Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Misinalar

için 10,791 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Misina

Dünya genelinde popülerliği olan bir aktivite haline gelen balıkçılık, son dönemde birçok kişinin büyük bir keyifli yaptığı faaliyetlerden biridir. Aynı şekilde insanlık tarihinde de önemli bir yere sahip olan balıkçılık, modern dünyada pek çok kişi için hobi haline gelmiştir. Bundan kaynaklı olarak da balıkçıların ihtiyaç duyduğu ekipmanlara olan gereksinim de artış gösterir. Balık tutmak için gerekli olan temel malzemeler arasında oltalar yer alır. Oltaların kurulumu için de farklı materyallerden faydalanılır. Bu materyallerin başında da misina gelir. Piyasada farklı özellikleri ile birbirinden ayrılan misinalar, birçok alternatife sahiptir. Uzunlukları, esneklikleri, aşınmaya karşı dirençleri, renkleri, üretim malzemeleri açısından farklılaşan ürünler kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda seçilirler. Ürün seçeneklerinin fazla olması sayesinde kişiler kendi balıkçılık alanlarına uygun bir alternatifi rahatlıkla bulabilir. Üretim teknolojilerinde meydana gelen gelişmeler sayesinde piyasada kullanıcıların ihtiyacı olan ve beklenti içerisinde oldukları ürünler, fonksiyonel kazanımlara kavuşur. Oltaların balıklara yem uzatmak amacıyla kullanılan parçası olan misinalar, yenilikçi özelliklere sahip olmaları ile ve gelişmiş imkânlara erişebilmeniz için teknik açıdan üst düzey performans sergilerler. Bu teknik detaylar ve modern kazanımlar, ürünlerin üretim standartların kaynaklı bir avantaj olmalarının yanı sıra farklı balık türleri için daha ideal bir üründen yana tercihte bulunulabilir. İp misina modelleri klasik özelliklere sahip olmasına karşın piyasada yoğun olarak tercih edilen ürünlerin başında gelir. Her balıkçının sahip olduğu bu ürünler, geleneksel anlamda da önemli bir yere sahiptir. Misina seçimi yaparken önemli olarak değerlendirilen faktörlerin başında, gerilim performansı yer alır. Balıkların ağırlığına ve olta esnekliğine uyum sağlayabilecek kalitede bir gerilim performansı sergileyen misina ile istenen sonuçlara daha sağlıklı bir şekilde ulaşılır. Aksi durumda balık tutma sürecinde gerilime nedeniyle misinada kopmalar yaşanabilir. Sektör içerisinde yer alan farklı düzeydeki ağırlıklar için yüksek gerilim gerçekleştirebilen ip misinalar tercih edilir. Misina kalınlıkları da ürün modeline göre değişkenlik gösteren bir detaydır. İp misinaların çoğu kalınlıkla gerilim performansını doğru orantılı bir şekilde işlerler. Buna ek olarak misina alternatiflerinin malzemelerine de dikkat etmek gerekebilir. Bunun sebebi farklı malzemelerle üretilen bazı misinaların kalınlıkları düşük olsa da yüksek gerilim performansı elde etmek mümkün olabilir. 0,60 mm’lik bir kalınlığa sahip, 8 örgülü ip misina çeşitleri, 40 kiloya kadar başarılı bir gerilim performansı sergilerler. Tüm seçenekler avcılık ve balıkçılık sayfamızda mevcuttur.

Çeşitli Misina Modelleri ve Özellikleri

Çeşitli Misina Modelleri ve Özellikleri

Balık avlama tekniklerine bakıldığı zaman avcılık gerçekleştirilen yer ve avcılığı yapılan balık türüne göre farklılıklar oluştuğu net bir şekilde görülür. Tekne balıkçılığı ve kıyı balıkçılığı gibi avlanma türleri birbirinden oldukça farklı alanlardır. Tekne balıkçılığında, açık alanın olması avantajı ile büyük balık avlamak oldukça mümkündür. Ancak kıyı balıkçılığında sıklıkla küçük ve orta büyüklükte balıklar avlanabilir. Kıyı balıkçılığında balıkların yüzeye yakın olmasından kaynaklı misinalar da buna göre üretilir. Tekne balıkçılığında kullanılan misinaların ise büyük balıklardan ve ağırlıktan kaynaklı olarak gerilim gücü daha yüksek olmalıdır. Bunlara dikkat ederek, avlanma alanında çok avlanma performansına yönelik avantaj sağlayacak olan ürünlerden yana tercih yapmak daha sağlıklı olacaktır. Balık avlama anında bir diğer önemli faktör ise hareketsizlik ve sakinliktir. Oldukça hızlı hareket eden balıkların dikkatinin hemen dağılmaması için bu eylemler oldukça önemlidir. Tercih edilen misinaların su içerisinde hareketliliğinin düşük olması ve balıkların ilgisini çekebilecek renkte ve özellikte olması oldukça avantaj sağlayacak noktalardır. Misina çeşitleri arasında yer alan görünmez misina alternatifleri bu anlamda kusursuz bir şekilde işlerler. Balıkları ürkütmeden, görünmemelerinin de sayesinde balık tutma performansını oldukça artırır. Fluorocarbon adı verilen malzeme ile üretilen bu misinalar, su içerisinde kamufle olabilme özelliğine sahiptirler. Bu sayede balıkların görmediği misinalar ile yem sunmak oldukça işe yarar bir çözümdür. Ana malzemelerin bir başka faydası da yüksek gerilim performansı ile kayış hızlarıdır. Her anlamda kullanıcısına fayda sağlayan görünmez misinalar, yüzeylerinin pürüzsüz olması sayesinde olta makinesinden hızlı bir şekilde kayarak uzar. Ayrıca çekiş esnasında da yüksek gerilimli durumlara karşı son derece dayanıklıdırlar. Görünmez özellikli balık misinası seçenekleri, kırılma, bükülme veya düğümlenme gibi durumlara karşı da oldukça profesyoneldirler. İstenmeyen herhangi bir durum yaşatmayan bu tür ürünler, uzun süreli kullanımlarda da performansından hiçbir şey kaybetmez. Bu ürünlerin yanı sıra performans açısından oldukça güçlü, dayanım gücü ile de yüksek standartta olması bilinen çelik misina alternatifleri de değerlendirilebilir. Dişli balıkların avlanabilmesi açısından son derece kolaylık sağlayan bu misinalar, güçlü yapıları sayesinde gelebilecek darbelere karşı da oldukça güçlü bir direnç gösterir. Dayanıklı olma özellikleri açısından profesyonel balıkçılar tarafından yoğun bir şekilde talep görürler. Sayfamızı inceleyerek, Duraking misinalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Teknik Açıdan Birbirinden Ayrılan Misina Modelleri

Teknik Açıdan Birbirinden Ayrılan Misina Modelleri

Büyük balık avı için ideal olan düzeyde bir seçim yapılabildiği gibi kullanıcılar kendi balıkçılık hedeflerinde de misina seçebilirler. Kıyı balıkçıları genel olarak 0.20 mm kalınlığında misina kullanarak yeterli verimi alırlar. 10 kilo ağırlığa kadar çeker gücü olan bu alternatifler ile ihtiyaç duyulan performanslara tanıklık edilir. 8 örgü ip misina seçenekleri içerisinde 0.40 mm kalınlık, 28 kiloluk gerilim gücü olan ürünler de bulunur. Bu özelliklere ve donanıma sahip olan ip misinalar hem tekne hem de kıyı balıkçılığında kullanılabilirler. Ayrıca darbelere karşı da dayanıklı bir ürün olma özelliği taşıyan misinalar, kullanıcı kitlenin dikkatini çekmeyi başarırlar. İp tasarımında piyasada yer alan son derece kaliteli olan misina çeşitleri, tüylenme yapmamaları ile ve su tutmayan yapıları ile ön plana çıkarlar. Teknik açıdan kullanım alanına da uygunluğu görülen bu ürünlerden yana da tercih yapmak oldukça doğrudur. Hemen her kullanıcının farklı beklentiler içerisinde olduğu dikkate alınırsa, misina üretimi yapan markaların da bu yönde oldukça çok yönlü imkânlar ürettiğine şahitlik edilir. Markalar, kullanıcıların balık avcılığı yaptıkları süre içerisinde ihtiyaçlarına birebir hitap edecek teknik donanıma sahip ürün geliştirmeye önem verirler. Bu doğrultuda da melez alternatifleri de kullanıcıların beğenisine sunarlar. Klasik kullanımlar için sık rastlanan monofilament, yani naylon misinalar da gelişmiş özelliklere sahiptirler. Bu donanıma sahip olmaları için bazı alternatifleri, markalar tarafından kaplama yöntemi ile gerçekleştirilir. Fluorokarbon malzemeli ürünlerin görünmez olma özelliğine de sahip olan kaplama yöntemiyle tasarlanan monofilament misinalar, klasik kullanımlarda son derece profesyonel performans gerçekleştirirler. Avlanma tekniğine katkı sağlayan bir forma sahip olurlar. Misina çeşitleri ve sahip oldukları özellikler dikkate alındığı zaman, ipek misina seçenekleri gelişmiş nitelikleri sayesinde bir adım öne çıkarlar. İleri teknolojiden faydalanarak üretilen bu ürünler, nano teknoloji aracılığı ile yapılırlar. Polietilen fiber malzeme kullanılarak üretilen ipek misina çeşitleri, bileşenleri sayesinde oldukça dayanıklıdırlar. Balıkçılık sektöründe gösterdiği performansı ile adından söz ettiren bu modeller, özel yapıları sayesinde atış ve çekiş anında aşınmaya karşı etkili bir direnç gösterirler. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlar için ideal yapıdadırlar. İnce yapıda olsalar dahi su altında kullanımlarda asit ve tuza karşı oldukça yüksek direnç gösterirler. Aynı zamanda ultraviyole ışınlara karşı da dayanıklılıklarını ön planda tutarlar. Özel üretim olta ve kamışlar da sayfamızda beğeninize sunulmaktadır.

Oltaların Performansını Doğrudan Etkileyen Misina Çeşitleri

Oltaların Performansını Doğrudan Etkileyen Misina Çeşitleri

Balıkçılık alanında en az olta ve yem kadar önemli olan misinalar, özellikle profesyonel alanda balıkçılık ile ilgilenenler için son derece önemlidir. Hobi olarak ya da tamamen bu işle ilgilenen kişilerin doğru ve yeterli ekipmana sahip olmaları gerekir. Bu sebeple de misina seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar da elbette olur. Kullanılacak misinaların hem suyun hem de misinanın rengine göre seçmenin yanı sıra, su derinliği de hesaba katılarak seçilmelidir. Farklı teknik özelliklere ve donanımlara sahip olan ürünlerin farklı markalar tarafından da üretiliyor olması misina fiyatları içerisinde alternatif oluşmasına yol açar. İp misina fiyatları da değerlendirildiği zaman sektör içerisinde yer alan markalardan başlayarak birçok faktörün belirleyici olduğu görülür. Ürün çeşidinin ve sayısının fazla olması da fiyatlarda geniş aralıklar görülmesini sağlar. Ürünlerin üretim aşamasında kullanılan temel materyali, cinsi, teknik özellikleri, kalınlıkları ve uzunlukları tamamen fiyatta belirleyici faktörlerdir. Bunlara bağlı değişkenlik görülmesi de son derece makuldür. Bundan yola çıkarak da kullanıcılar hem ihtiyaçlarına hem de bütçelerine uygun bir ürün alternatifini kolayca bulabilirler. Olta misinası seçenekleri içerisinde kalın, görünür ve dayanıklılık açısından da üst düzey bir performans sergileyen çeşitler bulunur. Bir diğer adıyla kopmayan misina olarak da bilinen bu alternatifler, esneklik ve yüksek gerilim dirençleriyle de kendilerinden söz ettirirler. Özellikle tekne balıkçılığı yapan kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen ürünler, profesyonel avlanma tekniklerine uyum gösterirler. Üretim aşamasında kullanılan ana malzemesi gereği güçlü bir forma sahip olan kopmayan misina modelleri, ağırlığı yüksek ve dişli balıkları avlamada kusursuz bir performans sergilerler. Avı kaçırma ihtimali bırakmamasıyla da oldukça avantajlı bir seçenek olurlar. Piyasadaki tüm misina seçenekleri içerisinde görünmezlik özelliğini bulundurmayan alternatifler, renkli tasarımları ile dikkatleri üzerlerine toplamayı başarırlar. Kırmızıdan yeşile, sarıdan maviye, turuncudan metalik griye kadar birçok farklı renk seçeneği olan misinalar, farklı kullanım alanlarında değerlendirilebilmeleri ile tercih edilirler. Bahsi geçen fluorokarbon, yani görünmez misinalar, su ve ışık kırılması özelliği ile fonksiyonlarını devreye sokarlar. Genelde berrak sularda kullanıma uygun olması ile bilinen misinaların yanı sıra pembe renkli olan seçenekleri de farklı derinliklerde renklerini kaybetmeleri ile görünmez niteliğe sahip olanlarla aynı düzeyde değerlendirilirler. Bu ürünler sayesinde balık tutmak son derece kolay ve eğlenceli bir hale gelir.

Renklerine, Su Derinliğine ve Su Rengine Göre Misina Çeşitleri

Renklerine, Su Derinliğine ve Su Rengine Göre Misina Çeşitleri

Monofilament misinalar, sektör içerisinde popüler olmasıyla bilinen seçeneklerin başında gelirler. Bu misinalar kırmızı, sarı, yeşil gibi açık renk alternatifleri ile piyasada yer alırlar. Bu misina modelleri, su altında görünmemeleri ve üzerinde de kolay bir şekilde tespit ve kontrol edilebilmeleri ile daha sık tercih edilirler. Sarı renkli misinalar, genelde kirli ve berrak olmayan sularda kullanılmak üzere oldukça ideal seçeneklerdir. Berrak sularda ise balıklar tarafından fark edilmeleri kolay olduğu için tercih edilmemeleri çok olasıdır. Kırmızı rengine sahip monofilament misinalar da su derinliği arttıkça siyah renge dönüşür. Ayrıca su üstünde de kolaylıkla fark edilebilir yapıdadırlar. Misinanın suya karışmasının kolay olması talep ediliyorsa, yeşil renkteki ürünlerin tercih edilmesi de doğru olur. Çok temiz sularda balıklar tarafından fark edilmesi mümkün yeşil misinalar, bu sularda da çok tercih edilmezler. Açık renkli misina çeşitleri balıkların misina çizgilerini fark etmemesini isteyen balıkçılar tarafından sıklıkla tercih edilirler ve kullanım için de idealliklerini yoğun bir şekilde hissettirirler. Su yapılarının farklı olmasına göre de misina seçimi doğrudan etkilenir. Dolayısıyla misina satın alım işlemi öncesinde misinanın hangi suda kullanılacağına yönelik belirlemelerde bulunmak, seçimi oldukça kolaylaştıracaktır. Eğer berrak bir suda balıkçılık yapılacaksa şeffaf mono ve fluorocarbon özellikli misinaların tercih edilmesi ideal olur. Misina balık tutmak için kullanılacak ortama bağlı olarak eğer çamurlu bir su alana hakimse, misina tercihi daha çok sarı monoflament veya örgü misina olmalıdır. Su rengi yeşil olan bir yerde balıkçılık yapılacaksa da ideal olan misina seçimi, yeşil monoflament tipindeki ürünler olur. Bu farklılıklardan ötürü, satın alım öncesinde balık tutulacak su hakkında genel bir bilgiye sahip olmakta fayda var. Misina rengi ve su rengi haricinde, misina seçerken dikkat edilecek bir diğer nokta su derinliği olur. Misinanın özellikle belli bir derinlikten sonra görünmez olabilme özelliği bu anlamda etkili bir sonuç ortaya çıkarır. Verimli bir balık tutma süreci geçirmek için de misinalar arasından fluorocarbon, blue monofilament ve clear monofilament olanlar tercih edilmelidir. Green monofilament olan misina ağları, 5 metre sonrasında koyu yeşil bir renge dönmeleri ile bu tipteki sularda kullanıma uygun olurlar. Red monofilamentler de 5 metreden sonra siyah rengine dönüşmesi ile bilinir. Bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman, su derinliği ve ihtiyaç doğrultusunda tercih yapmak da doğru bir hamle olur.

Her Bütçeye Uygun Misina Çeşitlerini Keşfedin

Her Bütçeye Uygun Misina Çeşitlerini Keşfedin

Hemen her insanın kendince zaman geçirdiği ve yapmaktan zevk aldığı hobileri vardır. Bu hobilerin kendi alanlarında da öne çıkan malzemeleri bulunur. Yeterli malzemeye sahip olunmadığı zaman yeterli verime ulaşmak ya da hobiyi eyleme dökmek pek de mümkün olmaz. İlgilenilen hobi balıkçılık ise bu alanda da birden fazla farklı materyale ihtiyaç duyulur. Genellikle öncelik her zaman olta ve kovaya ait olur. Temel ihtiyaç olarak bilinen bu materyallerin yanı sıra balık tutarken ihtiyaç duyulacak başka ürünler de bulunur. Bunlardan en önemli olanı ise misinalardır. Misina tavsiyesi alanında öne çıkan çeşitlerden biri de bobin misinadır. Birçok misina çeşidi içerisinden dikkat çeken ve tercih edilirliği yüksek olan bu misinalar, balığa yemi ulaştırma konusunda kolaylaştırıcı etkilerde bulunur. Markaya ve kaliteye göre dayanıklılığı değişen bu misinalar, farklı paketler içerisinde kullanıcıya sunulurlar. Bundan kaynaklı ürün miktarı da üretici firmaya göre farklılık gösterirler. Birden fazla forma ve çeşide sahip misinalar içerisinde 100 metrelik misinalar uzun süre kullanabilmek açısından oldukça idealdir. Ürün miktarının fazla olmasıyla dikkat çekerler. Buna bağlı olarak da ürün miktarı da kendi içlerinde farklılık gösterir. Böylece ürün miktarı ile fiyatlar da doğru orantılı bir şekilde seyreder. Balık tutmak için ağırlıklı olarak tercih edilen bir diğer ürün de ip misinadır. Aşınma durumlarına karşı son derece dayanıklı bir performans sergileyen ürünlerden yana tercih yapmak, ürünü uzun ömürlü kullanma fırsatı doğurur. Farklı kalınlıklarda kullanıcı karşısına çıkan modeller içerisinde ince yapılı olan 0.20 mm’lik ürünler, bu yönde arayışta olan kullanıcılar için oldukça uygundur. Yemleme aşamasında kemirgenlere karşı tedbir alabilmek açısından da firmaların üretim yaptığı aşınmaya karşı dayanıklı misinalardan yana seçim yapılabilir. Bazı misina olta çeşitleri suda görünmemeleri sayesinde kullanıcıların öncelikli tercihlerinden biri olurlar. Bunun yanı sıra çoğu misina hava durumuna karşı da dirençli bir yapıya s. Aynı zamanda güneşe karşı da herhangi bir etkilenme yaşamayan bu misinalarla, sıcak havalarda da etkili bir şekilde balık tutulabilir.