Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Şamandıra

için 1,775 sonuç bulundu.

Şamandıra

İster zıpkın ister olta balıkçılığı ile uğraşın, balıkçılığı layıkıyla yerine getirebilmek için bazı parçaları edinmeniz ve bunları zamanında kullanmanız gerekir. Hem sportif hem de ticari amaçla yapılan olta balıkçılığının o elzem parçalarından biri de şamandıralardır.

Şamandıra Nedir?

Şamandıra Nedir?

Şamandıra aslında birçok amaca sahip olabilen, su üstünde batmadan durabilen bir cihazdır. Şamandıraları genelde denizin ortasında işaret oluşturma, hayat kurtarma veya denizaltı iletişimini sağlamaya yarayan devasa nesneler olarak biliriz. Ama balıkçılıkta kullanılan şamandıralar benzer şekilde su üstünde dursalar da boyutları çok daha küçüktür. Bu şamandıralar genelde bir olta ipine bağlanır ve birçok amaca hizmet edebilir. Birincisi, suni yemi önceden belirlenmiş bir derinlikte asılı tutabilir. İkincisi, batmazlığı sayesinde, suni yemli olta iğnesini, onun hakim akıntıda sürüklenmesini sağlayarak suyun normalde ulaşılamayan bölgelerine taşıyabilir. Üçüncüsü, görsel bir ısırık işaretçisi olarak da işlev görür. Şamandıra balıkçılığı adı verilen bir yöntem de vardır.

Balıkçılıkta Şamandıra Kullanımı

Balıkçılıkta Şamandıra Kullanımı

Şamandıra çeşitleri birçok farklı boyuta ve şekle sahiptir; sal ağacı kerestesi, şişe mantarı ve plastik gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir. Şamandıra balıkçının kıyıdan veya tekneden uzağa olta atarken bir referans noktasını korumasına olanak tanımak için kullanılır. Bu açıdan dip balıkçılığı gibi yöntemlerden ayrılır. Balıkçı, varsa akımın kuvvetini, rüzgarın hızını, kullandığı suni yemin boyutunu, o suni yemin bulunmasını istediği derinliği ve uzunluğu hesaba kattıktan sonra uygun bir şamandıra seçer. Genelde, şamandıra ve kanca arasındaki misinaya küçük ağırlıklar bağlanarak şamandıranın suda sadece canlı renkli üç kısmı görünür halde, dikey biçimde durması garanti edilir. Şamandıranın geri kalanı, balıklarda şüphe uyandırmamak için sıklıkla nötr renklerde olur.

Şamandıra Fiyatları Ne Kadar?

Şamandıra Fiyatları Ne Kadar?

Şamandıra fiyatları şamandıranın malzemesine ve çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Her bir şamandıra farklı koşullarda, mesela hızlı ya da yavaş nehirlerde, rüzgarlı ya da durgun sularda veya kanallar gibi küçük, sınırlı sularda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. O yüzden önce amacınıza uygun bir veya birkaç şamandıra çeşidi belirleyerek onların arasından en kaliteli olanları seçmeye çalışmanız daha iyi olacaktır. Şamandıralar oldukça ekonomik parçalardır, dolayısıyla çok sayıda şamandıra alarak gelecekteki balık avlarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Şamandıraların gramajları da büyük önem taşır. Bu noktada birtakım matematiksel hesaplara ihtiyacınız var. Ama biraz pratikten sonra neyi ne zaman kullanacağınıza alışmanız zor değil. Captain, Discovery, Lineaeffe, Remixon ve daha birçok markanın şamandıralarını burada bulabilirsiniz. Diğer olta malzemeleri için kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Abari (1)
ALBASTAR (107)
Allen (1)
Apnea (1)
Bauer (13)
Captain (53)
cbtx (1)
CosyWolf (1)
Dam (1)
Deeper (1)
Discovery (125)
(711)
EUROFISH (6)
Evia (1)
Evostar (1)
FLADEN (21)
FREECAMP (2)
K-KARP (2)
Kaptan (10)
Kendo (8)
Lineaeffe (18)
Mutant (1)
PROLOGİC (2)
Protackle (31)
Remixon (184)
Savage Gear (120)
Sea Horse (2)
Silstar (2)
Spro (9)
TEKNODOĞA (10)
Trabucco (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(233)
ve üzeri (286)
ve üzeri (301)
ve üzeri (302)
ve üzeri (311)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL