Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Priz Emniyeti

için 125 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Priz Emniyeti

Elektrik enerjisi günlük hayatın vazgeçilmezi olarak bilinir, fakat belirli bir gerilim seviyesinin üzerine çıktığı andan itibaren tüm canlılar için oldukça tehlikeli olur. Elektrik çarpması gibi kazalar hayatımızın her yerinde karşı karşıya kalacağımız bir durum olabilir. Örneğin iş yerlerinde çalışma ortamımızda bulunan elektrik problemleri, ya da ev ortamında özellikle 5 yaş altı çocuklarda daha sık rastlanır. Bebekleriniz hayatınız için oldukça önemli ve değerli varlıklardır. Bebekler büyüdükçe daha da farklı şeylere ilgi duymaya başlarlar. Bebeğiniz için tehlike oluşturacak bazı şeylerin önlemini önceden almanız gerekmektedir. Bebeklerin gelişme ve büyüme dönemini destekleyen en önemli duygulardan birisi meraktır. Oldukça meraklı canlılar olan bebekler emeklemeye başlamalarıyla birlikte etrafı keşfetmek isterler, onlar için en eğlenceli aktivite haline gelen keşfetme duygusu bazen büyük sorunlara neden olabilir. Her an bebeğinizin yanında olamayabilirsiniz veya siz başka bir şeyle ilgilenirken dalgınlığınıza gelen bir an olabilir. Bebeğiniz için tehlike oluşturacak bazı şeylerin önlemini önceden almak gerekmektedir. Bu tehlikeli keşif yaralanma, ölüm gibi ciddi sorunlar doğurabilir. Bebeğiniz sahip olduğunuz en değerli şey, bu tür olumsuzluklardan korunmak için priz koruyucu oldukça fazla tercih edilmektedir. Bebekler için tasarlanan bu modeller ebeveynler tarafından kolaylıkla takılıp kullanılabilecek, ancak bebeklerin ürünü takıp çıkarmasına imkan vermeyecek özelliklerdedir. bebek priz koruyucuları sadece bebeğinizin gün içinde en çok kullandığı odada değil evinizin her bölümünde kullanılmalıdır. Ayrıca odalarda bulunan; koltuk, sandalye üzerine çıkarak ulaşabileceği ya da boy hizasında ulaşabileceği tüm prizlere takılması bebeğiniz için güvenli olmaktadır. Bu tarz ürünler hem sizin hem de bebeğinizin hayatı için oldukça yararlı ürünlerdir. Ürünlerin birçok şekli ve farklı boyutlarda olanı mevcuttur. Ürünlerin hem sürekli takılı kalanı hem de kullanım aşamasında iken çıkarılanı gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Her prize uygun modeli bulunmaktadır. Bebeğinizin güveni ve sağlığı için ürünlerin tüm çeşitlerine göz atabilir, kendiniz için en uygun olanı sipariş verebilirsiniz.

 Priz Emniyet Kapağı Kullanımı

Priz Emniyet Kapağı Kullanımı

Bebeklerin emeklemeye başladıktan sonra gittikleri ilk yer alçaktaki prizler olur. Sadece alçaktaki prizler değildir. Mama sandalyesinde otururken dokunabileceği, koltukta iken uzanabileceği prizlerde oldukça önem içerir. Çoğunlukla anne babalar prizi bantlayarak ya da alçaktaki prizleri iptal ederek çözüm ararlar. Fakat bunların hiçbirine ihtiyaç yoktur. Priz emniyetleri güvenilirdir ve bu işi kolayca çözer. Prizlerde koruma amaçlı kullanılan priz emniyet kapağı bebeklerin prize ulaşmasını engeller. Prize direkt olarak takılan bu kapaklar kullanım olarak çok kolaydır. Uygulanmak istenen yerin temiz olması gerekmektedir. Kapağın arka tarafında güçlü çift taraflı bant bulunmaktadır. Üzerindeki izoleyi kaldırdıktan sonra uygulanmak istenen prizin içerisine yapıştırabilirsiniz. Sağlam olması için yapışkan yüzeye tamamen tutunana kadar kullanılmaması önerilmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra normal, topraklı çoklu prizler vb. prizlerde kullanıma hazırdır. Kullanırken fişin iki dişini yuvalara yerleştirip saat yönünde çevirmeniz daha sonra prizi kullanmanız gerekmektedir. Fişi çıkardığınızda ise otomatik olarak kapanmaktadır. İki yuva da aynı anda çevrilmezse priz emniyet kapağı kullanılmaz, bundan dolayı bebeğinizin güvenliği açısından oldukça önemlidir. Ayrıca priz kullanılmadığı sürece takılı kalıp, kullanım aşamasında çıkarılanlarda bulunmaktadır. Her çeşidi bebeğinizin güvenliği açısından oldukça önemlidir. Böylece bebeğinizin prize parmağını, yabancı cisimleri sokması engellenir. Ürünlerin birçok çeşidini inceleyerek satın alabilirsiniz.

Priz Emniyeti Çeşitleri

Priz Emniyeti Çeşitleri

Priz elektrik enerjisi ile çalışan tüm cihazlarımızı elektrik şebekesine bağlamak için kullanılır. Prizler hayatımızda kullandığımız birçok farklı çeşidi ile bilinir. Genelde evlerde topraklı priz kullanılır. Çocuklu ailelerin evlerinde priz tehlikeyi işaret etmektedir. Bebekler yavaş yavaş büyüdükçe etrafı keşfetme, merak duyguları da artar. Bu büyüme ve merak duygusu özellikle bebekler emeklemeye başladıktan sonra tehlikeli olmaya başlar. Emekleyerek bir yerlere giden bebekler aynı zamanda koltukların sehpaların da kenarından tutarak ilerler. Bebeğin bu gelişimi ve merakı bazı tehlikeleri ortaya çıkarır. Prizler bu tehlikeli faktörlerden en önemli olanıdır. Bebeklerimizi bu durumdan korumak adına priz koruması tercih edilebilir. Koruyucuların farklı çeşitleri vardır. Örneğin bunlardan bir tanesi güvenlik emniyetli kapaktır. Bu kapağı kullanmak istediğiniz prizi temizledikten sonra arkasındaki çift taraflı bandı kaldırılarak kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kapağı prize yapıştırdıktan sonra daha sağlam olması adına bir süre kullanılmaması gerekmektedir. Kullanım aşamasında ise fişin iki ucu kapaktaki yuvalara yerleştirilerek çevrilir ve priz kullanılır. İki yuva aynı anda döndürülmediği sürece kullanılmaz. Bir diğer ürün ise yine benzer bir şekildedir. Fakat bu ürün kullanım aşamasında prizden tamamen çıkar. Yine aynı şekilde prizin iki ucu yuvalara yerleşir, döndürülür ve tamamen çıkar. Bu işlemi yaptıktan sonra priz kullanıma hazır bir haldedir. Priz kullanımınız bittikten sonra yine aynı işlemi yaparak, fişin uçları yuvalara yerleştirilir ve prize götürüp çevirerek kapatılır. Bir diğer çeşit de anahtarlı elektrik çarpmasını önleyici kapaktır. Bu ürün pratiktir, kullanım açısından oldukça kolaydır. Prizlerinizin içine kolayca yerleştirilir kullanım aşamasında ise ürünün kendi anahtarı ile kilidi açılarak kullanılır. Bu üründe çocukların prize yabancı bir madde veya parmaklarını sokmasını engellemektedir.

Priz Emniyetlerinin Kullanım Alanları

Priz Emniyetlerinin Kullanım Alanları

Tüm cihazların çalışması için gerekli elektrik enerjisini cihaza dolaylı ya da direkt olarak aktarmayı sağlayan gereçler olan prizlere ihtiyaç duyulmaktadır. Prizler üretilirken içerisinde bulunun ya da bulunmayan materyallere göre çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. Priz anahtar çeşitleri imal edilirken içerisinde bulunan yapılara göre genel olarak üç gruba ayrılmaktadır bunlar; topraklı priz, topraksız priz ve UPS priz olarak bilinir. Belli bir gerilimin üstündeki elektrikler canlıların hayatını tehlikeye atıp elektrik çarpması gibi sorunları sebep olabilmektedir. Elektrik çarpması iş ortamında, ev ortamında, özellikle 0-5 yaş arası bebeklerde sık sık karşınıza çıkmaktadır. Her aile için bebeği çok değerli ve vazgeçilmezdir. Aileler bebeklerine zarar gelmemesi adına farklı farklı önlemler almaktadırlar. Büyüdükçe bebeklerin ilgi odakları da sürekli olarak değişkenlik göstermektedir. Bebekler emeklemeye başladıktan itibaren her yere ulaşmaya her yeri kurcalamaya, merak etmeye başlar. Merak edilen şeylerden bir tanesi de prizlerdir. Prizler bebeklerin dikkatini oldukça çeker. Aileler bebeklerini bu tehlikeden korumak adına birçok önlemler alır. Bu önlemlerden bazısı prizi bantlamaktır. Fakat bu ve bu tarzda alınan önlemler kalıcılık sağlamaz. Bu sorunu engellemek adına bebek priz emniyeti kullanılmalıdır. Bu tarz emniyetlerin birçok çeşidi vardır. Tamamen kapalı olanları, anahtarlı olanları, sadece kullanım aşamasında çıkarılıp tekrar takılanları ya da kendiliğinden otomatik kapananları mevcuttur. Bebeğinizi bu tarz tehlikelere karşı korumak için sayfamızda bulunan ürünleri inceleyerek kendiniz ve çocuğunuz için en uygun olanına ulaşabilirsiniz. Tüm bu ürünlerin fiyatları üretim maddelerine ve ürün modellerine göre değişkenlik göstermektedir.