PİPO VE AKSESUARI

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Pipo ve Aksesuarı

Kimileri için tütün içmek bir alışkanlıkken kimileri için ise kaliteli bir hobidir. Özellikle pipo bu işi bir uğraş ve önemli bir hobi haline getirmektedir. Ahşaptan yapılan modelleri en çok tercih edilenlerden olmasının yanı sıra farklı materyallerden de yapılmış olan pipo çeşitleri de bulunabilir. Sıcağı engellemek ve dumanı soğutmak içinse filtre ile kullanılması gerekir.

Tütün İçiminize Eşlik Edecek Pipo

Tütün İçiminize Eşlik Edecek Pipo

Pipo oldukça kullanılan bir üründür. Farklı bir açıdan yaşamak isteyenler için idealdir. Pipolar ile birçok farklı tütün çeşidi satın alıp hepsini deneme şansınız olur. Pipo tütünleri çok çeşitli kokularda ve yoğunluklarda bulunur. Size uygun ve rahat içebileceğiniz bir tütünü bulmak için deneme yanılma yöntemini kullanmalısınız. Çünkü herkesin tercihi ve beğenisi farklı olacaktır. Tütünlerin ağırlıkları ve kokuları birbirinden farklıdır. Pipo tütünü sigara veya puroda olandan farklıdır ve özel olarak üretilir ve karıştırılır. Nem oranı belli bir seviyede olması gerektiği için özel işlemlerden geçer. Tütün özel tütün kaşığıyla yanma haznesine koyulur ve çakmak ile yakılır. Farklı ağızlık şekilleri de bulunmaktadır. Filtreler tütünün sağlığınıza olan negatif etkilerini bir nebze de olsun azaltır. Pipo filtresi ahşaptan, karbondan, metalden veya pirinçten olabilir. Önceleri daha çok ahşap olan filtreler kullanılırken şu an yaygın olarak karbondan yapılan filtreler tercih edilmektedir. Metal filtreler aralıklı olarak yıkanıp değiştirmeye gerek duymadan kullanılabilirken, karbon olan modellerini her içimde değiştirmeniz gerekir. Pipo filtre çeşitleri size kuru ve soğuk bir içim sağlayacaktır. Ayrıca, genel olarak filtre uzunlukları 6 mm ve 9 mm’dir. Piponuzu her içimden önce ve sonra temizlemeniz tavsiye edilir. Bu temizliği ise anca özel pipo temizleme çubuğu ile yapabilirsiniz. Temizleme çubukları uzun olup piponun gövde ve ağız kısmına da girebilecek şekilde dizayn edilmiştir ve etrafı pamukla çevrilidir. Ergonomik yapısı sayesinde bu çubuklarla piponuzu kolayca temizleyebilirsiniz. Harici olarak temizleme losyonunu ve parlatıcısını da satın alabilirsiniz. Böylece piponuzu hep ilk günkü gibi yeni ve temiz tutabilirsiniz. Diğer bir pipo temizleme aleti ise pipo temizlik fırçasıdır. Bu ürünün çubuktan farklı olarak sadece ucunda kaş fırçası şeklinde kılları bulunur ve temizleme çubuğu gibi uzun değildir. Mücevher & Saat kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Pipo Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Pipo Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Pipolar ağızlık, pipo gövdesi veya tütün haznesi, filtre ve ağızlık kısımlarında oluşur. Pipolar birçok değişkene göre modellere ayrılabilir. Fakat dış görünüş itibarıyla farklı modellere ayrılmaları daha sık görülür. Dış görünüşe göre sınıflandırmada oyulmuş olduğu materyal, ağızlık ve hazne şekli büyük önem taşır. 40’tan fazla pipo çeşidi olduğu bilinmektedir. El yapımı olan modelleri en çok rağbet gören çeşitlerden biridir. Bu pipolar sınırlı sayılarda üretildiği ve el yapımı olup hepsinin farklı olması sebebiyle oldukça özeldir. Ayrıca üzerinde el işlemesi olan modeller de vardır. Bu yüzden de el yapımı olup olmamasına göre pipo fiyatları değişiklik gösterebilir. Diğer bir sınıflandırma şekli ise pipo filtresine göredir. Direkt filtreli olarak satılan modelleri olduğu gibi filtresiz olarak da bulma imkanınız vardır. Böylece piponuzu istediğiniz tarzda filtreyle kullanabilirsiniz. Fakat metal filtreli olanlar genelde filtresiyle birlikte satılmaktadır. Pipo filtresi fiyatları da filtrenin üretildiği materyale göre değişir. Başlık, tütün haznesi kısmı ise farklı malzemelerden yapılabilir. Genel olarak ahşap kullanılmasına rağmen cam, taş, seramik, kil, lületaşı ve benzeri materyallerden üretmiş çeşitleri vardır. Cam modeller çoğunlukla sulu çalışan pipolardır. Nargileye benzeyen bu pipolardan duman önce suya gider ve buradan çekilir. Diğer modellerde ise direkt olarak filtrelendikten sonra tüketilir. Pipolar genel olarak gül ağacı kökü, abanoz, süpürge otu, lüle taşı ve sakız ağacı kökü gibi malzemelerden üretilmektedir. Abanoz modeller daha koyu ve çoğunlukla siyah renkte bulunurlar. Pipoların gövde kısmı değişik olabileceği gibi ağız kısımlarının modelleri ve yapıldıkları materyaller de farklı olabilir. Pipo kullanımı biraz meşakkatli bir iş olabilir. Ayrıca delici, bastırıcı ve kazıyıcı içeren bir tütün kaşığına sahip olmalısınız. Bu kaşık ile tütünü hazneye yerleştirip itmeli, daha sonra ise özel pipo çakmağı veya kibritiyle yakmalısınız. Tüm pipoların hazne iç çap, dış çap, iç yükseklik ve dış yüksekliği farklı olmak üzere genel uzunlukları da değişiklik gösterir. Genel olarak 12 ila 15 cm arasındadır ve 20 cm olan pipolar uzun pipo olarak adlandırılır.

Unutulmaz Bir Hediye Olarak Pipo

Unutulmaz Bir Hediye Olarak Pipo

Özellikle el yapımı pipolar eşsiz oldukları için dekorasyon amaçlı da kullanılabilir. Ayrıca bu tarz pipoların koleksiyonunu da yapan insanlar vardır. Siz de değer verdiğiniz birine özel ve oldukça şık görünen pipolardan birini hediye edebilirsiniz. Bununla birlikte pipolar set olarak da satılmaktadır. Pipo seti içerisinde pipo, pipo filtresi, kibrit veya özel çakmak, pipo tütün kaşığı, temizlik fitili ve pipo çantası bulunur. Pipo çantaları suni veya gerçek deri olabilir. El yapımı ve oldukça kaliteli olan pipo çantaları vardır ki şık görüntüleriyle dikkat çekip piponuza uygun saklama koşulunu sağlamanıza yardımcı olur. Diğer bir hediye fikri ise koleksiyonu olan bir arkadaşınıza pipolarını sergileyebilmesi için bir pipo sehpası veya dolabı almak olabilir. Bu sehpalar 3’lü ve 5’li oymalı şekillerde bulunabilirler. Bu tip pipo takımları oldukça zengin ve dikkat çekici bir görünüm sağlayacaktır. Pipoların sapları yani ağız kısımları da farklı renklerde ve materyallerden olabilir. Örneğin, şeffaf olan modeller olduğu gibi siyah sert plastikten ve tamamen ahşaptan olanları da vardır. Pipolar genel olarak şekillerine göre elma, diplomat, dublin, yumurta, çilek, maşrapa, domates ve volkan gibi isimlerle çağırılabilirler. Cilalı ve parlak modelleri olduğu gibi mat çeşitleri de bulunur. Ayrıca sapları düz, eğimli veya kıvrık olabilir. Ağızlığa çok uzun olan modeller ise okuma piposu olarak adlandırılır. Düz ve törpülenmiş olan modeller daha çok üretilmesine karşın, tırtıklı ve pütür desenli çeşitleri de dikkat çeken parçalardan biridir. Ayrıca sap kısmı demir olan ve başlığı değiştirilebilen yedek başlıklı pipolar da bulunabileceği gibi tek başlıklı fakat ağızlık kısmı değiştirilebilen modelleri de vardır. Ağızlıklarının biri uzun ve diğeri ise kısa olup istediğinizi seçme imkanı verir. Hediyelik olarak gayet şık görünen bilezikli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bileziğiyle aynı renkte demir üst kısma sahip olan çeşitleri de iyi birer hediyelik modeldir. Siz de hemen tütünle ilgilenen yakınlarınıza unutulmaz hediyeler vermek istiyorsanız hemen ürün sayfamızdan modelleri inceleyebilirsiniz.