DİŞ & ARAYÜZ FIRÇASI

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sensodyne Çok Yönlü Koruma Diş Fırçası Soft

  (1)

  39,90 TL

  29,80 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sensodyne Çok Yönlü Koruma 1 + 1 Diş Fırçası Medium

  (1)

  45,00 TL

  39,32 TL

 • See + Clean Plak Algı Işıklı Aktif Karbonlu Diş Fırçası

  37,66 TL

  24,75 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dilsil Ağız Kokusu Giderici Dil Sıyırıcı

  43,90 TL

  23,90 TL

 • Oral-B Kids Prensesler 3 - 5 Yaş Çocuk Diş Fırçası Soft

  19,90 TL

Diş & Arayüz Fırçası

Ağız ve diş sağlığınız hayat kalitenizi en fazla etkileyen faktörlerden birisidir. Diş bakımları hem estetik hem de sağlık açısından dikkat etmeniz gereken bir alandır. Ağız sağlığınız için diş fırçası büyük bir öneme sahiptir. Dişlerinizi her öğünden sonra fırçalamanız mikro yemek artıklarının temizlenmesini sağlar ve dişlerinizin beyaz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ancak yalnızca diş fırçaları diş sağlığınız için yeterli olmaz. Diş fırçalarının ulaşamadığı yerlere arayüz fırçası ile müdahale ederek bakteri oluşumunu engelleyebilirsiniz. Ağzınızın içerisinde biriken bakteriler diş etlerinize ve diş sağlığınıza zarar vererek yaşam kalitenizi düşürür. Ağız ve diş sağlığınız için en uygun arayüz fırçası ve diş fırçası modellerini ürün kategorisi üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

Diş Fırçası ile Daima Sağlıklı Gülün

Diş Fırçası ile Daima Sağlıklı Gülün

Diş fırçaları, ağız bakımının şüphesiz en önemli faktörleri arasında yer alır. Dişlerinizi günde en az iki kere fırçalamanız diş hekimleri tarafından tavsiye edilmektedir. Diş fırçalama işlemi öncesinde kendi ağız ve diş yapınıza uygun fırçaları kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yeni diş fırçası modeli de insan yaşamına girmiştir. Diş fırçalamak, keyfi bir davranıştan çok zorunlu bir ihtiyaç konumundadır. Gün içerisinde tükettiğiniz fast food gıdalar veya zararlı alışkanlıklar diş çürümelerine sebebiyet verir. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamadığınız zaman diş hassasiyetleriniz artacaktır. İdeal bir şekilde diş temizliğinizi yapmazsanız ilerleyen zamanlarda diş eti hastalıklarıyla karşı karşıya kalmanız kuvvetle muhtemeldir. İhtiyaç duyduğunuz fırçalama etkisini yansıttığı için birçok kişi elektrikli diş fırçası kullanmaktadır. Manuel fırçalamalara nazaran daha kolay olduğu için tercih edilen elektrikli diş fırçaları dişlerinizi sağlıklı bir şekilde fırçalar. Manuel diş fırçalarını dişlerinizin etrafında yukarı aşağı hareket ettirerek kullanmanız gerekir. Ancak elektrikli diş fırçalarıyla dişlerinizi otomatik olarak temizleyebilirsiniz. Elektrikli fırçaları yalnızca dişlerinizin yüzeyinde hareket ettirmeniz fırçalama işlemi için yeterli olur. Elektrikli diş fırçalarında birbirinden farklı teknolojik özellik bulunur. Kullanım bakımından oldukça zengin bir yelpazeye sahip fırça modelleri büyük kolaylıklar sağlar. Hassas dişlere özel beyazlatma etkisi bulunan bazı modellerde ağzınızın bütün bölümlerini ne kadar süre fırçaladığınızı takip edebilmenizi sağlayan zamanlayıcılar bulunur. Dişlerinizi olması gerektiğinden daha sert fırçaladığınızda sizi uyaracak basınç sensörlerine yer verilen modeller ile dişinizi sağlıklı bir şekilde fırçalayabilirsiniz. Elektrikli fırçalar yalnızca aşağı yukarı yönlü değil, çeşitli yönlere dönerek dişlerinizin arasında kalan bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Geliştirilen titreşim teknolojisiyle manuel fırçalamalarda zaman zaman erişemeyeceğiniz noktaları temizleyerek ağız ve diş sağlığınızı korur. Şarjlı diş fırçası seçimlerinizde en önemli noktalardan birisi diş yapınız için uygun modelin ve modun kullanılmasıdır. Kimi şarjlı diş fırçalarında ayarlanabilir fırçalama modları bulunmaktadır. Fırçayı kendi ağız yapınıza göre ayarlayarak diş eti kanamalarının önüne geçebilir, dişlerinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Dişinizi fırçaladıktan sonra şarja takarak yeniden kullanılabilir hale getirebileceğiniz şarjlı diş fırçaları ve Ağız & Diş Bakımı sağlığınızı korur.

