Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Emniyet Kemeri

Başka bir kelime deneyin

Yaş Aralığı

Başka bir kelime deneyin

Taşıma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Sökülebilir Tepsi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mama Sandalyesi

için 184 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mama Sandalyesi

Bebeklerin ek bir gıda alımına geçtiği dönem ile oturmaya ve daha hareketli olmaya başladıkları dönem eş zamanlı olarak başlıyor. Altıncı ayını dolduran bebekler, çevrelerine karşı daha duyarlı oluyor ve tutabildikleri hemen her şeyi ağızlarına atmaya başlayarak keşfetmeye çalışıyor. Bu da ek gıda ve mama yemeye geçişe hazır olduklarını gösteren bir davranış şekli oluyor. Bu dönemde bebeklere yemek yedirmek pek kolay olmuyor. Bu konuda yemek yerken kontrol altında tutmak üzere ebeveynlere yardımcı olan mama sandalyesi modelleri, son derece kullanışlı oluyorlar. Bebeklerin yeterince beslenebilmelerini sağlarken ailelerin de bu süreci kolay bir şekilde atlatmasını sağlayan ürün seçenekleri, bebeklerin altıncı aylarını doldukları günden itibaren kullanılabiliyor. Mama sandalyeleri, hem bebeklerin oturarak yeme alışkanlığını edinmesine hem de ebeveynlerin çocuklarına rahat yemek yedirmesine yardımcı oluyorlar. Sabit bir noktada durmalarını sağlayan ürünler, pratik ve kullanışlı tasarımlarıyla kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Dayanıklılıkları sayesinde uzun süre kullanılabilen ürünler sayesinde bebekler sadece yemek yiyebilmek için değil aynı zamanda oyun oynamak ve yetişkinlerin dünyasını keşfedebilmek için de alana sahip oluyor. Mama sandalyesi modelleri gerek bebekler gerek ebeveynler için sağladıkları kolaylık ile bebek bakımının vazgeçilmez parçalarından biri oluyor. Farklı tasarım özellikleri ile piyasada yer alan modeller, beş ve altıncı aydan itibaren bebeklerin ilk aylarındaki durgunluklarını, gelişen motor becerileriyle geride bırakmaya ve çevreyi keşfetmeye fırsat tanıyor. Bu süreçte kendisinin ve çevresinin farkına varmaya başlayan bebeklerin, yemek yeme esnasında kullandıkları bebek mama sandalyesi , ebeveynlerin de buradan çocuklarıyla beraber yemek yemesine uygun olacak uzunlukta tasarlanıyor. Sandalyeler, bebeklerin çevresinde bulunan objeler ile aralarına mesafe koyarak, ebeveynlerine yakın hissederek beslenmelerini sağlayan etkili ürünler olarak kullanıcılara sunuluyorlar. Evlerde kullanılan beslenme ve mama sandalyesi, genelde yetişkinlerin oturduğu masalar kadar uzun olacak şekilde boyutlanıyor. Bu dönemde bebekler, çevreyi gözlemeyerek öğrenmeyi sevdikleri için bu boyutlara sahip olan sandalyeler ile anne ve babaların sofra davranışlarını inceliyorlar ve daha hızlı bir şekilde sofra alışkanlarını kazanabiliyorlar.

Sofralarda Bebeklere de Yer Açan Mama Sandalyeleri

Sofralarda Bebeklere de Yer Açan Mama Sandalyeleri

Altıncı ay ile otuz altıncı ay arasında kullanılabilen mama sandalyesi çeşitleri özellikle sekizince aydan sonra bebeklerin yemeklerini oyun eşliğinde yemelerini sağlamak açısından kullanılıyor. Aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenen ürünler, bebeklerin tek başlarına yemek yemeyi de öğrenmelerine yardımcı olan bir alan yaratıyor. Ebeveynleriyle yakın olmalarını sağlamanın yanı sıra sıkılarak yemeği bırakma ya da çevreyi keşfe çıkma gibi durumları da sınırlayan ürün, bebeklerin yemek esnasında sıkılmasını ortadan kaldırmak için ailelerin belirleyeceği mama sandalyesi oyuncağı ile daha keyifli bir an yaşatılabiliyor. Emniyetli olmalarıyla ebeveynler tarafından rahatlıkla kullanılan ürünlerde bulunan bebek emniyet kemeri, yemek boyunca yapılan hareketlerle uyum sağlayan esnekliğe sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Ayrıca düşme gibi kazaların da önüne geçerek tamamen güvenilir oluyorlar. Bebeklerin anne ve babalarının yemek davranışlarını taklit etmesi ile yavaş yavaş öğrenmesini sağlayan mama sandalyeleri, ilerde kullanımı bırakıldığı zaman sofra alışkanlıklarına kısa sürede adapte olmasını sağlıyor. Bu durumu kolaylaştıran ürünler, yemek esnasında masa hizasında durarak çocukların çevresini gözlemlemelerini sağlamakla beraber göz önünde olmalarına da imkân tanıyor. Katı gıdaya başlama sürecinde, hassas sindirim sistemine uygun olacak şekilde, yağda pişirilmeyen, tuzsuz, baharatsız veya az tuzlu gıdalar, ilerleyen zamanlarda bebeklerin yaşayabileceği sindirim sistemi rahatsızlıklarını minimum düzeye indiriyor. Faydalı olsalar da bazı bebekler bu besinlere karşı tepki gösterebiliyor ve yemeyi reddedebiliyorlar. Bu durumlara karşı da mama sandalyesi portatif olan modeller sayesinde bebeklerin dikkatini dağıtarak yemeği yedirme fırsatı elde edilebiliyor. Yemek yemeyi sevmeyen bebekler için kullanışlı olan ürünler ile bebeklerin dikkatleri oyuncaklarla dağıtılabiliyor. Bu ürünleri pencere kenarına yerleştirerek veya ebeveynlerin masasın yakın bir alana koyarak yemek yemeyi keyifli hale getirmek mümkün oluyor. Hafif malzemelerden yapıldıkları için ev içerisinde kolay bir şekilde taşınabilen ürünler, yemek esnasında bebeklerin dikkatlerini yemek dışında bir yere çekmelerini sağlayarak fark etmeden de olsa yemelerini sağlayabiliyor. Sayfamızdan Prego mama sandalyesi modellerine detaylıca bakabilirsiniz.

Bebeklerin Sağlıklı Beslenmelerini Sağlayan Mama Sandalyeleri

Bebeklerin Sağlıklı Beslenmelerini Sağlayan Mama Sandalyeleri

Yeme sorunu olmayan ve iştahlı bebeklerin tek bir alanda yemek yemeye alışmaları, yemek saatlerinde ebeveynlere kolaylık sağlıyor. Karakterleri yavaşça oluşan bebekler, artarak ilerleyen katı gıdaya alışma sürecinin başlarında zorlayıcı olmakla beraber, yeme düzeninde aileleri örnek almalarını ve taklit etmelerini sağlayan sandalyeler ile bu süreci kolaylıkla atlatıyorlar. Tam tersi, yemek yemeyi sevmeyen bebekler, anne ve babaların doğru müdahaleleri ve oyunları ile mama sandalyelerine alışıyorlar. Bebekler için her şeyin iyisini isteyen ailelerin, mamaya başlama süreçlerinde önemli yardımcılarından biri olan ürünler, ilerleyen süreçlerde bebeklerin kendi başlarına yemek yemelerini öğrendikleri bir alan oluyor. Yemek masalarına ulaşamayacak küçüklükte olsalar da yemek saatinde ailesiyle beraber olmak isteyen çocukların, üç yaşına kadar yardımcısı olan mama sandalyesi minderli modelleri, tasarımları sayesinde yetişkinler gibi yemek yemeyi öğrenmelerini sağlıyor. Altı aydan sonra anne sütü haricinde katı gıdalarla beslenmeye başlayan bebekler, sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyüyorlar. Bu dönemde yeni beslenme düzenine de alışmakta zorluk yaşayan küçükler için üretilen sandalyeler, ortaya çıkabilecek problemleri minimize ediyor. Mama sandalyesi masalı olanlar, bu geçiş sürecinde hem bebekler hem de aileler için kolaylık sağlıyorlar. Birbirinden farklı modeller ile uzun ömürlü bebek aksesuarlarından biri olan sandalyeler pratik ayrıntılar ile geniş bir hedef kitlenin karşısına çıkıyor. Katı gıdaya geçiş süreci ve sonrasında bebeklerin yeni beslenme düzenlerine kolayca adapte olmasını sağlayan ve ailelerin de bu süreci rahatça atlatmalarını sağlayan ürünler, gün geçtikçe gelişen tasarımları ile kullanışlı özelliklere sahip oluyorlar. Bebeklerin yemek yeme alışkanlığını kazanmasını ve ailelerin sofra düzenine uyum sağlayan farklı tasarımdaki modellerle ön plana çıkan bu ürünlerin seçenekleri tekerlekli, portatif ve sabit olmalarının yanı sıra mama sandalyesi salıncaklı modeller de sıkça tercih edilenler arasında bulunuyor. Farklı tasarımlarıyla farklı zevke ve ihtiyaçlara cevap veren kullanışlı sandalyelerden birini seçmek için, tasarım avantajlarına bakmak, ailelere faydalı geri dönüşler sağlıyor.

