TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Misinalar

için 13,232 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Misinalar

Balıkçılık özellikle son yıllarda dünya çapında büyük popülerlik kazanmış bireysel av aktivitelerindendir. İnsanlık tarihi boyunca önemli bir yeri olan balıkçılığın bir tür kişisel hobi haline geldiği modern dönemde, balıkçıların ihtiyaçları olan ekipmanlarda da artış görülmektedir. Balık tutmak için kullanılan temel araçlar arasında oltalar vardır ve oltaların kurulumunda da çeşitli materyallerden faydalanılır. Misina bu materyallerden birisidir ve piyasada çeşitli özellikleriyle birbirinden ayrılan çok sayıda misina alternatifi bulunmaktadır. Uzunluğu, aşınma direnci, esnekliği, rengi, üretiminde kullanılan malzeme yönünden farklılaşan çok sayıda ürün seçeneği arasından kişisel balıkçılık alanınıza göre bir alternatifi bulabilirsiniz. Misina çeşitleri hakkında detaylı bilgi edindikten sonra dilerseniz ihtiyacınıza uygun bir modeli edinebilirsiniz.

Misina Seçiminde Alternatiflere Dikkat Edin

Misina Seçiminde Alternatiflere Dikkat Edin

Üretim teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte piyasada kullanıcıların beklentilerine yanıt verebilmek amacıyla ürünlerde fonksiyonel açıdan çeşitlilik son zamanlarda oldukça fazlalaştı denilebilir. Temel olarak oltanın balıklara yemi uzatabilmek için kullanılan parçası olan misinada, balık avlarken teknik açıdan gelişmiş imkanlara sahip olabilmeniz için birçok yenilikçi özellik bulunabiliyor. Bu özellikler genel olarak ürünün üretim standartlarıyla ilgili olmakla beraber farklı balık türleri için ideal fonksiyonlara sahip çeşitleri tercih edebiliyorsunuz. İp misina modelleri, piyasada her balıkçının tercih edebileceği klasik özelliklerle karşınıza çıkıyorlar. Misina seçiminde önemli olan faktörlerden birisi olarak gerilim performansı gösterilebilir. Balığın ağırlığı ve oltanın esneklik gücü paralelinde misinanın gerilim performansının da fazla olması gerekir. Aksi halde avlanma esnasında misinanın gerilime dayanamayarak kopması söz konusu olabilir. Piyasada farklı düzeylerde ağırlıklar için yüksek gerilim gücü gösterebilen ip misinalar yer alıyor. Misina kalınlıkları üründen ürüne farklılaşmakla beraber, ip misinalarda çoğunlukla kalınlık artışına bağlı olarak gerilim performansı da artar fakat bu noktada misina alternatiflerinin malzeme türünün dikkate alınması gerekebilir. Çünkü bazı farklı materyallerle üretilen misina çeşitlerinde kalınlık düşük olmasına karşın yüksek gerilim performansı elde edilebilmektedir. İp misinalar açısından ele alındığında örgü sayısı ve kalınlık düzeyinden kaynaklanan gerilim performansları doğrusal artış gösteriyor. 0.60 mm’ye kadar kalınlıkta 8 örgülü bir ip misinada 40 kilograma kadar gerilim performansı görülebiliyor. Büyük balık avında oldukça ideal bir düzey olarak görülen bu düzeyin yanı sıra siz kendi balıkçılık hedefinize göre bir misina seçeneği belirleyebilirsiniz. Kıyı balıkçılığında kullanılabilecek 0.20 mm kalınlığında, 10 kg’a kadar çeker gücüne sahip alternatiflerle ihtiyacınız olan performansa sahip olabilirsiniz. 8 örgü ip misina seçenekleri arasında 0.40 mm kalınlıkta ve 28 kg’a kadar gerilim gücü taşıyan ortalama alternatifler de bulunuyor. Hem tekne hem de kıyı balıkçılığında kullanılabilen bu ip misinalar, darbelere karşı dayanıklı özellikleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanıyorlar. İp tasarıma sahip kaliteli misina çeşitleri tüylenme yapmayan özellikleri ve su tutmayan yapılarıyla piyasada yer alıyorlar. Siz teknik açıdan kullanım alanınız için uygun olan ürünü edinebilirsiniz.

Misina Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Misina Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Balık avlama teknikleri genel olarak avcılığın gerçekleştirildiği alan ve avcılığı yapılan balık türüne göre değişkenlik gösterir. Tekne balıkçılığı ile açıklarda büyük balık avlamak ve kıyı balıkçılığı ile küçük/orta büyüklükte balık avlamak arasında büyük farklılıklar vardır. Kıyı kenarındaki balıklar çoğunlukla yüzeye yakın olduklarından bu alanlarda kullanılacak olan misinalar ile tekne balıkçılığında kullanılacak misinalar farklı özelliklere sahip olmalıdırlar. Piyasada sadece avlanma alanınızı değil doğrudan avlanma performansınızı arttıracak özelliklerle dizayn edilmiş misinaları bulabiliyorsunuz. Balık avlarken oldukça önemli olan bir faktör hareketsizlik ve sakinliktir. Balıklar hızlı hareket edebilen ve dikkatleri çabuk dağılabilen canlılar olduklarından, tercih ettiğiniz misinanın su içerisinde ani hareketler yapmaması; eğer ilgili bir balık türünün dikkatini çekecek özellikte rengi yoksa görünmezlik performansının yüksek olması gerekir. Görünmez misina alternatifleri, balıkları ürkütmeden avlanmanızı sağlayan ürünler olarak piyasada yer alıyorlar. Fluorocarbon malzeme kullanılarak üretilen bu misina çeşitleri, su altında yüksek kamufle olma özellikleri sayesinde balıkların göremeyecekleri şekilde yeminizi sunmanızı sağlıyorlar. Fluorokarbon malzemenin bir faydası ise yüksek gerilim performansı ve kayış hızıdır. Yüzeyi pürüzsüz olan bu misinalar, olta makinenizden hızlı bir şekilde kayarak uzar; çekiş esnasında yüksek gerilime karşı dayanıklılık gösterirler. Görünmezlik özelliği bulunan balık misinası alternatifleri düşük hafızalı yapıda olduklarından kırılma, düğümlenme, bükülme gibi istenmeyen durumları da ortaya çıkarmazlar. Uzun süreli kullanımda performanslarından ödün vermeyen bu misinaların yanı sıra dayanım gücü açısından oldukça yüksek standartlara sahip çelik misina seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Dişli balıkların avlanmasında kullanılabilen bu güçlü misinalar, darbeler karşı yüksek dayanıklılık gösteriyor olmaları yönünden özellikle profesyonel balıkçılar tarafından sıklıkla tercih edilirler. Misina fiyatları değerlendirildiğinde, piyasada Avcılık & Balıkçılık malzemeleri satışa sunan markaların çok sayıda ürün alternatifinin bulunmasına bağlı olarak fiyatlarda da oldukça geniş bir aralık görülebiliyor. Ürünlerin üretiminde kullanılan malzemenin cinsi, misinanın teknik özellikleri, uzunluğu ve kalınlığı gibi faktörlere bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Bu açıdan misina piyasasında her bütçeye uygun bir ürün alternatifinin bulunduğu söylenebilir.

Misina Çeşitleri ve Teknik Farklılıkları

Misina Çeşitleri ve Teknik Farklılıkları

Her kullanıcının farklı bir beklentisi olduğu göz önünde bulundurulduğunda, misina üretimi yapan markaların doğal olarak ürettikleri ürünlerde çok yönlülüğü öne çıkarmaları gerekmektedir. Markalar, kullanıcıların avcılık esnasında ihtiyaçları olan teknik özellikleri çeşitlendirmek üzere ürünlerini geliştirirken, melez alternatifleri de kullanıcılara sunuyorlar. Klasik kullanıma uygun monofilament yani naylon misina çeşitlerinin gelişmiş özelliklere sahip olabilmeleri için bazı alternatiflerde markaların kaplama yöntemiyle ürünleri geliştirdikleri görülebiliyor. Fluorokarbon malzemenin kamufle olma özelliğine sahip olabilmeniz için kaplamalı olarak tasarlanan monofilament misina seçenekleri klasik kullanım ihtiyacınıza profesyonel avlanma teknikleriyle yanıt veriyorlar. Misina çeşitleri ve özellikleri ele alındığında ipek misina alternatiflerinin segmentin gelişmiş niteliklerini barındırdıkları görülebiliyor. Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen bu misinalar nano teknolojiyle yaratılıyorlar. Üretiminde polietilen fiber malzeme kullanılan ipek misinalar, yoğunluğu yüksek bileşenleriyle dayanıklılık açısından sıra dışı performans gösteriyorlar. İpek misina modelleri bu özel yapıları sayesinde atış ve çekiş sırasında gerçekleşen aşınmaya karşı yüksek direnç göstererek uzun süreli kullanımda fonksiyonel niteliklerinden ödün vermiyorlar. Su altında kullanım sırasında da ince yapılarına karşın asit ve tuz etkisine karşı yüksek dayanım gösterebilen ipek misinalar ayrıca ultraviyole etkilere karşı da dayanıklı olmaları yönünden beğeniliyorlar. Olta misinası alternatifleri arasında kalın, görünür ancak dayanıklılık açısından maksimum performans ortaya koyan modeller de bulunuyor. Kopmayan misina adıyla anılan bu seçenekler hem yüksek esneklik hem de yüksek gerilim direnci gösterebiliyor olmaları nedeniyle özellikle tekne balıkçılığında profesyonel avlanma tekniklerini kullanabilmek üzere tercihiniz olabiliyorlar. Üretimlerinde kullanılan malzemeler itibarıyla bu güçlülüğü kazanan kopmayan misina alternatifleriyle, ağır ve dişli balıkları avlarken avınızı kaçırma ihtimalinizi geride bırakabiliyorsunuz. Piyasada yer alan misina seçenekleri arasında görünmezlik fonksiyonu bulunmayan alternatiflerin renkli tasarımları dikkat çekiyor. Kırmızı, yeşil, sarı, mavi, turuncu ve metalik gri gibi çeşitli renklerle dizayn edilen misinalar, farklı kullanım alanlarında misinalarınızı ayrıştırmak istediğinizde avantajlı oluyorlar. Dilerseniz siz de balık avına çıkmadan önce ihtiyacınız olan teknik özelliklere sahip misinayı bulmak için ürün sayfamızı inceleyebilir; beğendiğiniz modeli Spor & Outdoor kategorisi üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Abari (1)
ALBASTAR (99)
Asari (13)
Balzer (79)
Bauer (37)
Boone (1)
Captain (625)
COH (2)
Cormoran (16)
CosyWolf (5)
Daiwa (661)
Dam (72)
Decoy (2)
Discovery (303)
(4003)
DURAKING (101)
EUROFISH (1)
Fiiish (8)
Fins (31)
Fishtech (7)
FLADEN (194)
Fox (10)
FREECAMP (102)
FUDO (7)
Fujin (105)
Garmin (4)
IMA (1)
Jackson (1)
K-KARP (53)
Kaptan (4)
Kendo (283)
KENDO (1)
Lineaeffe (308)
Linesystem (130)
Momoi (69)
Mustad (3)
Mutant (78)
Nippon (171)
Noeby (1)
Nomura (24)
Okuma (561)
Panaro (5)
Pelican (158)
Pinorex (8)
PROLOGİC (22)
Protackle (22)
Rastgele (1)
Remixon (472)
Ryobi (2)
Sakuraline (10)
Savage Gear (213)
Sea Horse (1274)
Shimano (465)
Silstar (51)
Spro (105)
TEKNODOĞA (12)
Trabucco (628)
Van Fook (3)
Van Staal (1)
Varivas (10)
VEGA (13)
Youvella (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,309)
ve üzeri (1,616)
ve üzeri (1,684)
ve üzeri (1,710)
ve üzeri (1,749)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL