Zıpkın

Balık tutmak çoğu kişinin her zaman keyifle anlattığı ve yeniden deneyimlemek istediği bir aktivite. Balık avı elbette yalnızca olta başında bekleyerek yapılmıyor, farklı balık avı yöntemleri de bulunmakta. Farklı balıkçılık malzemeleri, farklı av yöntemlerine olanak tanıyor. Zıpkınla balık avı da bunlardan biri. Su altında, dalarak balık avlamak için sahip olmanız gereken alet ise bir zıpkın. Zıpkınla balık avı, en az oltayla balık avı kadar popüler. Eğer siz de zıpkınla balık avlamak istiyorsanız, vakit kaybetmeden bir zıpkın takımı edinmelisiniz.

Zıpkın Nedir?

Zıpkın Nedir?

Zıpkın, bir av silahıdır. Su altı avcılığında kullanıldığı modelleriyle zıpkın, dalarak oltaya gelmeyen büyük balıkları avlamak için kullanılır. Temel olarak zıpkın, bir göndere sahiptir ve bu gönderin uç kısmında damaklı düzenekler yer alır. Bu damaklı düzenekler, isabet ettiği balığa saplanarak balığın kurtulup kaçmasını engelleyen bir yapıdadır. Zıpkın şişleri, zıpkın makarası, zıpkın lastiği gibi aksesuarlardan ve parçalardan oluşan zıpkın, uzun ve kısa boylarda satılmaktadır. Zıpkın malzemeleri ve zıpkın seti seçerken, zıpkınla balık avına yeni başlayanlardansanız, 60 ila 75 cm arasında değişen zıpkınlar sizin için ideal olacaktır.

Zıpkın Çeşitleri ve Markaları

Zıpkın Çeşitleri ve Markaları

Su altında balık avlarken kullanabileceğiniz zıpkın çeşitleri arasında yer alan havalı zıpkın, avlanmadan önce hava doldurup, avlandıktan sonra içindeki havayı boşaltmanız gereken bir üründür. Çoğu zıpkıncı en az nir kere havalı zıpkın kullanarak avlanmıştır. Siz de eğer zıpkınla balık avı yaparken havalı zıpkın kullanmak isterseniz, havalı zıpkın modellerine kategorimiz üzerinden ulaşabilir, hemen kendinize bir adet sipariş verebilirsiniz. Öte yandan, zıpkın çeşitleri farklı boylarda satılmaktadır. Yeni başlayanlar için uzunluğu göre daha kısa olan, maksimum 75 cm'lik zıpkınlar önerilmektedir. Daha profesyonel zıpkın kullanıcıları ise farklı av teknikleri kullanarak 100 cm ve üzeri uzunlukta zıpkınlar ile dalış yapıp balık avlayabilirler.

Zıpkın Fiyatları Ne Kadar?

Zıpkın Fiyatları Ne Kadar?

Yeni bir zıpkın satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli belli başlı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, nasıl bir balık avlayacağınıza karar vermenizdir. Av tercihinize göre değişiklik gösteren zıpkın çeşitleri arasında öncelikle sağlam malzemeden üretilmiş kaliteli markaların ürünlerini seçmeye özen gösterin. Ardından tutuşunuzu deneyin ve ergonomik olmasına dikkat edin. Derin sularda avlanırken büyük boyutlu zıpkın gerekebilir, tercihinizi bu yönde kullanın. Bu ipuçlarının yanı sıra bakmanız gereken diğer bir nokta da zıpkın fiyatları olacaktır. Zıpkın fiyatları zıpkının özelliklerine, boyutuna ve amacına göre değişir. Kategorimiz sizlere Apnea, Seac, Unicorn gibi en kaliteli markaların en uygun zıpkın fiyatlarını sunmaktadır. Avcılık ve balıkçılıkla ilgili diğer ürünleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Zıpkın

için 217 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(1)
(151)
(1)
Okuma (15)
Shimano (7)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(2)
ve üzeri (3)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL