Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Zıpkın

için 256 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Zıpkın

Avcılık ve balıkçılık yapanların kullandığı zıpkınlar, balık avlamayı sağlayan araçlardır. Balıkları avlamayı kolaylaştıran, bir sopa şeklinde ok ve yaydan oluşan bu aletler; sivri uçları ile su yüzeyinde balıkları avlamayı kolaylaştırır. Dalış yapanlar tarafından deniz dibindeki balıkların avlanması amacıyla da kullanılan zıpkınlar, hedeflenen balıkların kısa sürede tutulmasını sağlamaktadır. Zıpkın takımı kullanırken iyi bir şekilde hedef almalı ve uzaklığını doğru ayarlayarak vurmalısınız. Dalış için gerekli bir kıyafet, zıpkın, dalış paleti, maske ve eldiven gibi ekipmanları tamamlayarak zıpkın ile balık avına çıkabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve farklı malzemelerden üretilmiş olan zıpkınlar, kullanıcıların zevkine göre modeller sunarak dalış deneyimini verimli hale getirmeye yardımcı olur. Siz de zıpkın avı için gerekli avcılık ve balıkçılık malzemelerini inceleyebilir, geniş değerlendirmeler yaparak dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Zıpkın Modelleri

Zıpkın Modelleri

Balık tutmak amacıyla kullanılan zıpkınlar, hem su yüzeyinde hem de dalış yapanlar tarafından deniz dibinde yer alan balıkların yakalanması amacıyla kullanılır. Zıpkın lastiği zıpkın ucu ve bir sopadan meydana gelen modeller, su altı avcılığında da dalış yaparlar tarafından kullanılmaktadır. Zıpkınlarda kullanılan zıpkın makarası her modele göre farklı şekilde üretilmektedir. Bir spor haline gelen su altı hedeflerini vurma yarışları sırasında modern zıpkınlar tercih edilmektedir. Geleneksel zıpkınlar ise daha çok kas gücüne dayanan modellerdir. Hızlı hareket ederek hedefi tutturabileceğiniz modern zıpkınlar, kas gücü gerektirmeyen hedef alma becerisinin arandığı modellerdir. Açık, kapalı ve yarı açık olmak üzere üç çeşit zıpkın bulunur. Bu zıpkınlar alüminyum, karbon, ahşap, metal pek çok malzemeye sahip gövdeden oluşmaktadır. Açık zıpkınlar, profesyoneller tarafından tercih edilen kullanması daha fazla dikkat gerektiren modellerdir. Açık zıpkınlarda zıpkın şişi lastik içerisinden geçerek oturmalıdır ve tam olarak oturduğundan emin olunmalıdır. Bu model, daha geniş bir görüş açısı oluşturarak avı daha pratik hale getirmektedir. Küçük detaylara önem verilerek tasarlanmış olan bu model, farklı zıpkın ipleriyle kullanılarak farklı deneyimlerin yaşanmasına olanaklar tanır. Genellikle alüminyum zıpkınlar standart modeller arasında yer almaktayken, bunun yanında tutuş ve kullanım kolaylığı sağlayan diğer modeller de tercih edilmektedir. Deneyimli biriyseniz avcılık deneyimleriniz sırasında farklı zıpkınlar kullanarak kendinize en uygun olanı kullanmaya devam edebilirsiniz. Amatör olanlar için ise standart alüminyum modeller tercih edilerek alıştırma yapılabilir. Karbon modellerdeki zıpkınlar av sırasında taşıma kolaylığı sağlayarak gücünüzü daha verimli kullanmanıza yardımcı olur. Hafif yapısı ve kolay kullanımı ile elinizi yormadan etkili hareketler yapabilmenize yardımcı olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Ahşap malzemelerden imal edilen zıpkınlar, taşıması zor ve ağır olsa da su içerisinde atış yaparken hafifleyerek atış yapmayı kolaylaştırmaktadır. Dayanıklı malzemelerden oluşan ahşap modelleri de deneyimlerinize göre tercih edebilirsiniz.

Amatör ve Profesyonel Zıpkın Çeşitleri

Amatör ve Profesyonel Zıpkın Çeşitleri

Zıpkınlar bir sopa bir lastik halka ve zıpkın ucundan meydana gelmektedir. Zıpkınlar su altında veya su yüzeyinde balıkları yakalamak amacıyla kullanılmaktadır. 45, 60, 75, 82, 100 cm gibi pek çok boyutta zıpkın bulunmaktadır. Sopanın boyunu denizin derinliğine göre ayarlayarak uygun bir boyutu tercih edebilirsiniz. Zıpkın ile balık avı yaparken hem hızlı olmak hem de hedefi doğru saptamak gerekir. Amatör veya profesyonel olarak balık avı yapanlar için çeşitli zıpkın modelleri üretilmektedir. Serbest dalış, şnorkel gibi farklı dalış türlerinde kullanılan bu araçlar kullanılırken dikkatli olunması ve aletin kullanımı sırasında kaza oluşumu olabildiğince engellenmelidir. Doğru av tekniğini belirledikten sonra açık, kapalı ve yarı açık zıpkın çeşitlerinden size uygun olanı tercih edebilir, daha sonra zıpkın gövdesinin malzeme seçimini yapabilirsiniz. Tutuş kolaylığı sağlayan malzemelerden üretilen bu modeller, her kullanıcıya özel çeşitler sunmaktadır. Geniş alternatiflerde pek çok zıpkın modeli bulunmakta ve hem amatör hem de profesyonel kullanıcılara hitap etmektedir. Açık kafa zıpkın modelleri, boğma-çevirme lastikleriyle farklı seçimler yaparak kullanabilmenizi sağlar. Zıpkınla av deneyimleri yaşarken açık kafa zıpkınlar performansınızı artırmaya yardımcı olur. Bunun dışında kapalı kafa zıpkın modelleri yeni başlayanlar ve amatörler tarafından tercih edilmektedir. Kullanımı daha az tehlikeli olan bu modeller, avcılığa alışma sürecinde destek sağlayarak motivasyonunuzu arttırmaya yardımcı olur. Bunların dışında havalı zıpkın gibi model alternatifleri de deneyim seviyelerine göre farklı boyutlarda ve tasarımlarda satışa sunulmaktadır. Zıpkın ucu çeşitleri deneyimli ve amatörler tarafından farklı şekilde seçilerek alışma sürecinde can güvenliği sağlanabilir. Kullanımı sırasında oldukça dikkatli olarak sporu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Kilo ve boyunuza oranla, deniz derinliği de dikkate alınarak uygun bir zıpkın boyu tercih edilebilir. İlk başta daha kısa zıpkınlarla başlayıp deneyimleriniz artıkça zorlaştırabilirsiniz.

Zıpkın Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Zıpkın Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Hem eğlenceli bulunan hem de spor olarak yapılan dalışlarda zıpkın kullanmak tehlikeli olabileceği için kullanırken dikkatli olunmalıdır. Yeterli ekipmanın yanınızda olduğundan emin olarak karşılaştığınız zorlukla kolayca başa çıkabilirsiniz. Zıpkınlarla av deneyimi yaşarken bilinmesi gerekenlerden biri de kıyafetleriniz bu spor için uygun olması gerektiğidir. Dalış kıyafetlerini ve dalış ekipmanlarını tamamlayarak su altında balık avlamaya başlayabilirsiniz. Farklı renk alternatiflerinde, farklı boyutlarda ve tasarımlarda zıpkınlar kendi zevkinize göre tercih edebileceğiniz seçenekler sunmaktadır. Zıpkın seçimi yapılırken kafa yapısı, tüfek boyu ve tüfek cinsi dikkate alınmalıdır. Kendi boy ve kilonuz, deneyiminiz de dikkate alınarak zamanla zıpkın modelinizde değişiklik yapabilirsiniz. Ağır ve hafif zıpkın modellerinin yanı sıra; açık uçlu, kapalı uçlu zıpkınlar da farklı alternatifler sunmaktadır. Dalış sporlarında, grup yarışmalarında kullanılan zıpkınlar, belirli dalış eğitimleri aldıktan sonra kullanılmaktadır. Dalış eğitimi almadan zıpkın kullanmak riskli durumların oluşmasına sebep olabilir. Ayrıca yeterli ekipmana sahip olarak suyun altına dalmak, risklerin en aza indirilmesi açısından önemlidir. Zıpkın malzemeleri içerisinde yer alan makaralar, her modelde bulunmamaktadır. Makaralı zıpkın modelleri, zıpkının modeline göre farklı alternatiflerden oluşmaktadır. Aksiyon sporlarıyla ilgilenen, zıpkın avı sırasında gördüklerini kayıt altına almak isteyenler için aksiyon kameraları bulunmaktadır. Aksiyon kameralarını takabilmek için zıpkın modellerinde vidalar bulunmakta ve zıpkın kamera aparatı aracılığıyla kolayca takılabilmektedir. Yuvarlak boruya sahip zıpkınlarda kamera aparatı bulunur ve aksiyon sporu sırasında kamera kaydına alabilmenize olanak tanır. Ayrıca dalış sırasında gerekli önlemi almak için yanınızda zıpkın seti bulundurmalısınız. Zıpkın ipi, zıpkın şok lastiği, eldiven, zıpkın kabzesi gibi çeşitli malzemelere zıpkın avında ihtiyaç duyulmaktadır. Ürünlerinizi zıpkın çantası içerisinde saklayarak kaybolmamasını sağlayabilir ve spor öncesinde çıkararak kullanmaya başlayabilirsiniz. Her kullanıcıya göre malzemeler farklılaşmaktadır. Siz de ürün sayfamızı inceleyebilir zıpkın fiyatları ve aksesuarlarının özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek deneyiminize ve beğeninize uygun bir modeli satın alabilirsiniz.