Misinalar

Olta ile balık tutmak için oltanın kendisi dışında kurşun veya suni yemlerden de önce tabii ki misinalara ihtiyacınız var. Misinalar hakkında bilgi sahibi olmak, doğru misinayla buluşmanızı ve dolayısıyla balık avından istediğiniz verimi almanızı sağlar.

Misina Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Misina Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Misina olta ile balık tutmakta kullanılan veya onun için üretilen bir tür iptir. Misinanın önemli parametreleri uzunluğu, malzemesi ve ağırlığıdır. Daha kalın misinalar balıklar tarafından daha iyi görülebilir. Bir balıkçının hangi misinayı seçeceği, onun balık avlayacağı ortama göre değişiklik gösterir. Kopma direnci, düğüm direnci, UV dayanıklılığı, dökülebilirlik, gevşeklik, esneklik, aşınmaya dayanıklılık ve görünürlük ortam şartlarına dahildir. Günümüzdeki birçok misina naylondan veya ipekten imal edilir. Misina çeşitleri yaygın olarak üç tanedir. Mono diye de kısaltılan monofilament misinalar tek bir plastik lifinden üretilir. Birçok misina monodur çünkü ucuza üretilebilir ve yarıçapına göre farklı kopma direncine sahip olabilir. Bunun dışında fluorokarbon ve örgü misinalar da sayılabilir.

Misina Nasıl Bağlanır ve Kullanılır?

Misina Nasıl Bağlanır ve Kullanılır?

Misinanın kullanılabilmesi için olta iğnesi ve oltaya sağlam bir şekilde bağlanması gerekir. Bağlama ve düğüm atmanın birkaç yöntemi bulunur ama hangi yöntemi denerseniz deneyin misinayı suya atmadan önce sağlamlığını test edin. Misinayı sudan çıkardıktan sonra kopmayan kısmını makaraya geri sarabilirsiniz. Ama bunun için misinanın dolaşık hale gelmemiş olması gerekir. Misinanın dolaşık hale gelmemesi için kaliteli ipler satın almanın yanı sıra olta iğnesiyle birlikte olta kurşunu ve suni yem kullanarak ağırlık yaratabilirsiniz. Büyük ve kuvvetli balık avlama ihtimaliniz varsa avınızı kaçırmamak için mümkün olduğunca sağlam misinalara başvurmalısınız. Bu, kalın ve kuvvetli bir mononun ötesinde, özel olarak üretilmiş paslanmaz çelik, titanyum, bakır veya başka bir metalden üretilmiş misinalara karşılık gelebilir.

Misina Fiyatları Ne Kadar?

Misina Fiyatları Ne Kadar?

Misina fiyatları misinanın çeşidine, uzunluğuna ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Monofilament misina ipi en ekonomik misina çeşididir ama daha dayanıklı ürünler arayanlar özel misinalara da göz atmalıdır. Misina balık tutmak isteyenlerin başlıca malzemelerinden biridir. Dolayısıyla, balıkçı çantası ve takım kutusu bölmelerinde birkaç makara misina yedekte bulundurulmalıdır. Balıkçılığı spor olarak veya ticari olarak yürüten kişiler ip misina dışında misina ağı çeşitlerine de göz atabilir. Captain, CosyWolf, Daiwa, Discovery, Lineaeffe, Remixon, Silstar, Okuma, Trabucco, Varivas ve daha birçok markanın misina çeşitlerini burada bulabilirsiniz. Diğer balıkçılık malzemeleri için Avcılık & Balıkçılık kategorimizi incelemeyi unutmayın.

Misinalar

için 12,370 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Abari (1)
Abu Garcia (112)
ALBASTAR (173)
Balzer (174)
Boone (1)
Captain (999)
Cormoran (5)
CosyWolf (218)
Daiwa (533)
Dam (131)
Discovery (72)
(3960)
DURAKING (44)
Evostar (16)
Fiiish (1)
Fins (27)
Fishtech (20)
FLADEN (309)
Fox (50)
FREECAMP (95)
Fujin (14)
Hots (4)
IMA (75)
K-KARP (38)
Kaptan (79)
KENDO (162)
Lineaeffe (225)
Linesystem (74)
Momoi (117)
Mutant (98)
Okuma (722)
Pelican (85)
PENN (1)
Pinorex (11)
Protackle (48)
Prusa Carp (10)
Rastgele (28)
Relix (2)
Remixon (393)
Ryobi (47)
Sakuraline (13)
Sea Horse (19)
Shimano (431)
Silstar (194)
Spro (261)
Trabucco (477)
Van Fook (11)
Varivas (116)
VEGA (7)
Zenaq (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(758)
ve üzeri (939)
ve üzeri (993)
ve üzeri (1,002)
ve üzeri (1,022)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL