Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Sterilizatör

için 40 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bebek Sterilizatör

Bebekler doğdukları andan itibaren yakalama ve emme refleksini yoğun olarak gösterirler. Hem beslenme hem de keşfetmek için bu refleksleri önem taşır. Ancak yalnızca emzik ya da memeyi değil, tüm nesneleri emmeye çalışır. Bu da mikroplarla temas etmesini kolaylaştıran bir durumdur. Bağışıklık sistemleri henüz çok gelişmemiş olduğundan bu nesnelerden hastalık kapma ihtimalleri çok yüksektir. Bu nedenle ellerine ve ağızlarına aldıkları her nesnenin çok temiz olması gerekir. Sterilizatör tam olarak bunun için üretilmiş bir alettir. Bebeklerin eşyalarını kolayca mikroplardan arındırarak güvenilir hale getirir. Biberon, emzik, çatal, bardak gibi eşyaları temizlemek için kullanılabilir. Özellikle bu nesnelerin küçük yapıda olması ve birleşim kısımları, zor temizlenmelerine neden olur. Bu da gözle görülemeyen mikropların nesneler üzerinde kalması ve giderek çoğalması gibi olumsuz bir sonuç doğurur. Sterilizasyon makinesi her türlü bakteriyi arındırma konusunda oldukça etkilidir. Temizlik açısından sağladığı kolaylık ve pratiklik sayesinde ebeveynlerin severek kullandığı aletler arasında yer alır. Bebeklerin beslendikleri ve emme ihtiyaçlarını giderdikleri biberon, emzik gibi eşyaların özenle temizlenmesi konusunda bebek sterilizatör oldukça önemlidir. İçerisine mama koyulan biberonların bebekler için daha sağlıklı ve güvenli hale gelmesini sağlar. İçine konulan nesneyi buhar ile temizleyerek hijyenik bir hale getirir. Buhar, biberon ve emzik gibi nesnelerin her yerine ulaştığı için maksimum hijyen elde edilebilir. Bebeklerin eşyaları için önemli bir göreve sahip olan sterilizatör, ergonomik tasarımı ile kolayca taşınabilir. Bu sayede her yerde bebeklerin eşyalarını temizlemeniz mümkündür. Farklı ortamlarda bebeğinizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde emzik ve biberon emdiğinden emin olabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve rahatlığı sayesinde dakikalar içinde bu nesneleri bebeğiniz için güvenli hale getirebilirsiniz. Farklı özelliklere sahip sterilizatör cihazı çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Çalışma prensibi, kullanım ve sahip olduğu özellikler bakımından bu cihazlar birbirlerinden ayrılır. Bebeğinizin her zaman sağlıklı ve hijyenik nesnelerle temas ettiğinden emin olmak için hayatınızda mutlaka sterilizatör cihazına yer vermeli ve sık sık bebeğinizin eşyalarını mikroplardan arındırmalısınız.

 Bebek Sterilizatör Çeşitleri

Bebek Sterilizatör Çeşitleri

Bebeklerin ilk doğdukları andan itibaren mikroplardan uzak durmaları çok önemlidir; çünkü bu sayede bağışıklık sistemleri gelişebilir. Farklı özelliklere sahip pek çok biberon sterilizatör aleti, çeşitli markalar tarafından sunulur. Bebekleri mikroplardan korumak için en güvenilir yöntemlerden olan sterilizatör, bebeklerin ağzına sık sık soktuğu nesneleri temizlemek için kullanılır. Daha çok biberon, emzik, kaşık, çatal gibi nesneleri temizlemede kullanılsa da oyuncakları steril etmek için de tercih edilir. Biberon sterilizatörleri çok çeşitlidir ve geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Temel amacı hijyen sağlamak olan bu aletin bazı modellerinde ek özellikler de bulunur. Mama ısıtma, buharda pişirme yapma, yumurta haşlama gibi ek işlevlere sahip pek çok seçenek de vardır. Çok yönlü özellikleri ile öne çıkan bu sterilizatör makinesi çeşitleri oldukça verimli ve avantajlı kullanım imkanı sunar. Farklı boyutlar ve tasarımlara sahip stertilizatör cihazları, farklı ihtiyaçlara hitap eder. Genel olarak ergonomik tasarıma sahip olduğu için kolayca taşınabilir. Hijyeni daha da yüksek bir seviyeye çıkarmak için bu cihazlar bulaşık makinesinde yıkamaya da uygundur. Ses ve ışık özelliğine sahip pek çok seçenek de vardır; bunlar daha anlaşılır kullanım imkanı sunarak pratiklik kazandırır. Biberon veya diğer nesneler temizlendiğinde size sesli ve ışıklı bildirim gönderir. Böylece ne zaman kullanıma hazır olduğunu hemen anlayabilirsiniz. UV sterilizatör özelliğine sahip modeller, ultraviyole ışınları yardımıyla temizleme yaparak maksimum hijyen sağlar. Özellikle sürekli emziğini yere düşüren bebeklerin emziklerinin mikrop ve bakterilerden arındırılması için uygundur. Işıklı bir şekilde çalışan bu model, farklı ortamlarda da konforlu kullanım imkanı verir. Eğer taşıması kolay bir sterilizatör arıyorsanız, saplı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece seyahat esnasında da bebeğinizin eşyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Farklı yerlerde kullanıma uygun olan saplı modeller, taşınabilirlik açısından konfor sağlar. Emzik ve biberon gibi nesnelerin ıslak kalmasından dolayı oluşabilecek bakterileri önlemek için kurutuculu sterilizatör modeli öne çıkar. Kullanışlı ve çok yönlü yapısı ile kurutucu özelliğe sahip sterilizasyon aletleri, nemden dolayı nesnelerde çürüme veya mikrop oluşumunu etkili bir şekilde önler. Biberon sterilizasyon aletlerinin iç kısmı oldukça kullanışlı bir şekilde tasarlanmıştır. Büyük ve küçük parçalar için iki farklı bölüm bulunur. Plastikten elde edilen biberon ve emziklerin sıcaklıktan erimemesi için de oldukça güvenilirdir. Herhangi bir deforme oluşmaması için özel olarak tasarlanmıştır. UV ışınları ve buhar ile temizleme yaptığı için biberonda doğrudan bir hasar oluşmasını önler. Çok yönlülüğü ile öne çıkan ısıtıcılı modeller ise ısınma döngüleri art arda olacak şekilde çalıştırılabilir. Böylece çok sayıda bebek için hızlı ısıtma ile aynı anda mama hazırlanabilir.

 Bebek Strerilizatör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek Strerilizatör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sterilizatör bebek için tasarlanan modeller, ebeveynler için her zaman kurtarıcı bir görev görür. Bu aletin kurutuculu, buharlı, şarjlı, araç içi ve taşınabilir gibi farklı modelleri bulunur. Her markanın sunduğu ısıtıcılı sterilizatör farklı özelliklere sahiptir. Su haznesi, ısıtma kapasitesi, ısı ayarı, zaman modu, ekran tipi, çalışma prensibi gibi açılardan farklılıklar bulunur. Emzik ve biberon sterilizatörlerinden kimisi yalnızca nesneleri temizlemek için kullanılırken; kimi aynı zamanda ısıtma işlevine de sahiptir. Hem ısıtıcı hem de sterilizatör olarak kullanılan modeller oldukça fazladır ve çok avantajlıdır. Sterilizatörlerin ek özellikleri seçim yaparken önemli olsa da, bundan ziyade kapasitesi ve sterlizasyonu ne kadar sürede yaptığına bakılması gerekir. Tüm bu özellikler sterilizatör alırken dikkat edilmesi gereken detaylardır. Kolay kullanılan ve temizlenen seçenekler her zaman daha pratiktir ve bebeğinize daha fazla vakit ayırmanızı sağlar. Farklı işlevlere sahip bebek sterilizasyon cihazı ile daha avantajlı bir kullanım imkanı elde edilebilir. Kurutma, ısıtma, pişirme ve temizleme için tek bir cihaz kullanmak hem pratiktir hem de hesaplıdır. Tek makineden birden fazla işi hallederek alan tasarrufu da yapabilirsiniz. Sterilizasyon aleti seçerken bebeğinizin sağlığına zarar vermeyen bileşenlerle üretilen modellere yönelmelisiniz. Sert plastiklerin içinde genellikle BPA bulunur ve bileşen ısıyla tepkimeye girerek zararlı bir hale gelir. Bu nedenle BPA içermeyen modelleri tercih ederek bebeğiniz için sağlıklı ve güvenilir bir hijyen elde edebilirsiniz. Sesli ve ışıklı modeller kullanım açısından kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda güvenilirdir. Sterilizasyon işlemi bittikten sonra hazne içinde bırakılan emzik ve biberonlarda, ısıdan dolayı deformeler meydana gelebilir. Bunu önlemek için de sesli ve ışıklı biberon ısıtıcı sterilizatör tercih etmek gerekir. İşlem bittiğinde size bildirim veren bu modeller sayesinde içindeki nesneyi ne zaman almanız gerektiğini bilebilir ve kaliteli bir kullanım yapabilirsiniz. Aynı zamanda biberon, emzik veya temizlenen nesne her neyse daha uzun ömürlü olur. Sterilizatör satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da çalışma prensibidir. Örneğin; UV ışın sterilizatör çalışma esnasında ultraviyole ışınları kullanır ve bu da olası deformeleri önler. Buharlı sterilizatörler ise hijyen uygulamasını buhar ile sağlar. Kuru hava özelliğine sahip olanlar nemli ve ıslak kalan nesneleri mikroplardan arındırmak için kurutarak temizleme yapar. Sahip olduğu çalışma prensibine göre farklı sterilizasyon aletleri arasından seçim yapabilirsiniz.

 Bebek Sterilizatör Kullanmanın Avantajları

Bebek Sterilizatör Kullanmanın Avantajları

Bir nesneyi mikroplardan arındırmak için sterilizasyon oldukça önemlidir. Bebeklerin ağzına sıklıkla aldığı biberon ve emzik gibi nesnelerin üzerinde kalan küçücük bir yemek parçası bile bakteri üremesine neden olur. Bunları da yok etmek için de elle temizlemek yeterli değildir. Bu nedenle özel olarak üretilmiş olan bebek için sterilizatör kullanılmalıdır. Özellikle biberon kapakları, emziğin birleşim yerleri gibi zor temizlenen kısımların maksimum hijyene ulaşmasını sağlar. Bebeklerin eşyalarını güvenli bir şekilde kullanabilmesi açısından sterilizatörler oldukça önemli bir göreve sahiptir. Ayrıca bazı ek özelliğe sahip sterilizasyon aletleri ile pek çok ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Mama ve süt ısıtmak, buharda yemek pişirmek ve yumurta haşlamak gibi farklı işlevleri sayesinde gün içinde bebeğiniz için pek çok işi halledebilirsiniz. Doğal buhar ve yüksek ısıda buhar sterilizasyonu özelliğine sahip olan sterilizasyon aletleri, mikrop ve bakterilerin %99,9’unu kısa süre içinde yok etme kapasitesine sahiptir. Yüksek kalitede materyallerden üretilen aletlerde BPA bulunmaz; böylece zararlı bir bileşen olan BPA bebeklerin yiyeceklerine temas etmez. Bebeklerin sağlığını korumak amacıyla özel olarak tasarlanan UV sterilizatör lamba, uzun ömürlü kullanım da sunar. Isıtma görevi gören metal parçalar, paslanmaz çelikten üretildiği için kısa sürede paslanmaz ve bebeklerin eşyaların ferrik oksit bulaşmasını önler. Hem uzun süre kullanılabilir hem de bebeklerin sağlığı için güvenilirdir. Kaliteli ve avantajları özellikleri ile dikkat çekmesinin yanında kullanım açısından sunduğu kolaylık ve pratiklikle de öne çıkar. Farklı boyutlarda ayarlanabilir olması sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Böylece mutfakta veya çantada fazla yer kaplamaz ve kolayca taşınabilir. Ergonomik yapısı sayesinde mini sterilizatör seyahatlerde de yanınızda olur ve bebeğinizin güvenliği ve sağlığını her zaman korur. İç tasarımıyla da oldukça kolay bir kullanım imkanı sunar. Büyük parçalar için gövde ve küçük parçalar için küçük bir raf kısmı bulunur. Dar veya geniş ağızlı biberonları, çatal, kaşık, emzik gibi eşyaları kolayca temizler. Ayrıca bebeklerin en sık kullandığı eşyalardan olan oyuncakları da steril etme açısından avantaj sağlar. Sterilizasyon makinesi düzenli olarak temizlenmelidir; böylece daha sağlıklı bir kullanım yapabilirsiniz. Temizlik açısından pratiklik sağlar ve kısa süre içinde hijyene kavuşur. Hangi marka olursa olsun, sterilizasyon aletleri buharla temizleme yaptığı için alt tabakasında kireçlenme meydana gelir. Buharlı sterilizator bebek eşyaları için özel olarak tasarlanan aletin içinde tatlı su da çeşme suyu da kullanılsa, bundan bağımsız olarak kireçlenme oluşur. Bu nedenle sterilizasyon aletini temizlemek için kireçlenmeye özel olarak üretilen temizlik malzemeleri kullanılabilir. Haftada bir temizlenmesi önerilen sterilizasyon aletleri isteğe bağlı olarak her zaman temizlenebilir.

 Bebek Sterilizatör Cihazı Nasıl Kullanılır?

Bebek Sterilizatör Cihazı Nasıl Kullanılır?

Bebek eşyalarında hijyen sağlamak için kullanılan bebek biberon sterilizatörü, oldukça kolay bir şekilde kullanılabilir. Boş biberonu, çatal, kaşık, emzik ya da mama tabağını cihazın içine koyup gerekli ayarları yaptıktan sonra çalıştırmanız yeterlidir. Nesneleri mikroplardan arındırmak amacıyla kullanılır; ancak bir yıkama aleti değildir. Bu nedenle bebeğiniz emziğini, biberonunu vs. kullandıktan sonra önce onu durulayıp temizlemelisiniz. Ardından sterilizasyon makinesine koyup hijyene kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü sterilizatör gözle görülen kirler için değil, gözle görülemeyen mikroplar için kullanılır. Ayrıca sadece kullanılan eşyalar için değil, henüz yeni eşyaları mikroplardan arındırmak için de sterilizasyon cihazını kullanmalısınız. Bazı kaliteli plastikler her ne kadar 1. sınıf materyalden de üretilse zamanla ısıdan dolayı zararlı hale gelebilir. Bu nedenle sağlıklı bir kullanım için daha çok cam biberonları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca aldığınız sterilizasyon cihazı ve emziğin kullanım kılavuzunda aksi belirtilmediği sürece bebeğinizin ağzıyla direkt temas eden emzikleri de steril edebilirsiniz. Böylece uzun süre bebeğiniz aynı biberon ve emziği güvenilir bir şekilde kullanabilir. Sterilizatör işlevine sahip biberon ısıtıcılar, kapaklı bir şekilde kullanılır. Buharlı sterilizatör kullanımı ise yalnızca biberon, emzik gibi eşyaları değil; mama kavanozu, göğüs pompası gibi ürünleri de kapsar. Pille çalışan sterilizatör aletleri de bulunur; bu modelleri elektrik olmayan yerlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece seyahat esnasında veya dışarda da bebeğinizin eşyalarının temiz ve güvenilir olduğundan emin olabilirsiniz. Farklı ölçülerde tasarlanan pek çok model bulunduğu için ihtiyacınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz. Sterilizatör kullananlar gün içinde sık sık emzik düşüren ve olası mikroplara karşı kendini koruyamayan bebekleri için güvenilir bir kullanım imkanı elde edebilir. Emzik, biberon gibi bebeklerin sık sık ağzına aldığı nesnelerin steril olması oldukça önemlidir. Bunun için de sterilizasyon aletleri oldukça etkili işlevlere sahiptir. Ebeveynlerin kurtarıcı olan bu alet, kısa süre içinde tam kapsamlı olarak bebeklerin eşyalarının temizlenmesini sağlar. Böylece hem ebeveynler bebeklerine daha fazla vakit ayırabilir hem de nesnelerin hijyeninden emin olabilirler. Profesyonel bir şekilde çalışan sterlizatörler ile gün içinde bebeğinizin eşyalarını pratik bir şekilde steril edebilirsiniz.

 Bebek Sterilizatör Fiyatları

Bebek Sterilizatör Fiyatları

Stelizasyon aletlerinin sahip olduğu özellikler, boyutu, tasarımı, markası ve modeli doğrudan fiyatlara yansır. Sterilizatör fiyat olarak her bütçeye hitap eder; çünkü oldukça fazla sayıda çeşit vardır ve her biri farklı özellikleri ile farklı fiyatlara sahiptir. Sterilizatörün hangi çeşit olduğu fiyatları etkileyen faktörlerden biridir. Örneğin; UV sterilizatör, buharlı sterilizatör, kurutuculu sterilizatör ve pilli sterilizatör farklı fiyatlara sahiptir. Her birinin çalışma prensibi farklıdır. UV strerilizatör ultraviyole ışınları ile nesneleri temizler; oldukça güvenilir ve pratiktir. Maksimum hijyen elde edebilmek için tercih edebileceğiniz seçeneklerdendir. Bu nedenle diğer sterlizasyon cihazlarına göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Ancak biberona herhangi bir hasar vermeden çalışması, hem cihaz hem de nesne açısından güvenlik sağlar. Ek özelliklere sahip olan sterilizasyon cihazları da farklı fiyatlara sahiptir. Bir sterilizatör, aynı zamanda kuruma, pişirme, yumurta haşlama, ısıtma gibi özelliklere de sahip olabilir. Bu da kullanım açısından avantaj sağlayan bir durumdur. Sahip olduğu işlev sayısı arttıkça fiyatı da artar. Ancak ne kadar fazla özelliğe sahipse o kadar hesaplı ve ekonomiktir. Sterilizatör tavsiye olarak çok yönlü kullanım imkanı sunan modeller verilebilir. Sterlizatörlerin boyutları da fiyatları doğrudan etkiler. Farklı boyutlarda tasarlanan modeller, farklı nesneleri temizlemek için kullanılır. Taşınabilir boyutta olan ergonomik seçenekler farklı ortamlarda kullanıma uygundur. Böylece her yerde temizlik ve hijyen ihtiyacınızı karşılar. Ayrıca su kapasitesi, ısıtma haznesi, LCD ekrana sahip olup olmaması, ısı kademesi gibi ayarları da fiyat açısından önemlidir. Kuru havalı sterilizatör, çalışma prensibi olarak kurutarak temizleme yapar. Bu sayede biberon ve emziklerde nemden dolayı oluşabilecek bakterileri yok eder. Bazı modellerde ise ses ve ışık özellikleri bulunur. Bunlar sayesinde temizleme işleminin ne zaman bittiğini kolay bir şekilde anlayabilir ve sterilizatör içindeki nesneyi doğru zamanda alabilirsiniz. Kullanıcı dostu ve anlaşılır olmaları sayesinde size pratiklik sağlar. Farklı özelliklere sahip pek çok sterilizatör modeli bulunur; bunlar arasında ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun seçenekleri kolayca bulabilirsiniz.