Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Şamandıra

için 2,616 sonuç bulundu.
 • 21,44 TL
  Albashop
  %97
 • 5,10 TL
  MUTLUBALIKÇILIK
  %100
 • 78,00 TL
  MUTLUBALIKÇILIK
  %100
 • 45,00 TL 39,00 TL
  % 13
  ATMACA_AV
  %95
 • 19,10 TL
  MUTLUBALIKÇILIK
  %100
 • 105,00 TL 94,00 TL
  % 10
  HEPSİDENİZDE
  %100
 • 9,90 TL
  HazirTakim
  %100
 • 15,90 TL
  Albashop
  %97
 • 11,60 TL
  MUTLUBALIKÇILIK
  %100
 • 11,60 TL
  MUTLUBALIKÇILIK
  %100
 • 36,72 TL
  PowerexAv&Kamp
  %100
 • 55,92 TL
  ÖZDEŞMAĞAZACILIK
  %100
 • 12,56 TL
  oltahane
  %100
 • 17,50 TL
  gözdeav
  %100
 • 8,00 TL
  MUTLUBALIKÇILIK
  %100
 • 86,66 TL
  ÖZDEŞMAĞAZACILIK
  %100
 • 44,84 TL 42,60 TL
  % 5
  ÖztürkAvMalzemeleri
  %100
 • 64,90 TL
  ardeppo
  %100
 • 19,50 TL
  Albashop
  %97
 • 14,00 TL
  LİDERAV
  %99
 • 40,00 TL
  SilikonBalıkAvMlz
  %90
 • 14,36 TL 11,49 TL
  % 20
  Protackle
  %100
 • 20,00 TL
  Avlivari
  %100

Şamandıra

Şamandıra genel olarak denizcilerin aktif bir şekilde kullandığı, su üzerinde batmadan durabilen fıçıdır. Çapa aracılığı ile sabitlenen veya akıntılara göre kendince bir şekilde dolaşabilen türleri de mevcuttur. Başlıca kullanım alanları; seyir yardımı, kurtarma ve dalma, askeriye olmaktadır. Su üstünde yüzme kabiliyetine sahiptir. Kullanılma amaçlarına göre yapımları; ağaçtan, plastikten, mantardan, demir ve de saç levhalarından oluşturulmaktadır. Ürünlerin en çok kullanıldığı alan, saha denizciliği olmaktadır. Limanlarda gemilerin uzaklaşmaması amacı için bu ürünlerden yararlanılır. Denizcilikte kullanılan şekiller demir ve çelikten olmak üzere silindirik veya davul biçiminde üretilmektedir. Üst taraflarında ise gemilerin zincire bağlanabilmesi amacı ile tutucu tabir olarak halkalar mevut olmaktadır. Yükleme ve boşaltma gibi işlemlerde bu ürünlerden yararlanılmaktadır. Şamandıra topu kullanımı ise çok eskiden başlamıştır. 19. asırlara kadar süren değişik tip ve gaye için de bu ürünlerin belirli çeşitleri üretilmiştir. Şamandıra nedir , gibi soruların cevabı olarak da, denizcilikte kullanılmasının yanı sıra şamandıraların başka özel amaçlar için de kullanılmıştır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir: Cankurtaran şamandırası, gemilerde denize biri düştüğünde el ya da mekanik olarak denize atılırlar. Ürünü denize atma sırasında, üründe yer alan fosfor kutusunun kapağı da açılacağından geceleri bu fosforun suyla temas etmesi durumunda alev, gündüzleri ise beyaz bir duman şeklinde çıkararak ürünün yerini belli eder. Petrol yükleme şamandırası da boru yapısı ile deniz yüzeyinde yer alabilmek, yükleme yapabilmek için açık denizlerde denizden petrol çıkarma amacı ile bu alanlarda da kullanılmaktadır. Balıkçılık ile kullanılan ürünler ise şu şekildedir, genelde, küçük saç olarak, plastik ya da mantardan yapılır. Oltacılıkta iğnenin belirli olarak bir seviyede tutulması için küçük ürünler kullanılmaktadır. İkili kayık ile ağ atılırken, ağların işe yarar yerlerinde ürünlerden yararlanılabilir. Siz de avcılık ve balıkçılık ürün seçeneklerinden birçok modeli değerlendirebilirsiniz.

 Şamandıra Modelleri

Şamandıra Modelleri

Pek çok modeli ile kullanım alanlarına uygun ürünler bulunmaktadır. Bu çeşitlerden biri olan Batık gemi şamandıraları, deniz kazasını belirlemek amacı için kullanılan ürün alternatiflerinden biri olmaktadır. Askeriyede ise eğitim sahalarında yer alan sarı renkte ürünler kullanılmaktadır. Kanalizasyon bölgeleri ve kirli alanlar; üst yarısı sarı renk, alt yarısı ise siyah renk olan ürünler yardımı ile belirlenmektedir. Evlerde suyun emniyetli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacı ile akıllı şamandıralar kullanılmaktadır. Genellikle fabrikalarda yer alırlar. Herhangi bir sebep ile korunmaya alınmış olan bu mahaller sarı renkte şamandıralar ile belli edilirler. Ürünler genel olarak tatlı su avları için kullanılmaktadır. Buna yönelik balıkçılar tarafından da denizlerde tercih edilmektedir. Balık yeminin istenilen bir derinlikte yer almasına ve de bedeninin dik durmasına olanak sunan balık avı için olta şamandırası da bulunur. Balık vurulduğu zaman ise sallanarak batar ya da yukarı yükselerek balıkçıyı uyarmaktadır. Bu şekilde balığın da yakalanıp yakalanmadığına göre takip etmek daha da kolaylaşmaktadır. Balık av şamandıraları; göllerde, durgun veya akıntısı çok fazla olmayan yerlerde, sularda, durgun (sakin) deniz koylarında bulunan ve denizlerin sığ yerlerinde olta avcılığı yaparken kullanılmaya uygun halde üretilmektedir. Şamandıra çeşitleri ile olta ve avlanma aparatları arasındadır. Şamandıralar ; farklı boyutlarda, şekillerde, uzunluklarda, ağırlıkta ve farklı materyallerden de üretilmektedir. Bu aparatın balık avı sırasındaki en temel görevi, birbiri ile bağlandığı bir oltayı su yüzündeki balıkçıya göstermektir. Aynı zamanda oltanın ucundaki kurşunun ağırlığını da dengeleyerek oltayı belli bir su seviyesinde tutar. Böylece de oltanın dibe kadar batmasını ya da dibe takılmasını engeller hale gelir. Balıkçının dikkatini çekerek oltayı daha da rahat takip edebilmesini sağlar. Bazı ürünler, dibe dalan şamandıralar yani yoğun bir bardo şeklinde bilinir. Bu biçimdeki ürünler genellikle şeffaftır, yüzey avları ya da daha derin sularda yer alan balık avı için çok uygundur ve aynı zamanda içine su doldurularak suya da daldırılabilir. Şamandıra şekilleri ise; dalga akıntısı gibi, balık avlanılan bölgenin de rüzgâr alım oranı hatta balık türlerine göre de değişim göstermektedir. Birbirinden farklı olta ve kamışlar da zengin renk seçeneği ile sayfamızda!

 Şamandıranın Püf Noktaları ve Şamandıra da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şamandıranın Püf Noktaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pek çok alternatife sahip olan ürünün ışıklı şamandıra modeli de kategorilerde bulunur. Mini şamandıra nın ana işlevi, balıkçıya olta iğnesinin de bulunduğu yeri göstermektir. Yüzen ürünler ise derin veya sığ sularda kullanılabilir. Ama burada asıl önemli olan kurşun ile şamandıra ağırlığının her birini dengeleyerek oltanın atıldığı yere doğru kalmasını sağlamak, rüzgârın veya da akıntının onu bir yere götürmesine izin vermemektir. Yüzen şamandıralar da aynı zamanda oltanın sabitliğini sağlar. Bu şekilde olan şamandıranızı, istediğiniz metre derinliğine de örnek olarak 3-4 m şeklinde sabitleyebilir, olta iğnenizin de nerede olduğundan ya da hangi derinlikte bulunduğundan da emin olabilirsiniz. Yüzen bir ürünün genellikle renkli olarak yapılmasının sebebi de çok dikkat çekmeyi sağlamaktır. Elektrikli şamandıra modellerinin belli bir ağırlıkları vardır. Bu ağırlık, olta takımınızdaki kurşun ağırlığı ile orantılı olmalıdır. Kurşun ağırlığından da daha hafif olan bir ürünler suda batma yapacağından dolayı, yüzen ürün kullanmanız daha da yararlı olmayabilir. Şamandıra fiyatları ve şamandıra çeşitleri ihtiyaca göre farklılık göstermektedir. Balığın avlandığı bir kancayı yukarı doğru çekerek balığın oltaya çok daha kolay takılmasına yarar hatta balık avında da size çok yardımcı olur. Bazı şamandıralar ise direkt misinaya hemen takılabilirken, çengelli ürünlerin de misinaya hemen takılmaları için stoper olması gerekir. Sabitlenmiş olan kendinden halkalı bu şamandıralar durdurucusuz bir şekilde kullanılabilir. Şamandıranızı durdurucu şeklinde kullanmak istiyorsanız, misina şeklindeki kalınlığı ile stoperin uyumuna çok dikkat etmeniz kullanıcılar tarafından önerilmektedir. Bu sayede ise şamandıranın da yeri sabit kalır. Ürününüz ve oltanızın uyumu da oldukça çok önemlidir. Oltanıza en uygun ağırlıkta olmayan şamandıralar için atış ve çekişlerde de zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle oltanızı göz önünde bulundurarak ürün tercihi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Yüzen bir şamandıra kullanımı esnasında ise ürün ağırlığınızı kanca ve yemin ağırlıklarının tamamını dikkate alarak seçmelisiniz. Bu sayede de şamandıranızı suyun içine batmadan kullanabilirsiniz. Sal ağacı kerestesi de şişe mantarı ve plastik gibi çeşitli bir malzemelerden yapılabilir. Şamandıra balıkçının da kıyıdan ya da tekneden uzağa olta atarken bir referans noktasını koruma alanına olanak tanımak için kullanılır. Sayfamızdan olta makinesi modellerine de ulaşabilirsiniz.

 Şamandıra Özellikleri Nelerdir?

Şamandıra Özellikleri Nelerdir?

Balıkçı;, varsa akımın kuvvetini, rüzgârın hızını, kullandığı eğreti yemin boyutunu ve o eğreti yeminin de bulunmasını istediği bir derinliği ve de uzunluğu da hesaba kattıktan hemen sonra uygun fiyatlı bir şamandıra seçer. Genelde ürün ve kanca arasında olan bu misinaya küçük ağırlıklar takılarak, bağlanarak şamandıralar; suda sadece canlı bir renk olan üç kısmı görünür bir halde, dikey şekilde de durması garanti edilir. Şamandıranın bir geri kalanı ise, balıklarda şüphe uyandırmamak adına sıklıkla tarafsız renklerden üretilmesi olmaktadır. Dalmış olan ürünler, bardo şamandıra sistemi olarak da bilinir. Şeffaf yüzeyli bu ürünler ise; tercihe bağlı olaraktan suda yüzdürülebilir ya da içerisine su dökülerek su içerisinde kalması sağlanabilmektedir. Sığ bir alanda balık avlarında kullanılmaktadır. Derin noktalarda pek işe yaramayan ama sığ sularda oldukça kullanışlı olan ürünler, renkleriyle ve balıkları kendine çekebilme özelliği ile oltacıların vazgeçilmezi haline gelmektedir. İstediğiniz mesafeye kadar dalan bu şamandıraları sizlerin batırabilmesi mümkündür. Bazı şeffaf olan ürünler belli bir derinliğe inene kadar dalabilir, ama suyla doldurulabilen bu şamandıralar da balıkçının istediği kadar derinliğe kadar inebilir. Şamandıralar ile balığın oltaya yapmış olduğu darbeleri fazla hassas şekilde oltanızda hissedebilmeniz mümkündür. Bu sayede avınıza rahatlıkla ulaşabilmeniz söz konusudur. Orta olan bir suda veya daha derin olan sularda, çok daha büyük balık ve avlar için de bu şamandıralar kolaylık ile kullanılabilir. Bu ürünler, aslında seyir yardımcılarıdır. Her iki anlamında da kişilere yön gösteren ve oldukça etkili bir yardım aracı olan bu ürünler, denizci olmanın ve avcılığın temel faktörleri arasında yerlerini almaktadır. Amaçları seyir yani gözlem yollarını, tehlikeli olan bölgeleri ya da ticari gemilerde kaptan alma istasyonları şeklinde bölgeleri göstermek amacı ile kullanılır. Göze çarpan renkleri, şekilleri ile üst kısım işaretleri ve aynı zamanda ışıklarının çakma bir periyotlarına ya da ışıkları yok ise gece görüş hareketlerine göre amaçları çeşitlilik gösterir. Bu ürünlerin standardizasyonları da Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) olan ve de IALA olarak tarafınca belirlenir.

 Şamandıra Kullanımındaki Detaylar

Şamandıra Kullanımındaki Detaylar

Şamandıra kullanımının bazı özel püf noktaları bulunmaktadır. Şamandıra ayarı olarak belirli bir oranda ve ölçüde kullanılmalıdır. Oldukça önemli olan şamandıra ayarlama teknikleri ustalık gerektiren ve hassas bir denge üzerinde kurulu bir düzeni olan ürünlerdir. Lateral şamandıraları anlatmak gerekirse; kanal girişlerine benzer olan geniş olmayan sularda, doğru seyirde olmayı sağlamak amacı ile kullanılabilir. Sistem düzeni A‘dan limana doğru ilerlerken sancak tarafında yeşil renkler, iskele tarafında ise kırmızı renkler mevcuttur. Limandan uzaklaşırken ise de sancak tarafında kırmızı renge sahiptir ve de iskele tarafında yeşil renkler kalmaktadır. Sistem düzeni B olduğu zaman ise; limana gelirken sancak tarafında yeşil renkli kısımlar, iskele tarafında ise kırmızı renkli kısımlar kalmaktadır. İskele işaretinden de bahsetmek gerekirse; A sisteminde ürün kırmızı renklidir aynı zamanda da şamandıra takımı üstünde işareti de silindir işareti olmaktadır. Ürünün ışığı varsa kırmızı renklidir. Sancak işaretleri olan sistem A durumunda, şamandıralar yeşil renklidir ve aynı zamanda şamandıra contası üst işareti üçgen yani koni şeklinde yer almaktadır. Işığı varsa bu ışık kesinlikle yeşil renklidir. Kardinal ürünlerde bu işaretler, seyirde en çok elverişli olan suları göstermek amacı ile kullanılır. Kardinal şamandırasının şekli çok fazla önemli bir yer tutmaktadır. En önemli özelliği olan üstünde bulunan siyah 2 üçgenin yani koninin duruş biçimidir. Bu ürünler hemen hemen birçok denizci için en önemli denizcilik ürünü olabilmektedir. Kullanım alanları iki farklı bölüme ayrılsa da balık avlama konusunda bayrağı elinden düşürmeyen balıkçılar için en gözde ürün olabilmektedir.

 Şamandıra Özellikleri

Şamandıra Özellikleri

Kardinal işaretleri, simgeleri renklendirmek için genelde siyah veya sarı renkli yatay şeritlerden oluşmaktadır. Bu kardinal işaretleri; kuzey kardinal işareti, doğu kardinal işareti güney kardinal işareti ve de son olarak batı kardinal işareti olarak kendi içlerinde farklı kategorilere ayrılabilmektedir. Şamandıra değişimi kullanımı açısından oldukça önemlidir. Ürünlerin en tepesinde bulunan, uçları da biri aşağı kısımda diğer ise yukarı kısımda olan iki adet koni yani üçgen bulunmaktadır. Işığı olması durumunda kuzey yönlü işareti seri şimşekli bir beyaz ışık çakmaktadır. Bu işaretin ise kuzeyinden geçilmesi gerekli olmaktadır. Doğu kardinal işaretlerinde ise en tepesinde yer alan yine uçlarından biri aşağı diğeri ise yukarı doğru bakan taban tabana birbirleri ile birleşik olan iki adet koni yani üçgen bulunmaktadır. Buradaki tek fark ise işaretin doğusundan geçilmesi gerektiğidir. Diğer bir sırada güney kardinal işareti yer almaktadır. Bu işaretin en tepesinde, yine uçların biri aşağı doğru diğeri ise yukarı doğru olan bir koni bulunur ama yine 2 adet olması gerekmektedir. Işığı olması durumunda ise güney işareti ve seri şimşekli ve yine çok seri şimşekli olmak üzere 6 ve bir uzun çakar aynı zamanda ise beyaz ışık göstermektedir. Bu ürünün diğerlerinden farkı, güney tarafından geçilmesi gerekmekte olmasıdır. Batı kardinalin farkı ise 9 çakar beyaz şimşekli ışık gösteriyor olması ve de aynı zamanda bu işaretin batısından geçilmesi gerektiğidir. Şamandıra çalışma prensibi olarak tam ve eksiksiz bir şekilde doğru ve etkin kullanım gerektiren bir üründür. Renkli yapıları ve şamandıra fosforlu özellikleriyle balıkların ve su canlılarının odak noktası olmayı başaran bu ürünler oldukça sık tercih edilerek kullanılmaktadır. Denizlerde avlanmak için renkli ve görselliği yüksek olan balıkların dikkatini çeken bu ürünler hemen hemen her balıkçı için kullanım kolaylığı sunabilmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

ALBASTAR (8)
Savage Gear (407)
Remixon (198)
Albastar (135)
Discovery (133)
Beuchat (90)
Captain (63)
Lineaeffe (44)
Balzer (39)
Protackle (30)
Daiwa (19)
Balza (16)
FLADEN (15)
Spro (15)
Kendo (11)
Teknodoğa (10)
Prologic (9)
Sea Horse (9)
Fladen (7)
Kaptan (7)
Silstar (7)
Bauer (6)
Effe (3)
Eurofısh (3)
FREECAMP (3)
EUROFISH (2)
Alba Star (1)
Allen (1)
Cosywolf (1)
Deeper (1)
Dft (1)
Evia (1)
K-KARP (1)
K-Karp (1)
Panaro (1)
River (1)
(1073)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(250)
ve üzeri (307)
ve üzeri (321)
ve üzeri (323)
ve üzeri (334)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL