TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Şarap Soğutucu

için 69 sonuç bulundu.

Şarap Soğutucu

Şarap oldukça özel ilgi isteyen bir alkollü içecektir. Hava ve ortam şartları nasıl olursa olsun belli bir pozisyonda optimum şartlarda saklanması gerekir. Açık şaraplıklar şarapları yatay olarak tutsa da sıcaklık değişimlerine karşı korumaz, şarap mahzeni veya kileri de genelde büyük işletmelere hitap eden bir seçenektir. Bireysel olarak veya küçük işletmelerde kullanabileceğiniz en ideal seçenek kalıyor geriye: şarap soğutucusu.

Şarap Soğutucusu Nedir?

Şarap Soğutucusu Nedir?

Şarap soğutucusu denilince akla birkaç farklı ürün gelir. Bunlardan şarap soğutucu kılıf, şişe ve kova elektrikle çalışmaz ve bir veya birkaç şişeyi servis etmeye yarar. beyaz eşya olarak ise şarap saklama dolabı ve şarap buzdolabı sayılabilir. Şarap dolabı ve şarap buzdolabı arasında fazla fark yoktur ama normal buzdolabı ile bu ürünler arasında bazı önemli farklar bulunur. Şarap soğutucuları şarapları belli bir sıcaklıkta tutmaya yarar ve belli bir sıcaklığın (7-8 C) altına düşmez. Birçok model normal buzdolaplarına göre daha portatiftir ve değerli şarapları saklamakta kullanılan kimi dolap kasa özelliği taşır ve şifreyle kilitlenebilir. Özellikle sıcak iklimlerde bilhassa kaliteli şarapların bozulmasını önlemek için şarap soğutucular neredeyse şarttır.

Şarap Soğutucusunda Şarap Nasıl Saklanır?

Şarap Soğutucusunda Şarap Nasıl Saklanır?

Şarap soğutucusunda şarap saklama şekli temel olarak aynıdır ama modelden modele birtakım farklar olabilir. Öncelikle, hepsine şaraplar yatay olarak saklanır. Altı çukur olan şarap şişeleri de zaten yatay olarak saklanmaya uygundur. Uzun süre dik tutulan şarapların mantarı kuruyup çatlayarak hava geçirir ve şarap bozulur. Şarap soğutucuları şarapları bozabilecek yüksek sıcaklıkları da geçirmez, hatta camları bile bunu hesaba katarak karartmalı yapılır. Şarap soğutucular şarapları nemden de korur. Şarap soğutucunuzun kullanma kılavuzunu okuduktan sonra şaraplarınızı yerleştirebilirsiniz. Şarap saklama dolaplarında kırmızı, beyaz ve rose şaraplar bir arada saklanabilirken şarap buzdolaplarında farklı şarapları farklı sıcaklıkta saklamayı sağlayan ayrı bölmeler bulunabilir. Şarap soğutucular şarap yıllandırma olarak kullanılacaksa şarapların yıllandırmaya uygun olup olmadığı kesinlikle kontrol edilmelidir.

Şarap Soğutucusu Fiyatları Ne Kadar?

Şarap Soğutucusu Fiyatları Ne Kadar?

Şarap dolabı fiyatları genel olarak beyaz eşya ortalamasının üstünde yer alır. Bunda tabii ki özel üretilmelerinin ve tek bir tarz ürüne özel şartlar sağlamasının payı büyük. Şarap satan bir işletmeniz varsa veya şarap koleksiyonu yapıyorsanız şarap soğutucu dolap veya şarap buzdolabı sahibi olmanız zaten gerekecektir. Vestel, Caso, Criyo, Uğur, Liebherr ve Kleo gibi markaların üstün teknoloji ürünü şarap soğutucularını web sitemizde bulabilirsiniz. Şarapla profesyonel anlamda ilgilenmiyorsanız beyaz eşya dışında kalan şarap soğutucuları, mesela plastik veya krom şişe soğutucuları da inceleyebilirsiniz. Mutfağınızı güzelleştirecek ve hayatınızı pratikleştirecek diğer beyaz eşya ürünleri için Beyaz Eşya kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(4)
ve üzeri (6)
ve üzeri (6)
ve üzeri (7)
ve üzeri (7)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL