Pipo ve Aksesuarı

için 867 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Pipo ve Aksesuarı

İzleri Eski Mısır kazı alanlarında bile rastlanan pipo, en yaygın tütün içme araçlarından biridir. Kendine has kültürünü de yaratmış bu araç, dönemin modası ve eğilimlerine göre yüzyıllar içinde değişmiştir. Ahşap, taş, metal, cam, kil benzeri farklı malzemelerden yapılabilen pipo, uzun ömürlü bir tütün içme aracıdır. Bu yüzden pipo seçilirken çene ve yüz yapısının yanı sıra, kişisel beğenilere ve kullanıcı yaşı gibi faktörlere dikkat etmekte fayda var. Kullanımı ve bakımı özenle gerçekleştirilmiş bir pipo, uzun ömürlü performans sağlayacaktır.

Pipo Nedir?

Pipo Nedir?

Tütün içme araçlarından biri olan Pipo, fırınlanmış toprak, Eskişehir taşı, funda kökü, ahşap, cam gibi çok çeşitli maddeden yapılmış olabilir. Günümüzde genellikle briar veya lületaşı gibi malzemelerden yapılan pipo çeşitleri, çok eski tarihe uzanan bir kültürün parçasıdır. Ucunda içine tütün konulan bir lüle -ya da yuva diye adlandırabileceğimiz bir oyuk- bulunan çubuk biçiminde bir tütün içme aracı olan pipo modelleri, her bütçeye her tarza uygun çeşitleriyle kategorimiz üzerinden incelenebilir. Pipo aksesuar, kafa ve ağızlık diye adlandırılan iki temel parçadan oluşmaktadır. Kafa kısmında, tütünün koyulduğu hazne ve ağız kısmıyla birleşmeyi sağlayan duman yolu bulunmaktadır. Piponun şekli tamamen kullanıcısının zevk ve beğenisine göre değişik tercih edilebilir. Pipo içmeye yeni başlayanlara daha kolay olduğu için düz pipo modelleri önerilmektedir.

Pipo Aksesuarları Nedir?

Pipo Aksesuarları Nedir?

Pipo içimi için farklı aksesuarlarına ihtiyaç duyacaksınız. Kategorimiz üzerinden pipo aksesuarları modellerini inceleyebilir, bütçenize göre bir seçim yapabilirsiniz. Kategorimizde, pipo temizleme fırçası, pipo sehpası, pipo filtresi, kazıyıcı pipo kaşığı, süzgeç teli, pipo çakmağı, pipo seti gibi pipo için gerekenleri ve fazlasını bulabilirsiniz. Pipo içmeye başlamadan önce yanınızda bir adet pipo çakmağı ve yanan tütünü çıkarmak ve yeni tütün eklemek için de bir adet pipo kaşığı bulundurmakta fayda var. Pipo temizleme fırçası modellerine, piponuzu temizlemek için ihtiyaç duyacaksınız. Sadece bir tütün içme aracı olmayan, aynı zamanda bir kültür ve yaşam biçimi olan pipo çeşitleri için pipo sehpasını tercih edebilirsiniz. Koleksiyonerlerin çok tercih ettiği sehpa modelleri ile güzel bir sergileme alanına sahip olabilirsiniz.

Pipo Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pipo Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pipo malzemeleri seçerken kişisel zevkler ön planda tutulmalıdır. Pipo materyalini ve yapısını incelemeden önce pipoyu kendi zevklerinizle seçebilir, yüz hatlarınıza uygunluğuna bakabilirsiniz. Ardından dikkat etmemiz gereken nokta, kaliteli pipo takımı almak. Kaliteli ve iyi bakılmış bir pipo kullanıcısına ömrü boyunca hizmet eder. Başlangıçta iyi bir pipo seçimi yapmak, uzun ömürlü bir ürün tercih etmek demektir. Birçok farklı maddeden üretim yapan pipo firmaları arasından seçim yaparken piponun hazırlandığı materyale özen göstererek kaliteli bir seçim yapabilirsiniz. Briar malzemesi ile hazırlanmış pipolar, dünya çapında tercih ediliyor. Yine ülkemizden çıkan Lüle taşı pipolar, en kaliteli pipo malzemelerinden biri. Lüle taşı hemen ısınmayan, hem de kolay hasar almayan bir materyal olduğundan özellikle pipoya yeni başlayanlara önerilir. Kaliteli bir pipo deneyimi için en ucuz pipo modelini aramak yerine malzemesine ve yapısına bakarak bütçenize en uygun ve kaliteli pipoyu kategorimiz üzerinden bulabilirsiniz. Pipo ve daha fazlası için Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(111)
ve üzeri (155)
ve üzeri (176)
ve üzeri (182)
ve üzeri (186)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL