Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Klavye

için 175,843 sonuç bulundu.

Klavye

Bir bilgisayar klavyesiz düşünülemez. Bilgisayarınızı faresiz kullanabilirsiniz ama klavye olmadan ne yazı yazabilirsiniz ne de İnternet’te sörf yapabilirsiniz. Klavye tuşları olan basit bir alet gibi görünse de bu tuşların kısa yollarının sundukları ve klavyenin kullanım alanı oldukça geniş.

Klavye Nedir, Nasıl Kullanılır?

Klavye Nedir, Nasıl Kullanılır?

Klavye, bilgisayar veya başka cihazlara metin, karakter veya başka komutları girmek için kullanılan bir bilgisayar donanımıdır. Klavye, masaüstü sistemde dışsal bir çevre aygıtı veya tabletlerde sanal olmasına rağmen bilgisayar sistemi içinde asli bir yeri vardır. Klavyedeki harfler QWERTY düzeninde olabilir. Q klavye adı verilen bu düzen, daha çok İngilizce ve yazılım dilleri için elverişlidir. F klavye Türkçe için kullanılabilir. Bazı klavyeler doğrudan bu düzenlerde satılırken bazı klavyeler bilgisayardan ayarlanabilir ve tuşların yeri değiştirilebilir. Fiziksel klavyelerde harfler dışında klavye sembolleri, rakamlar, oklar bulunabilir. Rakamlar klavyenin üstünde yan yana veya sağ ya da sol yanda toplu halde kullanılabilir. Klavyeden ses ve ekran kontrolü yapabilir, bilgisayarı kapatabilirsiniz. Top şeklindeki veya dokunmatik fare ile fiziksel mouse olmadan da işlerinizi yürütebilirsiniz. Sanal klavyeli tabletlere fiziksel klavye takmanız mümkün.

Klavye Çeşitleri Neler?

Klavye Çeşitleri Neler?

Klavyeler genel olarak kablolu ve kablosuz diye ikiye ayrılır. Günümüzde birçok klavye kablodan bağımsız olarak, Bluetooth veya RF alıcısıyla bilgisayara bağlanabilir. Kablolu klavyeler ana karta USB kablosuyla, A Tipi USB bağlayıcı kullanılarak bağlanabilir. İster kablolu ister kablosuz klavye kullanın, onu bilgisayarla kullanabilmek için cihaza özel sürücüyü yüklemeniz gerekir. Klavye kullanım amacına göre de çeşitlenir. Evde veya ofiste kullanacağınız standart klavyelerin yanı sıra oyun tutkunlarına özel olarak üretilen ve bilgisayar oyunlarındaki ihtiyaçları karşılamaya yönelik profesyonel klavyeler de piyasada mevcut. Klavyeler tasarım açısından da zenginleşiyor. İçine yiyecek içecek kaçmayan esnek silikon klavyelerden ikiye ayrılarak on parmak yazmayı kolaylaştıran klavyelere kadar birçok farklı model bulabilirsiniz.

Klavye Fiyatları Ne Kadar?

Klavye Fiyatları Ne Kadar?

Kategorimizde çok fazla sayıda klavye marka, model seçeneği yer almaktadır.Klavye fiyatları en ekonomik bilgisayar aksesuar ve yedek parça fiyatları arasında yer alır. Sık kullanılan bir donanım olduğu için istediğiniz özelliklerde ve istediğiniz fiyatta klavyeleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Daha profesyonel klavyelerde fiyatın daha yüksek olması olası ama günlük kullanım için genel olarak bu tür klavyelere ihtiyacınız olmayacaktır. HQ, Avec, Casper, Everest, Panther, Profigold, Cherry, König, Silvercrest, Bandridge ve diğer birçok ünlü markanın klavyelerini web sitemizde bulabilir, dilerseniz tek seferde iki ürünü satın alabileceğiniz klavye mouse setlerine buradan göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Acer (2)
Asus (7)
Avec (14)
Bandridge (27)
Casper (3174)
Cherry (5)
Dell (11)
(165687)
Everest (98)
HQ (5983)
Ktools (4)
Msi (1)
Neutrik (1)
Panther (9)
Profigold (3)
Samsung (1)
Sony (8)
Toshiba (7)
VALUELINE (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(3,945)
ve üzeri (4,691)
ve üzeri (4,924)
ve üzeri (4,995)
ve üzeri (5,124)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL