Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Lavabo Bataryası

için 5,984 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 320,00 TL 160,00 TL
  % 50
  (20)

  BAYERSTORE
  %100
 • 689,90 TL 634,71 TL
  % 8
  (4)

  bodroom
  %100
 • 320,00 TL 160,00 TL
  % 50
  (6)

  BAYERSTORE
  %100
 • 700,00 TL 644,00 TL
  % 8
  (97)

  fixir
  %100
 • 324,75 TL 180,17 TL
  % 45
  (207)

  Piksel_Aqua
  %100
 • 698,90 TL 636,00 TL
  % 9

  bodroom
  %100
 • 499,00 TL 394,67 TL
  % 21
  (32)

  ÇEVİKYAPIMARKET
  %99
 • 199,90 TL 159,90 TL
  % 20
  (694)

  binbircesitmagaza
  %98
 • 369,00 TL 339,00 TL
  % 8
  (38)

  BanyoLine
  %100
 • 643,00 TL 591,56 TL
  % 8

  efadabanyo
  %93
 • 889,99 TL 818,79 TL
  % 8
  (115)

  DECORART
  %100
 • 1.019,99 TL 938,39 TL
  % 8
  (22)

  DECORART
  %100
 • 299,00 TL
  (1)

  canpayapi
  %100
 • 500,00 TL 359,00 TL
  % 28
  (35)

  storece
  %96
 • 819,99 TL 754,39 TL
  % 8
  (1)

  A&Z-MALL
  %100
 • 800,00 TL 640,00 TL
  % 20
  (2)

  KAVİTİCARET
  %100
 • 964,90 TL 725,02 TL
  % 25

  yıldızözyapımarket
  %100
 • 330,49 TL 299,00 TL
  % 10
  (4)

  sardicisuar
  %94
 • 1.399,99 TL 1.287,99 TL
  % 8

  DECORART
  %100

Lavabo Bataryası

Evimizin odalarından biri olan ve hijyenin en fazla olması gereken yerlerden ilk sırada olan yer banyolar ve tuvaletlerdir. Bu tuvalet ve banyolarda duvara monte edilen lavabo, üzerinde bulunan sıcak ve soğuk su ayarlamaları yapılan lavabo bataryaları sayesinde el ve yüz yıkamaya yarayan küvettir. Lavabo sadece banyo ve tuvaletlerde de değil mutfakta da sebze, meyve ve bulaşık yıkamak için kullanılır. Mutfaklarda ve banyolarda kullanılan lavabolar özel tasarlanmış modelleri sayesinde çok şık bir izlenim bırakmaktadır. Bu şıklığı tamamlamalarına da lavabo bataryaları eşlik etmektedir. Değişen ev tasarımları ve değişken kişisel ihtiyaçlar ile mutfak ve banyolar sanatsal çizgilere sahip olmakta ve buna uygun armatür arayışları da artmaktadır. Geliştirilen lavabo bataryaları değişik evye tasarımları ile buluşuyor, farklı tarz ve modellerle evlerinize, iş yerlerinize farklı bir hava katıyor. Ham maddesi bakır ve çinko metallerinin karıştırılarak elde edilmesi ile oluşan pirinç alaşımı, lavabo armatürlerinin üretiminde kullanılmaktadır. Bu pirinç alaşımı ile üretilmiş olan lavabo armatürleri kolay işleme özelliği ve aşınmaya karşı daha dayanıklı olması sebebiyle üretimde bu alaşım tercih edilmektedir. İçmek, temizlik, banyo ihtiyacı gibi birçok alanda suyu kullanmanıza olanak sağlayan bataryaların seçimi oldukça önemlidir. Uzun vadede kullanılması, zaman içinde aşınmaması istenen armatürler, belirli kalite standartlarında olması gereklidir. En belirgin standart ise içeriğini oluşturan ve kalitesini gösteren ham maddesidir. Klasik stilin yanı sıra, yeni nesil armatürler ile farklı ürün yelpazesine sahip markalardan seçim yapmak da oldukça zorlaşmaya başlamakta. Çok fazla tarzda ve markada üretilen lavabo batarya modellerini görmek için sayfamızı inceleyebilir, evinize uygun olacak banyo ve aksesuarları satın alabilirsiniz.

Banyonuzun Şıklığı Lavabo Bataryaları

Banyonuzun Şıklığı Lavabo Bataryaları

Almak istenildiğinde işlevselliğinin önemli olması kadar şıklığının da önemli olduğu lavabo bataryası birbirinden farklı modelleri, ebat, renk, şekil gibi pek çok seçenekleri ile üretilmektedir. Farklı tarzlara sahip özellikli batarya lavabo stilinin görüntüsünü değiştirebilme gücü ile banyonuzun veya mutfağınızın klasik görüntüsünden modern tasarımlara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Lavabo bataryaları genel olarak soğuk ve sıcak su olmak üzere iki seçeneklidir. Bu tarz lavabo bataryası çift su girişli özellikli bataryalar sayesinde su seviyesinde ısı ayarını istediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz. Kullanışlı birçok model ile birlikte kare, yuvarlak gibi şekilli tasarımları ve sensörlü gibi teknik özellikleriyle istediğiniz renkte ve tarzda lavabo bataryası almanız mümkün. Günümüzde de kullanışlılık üzerine yoğunlaşılan ürünler arasında lavabo bataryaları kadar mutfak bataryaları da akıllara gelmektedir. Genellikle iş kolaylaştırması için tasarlanan spiralli bataryalar geniş kullanım açısından dolayı tercih sebebi olmaktadır. Mutfakta genellikle birden fazla iş aynı anda yapıldığından bataryayı tek elimizde yıkama işleminde kullanabilmeli ve suyu kapatabilmeliyiz. Bu nedenle mutfaklarda genellikle aç kapa lavabo bataryaları kullanılmaktadır. Büyük zaman ve su tasarruf sağlayacak aç kapa lavabo bataryaları günümüzde de en çok tercih edilenler arasındadır. Klasik tarzlarının yanında teknoloji ile üretilmiş modern tasarımlarda bulunmaktadır. Ancak bu tasarımlar normal kullanımlara göre biraz daha fazla önem verilmesi gereken armatürlerdir. Günümüzde su tasarrufunun olması gerektiğinden daha fazla önem kazanması ile birlikte fotoselli armatürler de aç kapa lavabo bataryaları kadar tercih edilir durumdadır. Fotoselli armatürlerde kullanım ömrü, yedek parça garantisi ve yedek parça maliyetleri, tecrübesi olan su tesisatçının montajı uygun biçimde yapabilecek yetiye sahip olması gibi konular da dikkat edilmesi gereken başlıca noktalardır. Fotoselli armatürler genellikle AA pille çalışmaktadır. Fotoselli bataryada LED ışık(sensör) yanıp sönmeye başladığı zaman pillerin değişim zamanı gelmiş demektir.

Kullanışlı Batarya Modelleri

Kullanışlı Batarya Modelleri

Farklı tarz ve şekillerde üretilen lavabo bataryaları üretiminde paslanmaz çelik kullanılmaktadır. Her türlü işleme dayanıklı malzeme kullanılması sayesinde evinizde uzun yıllar kullanabileceğiniz bir üründür. Birçok forma sahip lavabo armatürleri modellerinde her evin kendi iç tasarımına göre uygun modeller tercih edilirken kullanım pratikliği ve işlevsel yapısı da oldukça etkilemektedir. Eğik bir başlığa sahip batarya modeli ürünlerinden biri olan kuğu model lavabo bataryası şeklinin görüntüsünden kaynaklı piyasada bu isimle bilinmektedir. Genellikle en çok tercih edilen kuğu model lavabo bataryası da sahip olduğu özelliklere göre birbirinden ayrılmaktadır. Çift su girişli seçenekleri dışında tek su girişli olma özelliği de vardır. Ayrıca bu modellerin spiral hortum özellikli ve oynar başlıklı modelleri ile mutfakta daha kolay bir çalışma yakalayabilirsiniz. Esnek başlıkları sayesinde 360 derece dönerek mutfak lavabosunda istediğiniz yöne hareket ettirebilirsiniz. Başlığın üzerinde bulunan seçenek sayesinde kullanım amacına göre suyu ister normal akışta isterseniz de tazyikli olarak akmasını sağlayabilirsiniz. Farklı cezbedici görüntüsünden dolayı tercih edilebilen şelale bataryalar da batarya modellerinden birisidir. Fakat su sıçratma problemi ve su akış kısıtlaması olmamasından dolayı su tasarrufu sağlanması uygun olmayan bu artür seçimi de tüketicilerin alırken dikkat etmesi gereken konulardan birisidir. Bir diğer farklı batarya modellerinden birisi de sıcak su termal bataryalardır. Bu bataryalar sıcak su mevcutta olmadığında size sıcak su imkanı sunan özelliğe sahip olduğundan tercih edilebilmektedir. Her eve uygun olarak tasarlanan evye bataryaları, banyo bataryaları, aç/kapa bataryalar ve fotoselli lavabo batarya fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Lavabo Bataryası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavabo Bataryası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ham madde olarak bakır alaşımlı pirinç kullanılan bataryaların oranı, bataryanın ağırlığı ve fiyatı ile de doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Eğer satın aldığınız ürün pirinç lavabo bataryası ise ağırlığına, kaplamasına, çinko içerip içermediğine dikkat etmekte fayda vardır. Özellikle günde defalarca kullanılan banyo lavabo bataryası seçilirken günümüzde de oldukça önem verilen su tasarrufu konusu tüketici tarafından oldukça önemli bir husustur. Su tüketim seviyesini gösteren Avrupa Su Etiketi ile, su tasarrufu konusunda tüketiciye bilgi veren çevreci markaların günümüzde daha çok tercih edildiği bir gerçektir. Ayrıca fotoselli armatürleri su tasarrufu konusunda hassas olan veya küçük çocuğu olduğu için kullanımının daha rahat olabileceğini düşünen ebeveynler tarafından tercih edilmektedir. Armatürün tercihinde anti bakteriyel özelliğe sahip olması da tüketiciler tarafından dikkat edilmesi gereken bir başka noktadır. Bataryanın içinde mikroorganizma oluşturmayacak materyallerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Kaplama seçimi de armatür yüzeyindeki birikebilecek tuz parçacıklarına karşın dayanıklı olmalıdır. Çünkü krom ve nikel kaplı armatürlerde biriken tuz parçacıkları da armatürün aşınmasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda evlerdeki banyo ve mutfak yerlerinin mekanları, satın alınacak batarya modellerini de etkilemektedir. Bazı mutfak evyeleri pencere önünde bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda pencereyi temizlemek veya havalandırmak standart mutfak bataryasının varlığından kaynaklı pek mümkün olmaz. Bu gibi yerler için özel olarak tasarlanmış lavabo bataryaları monte edilerek pencere açma durumlarında batarya gövdesini yuvasından çıkararak yana yatırabilirsiniz. Esnek ve uzun hortumları sayesinde bu musluğu tek elinizde kullanabilir diğer elinizde pencereyi açıp havalandırabilirsiniz. Banyolarda ise günümüzde modern görünümü ile kare lavabo bataryası tercih edilmektedir. Hem banyo duşakabin içinde duvar tipi olarak kullanılmakta hem de lavaboda duvara montaj veya tezgah üstü olarak montajı sağlanabilmektedir. Bu ürünlerin de tercihinde vitrifiye, banyo dekorasyonu, kullanılan lavabo çeşidi de önem kazanmaktadır. Kare lavabo bataryası her armatürde olması gerektiği gibi sabunlu, yumuşak nemli bez ile temizlenmeli ve tuz içerikli dezenfektanlar, çamaşır suyu gibi asidik ürünlerle temizlenmemelidir. Sayfamızdan ECA lavabo ve batarya seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lavabo Bataryası Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Lavabo Bataryası Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Lavaboları kullandığımız yer kadar yaşanılan iklimde armatür seçiminde önemlidir. Özellikle denize yakın yerlerde bataryanın uzun ömürlü kullanılması ve insan sağlığına zarar vermemesi için aşınmaya karşın dayanıklı ürünler seçilmelidir. Yaşadığınız yerlerdeki belli coğrafi koşullar suyun sertliğini de etkilemektedir. Suyun sertliği su ile çalışan cihazların kireçlenmesine sebebiyet verir ve arızalar meydana getirir. Cihazda bulunan kirecin yarattığı lekeleri gidermek de zor olabilir. Günde en fazla kullandığımız yer olan lavaboların temizliğini sağlamak için kullanılan doğal malzemeler ile ilk günkü kadar temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu doğal malzemelerden limon ya da beyaz sirke ile oluşturacağınız formül sayesinde muslukların kireç oluşumundan kaynaklanan lekeleri arınabilir. Altın ya da bronz musluk modelleri dışında diğer modellerde kullanabileceğiniz diş macunu ile de musluklarınızı patlatabilirsiniz. Lavabo bataryalarının temizliği sahip olduğu modellere göre farklılık gösterir. Bu modellerden biri olan cam lavabo batarya temizliği diğer bataryalara göre daha kolaydır. Cam bataryanın pürüzsüz bir yüzeyi olduğu için renk değiştirmez ve en az kir tutma özelliğine sahiptir. Bu sebeple bu bataryaların temizliğinde kimyasal madde içermeyen temizlik ürünleri kullanılmalıdır. İnsan popülasyonun çok olduğu havalimanları, okullar, alışveriş merkezleri ve yemek yeme alanlarının tuvalet bölümlerinde en çok fotoselli lavabo bataryası tercih edilir. Bu tür kalabalık alanlarda hijyenin daha iyi sağlanmasına katkı sağlayan fotoselli lavabo bataryası, temizlenmesi ve bakımı konusunda da oldukça kolaydır. El değmeden çalışma özelliğine sahip bu ürünlerin leke tutma özelliği diğer musluklara göre daha azdır. Sensörlü olması sebebiyle bu musluğun çalışabilmesi için sensör camının temiz olması gerekmektedir. Her modelin kullanım kılavuzunda musluk bataryaları ile ilgili tavsiye edilen temizlik bilgileri yer almaktadır. Modelinizin belirttiği temizlik ürünlerini kullanmak bataryanın dış yüzeyindeki bozulmaları önleyerek uzun ömürlü olmasına katkı sağlar. Ayrıca düzenli temizleme ile ilk günkü parlaklığı her an görebilirsiniz.

Lavabo Bataryası Nasıl Monte Edilir?

Lavabo Bataryası Nasıl Monte Edilir?

Günde en fazla kullanıma sahip lavabo ve banyo bataryaları belirli bir kullanım sonrasında aşınma ve su sızdırma gibi sorunlar ile karşılaşmaya başlanabilir. Bu durumların giderek artması ve bir önlem alınmaması istenmeyen su faturalarının görülmesine neden olabilir. Farklı özelliklere sahip lavabo batarya modelleri olsa da genel olarak monte edilen batarya düzenekleri aynı olmaktadır. Lavabo bataryası monte edilirken sahip olduğu özelliklere göre duvara veya ankastre tipi olacak şekilde ayrılmaktadır. Monte sırasında genellikle lavabo arasında 100-150 mm boşluk bırakılmaktadır. Banyo armatürleri genellikle duvara monte edilerek kullanılır. Montaj sırasında üretici firmanın belirttiği montaj ölçüleri dikkate alınabilir. Eğer üretici firma tarafından montaj ölçüleri belirtilmemiş ise bu bilgilerden yararlanabilirsiniz; eviye ve lavabo için duvar tipi bataryanın yüksekliği 1.100 mm olmalıdır. Ayrıca banyodaki duvar tipi batarya yerden 750 mm yüksek olmalıdır.Montajda herhangi olası bir su patlağı, su sızıntısı ile karşılaşmak istemiyorsanız ana vananın mutlaka kapatılması gereklidir. Daha sonrasında esnek sıcak ve soğuk hortumları bağlanarak işe başlanabilir. Her iki hortumunda sıkıca bağlandığından emin olunması su sızdırma sorunu ile karşılaşmamak için oldukça önemlidir. Hortum sıkıca bağlandıktan sonra bataryanın üst contasını batarya üzerine koyarak hortumların armatürün takılacağı yere geçirilmesi gereklidir. Bataryanın yerleştirildiği noktada ise alt kısımda yer alan hortumların kontrol edilmesi ve alt contasının takılması gereklidir. Pense ile contalar sıkıştırılmalıdır. Hortumlar armatüre monte edilmeli ve hortumun rekoruna ve contasına dikkat edilerek monte edilmesi ilerde yaşanacak sızıntı sorunlarına karşın önemli bir adımdır. Yeni takılan fleksi boruların birkaç gün takip edilmesi oldukça önemlidir. Ayrıca bu esnek hortumların 2-3 senede bir su baskını riskine karşı yenileri ile değiştirilmesi önerilmektedir. Bu sayede istenmeyen ve beklenmeyen su baskınlarından ve su kaçaklarından dolayı fazla gelecek olan su faturalarından kaçınmak mümkündür.

Lavabo Bataryası Nasıl Sökülür?

Eskiyen banyo bataryası değişiminde ilk yapılması gereken önlem olarak bina girişindeki ana vananın kapatılmasıdır. Musluk içinde kalan suyun da boşaltılması gereklidir. Lavabo armatürleri altındaki bağlantı esnek somunları sökülerek mevcuttaki eski batarya çıkartılmalıdır. Yeni batarya takılırken sıcak ve soğuk esnek hortumları renklerine göre takılmalıdır. Yeni lavabo bataryası yerine oturtularak, duvara veya lavabonuz çanak model ise tezgah üzerine sabitlenmesi gereklidir. Sızdırmazlık için de gerekli kontroller yapılarak su geçirmez silikon ile doldurulması, tezgahınızın veya duvarınızın olası su sızdırmalarına karşın önemlidir.

Lavabo Bataryası Nasıl Temizlenir?

Gün içerisinde en çok kullandığımız ve hijyen açısından her zaman temiz kalması gereken noktalardan birisi olan lavabo bataryası bakımı ve temizliği konusunda çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlarda kullanılan lavabo armatürleri temizlenirken, mutlaka bol su ve sabunun kullanılmalıdır. Lavabo armatürleri parlatılmasında doğal yollara başvurmak hem sağlığımız hem de bataryanın ömrü için daha faydalı olacaktır. Bunun için limon ortadan ikiye bölünüp bataryanın ovalanması bir yöntemdir. Ayrıca pamuk ve sirke de kullanılabilir. Sirkeli pamuk ile ovalanan batarya rahatlıkla parlatılabilmektedir. Aynı şekilde karbonatlı su da kullanılabilir.

Hangi Lavabo Bataryasını Almalıyım?

İhtiyaç duyduğumuz suyu sağlayan lavabo armatürlerini seçerken öncelikle kullanım yerine göre seçim yapmakta fayda vardır. Örneğin mutfak armatürü ile banyo armatürü, modeli ve teknik özellikleri bakımından birbirinden farklıdır. Mutfak bataryasında bataryanın yüksekliği, spiralli modele ihtiyaç duyulup duyulmadığı başlıca dikkat edilen noktalardır. Banyo bataryası gün içerisinde defalarca kullanıldığından üzerindeki kaplamanın kalitesi, üretiminde insan sağlığına zarar vermeyen bileşenleri içermesi oldukça önemlidir. Banyoda armatür vitrifiye ile uyumlu olmalıdır. Lavabodan yeterince yüksek olması ve lavaboyu yeterli düzeyde ortalaması da oldukça önemlidir. Lavabo armatürlerinde uzun ömürlü bir kullanım planlanıyorsa dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanılan hammadde oranıdır. Üretimde kullanılan bakır alaşımlı pirinç ne kadar fazla ise batarya o kadar ağır ve kalitelidir. Diğer önemli husus ise kaplamanın cinsidir. Krom, saten krom, altın kaplama, paslanmaz çelik tercihi, renk tercihinize göre seçilebilir. Modeli ve mobilyaya uymasından daha çok dikkat edilmesi gereken başka bir husus varsa o da sızdırmazlık garantisi ve markanın verdiği kullanım garantisidir. Ayrıca bazı markalarda ücretli veya ücretsiz hizmet olarak verilen montaj servis ağına da dikkat edilmesi, ürün kutusu içinde montaj elemanlarının da yer alması montajın sorunsuz olması açısından da oldukça önemlidir. Sizler de Artema lavabo ve batarya modellerine sayfamızdan bakabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Artema (617)
Kale (119)
Vitra (178)
Punto (59)
Grohe (416)
Creavit (91)
Gms (179)
Newarc (230)
E.C.A. (659)
Gpd (292)
Ar (136)
Hansgrohe (128)
Bien (108)
Pure (108)
Nsk (76)
İtimat (68)
Vilas (63)
Kare Banyo (55)
Kupp (55)
Foma (50)
Penta (49)
Lider (43)
Prestij (43)
Aquamix (41)
Poli (40)
Orka (39)
Kerasus (32)
Adell (31)
Sardıcı (31)
Acar (27)
Bms (27)
Bocchi (27)
Atlante (26)
Fontana (22)
Yms (22)
Gpb (21)
Şenpres (20)
Fildişi (19)
Keuco (19)
Venezia (19)
Mayaglory (17)
Çapa (17)
Seval (16)
Qua (15)
Roca (13)
Artı (9)
Emir (9)
K.A.S. (9)
Tema (9)
Yıldız (9)
Nobo (8)
Opak (7)
Lavella (6)
Geberit (5)
Teska (5)
Yapısan (5)
Güven (4)
Birsu (3)
Flora (3)
Stecell (3)
Visam (3)
İnan (3)
Artmix (2)
Ege (2)
Fause (2)
Franke (2)
Gtn (2)
Meşem (2)
Orka Plus (2)
Rulopak (2)
Suart (2)
Tasarım (2)
Turkuaz (2)
VM (2)
Aksu (1)
Aqua Blue (1)
BZ (1)
Bellosta (1)
C.M.S (1)
Calder (1)
Day-co (1)
Duravit (1)
Duxxa (1)
Evabanyo (1)
Foreca (1)
Glp (1)
Lineabeta (1)
Mcm (1)
Sanica (1)
Selin (1)
Star (1)
Trio (1)
Ulu-El (1)
Yak (1)
(1402)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Pirinç (830)
Krom (246)
Çelik (15)
Alüminyum (12)
Metal (8)
(5)
(3)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Parça Sayısı

(157)
(57)
(33)
(23)
(4)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(595)
ve üzeri (778)
ve üzeri (817)
ve üzeri (824)
ve üzeri (844)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL