Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Şişe Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Raf Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Boyut

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

Başka bir kelime deneyin

Ses Seviyesi (dBA)

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Şarap Soğutucu

için 36 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Şarap Soğutucu

Dünya üzerinde en çok tüketilen alkollü içeceklerden bir tanesi şaraptır. Kırmızı et, peynir ya da meyveler ile birlikte tüketebileceğiniz onlarca farklı şarap türü bulunuyor. Bu türlerin buluştuğu ortak nokta ise saklama koşullarının hemen hemen aynı olmasıdır. Tüm toplumlarda yaygın olan bir görüş şarabın yıllandıkça güzelleştiği yönündedir. Fakat şarabın yıllanması yanlış bir saklama şekli ile gerçekleştirildiğinde güzel bir sonuç doğurmak yerine kötü sonuçların doğmasına da neden olabilir. Her bir şarap şişesinin saklanma koşulları oldukça önemlidir. Şarap soğutucu olarak son yıllarda popülerliği giderek artan beyaz eşya modelleri, şarap türlerinin doğru şartlar altında muhafaza edilmesini ve servise hazır hale gelmesini sağlar. Evlerde, restoranlarda ya da otellerde kullanılabilecek olan bu şarap soğutma dolapları sahip olduğu özelliklerin yanı sıra görünüşleri ile de dikkatleri çekiyor. Genellikle siyah rengin hâkim olduğu bu dolaplar içerisinde bulunan ahşap raflar ile farklı bir atmosfer yaratırken özellikle ankastre modellerinde gömülü yapısı ile de fazla yer kaplamıyor. Şarap soğutma amacı ile kullanılan dolapların yanı sıra bir de anlık kullanımlara olanak sağlaya şarap soğutma kovaları vardır. Bu şarap soğutma kovaları özellikle yemeklerin yanında şarap ikram edileceği zaman şişenin daima soğuk kalması açısından önemli bir rol oynar. İçerisine buz doldurularak kullanılan bu kovalar şarapların uzun bir süre soğuk tüketilmesini sağlar. Şarap dolapları, fiyat açısından bakıldığında bilinen beyaz eşyaların fiyatlarından biraz daha maliyetli olabilir. Çünkü bu beyaz eşya modelleri tek bir amaca hizmet etmek için üretilmiş olan özel ürünlerdir. Sağladığı farklı şartlar sayesinde gelişmiş teknolojiler kullanılarak şarapların kaliteli ve sağlıklı bir şekilde uzun süre boyunca saklanmasına olanak sağlar. Eğer sizler de şarap tüketmeyi seviyorsanız fakat şarapları saklama konusunda problem yaşıyorsanız kendinize uygun bir şarap soğutma dolabına sahip olabilirsiniz. Farklı kapasitelere sahip olan dolap modellerini sayfamızı inceleyerek bulabilirsiniz.

 Şarap Soğutucu Nedir?

Şarap Soğutucu Nedir?

Şarap, geçmiş çağlardan bu yana en çok tüketilen alkollü içeceklerin başında geliyor. Beyaz şaraplardan kırmızı şaraplara kadar her bir şişenin özenle saklanması, kaliteli bir şarap tüketimi açısından oldukça önemlidir. Bilindiği gibi şarap denince insanların aklına loş ışıkları hâkim olduğu onlarca rafta yüzlerce şişenin bulunduğu büyük mahzenler gelir. Fakat günlük hayatta şarap tüketmeyi seven kişilerin, şişeleri mahzende muhafaza etme gibi bir imkanları olmayabilir. Böyle durumlarda ise devreye portatif bir mahzen görevi gören şarap soğutucu buzdolapları geliyor. Şarap soğutucu , kısaca şarap şişelerinin gerekli ortam koşullarında sağlıklı bir şekilde saklanmasına olanak sağlayan beyaz eşyalardır. Farklı özellikler ile donatılmış olan şarap soğutma dolapları her bir şarap şişesinin kaliteli bir şekilde tüketilmesi için önemli bir işleve sahiptir. Şarap dolabı modellerinin her biri ayarlanabilir ışık ve ısı derecelerine sahiptir. Şarap soğutma dolaplarının en önemli özelliklerinin başında ayarlanabilir sıcaklık dereceleri geliyor. Bu dolaplar 5 derece ile 22 derece aralığına sahip olan değerlere sahiptir. Şarap türüne göre ideal sıcaklığı manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Şarap dolaplarının bir diğer özelliği ise ışık değerlerinin ayarlanabilir olmasıdır. Şarapların saklanması noktasında ışık faktörü çok önemlidir. Şiddetli ışık, şarapların bozulmasına neden olacağı için buna uygun olarak ışık seviyesi ayarlanmıştır. Şarap soğutma dolapları kolay temizlenebilir olmaları ile de kullanımı son derece kolay olan dolaplardır. Şaraplarınızı çıkardıktan sonra dakikalar içinde temizliği tamamlayabilirsiniz. Az güç tüketimi sayesinde düşük enerji kullanarak üst düzey bir performans sağlar. Ayrıca kullandığı enerji miktarının azlığına oranla oldukça iyi bir soğutma performansı sergiler. Bazı şarap soğutma dolapları gelişmiş soğutma özelliğine sahiptir. Bu özellik şarap şişelerinin çok kısa bir zamanda soğutulmasını sağlayarak servise hazırlanmasında büyük etkiye sahiptir. Bu özellik sayesinde şarapların soğuması için uzun süre beklemenize gerek kalmaz. Şarap dolapları farklı kapasitelere sahiptir. Kimi beş raflı olan bu dolapların kimisi ise iki raflıdır. İhtiyaca uygun olarak az sayıda şişe muhafaza edilebileceği gibi çok sayıda şişenin muhafaza edilmesine olanak sağlayan modelleri bulmak da mümkündür.

 Şarap Soğutucu Dolap Modelleri

Şarap Soğutucu Dolap Modelleri

Şarap soğutucu dolaplar, her ne kadar lüks ürünler olsa da oldukça önemli işlevlere sahip olan ürünlerdir. Özellikle şarap türleri konusunda hassasiyeti olan ve şarap tüketmeyi seven kişiler tarafından tercih edilen bu ürünler, şarap türlerinin bozulmadan ya da zarar görmeden uzun süre boyunca saklanmasında etkili rol oynar. Şarap buzdolabı olarak da bilinen bu modeller, özelliklerine göre farklı türlere ayrılabilir. İlk olarak eğer saklayacağınız şarap miktarı az ise buna uygun, saklama kapasitesi düşük olan bir soğutucu tercih etmelisiniz. Mini şarap soğutucu modelleri arasında bulabileceğiniz bu ürünler birkaç şişe şarabı aynı anda muhafaza etmeniz aşamasında oldukça işlevsel olacaktır. Bir diğer şarap soğutucu model ise son dönemlerde mutfaklarda oldukça popüler olan ankastre modellerdir. Ankastre şarap soğutucu olarak kullanılabilecek dolaplar oldukça şık bir görünüme sahiptir. Duvarda ya da herhangi bir dolap içerisinde açılacak oyuk içine yerleştirilmeye uygun olan bu şarap soğutucular bulunduğu ortamlarda bir fazlalık olmanın yanı sıra o ortamla bütün olacaktır. Genellikle siyah rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı bu dolaplar, yer kaplamaması açısından da kullanıcılara büyük avantajlar sağlar. Şarap soğutucusu olarak kullanılan dolapların modellere ayrılmasında kapasite önemli bir faktördür. Her şarap soğutucu dolap farklı sayıda şarap şişesi saklayabilme özelliğine sahiptir. Bazı dolaplar 24 adet şarap şişesi saklama kapasitesine sahip olurken bazı dolaplar ise 48 adet şarap şişesi saklama kapasitesine sahiptir. Mini şarap soğutucu modelleri ise daha çok 12 şişe şarap ya da 8 şişe şarap saklamak için uygun olan dolaplardır. Şarap soğutucu modellerinde arasında seçim yaparken dikkat edebileceğiniz bir özellik, dolabın ayrı haznelere sahip olup olmadığıdır. Çoğu şarap soğutucu modeli her bir şişe için ayrı bir hazneye sahip olarak üretilir. Bu hazneler sayesinde yalnızca almak istediğiniz şarap ile temas edebilirsiniz. Fakat hazneleri olmayan dolaplarda şarap şişeleri üst üste konularak muhafaza edilir. Bir şarabı almak istediğiniz zaman dikkatli davranmanız gerekir. Aksi halde şişelerin düşmesine ve kırılmasına neden olabilirsiniz. Modeller arasında seçim yaparken ayrı haznelere sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Şarap soğutucu üretimi konusunda öncü olan markalar tarafından üretilmiş olan onlarca farklı model bulunuyor. İster kurumsal yerlerde isterseniz de bireysel alanlarda kullanabileceğiniz bu dolaplar barındırdığı özellikler ile de her bir şarap türü için sağlıklı bir saklama alanı oluşturuyor. Sayfamızı inceleyerek farklı kapasite ve farklı özelliklere sahip olan şarap soğutucu dolaplar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Belirlediğiniz bütçe aralığında dolapları bularak anında sipariş verebilirsiniz.

 Şarap Soğutma Kovası

Şarap Soğutma Kovası

Şarapların tüketilmesi sırasında içen kişilerin tercih ettiği farklı sıcaklıklar olabilir. Kimileri normal sıcaklıklarda şaraplarını tüketmeyi severken kimileri ise normalden daha soğuk tüketmek ister. Fakat şarapları soğuk bir ortamdan çıkarım oda sıcaklığı şartlarına getirdiğiniz zaman dakikalar içinde sıcaklığı oda şartları ile aynı seviyeye gelecek ve soğukluğunu kaybedecektir. Böyle durumlara karşı en ideal çözüm ise şarap soğutma kovası modelleridir. Şarap soğutucu kova modellerinin tamamı günlük hayatta kullanım için uygun olan ürünlerdir. Bu kovalar genellikle bir şişe şarap kapasitesine sahiptir. Kullanımları son derece kolay olan bu şarap kovalarını gittiğiniz restoranlarda ya da otellerde görmeniz mümkündür. Bunların yanı sıra ev içi kullanımlar için de son derece ideal ürünlerdir. Şarap buzluğu olarak da bilinen bu kova modelleri içerisinde buz küpleri koyarak kullanılır. Kovanın içerisine belli bir yere kadar buz doldurduktan sonra şarap şişesini içerisine koyabilirsiniz. Böylece buzların erime süresi boyunca şarabınızı soğuk bir şekilde tüketebilirsiniz. Şarap kovaları cam ya da metal gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. Hem cam olanlar hem de metal olanlar bulunduğu masa ile uyum içinde olacak, son derece şık ürünlerdir. Ergonomik yapıları ve şık tasarımları sayesinde istediğiniz alanlarda kullanıma olanak sağlar. Şarap soğutucu kova modelleri işlevsel olmalarının yanı sıra küçük boyutlara sahip olmaları nedeniyle de özellikle kişisel kullanıcılar için bir tercih nedeni oluyor. Üstelik bu kovalar yardımı ile yalnızca şaraplarınızı değil diğer içkilerinizi de soğutabilirsiniz. Şarap soğutucu dolap modellerinden çok daha ekonomik olan bu ürünler şarapların saklanması için uygun değildir. Bu ürünler yalnızca şarapların tüketimi aşamasında soğuk kalmasını sağlayacak işlevlere sahiptir. Bu nedenle şarap soğutucu dolap ile karıştırılmaması gerekir. Şarap soğutucu dolapların çok daha farklı işlevleri mevcuttur.

 Şarap Saklama Koşulları Nasıldır?

Şarap Saklama Koşulları Nasıldır?

Şarap, yüzlerce yıldır insanlar tarafından en sevilen ve en çok tüketilen içkilerin başında gelmiştir. Bir yemeğin yanında ya da bir film izlerken keyif yapmak için şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Fakat bir şarabı hem tadına vararak hem de kaliteli bir şekilde tüketebilmek için saklama koşullarının sağlanması gerekir. Şarapların her biri birbirinden özel ürünlerdir. İster evinizde isterseniz de başka bir ortamda şaraplarınızı muhafaza etmek istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken beş önemli nokta bulunuyor. Şarap nasıl saklanır sorusunun ilk cevabı ortamda bulunan sıcaklığın ayarlanmasıdır. Bir şarabın uzun yıllar boyunca saklanabilmesi, kalitesinde bir bozulma olmadan tüketilebilmesi için bulunduğu ortamın sıcaklığı bir hayli önemlidir. Şarapların saklandığı ortamda sıcaklık sabit olmalıdır. Sıcaklık değişimleri şarabın yapısında değişimler meydana gelmesine neden olacaktır. Hangi tür olursa olsun bir şarabın türüne bakmadan saklanabilecek en ideal sıcaklık 15 ile 20 derece aralığıdır. Şaraplarınızı bu sıcaklık koşullarında saklamaya gayret ederseniz kalitesini koruyabilirsiniz. Şarap saklama konusunda dikkat edilmesi gereken ikinci önemli nokta ise şarapların dik değil yatay bir şekilde saklanması gerektiğidir. Bilindiği gibi şarap şişelerinin içinde bir mantar bulunur. Bu mantar şarabın hava almaması açısından oldukça önemlidir. Fakat bu mantarlar kuru kaldığı zaman bir süre sonra çatlama yapar ve şarap hava almaya başlar. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve mantarın ıslak kalması için şarap şişelerinin yan olarak saklanması önemli bir detaydır. Şarapları saklayacağınız ortamın sıcaklığı kadar nem oranı da önemlidir. Şarap saklanacak olan mekânın nem oranı için ideal seviye yüzde 75 civarında olmasıdır. Nem dengesinin sağlanması yine mantarın çatlamaması ya da çok fazla neme maruz kalıp çürümemesi açısından önemlidir. Nemin az olması mantarın çatlamasına neden olup şarabın oksitlenmesini sağlarken nemin normalden fazla olması ise mantarın çürümesine yani yine şarabın bozulmasına neden olacaktır. Şarabın saklanması aşamasında çoğu zaman göz ardı edilen fakat çok önemli olan bir diğer faktör ışıktır. Yanlış bir ışık kaynağı şarabın hem ısınmasına hem de çeşitli reaksiyonlara girmesine neden olabilir. Bu nedenle yüksek ışık kaynağı ya da doğrudan güneş ışığı şarabın bozulmasında etkili olacaktır. Eğer ev koşullarında şarap saklamak istiyorsanız güneş görmeyen bir yer seçmelisiniz. Şarabı bozulmadan saklamak için güçlü ışık kaynaklarından uzak tutmalısınız. Son olarak ise şarapların yıllarca kalitesinin bozulmaması için muhafaza edildiği rafların ya da dolapların sağlam olması gerekir. Sürekli sarsılan bir yerde saklanan şaraplar bir süre sonra yapısal bozulmalar geçirmeye başlayacaktır. Bu nedenle şaraplar saklanırken sarsıntıya maruz kalmaması da bir hayli önemlidir. Şaraplarınızı yıllar boyunca saklamak ve tadına vararak tüketmek istiyorsanız bu beş maddeye dikkat etmek zorundasınız. Gerekli koşulları sağlandığı zaman bütün şarap çeşitleri yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde saklanabilir.

 Şarap Soğutucu Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Şarap Soğutucu Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Şarap soğutucu modellerinin her biri farklı özelliklere sahiptir. Her bir şarap modelini saklamaya olanak sağlayan şarap soğutma dolaplarının en önemli özelliklerinin başında her bir şarap için farklı saklama derecelerine sahip olması ile dikkatleri çekiyor. Kırmızı ya da beyaz şarapların farklı saklanma derecelerine sahip olması nedeniyle bu ayarları kolayca değiştirebilirsiniz. Şarap saklama dolaplarının bir diğer özelliği ise içerisinde bulunan ışık değerlerinin ayarlanabilmesidir. Bilindiği gibi şarapların saklandığı ortamlarda ışık değeri oldukça önemlidir. Özellikle kırmızı şarapların saklanması için gerekli ortam koşullarının sağlanması gerekir. Bu şarap soğutucu dolaplar sayesinde hem kırmızı hem de beyaz şaraplarınızı en uygun şartlar altında muhafaza edebilirsiniz. Şarap soğutucu dolapları bir ihtiyaç değil tercih üzerine alınabilecek ürünlerdir. Ancak restoran ya da otel gibi yerlerde bir zorunluluk olarak kullanılabilir. Şarap soğutucu dolaplar bu tarz işletmeler için kalıcı çözümler sağlar. Şarap soğutucu fiyatları ise bütün bu özelliklere bağlı olarak farklılık gösteren aralıklara sahiptir. Bir şarap soğutucunun fiyatını belirleyen en önemli etken dolap ya da kova şeklinde olmasıdır. Şarap soğutucu dolaplar daha maliyetli iken şarap soğutma kovası olarak bilinen modeller ise çok daha ekonomik ve kişisel kullanıcıların ihtiyacına yöneliktir. Sayfamızda farklı markalar tarafından üretilmiş olan ve farklı kapasitelere sahip olan şarap soğutucu dolar modellerini bulmanız mümkündür. Bu dolaplar arasında özellik karşılaştırması yapabileceğiniz gibi yapılan değerlendirmeler sonucu en iyi ürünü bulabilirsiniz. Ayrıca şarap dolabı fiyatları bulabileceğiniz gibi kullanıcılar tarafından yapılan yorumları da bulmanız mümkündür. Bu yorumlar sayesinde hangi ürün hakkında nasıl yorumlar yapıldığını okuyabileceğiniz gibi ürüne verilen puanları görmeniz de mümkündür. Sayfada bulunan filtreler yardımı ile bütçenize uygun fiyat aralıklarını belirleyerek aramanızı da daraltabilirsiniz. Aradığınız şarap soğutucu dolabı dakikalar içinde bularak anında sipariş edebilirsiniz.