Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Oto Güvenlik Ürünleri

için 133 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bebek Oto Güvenlik Ürünleri

Ebeveyn olmadan önce her fırsatta gezen, tatil günlerini ve hatta uzun mesai saatlerinin ardından kalan günleri bile boş geçirmeyen çiftlerin büyük çoğunluğu, anne ve baba olduktan sonra birkaç adım geri çekilerek, endişe içinde ve sadece zorunluluk halinde yolculuklara çıkmaktadır. Oysa ki her çift, doğru ekipmanlar ile zamanla çocuklarına da yolculuğu sevdirebilir. Bu sebeple bebek sahibi olan anne ve babaların gezmeyi ihmal etmemek için ihtiyaçlarını öğrenmeleri ve doğru bir şekilde bu ihtiyaçları gidermeleri gerekmektedir. Bebekli seyahat için belirli bir demirbaş niteliğinde liste elbette mevcuttur, bu listeye ek olarak bebeğinizi ya da küçük çocuğunuzu gözlemlemeniz, onun ihtiyaçlarını tam olarak tespit etmeniz gerekmektedir. Örneğin bebeğinizin otomobil seyahatinde hem güvenliği hem konforu için bir oto koltuğu, güneşlik perdesi, araç organizatörü almış, yanınıza da çeşitli yolda oynamaya elverişli oyuncaklar ve açlık durumlarında alternatif gıdalar almış olabilirsiniz. Her ihtiyacımız tamamlandı şeklinde düşünürken, bebeğinize özel oto koltuğunda bulunan emniyet kemerinin bebeğinizin boynunu kızarttığını ve rahatsız ettiğini fark edemezseniz, bebeğinize konforlu bir yolculuk sunamazsınız. Bu gözlem ile bebeğinizin bir emniyet kemeri kılıfına ihtiyaç duyduğunu anlayabilir ve bebeğiniz için emniyet kemeri boyun koruyucu fiyat ve çeşitlerini araştırmaya başlayabilirsiniz. Seyahatlerinizi doğru ve yeterli güvenlik ürünleri ile kolaylaştırdığınızda bebeğinizin yolları sevdiğini ve en az sizin kadar keyif aldığını fark ettikten sonra artık evde vakit geçirmek istemeyebilirsiniz. Ayrıca araç içi güvenlik ürünlerinin yanı sıra, araç dışına diğer sürücülerin görüş alanına girecek şekilde, bebek olduğunu ifade eden sticker ürünleri kullanmak da çocuğunuzun güvenliği için atılması gereken önemli adımlardan birisidir. Bir araçta dikkat bebek var sticker ürünü ve benzeri tabelalar bulunursa diğer sürücüler aracınıza karşı daha dikkatli davranır, sizin ve ailenizin hayatını tehlikeye atacak sürüş hareketlerinden kaçınırlar. Siz her ne kadar ailenizi düşünerek dikkatli olsanız da trafikte sizin dikkatli olmanız hiçbir zaman yeterli gelmez ve bu belirleyici işaretler sayesinde karşılıklı gelişen dikkat, olası kazaların önüne geçmeye yarayabilir.

 Bebeklerle Güvenli Bir Yolculuk için Oto Güvenlik Ürünleri

Bebeklerle Güvenli Bir Yolculuk için Oto Güvenlik Ürünleri

Bebekler ile güvenli bir yolculuk, çocuklara güvenli bir yolculuk kadar hatta daha da fazla önem taşırlar ve daha çok dikkat gerektirirler. Çünkü özellikle 2 yaşının altında çocuklar yani bebekler, neden sonuç bağlantısını kuramaz ve kavrayamazlar. Aniden koltuğundan kalkarak kapıyı açmaya çalışmaması için ya da seyir halinde iken aracın içerisinde hareket özgürlüğünün olmaması için bebeğinizi emniyet kemerli oto koltuğu ürününde seyahat etmesini sağlamanız, gereklilikten öte bir zorunluluktur. Bu koltuklarda bulunan emniyet kemerlerinin 5 noktalı emniyet kemeri sistemine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Buna ek olarak, darbelere karşı dayanıklılığı arttıran iç kısımda köpük kaplaması, darbe emici ekstra bariyerlere sahip olması ya da olası bir kaza durumunda savrulmaların vereceği zararı en az seviyeye indirmek için ilave bir baş desteği bulunması önem taşımaktadır. Bebeğinizin baş ve boyun koruması için ani bir sarsıntı ve savrulmada bu baş desteklerinin önemi daha da artacaktır. Tercih edeceğiniz oto koltuğu ürününde ya da bütçenize uygun ürünler arasında ilave baş ve boyun desteği özelliği bulunmuyorsa ya da baş desteği olmayan güvenlikli bebek koltuğunu zaten daha önce aldıysanız, yine de hiçbir şey için geç değildir. Oto güvenlikleri için pek çok araç gereç mevcut olup, baş desteği özelliğine sahip olmayan bir oto koltuğuna da alternatif ürünler bulunabilmektedir. Böyle bir durumda bebek boyun yastığı fiyat ve çeşitlerini araştırarak almış olduğunuz oto bebek koltuğunuza haricen boyun desteği özelliği kazandırabilirsiniz. Çocuklar için yasal olarak oto koltukları 7 yaşına kadar zorunlu tutulmakla beraber 3 ayrı kategoride incelenmektedir. 15 ile 25 kg ağırlığında bulunan 4 yaş ve 7 yaş arası çocuklar ile, 9 ve 18 kg ağırlıklarında bulunan 12 ay ile 1 yaş arasındaki çocuklar için oto koltukları öne bakar pozisyonda arabaya yerleştirilmesi gereken kategorilerdir. Yeni doğanlar için kullanılan ve 10 kg ağırlığa kadar taşıyan 0 ay – 1 yaş koltukları ise arkaya bakar şekilde konumlandırılmalıdır. Bu kategorilere özel üretilen bebek arabaları, araçta konumlandırılacak şekillerine uygun olarak dizayn edilmektedir. Bazı bebek koltukları hem 0 -1 yaş kategorisine hem de 12 ay – 4 yaş kategorisine uyacak şekilde kademeli olarak dizayn edilir ve ebeveynler çocukları büyüdükçe yeni bir koltuk almak durumunda kalmazlar. Bu kademeli koltuklarda çocuk büyüdükçe bel desteği ve benzeri parçalar çıkarılır ve koltuk üst kategoriye atlatılabilir.

 Eğlenceli Bebek Oto Güvenlik Ürünleri

Eğlenceli Bebek Oto Güvenlik Ürünleri

Bebeğiniz ile güvenli ve konforlu seyahat etmek, bebekle seyahatin birinci olmazsa olmaz kuralıdır. Zaruri önlemleri aldıktan sonra bebeğinizle yapacağınız seyahatleri hem huzur hem de keyifli anılara dönüştürmek için gerekli adımları da atmalısınız ki yolculuğunuz gergin geçmesin. Uzmanlar yol esnasında oluşan gerginliklerin, yola verilen dikkati azalttığını ifade etmektedirler. Bunun için özellikle de bebeğiniz ile baş başa yapacağınız seyahatlerde göz teması kurabilmeniz ve her daim onu anladığınızı, onun yanında olduğunuzu gösterebilmeniz için bebek dikiz aynası temin etmeniz ve aracınızda kullanmanız şarttır. Çünkü bebeğinizin huzursuzlandığı dönemlerde kriz çıktıktan sonra arabayı kenara çekip müdahale etmeniz hem o an için hem de sıradaki yolculuklarda olayları içinden çıkılmaz bir hale sokmaktan başka bir işe yaramayabilir. Bu sebeple çocuğunuzun hareketlerini sık sık gözlemleyebilmeniz ve bir huzursuzluk varsa göz teması kurarak konuşabilmeniz ve önlem alabilmeniz adına minik dikiz aynalarını kullanmalısınız. Bu aynalar genellikle vantuz kullanılarak ön camlara veya dikiz aynasına yapıştırılabilen türde bulunurlar. Bu aynaları yapıştırırken bebeğinizin koltuğunun bulunduğu alanı rahatlıkla görebileceğiniz bir konumda ayarlayarak yapıştırmanız gerekmektedir. Ayrıca vantuzları yapıştıracağınız alanın kir ve yağdan arındırılmış, iyice kurulanmış olmasına da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde minik dikiz aynaları o alana yapışmaz, üstelik vantuzlara da zarar verir ve ikinci yapıştırma denemenizde sağlamlığını kaybedebilir. Araç içerisinde kısıtlı bir hareket alanı olduğu için bebekler genellikle sıkılırlar. Onları eğlendirmek için çeşitli oyuncaklar kullanmalı ya da sevdiği şarkıları sevmek zorundasınızdır. Ancak bebeğinizi eğlendirmenin başka yolları da vardır. Bebek oto koltuğu seçiminde 360 derece dönen modellerden yana bir tercihte bulunursanız bebeğinizi ihtiyaç halinde istediğiniz yöne çevirebilirsiniz. Araçta sıkıldığını düşündüğünüzde tamamen yan cama çevirip yol manzaralarını izlemesini sağlayabilir ya da yanında oturuyorsanız tamamen kendinize çevirip onu eğlendirebilirsiniz. Bu özelliğe sahip koltuklarda bebeğinizi beslemek ve altını değiştirmek de oldukça kolay bir eylem olacaktır. Ancak nereye çevirirseniz çevirin emniyet kemerinin takılı olduğuna ve bebeğinizi sıkmadığına emin olmalısınız. Araç içerisinde güneşin geldiği açılar bebeğinizi rahatsız ettiğinde ya da yakmaya başladığında, yine koltuğu rahatlıkla çevirebilir ve bebeğinizi güneşin yakıcı ışınlarından kaçırabilirsiniz. Bu durumlar için tek çözüm 360 derece dönen koltuklar değildir ve yan cam perde ürünleri sayesinde bebeğiniz sabit durumda iken bile güneşten korunabilir.

 Bebeklerle Otomobil Yolculuğunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklerle Otomobil Yolculuğunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler ile ister uzun seyahatlere çıkın ister market mesafesinde kısa yolculuklar yapın, ilk olarak edinmeniz gereken oto güvenlik araç gereci kesinlikle bebek koltuklarıdır. Oto bebek koltuklarında isofix özelliği bulunabilir veya sadece emniyet kemeri kullanılarak araca sabitlenebilir. İsofix olarak adlandırılan sistem uluslararası standartlarda kabul edilmiş bir sistemdir ve oto koltuğunun montajı için belirlenmiştir. 2006 yılından bu yana üretilen yeni araçların çoğunda standart olarak bulunan bu sistem arabaya bebek koltuğunu takmanın en pratik ve güvenli yoludur. Bu isofix sisteminin özellikle Avrupa ülkelerinde çok yaygın olduğu bilinmektedir. Çocuk ya da bebek koltuklarını araca takmanın bir diğer yolu emniyet kemeri kullanılarak takılan emniyet kemerli bebek koltuğu ürünleridir. Bu ürünlerin sistemi, araçta bulunan arka koltuk emniyet kemerinin, miniklere özel bebek koltuğunun belirli noktalarından geçirilerek, aracın kendi koltuğuna sabitlenmesi sistemidir. Bazı bebek arabalarının puset kısımları araç koltuğu olabilir şekilde dizayn edilmektedir ve emniyet kemeri ile araca bağlanan sistemlere sahiptirler. Pusetlerin emniyet kemeri ile arabaya bağlantı noktaları, bebeğin yüzü arkaya dönük olacak şekilde tasarlanmıştır. İlk 12 aya kadar bebeklerin araç koltuklarında arkaya bakacak şekilde oturmaları gerekmektedir. Oto koltuğu olabilen emniyet kemerli pusetler özellikle ilk 6 ay ebeveynlerin araç koltuğu ihtiyacını karşılayabilecek ürünlerdir. Oto koltuğu işlevini de yerine getiren pusetlerde genellikle ilave boyun desteği olmadığından, seyahat esnasında bebeğinizin baş ve boynunu desteklemek adına bebek boyun yastığı ürünleri kullanabilirsiniz. Bebeğinizin yaşı, ağırlığı, aracınızın modeli ne olursa olsun, güven, konfor ve huzur içerisinde seyahat edebilmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünleri bulabilir, çeşitli alternatifler arasından hem bütçenize hem de ihtiyacınıza en uygun ürünleri seçebilirsiniz. Baş ve boyun desteği sağlayan ürünler, bebeğinizi sabit ve güvende tutmak için koltuklar, onları rahatsız eden kemerleri rahat ve eğlenceli hale getirmek için kemer kılıfları ürünlerine ek olarak, sizler için de araç içerisinde düzeninizi sağlayacak, bebek bakım gereçlerini bir arada tutacak ve kargaşaya engel olacak ürünler mevcuttur. Bu ürünler arasında en çok rağbet gören: ıslak mendillerden bezlere, alt açma örtülerinden ek gıda ürünlerine kadar birçok malzemeyi hatta oyuncakları bile, birbirine karışmadan, hijyenik ürünleri riske atmadan muhafaza edebileceğiniz koltuk arkası organizerlerdir. Dikiz aynası ürünleri ve araç içi bebek organizerleri ebeveynlerin yolculukta en çok kullandığı araç gereçlerden olacaktır.

 Bebek Güvenliği için Otomobillerde Sticker Kullanımının Önemi

Bebek Güvenliği için Otomobillerde Sticker Kullanımının Önemi

Bebeklerin güvenliği ana rahmine düştükleri ilk andan itibaren anne ve babalarının sorumluluğundadır ve bu sorumluluk bebeklikten yetişkinliğe kadar devam etmektedir. Evde bebeğinizin güvenliği için her türlü önlemi almak zorunda olduğunuz gibi, trafiğe çıkmadan önce de her türlü önlemi almak zorundasınız. Ancak trafikte üçüncü şahısların devreye girmesi, sorumluluğu anne babada olan bu yolculuklarda, onların çaresiz kalmasına sebep olabilir. Sizler her ne kadar kendi sürüşünüze, hız ve yol durumuna dikkat etseniz de trafikte bulunan diğer şahısların takip mesafesini korumaması, hatalı sollamalar yapması gibi suçları nedeni ile güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bu sorunların önüne geçmek için araçta hamile var stickerı, dikkat bebek var yazısı ve benzeri levhaları diğer sürücülerin görebileceği alanlarda bulundurmalısınız. Bu tabelalar bilinene göre yıllar önce bir bebeğin kaza enkazında kaybedilmesi sonucu bazı ülkelerde zorunlu tutulmaktadır. En çok talep edilen oto bebek güvenlik ürünlerinden olan araç levhaları, arka veya yan camlara vantuzla yapışabilir, sticker olarak direk araç bagaj kapağına, yan kapılarına ya da kaputa yapışabilir olarak çeşitlere sahiptir. Bu levhaları taktığınız ilk günden itibaren arkanızda bulunan araçların takip mesafesini koruyarak ve aracınıza kurallarına uygun sollamalar yaparak yaklaştığını görebilirsiniz. Sizin yerinize konuşan ürünlerden dikkat bebek var sticker fiyat yelpazesi oldukça geniştir. Sticker veya levha fiyatları ebatlarına, kalınlıklarına ve modellerine göre değişir. Levhalarda bir çift bebek ayağı, ya da prenslere prenseslere yakışır iddialı taç bulunması tamamen sizin zevkinize kalmıştır, güvenlik açısından bebeğin bulunduğunu ifade etmesi yeterli gelmektedir.

 Bebek Oto Güvenlik Ürün Çeşitleri ve Fiyatları

Bebek Oto Güvenlik Ürün Çeşitleri ve Fiyatları

Bebek oto güvenlik ürünleri oldukça çeşitli ürünler olup, kendi aralarında da geniş özelliklere sahip alternatifleri bulunmaktadır ve fiyatları kendi içerisinde değerlendirilmelidir. Bebeğiniz ile çıkacağınız yolculuklardan korkmamak ve tam tersi bir şekilde yolculukları hem sevmek hem de sevdirmek adına ihtiyacınız olan ürünleri tespit etmeli ve bu tespite uygun olarak seçim yapmalısınız. Sıkıldığı için oldukça hareketlenen bebeğinizin kemerler tarafından yara almaması için emniyet kemeri boyun koruyucu kullanmak istediğinizde peluş oyuncaklı, çıngıraklı, sevimli karakterli ürünler arasından bebeğinizin ilgisini çekecek bir ürün seçebilir, yol boyunca onunla oynamasını sağlayabilirsiniz. Ya da emniyet kemeri kılıf modelleri arasında bulunan uyku pedli kemer koruyucuları seçebilir, bebeğinizin uzun yolculuklarda rahat bir uyku geçirmesini sağlayabilirsiniz. Oldukça ekonomik ürün modelleri arasından pedli veya peluş oyuncaklı veya başka bir modelde emniyet kemeri kılıfı seçerek, bebeğinizin narin vücudunu kemerin sert dokunuşlarından koruyabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında kavurucu güneş ışınlarının camdan yansıması bebekleri sabit durdukları araç koltuklarında rahatsız edecek ve huzursuzlanmalarına sebep olacaktır. Buna önlem almak adına camlara perde ya da güneş koruyucu ürünler takabilirsiniz. Güneşlikler ve yan cam perde fiyat skalası, özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bebek güvenliği için onları evde ya da araçta devamlı bir yandan izleyebilmeniz gerekmektedir. Baş başa gidilen bebekli yolculuklarda sürücünün her daim bebeği gözetlemesi zor ve tehlikelidir ancak arka koltuğu rahatlıkla görebileceğiniz dikiz aynaları ile bebeğinizin güvenliğinden emin olabilir ve onunla göz teması kurarak durumunu analiz edebilirsiniz. Seyahatte kullanılabilecek bebek güvenlik ürünlerini inceleyip, bebeğinize güvenli ve keyifli yolculuklar sunabilirsiniz. Çocuğunuzun da sizin gibi gezmekten keyif alması bu ürünler ile oldukça kolaylaşabilir.