Yemek Yemeyi Keyifli Hale Getiren Mama Sandalyeleri

Yemek Yemeyi Keyifli Hale Getiren Mama Sandalyeleri

Portatif olan mama sandalyeleri özellikle katı gıdaya geçiş sürecinde zorluk yaşayan bebekler için evin farklı noktalarında yemek yiyerek dikkatlerinin dağılmasını sağlıyorlar. Kullanışlı olmalarının yanı sıra park, bahçe gibi dış mekânlara da taşınabilmeleri, bebeklerin her zaman ailesiyle bir arada yemek yemelerini mümkün kılıyor. Portatif olan sandalyelerde mevcut olmakla birlikte, ağır malzemelerden yapılan sandalyelere eklenen tekerlek detayı, bu ürünlerin kolayca yer değiştirilmesini sağlıyor. Mama sandalyesi tekerlekli modeller, pratik şekilde yer değiştirilmesini sağlarken, genelde 360 derece dönebilme özellikleriyle de her alanda kullanma ve hareket ettirme olanağı tanıyor. Yemek yeme esnasında hareket etmelerini engelleyerek sabitleme özelliğini devreye sokan fren sistemiyle daha emniyetli hale gelen sandalyeler, hem kullanışlı oluyorlar hem de bebeklerin tek bir alanda yemek yemeye alışmasını isteyen ailelere tek bir alanda sabitleme seçeneği sunuyorlar. Aksi takdirde alışma sürecinde dolaşarak yemek yiyen bebeklerin masada yemek yeme alışkanlığını edinmesi ve buna alışması zorlu olabiliyor. Mama sandalyesi sallanan mekanizmalı olanlar genellikle sadece yemek için değil oyun için de kullanılabilen tasarımlara sahip oluyorlar. Genelde mama sandalyeleri yüksekliği ayarlanabilen ürünler olarak tasarlanıyorlar ve bebeklerin hızla büyüyen bedenine uyum sağlıyorlar. Aynı zamanda ayarlanabilen sırt desteği, yıkanabilir kaplama ve çıkarılabilir ön panel gibi özellikler ürünlerin kullanışlılıklarını artırıyor. Sırt ve ayak desteği, yemek esnasında bebeklerin daha rahat olmalarını sağlamakla beraber katlanarak iki boyutlu olmalarıyla da boş alana ihtiyaç duyulduğunda kolaylıkla depolanabiliyorlar. Mama sandalyesi katlanır modelleriyle gerekli duyulduğu zaman evin herhangi bir alanına kaldırılabiliyor ve boş alan yaratılabiliyor. Mama sandalyesi fiyatları ürün çeşitliliğine bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Kullanışlı olan bu ürünler sayesinde bebeklerin yemek yeme serüveni keyifli ve kolay bir hal alıyor. Ayarlanabilir yükseklikleriyle farklı ortamlarda yemek yemeyi kolaylaştırmanın yanı sıra uzun süre kullanılarak bebeklerin boyuna adapte olarak uyum gösteren ürünler, son derece sağlıklı ve geleneksel modellere de sahip oluyorlar. Chicco mama sandalyesi ahşap seçenekleri nostaljik görüntüleriyle ve sağlıklı, doğal malzemelerden yapılmış olmalarıyla ebeveynler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Mama Sandalyeleri ile Aileler Konforu Kavuşuyor

