Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Set

Başka bir kelime deneyin

Malzeme

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yatak

için 5,084 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bebek Yatağı

İnsanların yaklaşık sekiz saatini uyumak ve dinlenmek amacıyla geçirdikleri eşyaya yatak denmektedir. Bu nedenle yattığımız yatakların rahat ve konforlu bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Rahat ve kaliteli bir uyku için ergonomik yataklar tercih edilmelidir. Bebek odası hazırlamak anne baba adayları için oldukça keyifli bir süreçtir. Ailelerine yeni katılacak minik üye için sağlıklı, konforlu bir oda hazırlamaya özen gösterirler. Bu nedenle odada bulundurulacak eşyalar zehirli madde içermeyen ahşap malzemelerden oluşmalıdır ve bu ahşap malzemeler dayanıklı ağaçlardan yapılmış olmalıdır. Bir bebek anne karnından ayrıldıktan sonra güvendiği annesinin şefkatli kucağını arar. Bunun için ilk olarak bebeğin nerede yatacağına karar verilmelidir. Bu konuda uzmanların çeşitli tavsiyesi bulunmaktadır. Uzmanlara göre bebek, ilk iki yıl anne ile aynı odada fakat ayrı yataklarda yatmalıdır. Böylece hem bebek annesine daha yakın olduğunu hissedecek hem de aralarındaki ilişki daha da güçlenmiş olacak. Bebek yataklarında birçok ölçüde ve modelde yatak alternatifleri bulabilmeniz mümkündür. Bu nedenle bebeğiniz için en doğru kararı vermeye çalışırken zorlanabilirsiniz. Bebeğinizin nerede yatacağına karar verdikten sonra sıra onun için uygun olan kullanışlı bir yatak modeli tercih etmeye gelir. Her anne ve babanın ihtiyacına cevap veren, bebekleri için en iyisini düşündükleri yatak modelleri vardır. Bu nedenle bebek yatakları alırken bu gibi önemli kriterleri de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bebeğinizin aradığı güven duygusu ile sizlerin ihtiyacına en uygun cevabı veren bebek odası tekstil ürünleri tercih edilmelidir.

Farklı Çeşitleri ile Bebek Yatakları

Farklı Çeşitleri ile Bebek Yatakları

Yün ve pamuk yataklar, visko yataklar, sünger yataklar, yaylı ve son olarak lateks yatak çeşitleri bulunmaktadır. Alacağınız yatak aşırı sert ve yumuşak olmamalıdır. Bu bebeğinizin uykuya dalma süresinde gecikmelere sebebiyet verir. Ayrıca sert bir yatak bebeğin kaslarının daha fazla yorulmasına neden olur. Aşırı yumuşak yün ve pamuklu yataklar da omurilik gelişimini desteklemedikleri için tercih edilmemelidir. Bebeğiniz yatakta vücudunu çevirdiğinde yatağın içine çökecektir. Bu gibi bir durumda da boğulma riski ortaya çıkar. Visko yataklar da bu kategoride yer almaktadır. Sentetiktir. Hava alma özellikleri bulunmamaktadır. Çökme yaptığı için boğulma riski vardır ve omurilik gelişimine zarar vermektedir. Omurilik ve kemikleri hızla gelişen bebekler için yaylı yataklar da uygun değildir. Bu yataklar bebeklerin gelişimlerine zarar vermektedir. Yeni doğmuş bir bebek için 3 ay kadar orta sertlikte bir sünger yatak tercih edilebilir. Daha sonra gelişimi için daha doğru yataklar seçilmelidir. Lateks yataklar bambu ham maddesinden yapıldığı için doğal özelliklere sahiptir. Bu nedenle uzun ömürlü bir yataktır. İçerisinde ağır kimyasallar içermemektedir, anti alerjiktir. Ancak bazı bebeklerde lateks alerjik bir malzemedir. Bunun için kullanmadan önce bebeğinizin alerjisi olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun dışında lateks yataklar, bebeğinizin rahatsız olacağı şekilde toz toplamaya sebebiyet vermez. Delikli süngerlere sahip olduğu için hava alır. Hava dolaşım kanalları sayesinde ter gibi kötü kokuları içerisinde barındırmaz ve bebeğinizi terletmez. Ayrıca bebeğinizin ısısının rahatça dağılmasına olanak verir. Ortopedik özelliği vardır. Uykuya dalma süresini kısaltır ve rahat bir uyku sağladığı için gece uyanmalarını en aza indirir. Tüm bu seçeneklere bakıldığında bebeğiniz için en uygun olanı bebek ortopedik yatak seçimidir. Orta sertlikte olan bu ortopedik yataklar ile bebeğinizin uyku kalitesi artacak ve daha çabuk uykuya dalacaktır. Ayrıca anti bakteriyel özelliklere sahip sertifikası bulunan Kanz yatak da bebeğinizin uzun yıllar sağlıklı uyku uyumasına yardımcı olacaktır.

Bebeğinizin Yaşına Göre Bebek Yatak Modelleri

Bebeğinizin Yaşına Göre Bebek Yatak Modelleri

Birden fazla özelliklere sahip çeşitli bebek yatak modelleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen modeller arasında Park yatak gelmektedir. Diğer bir adıyla Oyun Parkı yatağı anne babaların tercihlerinin ilk sırasında yer almaktadır. Doğumdan itibaren alternatif kullanım özellikleriyle uzun yıllar kullanabileceğiniz bir yataktır. Bebeğiniz ayaklandığında onun için güvenli bir oyun alanı haline gelmektedir. Portatif özelliğe sahiptir. Ortadan kaldırabilir, taşınabilir ve her yere yanınızda götürebilirsiniz. İki çeşit modeli vardır. Yeni doğan bir bebek ilk 6 aya kadar ara kat yatak bulunan modelinde yatabilir. Büyüdükçe bu ara kat çıkarılır ve oyun oynayabileceği, doğrulup kalkabileceği geniş bir alana sahip olur. Başka bir model olarak Anne Yanı Beşik de kullanılabilmektedir. Fazla yer kaplamayan, annenin yatağının yanına monte edilen ve yatağa bakan kısmı açıkta olan bir beşik türüdür. Yeni doğan bebeğin annesinin hemen yanında güvenle uyumasına yardımcı olur. Anne için de gece sürekli kalkmadan bebeğini emzirip yatırmasına imkan sağlar. Anne ve bebek iletişimi açısından faydalı bir yatak modelidir. Bu gibi sebeplerden ötürü çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bir başka beşik modeli de sallanan beşiktir. Bu beşikler de portatif özelliğe sahiptir. Yanlarında genellikle iki direk bulunmaktadır. Alt tarafı boş olduğu için kolayca sallanabilir. Görüntü açısından gondolu andırır. Uyumakta güçlük çeken bebeğiniz varsa bu model tercih etmenizde yarar vardır. Ahşap, plastik veya çelikten yapılabilen, renkli özelliklere sahip yataklardır. Karyolalar bebek yatakları için oldukça aranılan bir üründür. Bebeğinizin her türlü sağlıklı gelişimi için tercih edilen bir başka model de Montessori yataklardır. Montessori bebek yataklarında, bebek yere oldukça yakın yatmaktadır. Bu yataklardan düşme riski de en azdır. Ayrıca bebeğiniz uyandığında ağlamadan kendisi oyuncağına erişebilir, onunla oynayabilir ve tekrar uykuya dalabilir. Genellikle bu yataklara ev görünümü verilmektedir ve her şey bebeğinizin ulaşabileceği, kendine yetebileceği şekilde dizayn edilmiştir. Kaliteli ve güvenli bir yatak tercihi arıyorsanız bebeğiniz için hem eğitici hem de konforlu bu modern Maxi Cosi yatak modellerini tercih edebilirsiniz.

Bütçenizi Sarsmayacak Bebek Yatak Fiyatları

Bütçenizi Sarsmayacak Bebek Yatak Fiyatları

Anne babalar özellikle emniyetli eşyalar tercih ederek bebeklerini oluşabilecek tehlikelerden korumak isterler. Kendi anne babalarınızdan, bebekleri olan arkadaş çevrenizden çeşitli bebek yatak tavsiye alabilir, öneriler doğrultusunda kararlar verebilirsiniz. Ancak öncelik sizin ve bebeğinizin ne istediğine karar vermektir. Evinizde bebeğiniz için hazırlamış olduğunuz odanın özelliklerine, bebeğinizin sağlığına ve vücut yapısına uygun modellerde yatak tercih edilmesi gerekir. Ekonomik olmasını istemenizin yanında bebeğiniz için en güvenilir ve kaliteli olan yatağı ararsınız. Malzemesinin doğal yapıda olmasını, dayanıklı ve sağlam bir üründen elde edilmiş olmasını da istemeniz çok doğaldır. Çünkü bebeğinizin kullanacağı yatağın uzun süre kullanılabilir olması sizin de bütçenize katkı sağlayacaktır. Anne ve babalar bebeklerinin gelişimini korumak isterler ve gelişime yardımcı olacak ürünleri tercih ederler. Bu yüzden alacakları yatak da bu amaca hizmet etmeli ve dayanıklı olmalıdır. Böylece bebekleri büyürken onun başka ihtiyaçlarına cevap verebilir ve onların sağlıkla büyüdüklerine şahit olabilirler. Park yataklar bebek yatak modelleri içerisinde ekonomik olma özelliğine sahiptir. Uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar. Piyasada bulunan bu yatakların birçok marka ve renk çeşitleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit modelleri bulunan bebek yataklarının çeşitli fiyatları da bulunmaktadır. Bebek yatak fiyatları yatakların sahip olduğu özelliklere, yapıldığı malzemeye göre farklılık göstermektedir. Karyolaların özellikle sağlıklı ve doğal bir ürün olması sebebiyle ahşap modelleri tercih edilmektedir. Ayrıca karyolalar uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Bu sayede ekonomik olma özelliği taşır. Bu çeşitli markaların bebek yatak modellerine bakmak ve bütçenize uygun yatakları görmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bebek Yatak Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Bebek Yatak Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Dünyaya yeni gelen ve henüz hiçbir işini kendi halledemeyen minik arkadaşlarımız için de yatak seçimi oldukça önem taşımaktadır. Vakitlerinin çoğunu uyuyarak geçiren bebekler için uyku kalitelerinin belirleyici anahtarlarından biri de yatacakları yataklarıdır. Bebek yatak kullanımında dikkat edilmesi gereken hijyen kuralları bulunmaktadır. Bebeğinizin vaktinin çoğunu geçirdiği yatağının temizliği de bu nedenle çok önemlidir. Bebeğinizin kullandığı çarşaf, nevresim, pike gibi eşyaları temiz bir şekilde kullanmak için sık sık yıkamak gerekmektedir. Ancak makinede yıkayacağınız bu yatak ürünlerine parfümlü olan yumuşatıcılar ve toz deterjanlar dökmek, bebeğinizde alerjiye sebebiyet verebilir. Bu yüzden kimyasal madde içeren ürünler kullanılmamalıdır. Ayrıca her yıkama sonrası iyice havalandırılan yatak örtüleri bebek yatağına serilmelidir. Yatağı korumak amacıyla bebek alezlerinden (yatak koruyucu) tercih edebilirsiniz. Böylece kirlendiğinde alezi makinede yıkayabilirsiniz. Bu da size temizlik açısından kolaylık sağlar. Başka birinden alınan yatak veya yıllarca saklanan yatakları kullanmak oldukça tehlikeli olabilir. Çünkü kullanılmış yataklarda mikrop veya bakteriler üreyebilir. Bu nedenle bütçeniz doğrultusunda bebeğiniz için en iyi yatağı alacağınıza şüphe yoktur. Montessori eğitimi ile büyüyen bir bebek, zihinsel ve fiziksel olarak daha fazla gelişme gösterir ve yeni beceriler elde eder. Bu yatakların yere oldukça yakın olması sebebiyle odanın temizliğine özen gösterilmesi gerekmektedir. Bebek yatak ürünlerinde %100 pamuklu çarşaflar tercih edilmelidir. Sentetik ürünler bebeğinizin cildine hasar verebilir. Yün ve pamuklu yataklar zamanla toz biriktirdiği için bu yataklar bebeklerde alerjik reaksiyonların başlamasına sebebiyet verebilir. Bebeğin sağlığını ve gelişimini olumsuz yönde etkileyen bu yataklar tercih edilmemesi gereken yataklardır. Hava alan, ortopedik yataklar kullanarak ter gibi kötü kokuları da önleyebilirsiniz. Nevresim,yastık kılıfı gibi makinede yıkanabilen ürünlerin yanı sıra bebeğinizin yatağının da temizlenmesi önemlidir. Bunun için mikro fiber özellikteki bezler kullanılarak yatak başlıkları, kenarlıkları, karyola parmaklıkları iyice silinip tozdan arındırılmalıdır. Bebeğinizin sağlığı için temizliğe önem vermeli ve onu her türlü tehlikeden korumaya özen göstermeniz gerekir.

Bebeğiniz İçin Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğiniz İçin Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Odada bolca vakit geçirecek olan bebeğiniz için sağlıklı ve güvenilir ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca almış olduğunuz yatak büyüklüğü bebeğinizin odasında rahatça vakit geçirmesine imkan vermelidir. İhtiyacınıza cevap verecek çeşitli bebek yatak ölçüleri mevcuttur. Genelde bebek yatakları 70x140,70x130 ve 60x120 ölçülerinde üretilmektedir. Aradığınız daha dar veya geniş bir model ise 80x130 ve 60x95 ölçülerinde de yatak modelleri bulabilirsiniz. Bununla birlikte bebek yatağının kalınlığı da 18 ila 20 cm arasında olmalıdır. Karyola seçimlerinde sivri, keskin kenarlıklar tercih etmek çok tehlikelidir. Özellikle dikkat etmeniz gereken unsur korkuluklardır. Parmaklık aralıkları baş ve kollarının geçebileceği genişlikte olmamalıdır. Parmakları dikine olmayan bir karyolada tırmanmaya çalışabilir veya buradan düşebilir. Bunun için parmaklıklar mutlaka dikine olmalıdır. Ayrıca bu parmaklıklar atlayıp düşmesini engellemek amacıyla en az 60 cm. olmalıdır. Karyolanın tabanı da bebeğiniz büyüdükçe alçaltılarak olası tehlikeler önlenmelidir. Karyola korkuluklarında açılma düzeneğini bebeğinizin açamayacağından emin olmalısınız. Her iki uçtan aynı anda kullanıldığında veya basıldığında inen düzenekler daha emniyetlidir. Ayrıca yatağının içerisinde elinin takılacağı ve vücudunun zarar göreceği düğme, fermuar gibi tehlikeli ürünlerin bulunup bulunmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu gibi özelliklere önem vermek bebeğinizi korumaya yardımcı olur. Güvenli bir yatak modeli olan park yataklar sayesinde uzun ömürlü bir kullanım ve bebeğiniz için konforlu bir alan sağlayabilirsiniz. Anne yanı beşik alırken birkaç özelliklere dikkat etmenizde yarar vardır. Bir odadan diğer bir odaya taşıma durumunda veya başka bir eve gitmeniz gerektiğinde kolay taşınabilme özelliği dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte düşmesini önleyebilecek korumalı bir beşik seçilmelidir. Ayrıca anne bebeğini beşikten almak isterken bunu rahatça yapabilmelidir. Bunun için yine kullanışlı, rahat bir model tercih edilmelidir. Bu beşiklerin kullanım ömrü Park yataklar kadar uzun değildir. Bebeğiniz dönmeye ve hareketlenmeye başladığı zaman güvenlik açısından kullanımı önerilmemektedir. Sizler de bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde bebeğinizin odada güvenle uyuduğundan emin olabilirsiniz.

Bebek Yatağı Nasıl Olmalıdır?

9 aylık bir serüvenin ardından anne karnından ayrılmış olan bebekler, yine kendilerini anne karnında olduğu kadar güvende hissetmek isterler. Bunu bilincinde olarak hareket etmek ve bebeğiniz için en ideal yatağı almak istersiniz. Bebekler hassas ve miniciktir. Gelişimleri yetişkin bireyler olana kadar devam eder. Anne babaların görevleri de bu aşamaya gelinceye kadar onlara en iyi imkanı sağlamaktır. Bu nedenle yeni doğmuş bir bebek için ortopedik bir yatak tercih edilmelidir. Ortopedik yatak sayesinde bebeğiniz daha hızlı uykuya dalar. Hava alan, delikli sünger özelliğine sahip organik yataklar sayesinde bebeğiniz terlemez ve kötü kokulara maruz kalmaz. Organik, bambu ham maddesinden yapılmış yataklar ile bebeğiniz kaliteli ve sağlam bir uyku uyumuş olur. Ayrıca anti bakteriyel özellikli yataklar da bebeğinizin sağlığı ve hijyeni açısından tercih edilmelidir. Sentetik olmayan,%100 pamuklu kumaştan çarşaflar, yastık kılıfları ve pikeler kullanılmalıdır. Sentetik ürünler alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Yatağın iç özelliklerini dikkate almanın yanında yatağın yapıldığı malzemeyi de bilmek önemlidir. Doğal, organik malzemeler kullanılarak yapılmış yataklar, ahşap mobilyalar tercih edilebilir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan yataklarda bebeğiniz uzun yıllar sağlıkla uyuyabilir.

Bebek Yatağı Nasıl Temizlenir?

Bebeğinizin temiz bir ortamda büyümesini ister ve bunun için gerekli tedbirleri alırsınız. Ancak temizlik ürünleri kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Parfümlü yumuşatıcı ve deterjanlar bebeğinizin alerji geçirmesine yol açabilir, cildine hasar verebilir. Bu nedenle bebeğinize en uygun ürünü kullanmanız gerekmektedir. Bebekler için düşük kimyasal içerikleri bulunan deterjanları kullanabilirsiniz. Ayrıca sabunlu temizlik malzemeleri de yine tercih edilebilir. Sık sık yıkanıp temizlenmesi gerektiği için yatak koruyucuları kullanabilirsiniz. Böylece yatağın kendisi daha temiz kalacaktır. Sürekli toplayıp sermek gerektiğinden de lastikli çarşafları kullanmak daha pratiktir. Makinede yıkanan çamaşırları havalandırmadan bebek odasına sermemeniz gerekir. Dış yüzey temizliği için de mikro fiber özellikli bezler kullanarak yatağın tozunu alabilirsiniz. Bebeğinizin sağlığı için bu değerler dikkate alınmalıdır.

Bebek Yatağı Kaç cm Olmalıdır?

Bebekler çok küçüktür. Bu nedenle onlara uygun ebatta yatak çeşitleri üretilmiştir. Ayrıca bebeğinizin kullanacağı yatak, bebeklerin rahatlığı ve sağlığı düşünülerek yapılmış olan yataklardan biri olmalıdır. Kendiniz için yatak almak istediğinizde bir yatakta aradığınız özellikleri, bebeğinizin yatağı için de istemelisiniz. Bebekler günlerinin çoğunu yataklarında uyuyarak geçirmektedirler. Bu nedenle uyudukları yatakta rahat, konforlu ve kesintisiz bir uyku geçirmeleri gerekir. Dayanıklı ve sağlıklı bebek yatak ölçüleri çeşitli olabilmektedir. İhtiyacınıza cevap veren, bebeğiniz için en doğru yatağı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Bebeğinizin yattığı yatağın kalınlığı 18-20 cm arasında olmalıdır. Bebeğinizin boy ve kilosuna göre yatak ölçüleri dikkate alınmalı, yatakta uzun süre vakit geçirdiği için de hareket imkanı rahat, geniş yataklar tercih edilmelidir.