Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Set

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Banyo Süngeri & Kese

için 585 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Banyo Süngeri ve Kese

Gündelik hayatın yoğunluğuyla birlikte kişiler oldukça yoğun stres altında kalabilmektedir. Bu stresi ortadan kaldırmak için evde alınabilecek ılık bir duş oldukça etkili olabilir. Duş sırasında kullanılacak ürünler kaliteli bir duşun olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. İşlev açısından çok fonksiyonlu ürünlerin kullanılması kişilerin duş kalitesini arttırmakla birlikte birtakım cilt sorunlarıyla da kişilerin baş edebilmesini kolaylaştırır. Bunlar arasında tutuş kolaylığı sağlayan ve masaj özelliği olan başlıklı ürünlerin tercih edilmesi hem cildin kan akışını hızlandırmakta hem de cilt üzerinde bulunan ölü derilerin ortadan kaldırılmasında rol oynamaktadır. Başlıklı ürünlerin yanı sıra kese lif de hemen hemen birçok kişinin duş sırasında kullandıkları ürünlerden birisidir. Keseler üretildikleri maddelere göre değişiklik göstermektedir. Genellikle çift yüzlü olan bu ürünler bambu lifi veya kabak lifinden üretilmektedir. Bu ürünlerden üretilmesinin temel sebebi kese işleminin tam anlamıyla uygulanabilmesidir. Çünkü özellikle kabak lifi gibi sert maddeler kese işleminin gerçekleşmesinde etkilidir. Biraz sert olması peeling uygulamasının gerçekleşmesi ve ölü derinin vücut üzerinden atılabilmesi için önemlidir. Kese fiyatları da ürünün sertliğine, işlevselliğine, kalınlığına ve hangi üründen yapıldığına göre farklılık göstermektedir. Kesenin yanında lif kullanımı da yine kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Su tutmayan, kolay kuruyan, hafif ve çabuk köpüren yapısı sayesinde her yaşta kişinin kullanabileceği ürünler arasındadır. Lif seçerken kaliteli naylondan üretilmişlere yönelmek uzun kullanım açısından oldukça önemlidir.

Bebeklerin Banyo Süngeri Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerin Banyo Süngeri Nasıl Olmalıdır?

Söz konusu bebek bakımı ve sağlığı olduğunda hem anne ve babalar hem de üreticiler daha dikkatli olmaktadır. Özellikle bebek temizliğinde hem ürün seçiminde hem de ürünlerin uygulanmasında doğru işlemlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bebekler hem genel temizlik hem de rahatlamak için banyo yaptırılabilir. Ancak bu noktada suyun sıcaklığının yanında kullanılan ürünlere de dikkat edilmelidir. Bebekler için üretilmiş sabunlarla birlikte yeni doğan banyo süngeri kullanmak da akıllıca olacaktır. Yeni doğan banyo süngerlerinin genel özellikleri arasında küçük, yumuşak ve kolay kavranabilir olmaları yer almaktadır. Bunun yanında çok daha yumuşak malzemelerden üretilmiştir. Bebek liflerinde ise ipekten yapılmış ürünlere rastlamak mümkündür. Bebek banyo süngeri doğal ürünlerden seçildiğinde bebeklerin cildinde kızarıklık, tahriş veya alerji gibi reaksiyonların meydana gelme ihtimali oldukça azdır. Dolayısıyla doğal banyo süngeri kullananlar bebeklerine daha hassas dokunuşlarla temas edebilecektir. Ancak doğal ürün kullanımına rağmen bebeklerin ciltleri aşırı hassas oldukları için reaksiyon verebilirler. Böyle bir durumla karşılaşıldığında mutlaka bir doktora gidilmeli ve ürün kullanımı kesilmelidir. Bebekler için banyo süngeri kullanımı kadar banyo süngerinin muhafaza edilmesi ve temizlenmesi de önemlidir. Bebeklerin bağışıklık sistemleri güçlenmediğinden bebekler, kolaylıkla mikrop kapıp hasta olabilirler. Dolayısıyla banyo süngerleri ağır temizlik malzemeleri kullanılmadan yalnızca su ve sabunla durulanmalı ardından açık havada gün ışığında kurutulmalıdır. Nemli yerde açık halde bırakmadan kapalı bir kutuda muhafaza edilmesi en sağlıklısı olacaktır. Banyo süngerleri kadar doğru uygulama da oldukça önemlidir. Süngerin yanında doğal sabun ve şampuan da seçildikten sonra yıkama aşaması gelmektedir. Bu aşamada bebeğe olabildiğince nazik davranmak ve bebeği korkutmamak gerekir. Banyo süngerine gereğinden fazla temizlik jelinin sıkılmaması da yine bebek sağlığı açısından önemlidir. Ardından sünger kullanımı daha çok yuvarlak hareketlerle yumuşak şekilde uygulanmalıdır. Çünkü bebeklerin derisi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Ayrıca dairesel hareketlerle banyo yaptırmak bebeklere oldukça iyi gelmekte ve onları rahatlatmaktadır. Böylece rahatlamış bebekler daha rahat uyurlar. Bu da anne ve babaların efor harcamadan bebekleri uyutabilmesi demektir. Böylece hem bebek sağlıklı bir uyku çekecek hem de anne ve babalar kendilerine vakit ayırabilecektir.

Banyo Süngeri ve Kese Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo Süngeri ve Kese Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo temizlik süngeri alırken kişiler modele, sağlamlığa, kullanım kolaylığına, ürünün ömrüne, doğal ürünlerden üretilip üretilmediğine dikkat etmelidir. Her şeyden önce kullanılacak olan ürünün cilt tipine uygun olup olmaması da önemlidir. Örneğin yağlı cilt tipine sahip kişilerin kese kullanması daha etkili olurken kuru cilt tipine sahip kişilerin ciltlerini tahriş etmemesi açısından daha yumuşak süngerleri tercih etmesi mantıklı olabilir. Cilde uygulanan herhangi bir işlemden sonra cildin kendini yenileme süresi de kişiler tarafından takip edilmelidir. Kese ve lif kullanımı açısından bu oldukça önemlidir. Özellikle derin peeling uygulamalarından sonra cilt yüzeyi daha hassas bir hale gelebilmektedir. Dolayısıyla kese gibi sert ürünlerin banyo sırasında ılık veya sıcak suyla kullanılması cildi tahriş edip istenmeyen kızarıklıkların meydana gelmesine sebep olabilir. Dolayısıyla tahriş olmuş veya kızarmış ciltlere peeling etkisi bırakan sünger ve keseler kullanılmamalıdır. Kullanılacaksa bile yumuşak ürünlerin tercih edilmesi daha sağlıklı olabilir. Bununla birlikte doğal banyo süngeri hem yetişkin hem de çocuk ve bebekler için her zaman ilk sırada tercih edilmelidir. Kimyasal ürünlerin kullanılması cildi olumsuz etkileyecektir. Uygulanacak olan ürünler ne kadar doğalsa cilt sağlığı da o derece önemsenmiş olur. Bu ürünler genellikle naylondan yapılmayıp kabak veya bambu lifi gibi doğal şeylerden yapılmıştır. Bu ürünlerin tamamlayıcısı olan doğal sabun ve duş jellerinin kullanılması da yine tamamlayıcı olacaktır. Yetişkinlere nazaran söz konusu bebekler olduğunda ise banyo ürünleri seçiminde ekstra hassas olunmalıdır. Bebeklerin ciltleri hassas olduğu için olabildiğince doğal ürünler tercih edilmeli ve ebeveynler tarafından yumuşak hareketler yapılmalıdır. Yeni doğan bebekler içinse normalden çok daha yumuşak ve küçük bebek banyo süngeri tavsiye edilebilir. Bu süngerlerin kanserojen madde içermemesine ve gerekli sağlık kuruluşlarından onay almasına dikkat edilmelidir. Kullanılan ürünün bebek üzerinde olumsuz etkileriyle karşılaşıldığında ise mutlaka kişiler ürünü kullanmayı bırakmalı ve işe yaramadığı takdirde bir doktora gidilmelidir. Bunun yanında olabildiğince yuvarlak hareketlerle ürünlerin uygulanması mantıklı olacaktır. Ürünlerin varsa kullanım kılavuzlarının da okunması oldukça önemlidir. Bu sayede kişiler yanlış işlem uygulamamış olur.

Her Bütçeye Uygun Banyo Süngeri ve Kese

Her Bütçeye Uygun Banyo Süngeri ve Kese

Banyo süngeri ve kese birçok kişinin banyosunda görülebilen ve duş sırasında rahatlıkla kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler birbirinden farklı özellikler taşıyabildiği ve cilt tipine göre de farklılık gösterdiği için fiyatları da farklılık gösterecektir. Kese faydaları arasında siyah noktalardan ve ölü derilerden kurtulmak, gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi yer aldığı için lifli ürünlere göre fiyat farklılığı taşır. Bununla birlikte duş sırasında kullanılan sünger, kese veya lif gibi ürünlerin hangi maddelerden yapıldığı da önemlidir. Kese süngeri kabak lifi, at kılı veya bambu lifi gibi doğal malzemelerden yapıldığı için fiyatları yapay malzemelerden yapılmış olan ürünlere göre farklılık gösterir. Özellikle at kılından yapılmış ürünler işlev olarak da farklılık taşıdığı için fiyatların değişkenlik göstermesi oldukça doğaldır. Aslında bambu lifi veya kabak liflerinden yapılmış keseler kişilere banyo sırasında peeling yaptıkları için biraz sert bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kullanılmadan önce ılık veya sıcak suyla ıslatılması gerekmektedir. Cilt üzerindeki siyah noktaların, ölü derilerin ve yağların ortadan kaldırılması ancak biraz sert bir malzemeden üretilmiş lif ve keselerle mümkündür. Dolayısıyla fazla yumuşak olan ürünler vücudu kirden tam olarak arındıramayacaktır. Lif şeklindeki ürünler ise boyutuna, kalitesine, desenine ve sağlamlığına göre fiyat farklılıkları taşır. Banyo lifleri genellikle naylondan üretilmektedir. Bu ürünler doğal bir malzemeden üretilmediğinden fiyatları farklı olacaktır. Lifler orta sertlikte naylondan üretilmiş ince ip şeklindeki maddenin birleştirilmesiyle oluşturulur. Banyodan sonra bu lifleri asarak kurutmak oldukça kolaydır. Ancak belirli bir süre geçtikten sonra kullanımdan dolayı dağılabilir. Bu yüzden olabildiğince kaliteli naylondan yapılmış lifler tercih edilmelidir. Bu noktada yedek lif bulundurmak için set halindeki ürünlere kişiler yönelebilir. Setlerin içerisinde birden fazla lif olacağından fiyat olarak farklılık göstermesi doğadır. Dağılmamasına karşılık uzun süre yenilenmeden kullanılan lifler hijyenik olmayacaktır. Her ne kadar kullanımdan sonra kurutularak bir sonraki kullanıma hazır hale getirilse de zamanla naylonun arasında mikrop birikebilir. Dolayısıyla kişiler bütçelerini göz önünde bulundurarak yedek lif satın almalı ve gerektiğinde kullanmalıdır. Lifler kendiliğinden sabunlu da olabilmektedir. Bu ürünler suyla temas ettiklerinde direkt köpürürler. Birbirinden farklı aromalarda üretilen bu lifler sayesinde sabun veya duş jeli gibi bir ürüne ihtiyaç kalmayacaktır. Ancak bu ürünlerin kullanım süresinin olduğu unutulmamalıdır. Suyun sıcaklığına bağlı olarak belirli olan kullanım sayısı değişiklik gösterecektir. Doğal olarak içerisindeki duş jeli zamanla tükenecektir. Bu ürünlerin de yine diğer sade liflere göre farklı fiyatlarının olması oldukça doğaldır. Kişiler kendi cilt tiplerine uygun lif ve keselere sayfamızdan rahatlıkla ulaşabilir, inceleyebilir ve dilerse satın alabilirler. Satın almadan önce sayfamızda yer alan kullanıcı yorumlarını okumak tercih noktasında yardımcı olabilir. Böylece kişiler kullanıcı deneyimlerinden yararlanarak kendi cilt tiplerine en uygun lif ve keseleri kullanma fırsatı yakalayabilir.

Banyo Süngeri ve Keseler Nasıl Temizlenmelidir?

Banyo Süngeri ve Keseler Nasıl Temizlenmelidir?

Lif ve kese modelleri taşıdığı özelliklere göre farklılık gösterir. Dolayısıyla bu farklı özellikler beraberinde farklı lif ve kese işlemlerini de getirir. Keseler peeling görevini üstlendikleri için daha sert bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla temizlik aşamasında kolay kolay yıpranmaz. Lifler ise naylondan üretildikleri için dağılmaya oldukça müsaittir. Kişiler beyaz çamaşırları yıkarken aynı zamanda banyoda kullandıkları lifleri de iyice temizlenmesi için çamaşır makinesine atabilmektedir. Çamaşır makinesi her ne kadar derinlemesine temizlese de liflerin dağılmasına neden olabilir. Liflerde naylon malzemeler genellikle kurdele veya diğer iplerle bağlanabilmektedir. Bunların çamaşır makinesi gibi yerlerde dağılması oldukça doğaldır. Kişiler bu lifleri elde temizlemek yerine makineye atmayı tercih edecekse o zaman daha sade tasarımdaki naylon liflere yönelebilir. Yetişkinlerin banyo sırasında keselenmek için kullandıkları ürünlerin daha sık temizlenmesinde yarar vardır. Çünkü yetişkinler çocuk ve bebeklere göre daha çok terlemekte ve vücudu daha fazla yağ üretmektedir. Dolayısıyla yetişkinlerin kullandıkları ürünlerde kir birikimi daha fazla olabilir. Bu yüzden lif ve keseler elde ayrıca temizleyici ürünlerle ekstra yıkanmalı ve mümkünse güneş ışığında kurutulmalıdır. Banyo içerisinde kurutulmaya çalışılan kese ve lifler nemli ortamda kurumaya çalıştıkları için bakterileri tekrar üzerine çekecektir. Dolayısıyla banyoda asarak kurutmak pek bir işe yaramayacaktır. Gün ışığında lif ve keseler hem daha iyi kuruyacak hem de yerleşen mikropların ölmesi kolaylaşacaktır. Elde yıkama işleminde suyun sıcaklığına da dikkat edilmelidir. Banyo süngeri bebek için üretildiğinde ise ekstra yumuşak ve dağılmaya müsait bir yapıya sahip olur. Hatta aileler tarafından genellikle sünger ve yumuşak lifler kullanılmak istenir. Bebekler için üretilen süngerlerin derinlemesine temizlenmesine de çok ihtiyaç duyulmaz. Çünkü bebeklerin ciltleri yetişkinler gibi çabuk terleyen ve yağlanan bir cilt tipine sahip değildir. Bu yüzden bebek süngerlerini ılık suda yeteri kadar sabunla temizlemek ve güneşte kurutmak yeterli olabilir. Özellikle yeni doğan banyo süngeri ekstra yumuşak bir yapıya sahip olduğu için sert temizlik işlemlerinden kaçınılmalıdır. Böylece temizliği doğru yapılmış lif ve süngerler uzun süre kullanılabilecek ve duş sırasında vücudu iyice temizlediğinden kişiler emin olacaktır. Ürünlerin temizliği aşamasında dikkat edilecek bir diğer nokta ise kullanılan ürünlerdir. Çamaşır suyu veya daha güçlü temizlik ürünleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Ne kadar durulansa da uygulanan temizlik malzemeleri süngere yerleşebilir ve ardından kişilerin cildine nüfuz edip cildi tahriş edebilir. Ayrıca bu kadar güçlü temizlik malzemeleri ürünlerinin kısa sürede deforme olmasına da yol açabilir.

İşlevsel Sünger ve Kese Modelleri

İşlevsel Sünger ve Kese Modelleri

Kese lif modelleri büyüklüğe, tasarıma, renge, yapıldığı maddeye, sağlamlığa veya işlevlere göre farklılık gösterir. Kişiler bu farklı özellikleri göz önünde bulundurarak cilt tiplerine en uygun ürünü seçebilir. Bunlar arasında yer alan eldivenli kese banyo yapımında kişilere kullanım rahatlığı sunacaktır. Bu keseler çift taraflı yapısıyla da dikkat çeker. Bir yüzü bambu veya kabak lifinden yapılma diğer yüzü pamuk ipliğinden yapılmış olan bu ürünler çift taraflı kullanım olanağı sunmasından dolayı birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Ele tam oturan eldivenli ürünler sayesinde ise kişiler ara vermeden ve zorlanmadan duş alabilecektir. Özellikle eldivenli bebek banyo süngeri öneri olarak anne ve babalara sunulabilir. Elden düşmeyen yapısı sayesinde anne veya babalar bir eliyle de bebekleri kontrol edebilir. Bu da banyo süresini kısaltmakta ve bebeğin sudan hoşlanmaması veya üşümesi durumunda avantaj sağlamaktadır. Model farklılıklarını oluşturan bir diğer şey ise kullanım farklılığıdır. Saplı banyo süngeri bunlar arasında yer alır. Tutuş kolaylığı ve uzun yapısı sayesinde vücudun birçok noktasına erişilebilir. Sünger başlıkları ise taşıdığı özelliklere göre farklılık gösterir. Bu uçlar plastik olabildiği gibi bambu liflerinden de üretilebilir. Sert olmayan silikon malzemeden üretilmiş olan ürünlerde masaj ve peeling özelliği de bulunmaktadır. Başlıkların içerisinde bulunan küçük delikli döner başlıklar sayesinde cilt yüzeyi hem temizlenmekte hem de masaj uygulanmaktadır. Bu masaj kişilerin cilt üzerindeki kan dolaşımını harekete geçirmektedir. Bu işlem erken yaşlanmayı engellediği gibi cildin canlılık kazanmasını da sağlar. Bunun yanında at kılından yapılmış saplı ürünlere de rastlamak mümkündür. Bu ürünler duş sırasında kişilerin cildindeki ölü deriyi, kiri veya yağları temizlediği gibi kadınlardaki selülit sorununu da ortadan kaldırmaya çalışır. Bilinçli hareketlerle düzenli olarak uygulandığında özellikle bacaklardaki varis sorunlarına da iyi geldiği görülür. Kan akışının yeteri kadar sağlanamamasından kaynaklı olan birçok sorun bu yardımcı banyo ve tuvalet ürünleri ile duş sırasında ortadan kaldırabilmek mümkündür.