Mama Sandalyeleri ile Aileler Konforu Kavuşuyor

Hem tekerlekli hem de sabit seçenekleriyle ön plana çıkan sandalyeler, dayanıklı olmalarına ek olarak yeni tasarımlarla güçlendirilerek katlanabilir olarak kullanılabiliyorlar. Mama sandalyesi tavsiye edilen modeller arasında bulunan ürünler, sert bir yüzeye sahip olmalarıyla ve yapıları gereği kolay temizlenebilir özelliklere sahip oluyorlar. Modern tasarımlı sandalyeler, konforlu olmalarıyla hem bebeklere hem de anne ve babalara rahatlık sağlıyorlar. Yetişkinlerin masalarının yanında kullanıma uygun olan sandalyeler ahşap, plastik ve demir gibi malzemelerden yapılan gövdeleriyle ve kullanışlı tasarımlarıyla boy ayarı dışında farklı kademelere sahip oturma alanıyla bebeklerin rahat ettiği pozisyonda beslenmelerini sağlıyor. Mama sandalyesi öneri listesinde ilk sıralarda yer alan sallanan sandalyeler, sadece beslenme saatlerinde değil oyun saatlerinde de öncelikli olarak tercih edilen ürünler arasına giriyor. Evde olduğu gibi dış alanlarda da kullanılabilen ürünler sayesinde yemek esnasında ve sonrasında bebeklerin eğlencesi sürüyor. Her iki durumda da bebeklerin keyifli zaman geçirmelerine katkı sağlayan sandalyeler, kolayca takılan ve çıkarılan emniyet kemerleriyle de güvenli bir kullanımın önünü açıyor. Aynı zamanda masa kısmının çıkarılabilir olmasıyla da yemekten sonra bebeklerin zorlanmadan üzerinden alınmasını sağlayan tasarımlara sahip seçenekler pratik kullanımlarıyla dikkat çekiyor. Bebeklerin beslenme alışkanlığı kazanmasını ve tek başlarına yemek yemelerini kolaylaştıran seçeneklerden biri olan mama sandalyesi pembe modeli, rengiyle çocukların ilgisini çekiyor ve severek oturmalarını sağlıyor. Her geçen gün yeni özelliklerle donanan ürünler, katı gıdaya geçiş sürecini kolayca atlatmada önemli rol oynuyor. Kullanım sonrasında katlanarak taşınabilen ve depolanan modeller yeni teknolojik detaylar ile pratiklik kazanmaya devam ediyor. Aileler tarafından kolayca yapılabilen mama sandalyesi kurulumu , parçaların rahatça sökülüp takılması ile gerçekleştirilebiliyor. Sonrasında her günün konforlu geçmesini sağlayan ürünler, bebekler için yemek yemeyi keyifli bir hale getiriyor. Farklı modelde, renkte ve tasarımda bulunan mama sandalyesi uygun fiyata yer alan seçenekleriyle hedef kitlenin bütçesini zorlamıyor.

Mama Sandalyesi Seçimini Kolaylaştıran Faktörler

Mama Sandalyesi Seçimini Kolaylaştıran Faktörler

Yeni anne ve babalar için çocuklarının katı gıdaya geçişinde sağladığı kolaylıklar ile bebek bakımında önemli olan mama sandalyeleri, her geçen gün genişleyen ürün yelpazesi ile daha güçlü mekanizmalara sahip oluyor. Tasarım olarak ahşap, metal, plastik ve kumaş mama sandalyesi modelleri, materyalleri ile uzun ömürlü oluyorlar. Kaliteli olmalarıyla da öne çıkan mama sandalyesi uygun fiyatlarıyla kullanışlılığa ve kaliteye yönelik her şeyi karşılıyor. Estetik açıdan da beklentileri karşılayan ürünlerin rahat ve konforlu olmalarına da dikkat etmek gerekiyor. Bebeklerin ve ailelerin konforunu uzun yıllar sürdürecek ürünlerin ayarlanabilir yükseklikte olmaları, sadece bebeklerin boyu uzadıkça değil aynı zamanda yemen yenen alanlar değiştiğinde de ürünün kullanışlı olmasını sağlıyor. Tamamen yatabilen sırt destekli mama sandalyesi kullananlar tarafından yapılan geri dönüşler sayesinde ürünlerin uyuma alanı olarak da kullanılabileceği dikkat çekiyor. Mama sandalyelerinin kolay temizlenmesi, minderlerinin çıkarılabilir veya yıkanabilir olmaları ebeveynlerin işini kolaylaştırmak beraber bebeklerin hijyenik bir alanda yemek yemelerini ve vakit geçirmelerini sağlıyor. Az yer kaplayan ve ergonomik olan ürünler, ayak ve sırt destekli tasarımlarıyla tercih edilirliğini yüksek tutuyor. Mama sandalyesi yorum kısmındaki geri dönüşlere de göz atarak, ürünleri almayı düşünen aileler satın alım öncesinde fikir sahibi olabiliyorlar.

Mama Sandalyesi Kaç Aylıkken Kullanılır?

Bebeklerin kaç aylıkken ve ne zaman mama sandalyesine oturtuldukları ve kullanılmaya başlandığı ebeveynler tarafından sıklıkla sorulan bir soru oluyor. Bebeklerin ortalama olarak beş veya altıncı aylarını doldurdukları andan itibaren kullanılabilecekleri mama sandalyesi, her zaman ihtiyaç dâhilinde kullanılabiliyor. Ürünlerin kullanımı üç yaşına ya da 15 kilo oldukları zamana göre devam edilebiliyor. Uzayan modellerin bulunması ile ürünlerin uzun süreli bir kullanıma ortam hazırlaması, bebeklerin küçük yaştan itibaren kullanılmalarına da yardımcı oluyor.

Mama Sandalyesi Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Bebekler için mama sandalyesi kullanımı, bebeklerin kendi başlarına dik bir oturma pozisyonu almasına yardımcı oluyor. Bununla birlikte bebekten bebeğe değişebilen, çoğu zaman beş ile altı aydan sonra kullanılmaya başlayan ürünler, bebeklerin kendine güvenen bir şekilde, desteksiz oturabilmesi, yemeğini yemesi ve sonradan sandalyede kalıp oyuncaklarıyla ya da sandalyenin kendi oyuncaklarıyla vakit geçirmesini sağlıyor. Bir yaşına kadar süren bu devamlılık sonrasında mama sandalyesinin kaç yaşına kadar kullanıldığı sorusu cevap buluyor. Uzmanların tavsiyesi üzerine mama sandalye kullanımı, bağımsız hareket ve verimli bir gelişim sağlanması için iki yaşına kadar devam etmesi öneriliyor. Yaş haricinde 15 kilo olmaları da bu durumda çocuktan çocuğa göre değişkenlik gösterebiliyor.

Mama Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Çocuklar yaklaşık olarak 2-3 yaşlarına kadar mama sandalyesini kullanabiliyor. Hem evde hem de ev dışında, sosyal ortamlarda da uzun süre kullanılabilen masalar, dayanıklı, konforlu ve güvenli olmalarıyla ebeveynlerin tercihi oluyor. Sandalyeleri satın olmadan önce, nasıl olmalarına dair birkaç bilgi edinmekte ve buna göre bir seçim yapmakta fayda bulunuyor. Ürünlerin geniş tabanları olmaları ve yere sağlam basmaları, devrilme olasılığı minimum düzeyde olmaları gerekiyor. Bunun dışında emniyet kemerlerinin beş nokta ile bağlantılı olması ve bebeklerin sandalyeden düşmelerini tamamen engelleyecek şekilde olmasına dikkat edilmeli. Kemelerin fonksiyonel ve ayarlanabilir yapıda olmaları da mama sandalyelerinin nasıl olması gerektiğine katkıda bulunuyor. Bacaklar arasında engelleyici bir desteğin olması, önündeki masanın çıkarılabilir ve yıkanabilir olması, döşemenin konforlu ve kolay temizlenebilir olması gibi faktörlere de dikkat etmek gerekiyor. Tekerleklerin kilitlenebilir yapısı, sağlam olmaları ve standarda uygun olmalarının yanı sıra çocukların rahat yerleştirilip çıkartılabilmeleri, yüksekliği ve sırt bölümünün kademeli olarak ayarlanabilmesine de dikkat etmekte fayda var.