Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Cam
Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Nargile ve Aksesuarları

için 1,022 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Nargile Cam Mini Boy

  (8)
  249,99 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Naimi Ahşap Marpuç

  (20)
  460 TL SEPETTE 430 TL
  +

Nargile ve Aksesuarları

Buluşmalara eşlik etmesi ile bilinen nargileler, hem ev ortamında hem de dışarıda varlığını gün geçtikçe artırarak sohbet dakikalarının uzamasına vesile olur. Pek çok tip ve tasarımda ön plana çıkan nargileler, tütünü oldukça pratik ve konforlu bir şekilde tüketebilmenize imkân tanır. Gelenekselliğini kaybetmeyen ve varlığını günden güne artıran nargileler artık evlerde de rahatlıkla kullanılıyor. Ev konforunda nargile kullanmak isteyenler için birbirinden farklı tasarım ve tarzda nargile modelleri bulunuyor. Kendinize veya sevdiklerinize hediye edeceğiniz bir nargile takımı ile buluşmalarınızı daha farklı bir boyuta çıkartabilirsiniz. Hoş sohbetlerinize eşlik edecek nargilelerin hem modern hem de geleneksel tarzda üretilen birbirinden değişik modelleri vardır. Kişisel zevk ve tercihinize uygun bir nargile takımı bulmak oldukça kolaydır. Özel tasarım nargile modelleri ve yaprak, yaldız gibi doğa motifleriyle süslenen nargileler, evinizin şık ve dekoratif bir görünüm de elde etmesine yardımcı olur. Osmanlı döneminden bu yana ülkemizde kullanılmaya devam eden, artık neredeyse bir kültür haline gelen ve popülerliğini yitirmeyen nargileler, orijinal ve oryantal tasarımlarla alıcıya çıkıyor. Aroma çeşitliliği ile sevdiklerinizle kurduğunuz samimi sohbetlerin lezzetini artıran nargileler, evde sağladığı kullanım rahatlığı sebebiyle kullanıcı sayısını gitgide artıran bir üründür. Nargileler bir yandan çeşitli aromalara sahip tütünleri evinizin konforunda deneyimlemenize yardımcı olurken bir yandan da herhangi bir zorluk yaşamadan kolay bir kullanma biçimi sunduğu için tercih ediliyor. Kullanım sırasında alınan keyfi en üst kademeye çıkartabilmek için tütün, köz kalitesi ve tütünün menşei ve nargilenin malzeme kalitesi gibi unsurlara dikkat etmekte yarar vardır. Kullanım ihtiyacınıza ve tarzınıza hitap eden nargile modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Nargile Aksesuarları Nelerdir?

Nargile Aksesuarları Nelerdir?

Sizlere arkadaşlık eden nargileler birçok farklı parçadan oluşuyor. Bütünlüğü sağlayan bu nargile aksesuarları farklı işlevlere yarayan mekanizmalara sahiptir. Marpuç, gövde, ser, hortum, lüle, baca, kase ve tepsi gibi kısımlardan oluşan nargilenin ayrıca birden fazla kişi tarafından kullanılmaya imkan sağlayan sipsi adı verilen bir aparatı bulunuyor. Bu aparat sayesinde hem çoklu hem de tekli kullanımlarda farklı ağızlıklar kullanılarak keyifli ve hijyenik bir içim rahatlığı sağlanıyor. Sipsi seçimi yaparken birbirinden farklı uzunluk ve renk skalasına sahip opsiyonlar karşınıza çıkmaktadır. Nargilenize ve kişisel zevkinize uygun modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Nargilenin ser denilen parçası, dar boyun kısmından başlayarak alt kısmına gittikçe genişleyen gövde bölgesini oluşturuyor. Görünüm olarak sürahiyi andıran ser; cam, metal veya seramik gibi malzemelerden üretiliyor. Ser seçimi yaparken tütünün tadını en doğal haliyle veren ürünlere yönelmek doğru bir seçim olur. Metal malzemeden oluşan serleri sık sık yıkamamak ve iyi kurutmak gerekir. Marpuç, alınan dumanın ağza ulaşmasına yardım eden kısımdır. Marpucun orijinal yapımında koyun ve ceylan derisi gibi malzemeler kullanılır. Nargilenin şişe denilen parçası ise, dumanın filtre edilmesini sağlayan kısımdır. İçerisine tercihe göre süt veya su konularak dumanı filtreleyen bu bölüm kolay kirlenebilmektedir, bu sebeple sıklıkla temizlenip kurulanmalıdır. Lezzetli bir içim keyfi için bu şişe temizliğine dikkat etmek faydalı olacaktır. Lüle veya nargile başlığı olarak tanınan kısım, içerisine tütünün konulduğu delikli bir haznedir. Bu delikler sayesinde yanan tütün nargile içerisinde dolaşır. Oldukça narin bir parça olan lüle, iyice temizlenmelidir. Farklı tatlardaki tütünlerin aynı lezzette içilmesine imkân tanır. Nargile maşası tömbekiye konulan közü değiştirmek için kullanılır. Közü karıştırmaya ve ateşi canlandırmaya yardımcı olur. Nargile contası bu aparatların birbiriyle bağlantısını sağlayan parçadır. Şişe, lüle ve marpuç contası olmak üzere farklı boyutta ve amaçlarda kullanılmak üzere üretilmiştir.

 Nargile Nasıl Kullanılır?

Nargile Nasıl Kullanılır?

Nargile kurulumu oldukça kolaydır. Gerekli tüm aksesuarlar temin edildikten sonra ilk dikkat edilmesi gereken şey parçaların temizlenmesidir. Nargilenizde kullanılan malzemeye göre temizliği de değişmektedir. Her kullanımdan sonra düzenli bir şekilde nargilenizin temizliğine önem göstermek hem hijyen hem de lezzet açısından sizi tatmin eder. Nargilenin uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi için temizliği ve kullanılan kömürlerin kalitesi nargile içimini büyük oranda etkileyen unsurlardır. Nargilenizi nasıl temizleyeceğinizi bilmiyor veya gerekli malzemelere sahip değilseniz nargile temizleme seti ürünlerine bir göz atabilirsiniz. Uzun süre temizlenmeyen nargileler hem sağlık açısından risk taşır hem de görünüm olarak da iyi bir izlenim yaratmaz. Aynı zamanda temizliğine özen gösterilmeyen nargilelerde çeşitli aromalara sahip tütünlerin kokusu birbirine karışabilir ve bu durum içim kalitesinin azalmasına neden olabilir. Temizlik işlemi bittikten sonra nargile şişesine su eklenir, sonrasında nargile seri yerleştirilir. Bir sonraki adım, marpucu sere yerleştirmektir. Bu noktada birleşim kısımlarından hava çıkışı sağlanmadığından emin olmak önem arz eder. Hava akışını test ettikten sonra, lüleye tütünü koymalı ve lüleyi tamamen kapatmamaya özen göstermek gereklidir. Kömür ile tütünün temas etmemesine dikkat etmek önemlidir. Sonrasında lülenin üzerini folyo veya cezve ile kapatabilirsiniz. Tüm bu adımlar gerçekleştirildikten sonraki adımda kömür yakılır ve nargilenin keyfi çıkartılır. Balkonda veya dışarıda nargilenizi tüketmek istiyorsanız, nargile rüzgârlık işinizi kolaylaştırabilir. Açık alanlarda oluşan rüzgâr sorununu engelleyerek közlerin dağılmasını ve kömürlerin rüzgâr sebebiyle hızlı tükenmesinin önüne geçer. Nargile içerken ortaya çıkan fokurdama sesinden rahatsız oluyorsanız, nargile susturucu ile bu sorunu önleyebilirsiniz. Sessiz bir şekilde nargilenizi içmenize olanak sağlayan susturucunun kullanımı da oldukça kolaydır. Nargilenizin kurulumunda atlamamanız gereken bir diğer parça da nargile bacasıdır. Nargile bacası közün üzerine yerleştirilir. Közün canlı yanmasına ve sönmemesine yardımcı olur. Fakat unutulmamalıdır ki tütün ve tütün ürünleri sağlığa zararlıdır.

 Nargile Modelleri ve Fiyatları

Nargile Modelleri ve Fiyatları

Nargilenizi ister set olarak isterseniz de tek tek parça halinde toplayarak oluşturabilirsiniz. Nargile fiyatları kullanılan malzeme ve kaliteye göre değişkenlik göstermektedir. Çeşitli dizayn ve ilginç tarzlara sahip nargile modelleri ile ihtiyacınız ve isteğiniz doğrultusunda birçok farklı alternatife ulaşabilirsiniz. Eğer elinizdeki nargilede eksik aksesuarlar varsa bunları tamamlayarak nargile setinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Parça halinde satılan aksesuarlar için sayfamıza göz atabilirsiniz. Spesifik olarak belli başlı temel parçaları satın almak istiyorsanız, bu şekilde ayrı parçalar halinde satılan nargile aksesuarlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Lüle, şişe ve nargile gövdesi fiyatları üretildiği malzeme ve tasarıma göre farklılık gösterebilir. Gümüş, pirinç ve bakırdan yapılmış, oymalı veya oymasız tasarıma sahip ürünlerde fiyat değişkenlik göstermektedir. Kimi modellerde daha geleneksel tasarımlar kullanılırken kimi modellerde modern çizgilere sahip dizaynlar kullanılır. Nostaljik ve klasik modelleri tercih edenler için renk ve tasarım yelpazesi geniş farklı boyutlarda ürünlere ulaşmak mümkündür. Modern ve özel tasarım ürün tercih edenler için de model skalası oldukça geniştir. İnce, kalın, uzun, kısa ve ışıklandırmalı modellerle evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Genellikle cam modelleri tercih edenler arasında bir trende dönüşen gerçek egzotik meyveden yapılan nargileler ile evinizde eşsiz ve ihtişamlı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Küçük ve taşınabilir bir nargile satın almak istiyorsanız masaüstü nargile modelleri sizin için daha uygun olabilir. Uzun ömürlü bir nargile kullanımı için temizlik ve bakım aksatılmamalıdır, aksi takdirde bakım sıklığınıza bağlı olarak nargile keyfiniz sekteye uğrayabilir veya zamanla azalabilir. Bunun önüne geçmek için her kullanımdan sonra nargile parçalarının temizliğine özen göstermek gerekir. Sevdiklerinizle geçirdiğiniz hoş ve koyu sohbetlerinizde size eşlik edecektir.