TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Zıpkın

için 349 sonuç bulundu.

Zıpkın

Birçok farklı balıkçılık yöntemi var ve bu yöntemlerden olta balıkçılığı ile birlikte en popüler olanı zıpkınla balık avı. Zıpkının nasıl kullanılacağını öğrenerek bu sporda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Zıpkın Nedir?

Zıpkın Nedir?

Zıpkın oldukça köklü ve geleneksel bir balık avlama yöntemidir. Bir zıpkın genellikle bir sopa, bir zıpkın ucu ve lastik bir halkadan meydana gelir. Ok ve yaya benzeyen veya sapana benzeyen su altı avcılık aletleri de var ama zıpkınlar sivri uçlu aletleri kapsar. Zıpkın suyun yüzeyine yakın yüzen balıkları avlamak için kullanılabilir ama sıklıkla dalış yaparak daha derinlerdeki balıkları avlamakta kullanılır. Geleneksel zıpkınlar tamamen kas gücüne dayalıdır ama modern zıpkınlar, yani zıpkın makineleri veya havalı zıpkınlar daha uzaktaki balıkları hedef almayı ve yakalamayı amaçlar. İnsan gücünden daha hızlı bir hareket sağladığı için sportif balıkçılık ve sualtı hedef vurma yarışmalarında sıklıkla tercih edilir. Zıpkın 1 ile 3 metre arasında bir uzunluğa sahiptir ve fiberglas, karbon lifi, alüminyum, grafit veya ahşaptan imal edilebilir.

Zıpkınla Balık Avı

Zıpkınla Balık Avı

Zıpkınla balık avı antik çağlardan günümüze kadar ulaşmış bir balık avlama yöntemidir. İlk medeniyetler ucu sivrileştirilmiş sopalarla nehirlerde ve diğer akarsularda balık avlarlardı. Günümüzde klasik zıpkına havalı zıpkınların da katılmasıyla birlikte zıpkın avının kapsamı da genişlemiş durumda. Zıpkınla avlanan balıklar genelde tekrar doğaya salınamaz veya hayatta tutulamaz. O yüzden avlanan balıklar kullanılacaksa bekletilmeden kullanılmalıdır. Zıpkınla balık avı serbest dalış, şnorkel veya derin dalış teknikleri kullanılarak yapılabilir. Zıpkınla balık avlamadan önce bunun eğitimini almış olmanız ve zıpkın dalış elbisesi edinmeniz şart. Gruplar halinde zıpkınla balık avına çıkanların, aleti kullanırken ciddi kazalara mahal vermemek için çok dikkatli olması da hayati önem taşır.

Zıpkın Fiyatları ve Markaları

Zıpkın Fiyatları ve Markaları

Klasik zıpkın fiyatları, yani zıpkın şişleri fiyatları havalı zıpkın fiyatları ile kıyaslandığında biraz daha ekonomik. Ama zıpkınla balık avını profesyonel olarak yürütme niyetiniz varsa uzun süre kullanabileceğiniz havalı zıpkınlara yönelmeniz daha iyi. Zıpkın lastikleri, zıpkın makarası, zıpkın ipi ve zıpkın ucu gibi zıpkın parçaları ayrı ayrı da satıldığı için bunlardan herhangi birinin aşınması durumunda tüm aleti değiştirmenize gerek kalmaz. Önemli olan şey, avlayacağınız balıklara yönelik olarak doğru zıpkın uzunluğu ile zıpkın ucu kalınlığına karar vermek ve kaliteli bir ürün seçmek. Balzer, Captain, CosyWolf, Discovery, Kaptan, N. S. Black Hole, Okuma ve Panaro dahil birçok markanın zıpkın çeşitlerini burada bulabilirsiniz. Diğer balıkçılık veya avcılık malzemeleri ise ilgili kategorimizde sizi bekliyor..

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

ALBASTAR (4)
Apnea (60)
Deeper (43)
(136)
FLADEN (1)
FREECAMP (2)
Kendo (1)
Lineaeffe (1)
Safari (4)
Sea Horse (1)
Zest (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(45)
ve üzeri (52)
ve üzeri (54)
ve üzeri (54)
ve üzeri (55)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL