TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ek besinler

için 1,051 sonuç bulundu.

Ek besinler

Bebeklere verilen anne sütünün yanı sıra verilen ek besinler de önemlidir. Bu besinler bebeğin hem yeme hem de çiğneme yeteneklerinin gelişmesini sağlar. Ancak ek besinlerin verilmesi için belli bir zamanın geçmesi gereklidir. Bebek en az dördüncü aya kadar sadece anne sütü ile beslenmelidir. 4 ya da 6’ıncı aydan sonra ek besinlerin verilmesine başlanabilir.

Ek Besinler Bebeğin Sağlıklı Büyümesi İçin Önemlidir

Ek Besinler Bebeğin Sağlıklı Büyümesi İçin Önemlidir

Anne sütünün yanı sıra bebeklere ek gıdalar da verilmelidir. 4 ay sonra verilmeye başlanan ek besin, bebeğe beslenme alışkanlığının kazandırılması açısından önemlidir ve ek gıdalar özenle seçilmelidir. Sadece anne sütü ile beslenen bebeklere ek gıda verilmeden önce zamanlamasına özen gösterilmelidir. Bebeklere ek gıdalar zamanı 4’üncü ile 6’ncı ayran sonra verilmeye başlanmalıdır. Bebeğe ek gıda verilmeden önce dikkat edilmesi gereken, bebeğin anne sütü ile aylık kaç gram aldığıdır. Bebeğin sadece anne sütü ile beslenerek ayda minimum 600 gram alması durumunda ek gıda ile beslenmesine 6’ncı ayla kadar beklenmesi mümkündür. Anne sütü yeterli kilo almasını sağlamıyorsa ya da bebek yalnızca mama ile besleniyorsa bu durumda 17’nci haftadan itibaren ek gıdalar verilebilir. Ek gıdalara başlarken sebze çorbası ve meyve suları verilmelidir. Elbette meyve suyu denildiğinde hazır meyve suları düşünülmemelidir. Mevsime uygun meyveler rendelenmeli, bunların suyu bir ya da iki çay kaşığı şeklinde verilmelidir. Her besine de üç gün ara ile başlanmasında yarar vardır. Miktar yavaş yavaş artırılabilir. Bebeğin verilen ölçüye alışmasının ardından ek gıdalar püre şeklinde verilebilir. Beslenme & Mama Sandalyesi kategorisi üzerinden tüm seçeneklere ulaşabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ek Olarak Sebze de Verilebilir

Ek Olarak Sebze de Verilebilir

Ek gıda olarak meyve suyu ve pürenin ardından sebzeler verilmelidir. Bu aşamadan sonra ev yapımı yoğurdun yanı sıra bebeğe ek olarak tatlı da verilebilir. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından kahvaltı faslına geçilebilir. Kahvaltıda tuzsuz olmak şartıyla beyaz peynir, buğday ekmeği, pekmez ve zeytinyağı verilebilir. Elbette bunlar anne sütü ya da mamaya karıştırılmalıdır. Bu karışım verilmeden önce bütün besinlerin 2 ile 3 gün arayla bebeğe tattırılmalıdır. Bebek ek besinler ile ilgili tattırma nedeni, bebeğin bu yiyeceklere alerjisinin olup olmadığını anlamak içindir. Herhangi bir alerji belirtileri görülmüyorsa karışımın miktarının yavaş yavaş artırılması mümkündür. Ek besin karışımlarının bebeğe verilmesinden evvel, tüm besinlerin belirli aralıklarla bebeğe tattırılması gerekir. Bu süreçte herhangi bir alerjik reaksiyon tespit edilmezse, ilgili karışım miktarı günden güne arttırılarak bebeğe yedirilebilir. Diğer unların bebekte alerjiye neden olabileceği unutulmamalıdır. Bir yaşından küçük olan bebeklere inek sütü verilmemeli, muhallebiler de anne sütü ya da devam sütü ile hazırlanmalıdır. Bebek Maması kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Ek Gıdaya Geçiş Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ek Gıdaya Geçiş Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ek gıdaya geçiş sırasında bebekte herhangi bir besine karşı aşırı duyarlılık gözlemlenebilir. Bu, alerjik reaksiyondur. Alerji de bebeğin vücudunda ya da yüzünde görülen kızarıklıklardan anlaşılabilir. Böyle bir durum ortaya çıktığında besine bir hafta kadar ara verilmeli, sonrasında yeniden denenmelidir. Ancak ek gıdalar yine bir seferde değil aralıklarla tadımlık olarak verilmelidir. Ek gıda olarak bebe bisküvisi de tercih edilebilir. Bu bisküviler de yine anne sütü ya da devam sütü ile birlikte verilmelidir. Bebe bisküvilerinde şeker olduğu için bu ek gıda her öğünde verilmemelidir. Esasen ek gıdalara başlanıldığında özellikle A ve D vitaminlerinin yanı sıra demir, kalori, çinko ve protein açısından zengin olan gıdalar seçilmelidir. Bebeğin ek gıdayı yemek istememesi durumunda zorla yedirmeye çalışmak büyük bir hatadır. Bebek yemek istemediğinde geri çekilmeli ve biraz ara verilmeli, sonrasında yeniden verilmeye çalışılmalıdır. Zorlamak, bebeğin bir daha ek gıdayı yememesine neden olabilir. Bu nedenle sabırlı olunmalı, bebeğin üzerinde herhangi bir yiyeceği yemesi için baskı kurulmamalıdır. Sakin olup beklemekte yarar vardır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Afia (1)
Aptamil (9)
Arı (182)
Arılac (60)
Bebelac (27)
Bebivita (16)
Beyorganik (16)
Dia Baby (58)
Eti (31)
Gerber (4)
Gogly (6)
Hammm (8)
Hayat (3)
Hero Baby (152)
Hipp (294)
Humana (2)
Humm (1)
Hünnap (27)
Labidoy (20)
Locusta (8)
Milupa (19)
Mişpek (1)
Mybunny (4)
Naturpy (2)
Nidola (1)
Ravla (2)
Veg&Bones (26)
Ülker (32)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(98)
ve üzeri (111)
ve üzeri (119)
ve üzeri (119)
ve üzeri (125)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL