Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Sterilizatör

için 90 sonuç bulundu.

Sterilizatör

Temizlik ve hijyenin sağlanması, sağlığımızın korunmasında büyük ölçüde etki eder. Bebeklerin hijyeni de oldukça önemlidir. Ancak bebekler dışarıdan gelecek olan tehlikelere bizler kadar dayanıklı değillerdir. Onların bağışıklık sistemleri bizimkine nazaran çok daha güçsüzdür. Temizlik ve hijyen sağlanmadığında çok kolay bir şekilde hastalıklara yakalanabilirler. Bebekler dünyayı tanımaya başladığında karşılaştıkları pek çok cismi ağızlarına götürürler. Bu da bebeğinizin sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine zemin hazırlar. Bebeklere zarar verebilecek mikropları ortadan kaldırmak amacıyla pek çok sterilizatör çeşidi üretilmiştir. Sterilizatör cihazı modelleri ile bebeğinizin temizlik ve hijyenini kolayca sağlayabilirsiniz. Sterilizatör çeşitleri genellikle doğum sonrasından iki sene sonrasına kadar kullanılmaktadır.

Sterilizatörün Faydaları Nelerdir?

Sterilizatörün Faydaları Nelerdir?

Sterilizasyon, bir objeyi mikroplarından tamamen arındırmak demektir. Bebeklerin kullandığı biberon, emzik, çatal, kaşık ve su bardağı gibi ürünler, bebeğin ağzı ile doğrudan temas eder. Bu ürünlerin üzerinde kalacak en ufak yiyecek parçası bile hızlı bir şekilde bakteri oluşumuna neden olur. Bu nesneler iyi bir şekilde sterilize edilmediğinde üreyen bakteriler nedeniyle, bebekleri ciddi derecede hasta edebilir. Bu nesneleri el ile temizlemek ciddi derecede zordur. Özellikle de biberonların kapak takma kısımları ile emziklerin parça bileşim yerleri. Biberon ısıtıcı ve sterilizatör ürünleri ile bebeğinizin kullandığı eşyaları mikroplarından büyük ölçüde arındırabilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz ürünleri güvenle kullanabilir. Bu ürünlere halk arasında biberon sterilizatör dense de bebeğinizin mamasını ısıtmak, buharda pişirmek ve yumurta haşlamak için de kullanılabilir. Biberon sterilizatörleri; doğal buharlı, aynı zamanda yüksek sıcaklıkta buhar sterilizasyonu özelliği sayesinde, mikropların %99’undan fazlasını kısa sürede yok eder. Yüksek kalitede üretilen bu ürünlerin plastik parçalarında hiçbir BPA maddesi bulunmaz. Böylece yüksek sıcaklıkta ısıtma ya da pişirme esnasında bebeğin yiyeceklerine BPA maddeleri etki etmez. Bu ürünler bebeğinizin sağlığının korunması için özel olarak tasarlanmıştır. Üründe bulunan ve ısıtma görevini üstlenen metal parçalar özel olarak kaliteli ve paslanmaz bir çelik malzemesinden üretilmiştir. Bu sayede ürünün kısa sürede paslanıp bebeğinizin eşyalarına ve yiyeceklerine ferrik oksit bulaşması engellenir. Böylece bebeğinizin sağlığı olumsuz yönde etkilemez. Kaliteli ürün malzemeleriyle üretilen biberon sterilizatörler, güvenle uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Bebek sterilizatörler, kaliteli ürün modellerinin yanında kullanım kolaylığı ile de dikkat çekmektedir. Boyutunun ayarlanabilir olması kullanım kolaylığı açısından en önemli özelliklerden birisidir. Bu sayede biberon sterilizatör mutfakta fazla yer kaplamaz. Kullanılmadığı zamanlarda kolayca bir köşede saklanabilir. Böylece kalabalık yaratmaz ve sizi rahatsız etmez. Ergonomik ve kolayca ayrılabilir tasarımı sayesinde yolculuklarınızda bile yanınızda taşınabilir. Biberon sterilizatörler sadece dış değil aynı zamanda iç dizaynıyla da kullanım kolaylığı sağlar. Büyük parçalar için bir gövde ve daha küçük parçalar içinse mini bir sterilizasyon rafı vardır. Biberon sterilizatörler hem dar hem de geniş ağızlı biberonların, emzik, çatal, kaşık ve mama tabaklarının kolayca yerleştirilip temizlenebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Sterilizatör Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Sterilizatör Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Sterilizatör fiyat farklılıkları markalara, modellere, ürünlerin özelliklerine, boyutuna ve tasarımlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Biberon sterilizatör ürünleri, birbirinden farklı özellik ve boyutlarıyla kullanıcılara sunulur. Üretilmiş olan birbirinden farklı model ve tasarımlarıyla hemen hemen her bütçeye uygun bir biberon sterilizatör bulmak mümkündür. Bebeğinin sağlığını her şeyden çok önemseyen ebeveynler, hijyen ve temizlik konularında işlerini şansa bırakmazlar. Ebeveynlerin bu konulardaki hassasiyetini çok iyi bilen biberon sterilizatör üreticileri; kaliteli, güvenilir ve kullanımı kolay ürünleri özel olarak tasarlar. Biberon sterilizatör modelleri oldukça geniş bir ürün yelpazesini kapsar. UV sterilizatör, elektrikli sterilizatör, mikrodalga sterilizatör ve kurutuculu sterilizatör çeşitleri en yaygın olan sterilizatör modelleri arasındadır. Buharlı sterilizatör ürünlerinin pilli ve elektrikli modelleri vardır. Genellikle buharlı sterilizatörler mikropları yüksek buhar ısısı ile yok eder. Pilli sterilizatör modelleri ergonomik tasarımı sayesinde her yerde kullanılabilmektedir. Kurutuculu sterilizatör modelleri önce yüksek buhar ısısı ile hijyeni sağlar, daha sonrasında ise temizlenen eşyaların kurutulmasını sağlar. UV sterilizatör modelleri ise adından da anlaşılacağı üzere ultraviyole ışınlarını kullanarak, gıda kalıntılarından oluşabilecek virüs, bakteri ve mantarları yok eder. Biberon sterilizatörleri pek çok biberon boyutuna uygun olacak şekilde bulmak mümkündür. Bazı modellerinde aynı anda birçok biberonu sterilize etmek mümkündür. Üçlü hatta altılı modelleri bile vardır. Biberon ısıtıcılar, içinde süt ya da mama bulunan biberonları Bebek Bakım & Sağlıkları için için uygun sıcaklığa getirmek için kullanılır; sterilizatör cihazları ise boş olan biberonları temizlemekte ve hijyen sağlamakta kullanılır. Ancak her iki özelliği bünyesinde barındıran sterilizatör cihazları da vardır. Bu cihazlar her iki ihtiyacı birden karşılayabildiği için oldukça rağbet görmektedir. Dijital göstergeleri bulunan modeller sayesinde kolay bir kullanım imkanı sunar. Sadece açma ve kapama değil; ısı ayarı yapma ve zaman ayarı yapma fonksiyonları olan modeller de mevcuttur. Bazı biberon sterilizatör modelleri, kapağı açılmadığı sürece içerisindeki eşyaları 3 saate kadar steril tutabilmektedir. Kilit sistemi bulunan modeller güvenli bir şekilde kapanır. Daha pratik bir kullanım için ölç kabı ve biberon tutacağı olan modelleri de vardır. Bebek sterilizatör ürünleri sayesinde suyun az olduğu yerlerde bile temizlik ve hijyen sağlamak mümkündür.

Sterilizatör Nasıl Kullanılır?

Sterilizatör Nasıl Kullanılır?

Kısa bir sürede hijyen sağlayan bebek sterilizatör modellerinin kullanımı da oldukça basittir. Boş biberon, çatal, kaşık ya da mama tabaklarını cihaza yerleştirmeniz ve gerekli ayarları yaptıktan sonra çalıştırmanız yeterlidir. Ancak bu cihazın bir bulaşık makinesi olmadığını unutmayın. Süt ya da mamadan sonra kirlenen biberon, çatal kaşık ve mama tabaklarınızı, önce biberon temizleme fırçası ve bebek dostu deterjanlar ile temizleyip durulamalısınız. Biberon sterilizatör aletlerini sadece gözle görülmeyen kirler için kullanmalısınız. Hangi sterilizatör makinesi olduğu fark etmeksizin, öncesinde mutlaka kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyun. Sadece halihazırda kullandığınız biberonlar için değil aynı zamanda yeni aldığınız biberonların temizliğinde de sterilizatör cihazlarını kullanmalısınız. Ancak bazı plastikler kaliteli olsalar bile uzun vadede çok sık ısıtıldığında zararlı hale gelebilir. Bu nedenle kullanım kılavuzunda belirtilmediği müddetçe Sağlık Ürünlerinden biri olan cam biberonlar ile daha sağlıklı bir kullanım elde etmeniz olasıdır. Yine kullanım kılavuzunda aksi belirtilmedikçe emzik gibi ağızla doğrudan temas eden benzer parçaları da bakterilerden arındırmak mümkün olabilir. Eğer böyle bir kullanım imkanı varsa bebeğiniz büyüdükten sonra bile bu cihazlar kullanılabilir. Sadece süt ve mama ısıtabilen biberon ısıtıcı ürünleri kapaklı veya kapaksız olarak kullanılabilir. Sterilizatör işlevine sahip modeller sadece kapaklı olarak kullanılır. Su buharlı ya da mikrodalga buharlı sterilizatör çeşitlerinde biberon, çatal, kaşık ve mama tabağının dışında; mama kavanozları, biberon temizleme fırçası ve göğüs pompası da hijyenik hale getirilebilir. Çeşitli sterilizatör bebek aletleri ile bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Pilli sterilizatör modelleri, elektrik ihtiyacından bağımsız olduğu için her yerde kullanılma imkanı sunar. Bu ürünlerin ölçüleri de oldukça küçük olduğundan bebek çantasına kolayca sığabilecek boyuttadır. Üstelik oldukça hafiftir. Sayfamızdaki birbirinden farklı biberon ısıtıcı ve bebek sterilizatör çeşitlerine göz atabilir, fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

59S (9)
Bblüv (1)
Bebedor (1)
Beurer (7)
Bioled (2)
Boxteri (1)
Bruno (2)
Cbtx (1)
Chicco (3)
(32)
Evyesonik (1)
Obebe (1)
Orway (1)
Philips (8)
Puluz (2)
Sercair (4)
Sevi Bebe (1)
Spectra (3)
Sterimar (5)
Switel (2)
Tefal (1)
Weewell (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(15)
ve üzeri (18)
ve üzeri (19)
ve üzeri (19)
ve üzeri (20)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL