Balık Bulucu

Balıkçılık ile amatör olarak değil profesyonel olarak uğraşmaya karar verdiğinizde edinmeniz gereken ekipman ve cihazlar da ona göre değişiklik gösterir. Balık avı için denize açıldığınızda balık bulucudan muazzam ölçüde yararlanabilirsiniz.

Balık Bulucu Nedir?

Balık Bulucu Nedir?

Balık bulucular balık bulucu cihaz, balık bulucu radar veya balık bulucu sonar gibi isimlerle de anılır. Balık bulucu, bir sonarda olduğu gibi ses enerjisinin yansıyan atımlarını tespit ederek suyun altında balıkların yerini bulmaya yarayan bir cihazdır. Modern balık bulucular yansıyan sesin ölçümlerini LCD veya CRT türünde grafiksel bir ekranda gösterir, böylece onu kullanan kişinin balık sürülerinin, sualtı enkazının ve suyun dibinin yerini tespit etmek için bilgiyi yorumlamasını sağlar. Balık bulucular hem spor amaçlı hem de ticari amaçlı balıkçılık yapanlar tarafından kullanılır. Modern elektronik gelişmeler balık bulucu sistemi, deniz radarı, pusula ve GPS navigasyon sistemleri arasında yüksek ölçüde entegrasyona olanak tanır.

Balık Bulucu Nasıl Kullanılır?

Balık Bulucu Nasıl Kullanılır?

Balık bulucuyu kullanmak için onun nasıl çalıştığını bilmek gerekir. Öncelikle, tekneye bir verici yerleştirilir. Bu verici dalgalara sinyal gönderir. Sonar sistemi ekoların yönünü kullanarak dalgaları vericiye geri yansıtır. Yansıtılan dalgalar kaydedilir ve ekrana bir sinyal gönderilir. Sinyallerin alındığından ve bunların sahte sinyaller olmadığından emin olmak için balıklardan yansıdıktan sonra gelen dalgalar taşlardan, mercanlardan ve diğer engellerden gelen dalgalara kıyasla farklı bir şekilde gösterilir. Balıklar dışındaki şeyler değişik sembollerle ifade edilir. Ekran, sudaki balık varlığını balık şeklindeki bir sembolün yardımıyla gösterir. Ekran bazen değişerek ekranda yaylar haline gelir. Bu, tekne balıkların bulunduğu su bölgesinin üstünden geçerken gerçekleşir. Ama tabii kullanan kişinin yorumu da önemli çünkü bu yaylar su altı bitkileri de olabilir.

Balık Bulucu Fiyatları ve Markaları

Balık Bulucu Fiyatları ve Markaları

Piyasada birbirinden kaliteli ve pratik balık bulucular mevcut. Captain, Balzer, Hayabusa, Kaptan, Remixon, Cormoran, Discovery ve daha birçok markanın balık bulucu cihazlarını burada bulabilirsiniz. Balık bulucu fiyatları balık bulucu top gibi manuel ve mekanik balıkçılık ürünlerine göre daha yüksek olsa da balıkçılıkla ciddi olarak ilgilenenler ve eli boş dönmek istemeyenler için uzun yıllar kullanabilecekleri faydalı bir ürün olarak öne çıkar. Biraz araştırma yaparak, balıkçılık yapacağınız bölgenin özelliklerine göre, balık bulucuların çok çeşitli modelleri ve türleri arasında size en uygun olanının hangisi olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Balıkçılıkta ihtiyacınız olabilecek olta misina gibi diğer malzemeler Avcılık & Balıkçılık kategorisinde. Balık tutma teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Balık Tutma Teknikleri yazımıza göz atmayı unutmayın.

Balık Bulucu

için 893 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Abari (21)
(4)
(3)
(2)
Balzer (6)
Captain (21)
(1)
(4)
(2)
Deeper (8)
(2)
(544)
(1)
(2)
FREECAMP (10)
Garmin (34)
Humminbird (16)
(5)
(1)
(4)
Okuma (6)
(1)
Remixon (51)
(1)
(1)
(1)
Spro (6)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(21)
ve üzeri (31)
ve üzeri (33)
ve üzeri (33)
ve üzeri (36)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL