer ürünler için ürün sayfasına göz atmayı unutmayın.

Lazer Yazıcı ile Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Farkı

Lazer Yazıcı ile Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Farkı

1938 yılında yazıcının ilk örneklerinin verilmesinden itibaren yazıcılar çokça değişikliğe uğramıştır. Uğradıkları değişimler yazıcıları hem geliştirmiş hem de farklı alanlara bölmüştür. Bunun sonucunda günümüzde iki çeşit yazıcı tipi kullanılır. Yazıcı tiplerinden ilki mürekkep püskürtmeli yazıcılardır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, mürekkebi verilen emir doğrultusunda, çapı saç telinden daha küçük damlalar halinde kağıda püskürtür. Bu sayede yazılar ortaya çıkar. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar evlerde daha çok kullanılan yazıcı tipidir. Diğer yazıcı tipi lazer yazıcılardır. Lazer yazıcılar, mürekkep yerine toner denilen toz yapısında bir madde kullanır. Bu açıdan sarf malzemesi değişimi daha kolay ve lekesizdir. Lazer yazıcılar, kısa sürede oldukça hızlı ve kaliteli baskı yapabilen cihazlardır. Ev ve küçük işletmeler yerine daha büyük çaplı işletmelerde kullanılır. Büyük işletmelerin mürekkep püskürtmeli yazıcıları tercih etmemesinin sebebi iş yapamaması değildir. Büyük işletmelerde zaman çok değerlidir ve en önemli makinelerinden olan yazıcıların daha hızlı çalışması, lazer yazıcıların tercih edilmesinin sebebidir. Lazer yazıcılar ile mürekkep püskürten yazıcıların bir diğer farkı ise ara renk kavramdır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, ara renkleri, ana renkleri karıştırarak sağlar. Yani gri rengi elde etmek için siyah mürekkep ile beyaz mürekkebi karıştırıp, kağıda gri rengi çıkartır. Lazer yazıcılarda, dört farklı toner, ayrı ayrı silindirlerde işlenir. Bu yönden mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile lazer yazıcılar farklıdır. Yazıcı kablosu , kartuş dolum seti, sarf malzemeleri gibi ürünler için ürün sayfasına göz atabilirsiniz.

 Yazıcı Çeşitleri

Yazıcı Çeşitleri

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, kartuş dolum seti gibi kirli sarf malzemeleri içerse de, teknolojinin sunduğu harika nimetlerden birisidir. Aslında genel olarak yazıcılar bu nimetlerden sayılabilir. Yetmiş yıl kadar önce nokta vuruşlu yazıcılar ile başlayan bu serüven, bugün baskı ve tarama işlerine kadar gelir. Bu ürünleri kullanmak, tecrübe kazanmak, çalışma prensibini öğrenmek insanlığın en büyük tutkusudur. Bazıları teknolojiyi sadece kullanırken tecrübe eder, bazıları ise teknolojinin nasıl ilerlediğini ve günümüzdeki halini aldığını araştırır. Dünyadaki ilk yazıcı, Chester Carlson tarafından 1938 yılında, bir çeşit kuru baskılama tekniği ile icat edilir. 1971 yılına kadar iddialı bir yazıcı türü çıkmadı. 1971 yılında ilk lazer yazıcı icat edilip satışa sunulur. Lazer yazıcılar hızları ve sarf malzemesinin temizliği açısından faydalı bir üründür. Günümüze kadar ulaşan bir diğer yazıcı türü de mürekkep püskürtmeli yazıcılardır. 1976 yılında üretilen bu yazıcılar, şu anda en çok kullanılan yazıcı tiplerinden birisidir. Günümüzde en az yedi çeşit yazıcı tipi bulunmaktadır. Her biri farklı işlerde, farklı amaçlar için kullanılır. İnsanoğlu her ihtiyacında olduğu gibi yazıcılarda da her işine uygun tarzda cihazlar üretmiştir. Siz de bu ürünleri inceleyip satın almak için ürün sayfasını inceleyebilirsiniz. Yazıcı, tarayıcı ve aksesuarları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Eğer yazıcı ekipmanlarından çok yazıcıya ihtiyacınız varsa, yazıcı ürünleri sayfasından kendinize uygun yazıcıları inceleyebilirsiniz.

 Yazıcı Tipleri

Yazıcı Tipleri

Modellerden ilki mürekkep püskürtmeli yazıcılardır. Eğer bu yazıcıdan elinizde varsa ihtiyacınız olan ürünler kartuş dolum seti ya da yazıcı kablosu olabilir. Aslında yazıcı kablosu bütün cihazlarda ihtiyacınız olabilecek bir ekipman tipidir. İkinci sırada lazer yazıcılar var. Üçüncü yazıcı karakter yazıcılardır. Karakter yazıcılar daktilo benzeri ilk yazıcı türlerindendir. Günümüzde çok nadir olarak kullanılır. Dördüncü yazıcı tipi, nokta vuruşlu yazıcılardır. Baskı iğneleri ile bilgisayardan gelen veriyi kağıda işlerler. Muhasebe gibi sayıların sıkça kullanıldığı işlerde kullanılır. Beşinci yazıcı ışıl yazıcılar. Bu yazıcı türü duyarlı kağıt üzerinde kullanılır. Faks işlerinde sıklıkla kullanılır. Son yazıcı türü ise kalem yazıcılardır. Özel bir kalem ile kağıt üstünde gezdirilerek kullanılır. Günümüzde bu yazıcılar çok nadir kullanılır. Sebebi, yaptıkları işin yerini daha profesyonel ve hızlı makinelerin almasıdır. İşler hızlandıkça yazıcılar da değişip bugünkü hızlı halini almış durumdadır. Şimdi siz de ürün sayfasına giderek ürünleri inceleyip, keşfedip, satın alabilirsiniz.