Diş Fırçası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Diş Fırçası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamadığınız zaman diş mineleriniz zayıflayacak ve dişlerinizde hassasiyetler oluşacaktır. Düzenli olarak her 6 ayda bir diş hekimlerine gitmeniz ve günlük diş bakımlarınızı aksatmamalısınız. Dişlerinizi her fırçalamada ortalama 2-3 dakika kadar fırçalamalısınız. Dişlerinize çok fazla baskı yapmadan yumuşak şekilde fırçalamanız dişlerinizin daha sağlıklı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Diş etinizi fazla baskı yaparak fırçalamanız diş eti kanamalarını beraberinde getirir. Dişlerinizin daha temiz olmasını sağlamak isterken hem sağlığınıza zarar verebilir hem de fırça kıllarının kısa süre içerisinde yıpranmasına sebep olabilirsiniz. İlerleyen teknolojiyle birlikte gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz pilli diş fırçası ağız ve diş sağlığınızı korur. Modern tasarımlara yer verilen elektrikli fırçalar, plak temizleme konusunda son derece başarılıdır. Diş plaklarının temizlenmesinde önemli bir rol üstlenmesi, dişlerinizin doğru süre zarfında fırçalanmasıdır. Özellikle de el becerisi gelişmemiş kısıtlı kişiler için diş fırçalama işlemini oldukça kolaylaştırırken, standart bireylerdeyse diş fırçalama işlemini daha rahat hale getirir. Elektrikli diş fırçaları dişlerinizi sağlıklı bir şekilde fırçalamanız için gereken bütün işlemleri yapar. Böylelikle diş ve diş etlerinizin zarar görmesine sebep olan sert ve dikey fırçalama hareketlerine yer verilmez. Elektrikli diş fırçalarında dişlerinize fazla baskı yapma olayını engelleyebilmeniz için baskı sensörleri yer alır. Sensörler dişinizi olması gerekenden daha şiddetli fırçaladığınızda uyarıda bulunur. Elektronik diş fırçası belirli saniye aralıklarında titreşerek dişinizin farklı bölümlerini fırçalamanız için uyarıda bulunur. Uzmanlar dişlerin 2-3 dakika kadar fırçalanmasını öneriyor ve elektrikli diş fırçaları da 2 dakika tamamlandıktan sonra uyarı vererek fırçalama işleminin sona erdiğini hatırlatıyor. Diş fırçalama işleminde diş etlerinizi fırçalamanız da önem taşır. Elektronik diş fırçaları diş etlerinizi de fırçalayarak sağlıklı bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur. Farklı temizlik modlarına yer verilen diş fırçaları hassas kıllara sahiptir. Henüz ilk gün kullanımınızda bile dişlerinizin üzerindeki istenmeyen lekeleri giderebilen elektrikliAğız, Diş & Banyo Ürünleri sağlam ve dayanıklı yapılarıyla da uzun ömürlüdür. Elektronik fırçalarda fırçanızın durumu ve fırça başlığınızı değiştirmeniz gerektiğine yönelik uyarı sinyalleri de bulunuyor. Uyarı sinyallerini dikkate alarak ağız ve diş sağlığınız için en uygun adımları atabilirsiniz.

Arayüz Fırçası Erişilemeyen Bakterileri Yok Eder

Arayüz Fırçası Erişilemeyen Bakterileri Yok Eder

Diş fırçaları ağız ve diş sağlığınız için kritik bir önem arz etse de, bakteri temizliğini tam anlamıyla yapabilmeniz için yeterli olmayabilir. Diş sağlığınızı etkileyen en önemli faktörler arasında diş etleri yer alır. Diş fırçalarının ulaşamadığı noktaları diş arayüz fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz. Diş etlerinin kapattığı bölgeleri, köprüleri ve diş telinizi temizleyebilen arayüz fırçalarını kullanarak diş eti hastalıklarının önüne geçebilirsiniz. Diş araları kolaylıkla bakteri biriktiren bir bölgedir. Tükettiğiniz gıdalardan kalan küçük artıklar bakteri oluşumuna sebep olur ve ağız sağlığınızı tehdit etmeye başlar. Bakteri oluşumu beraberinde plak oluşturur ve diş etinizin çevresindeki plaklar ilerleyen süreçte ağrılı iltihaplara sebep olur. Diş aralarına girecek şekilde tasarlanan arayüz fırçalarının kullanımı da oldukça basittir. Ergonomik yapılı arayüz fırçalarını hafif bir kuvvet uygulayarak diş arayüzüne girmesini sağlayıp ileri geri hareket ettirmeniz gerekir. Arayüz fırçalarından maksimum verimle yararlanabilmeniz için diş yapınıza uygun modelleri tercih etmeniz gerekir. Bütün boyutlarda ve renklerdeki arayüz fırçaları arasından kendiniz için en uygun olan fırçayı kullanmalısınız. Diş aralığınıza göre küçük fırçalar bakterileri tam anlamıyla temizlemezken, büyük fırçalar ise diş eti kanamalarına sebep olur. Ağzınızın içerisindeki zararlı bakterileri temizlemek isterken diş eti çekilmesi gibi sorunlara yol açabilirsiniz. Diş teli kullanıyorsanız tükettiğiniz gıdalardan kalan artıklar tellere yapışarak diş ve diş etlerinize zarar verebilir. Bakterileri önleyebilmek için diş teli arayüz fırçası kullanarak diş fırçalarıyla erişemediğiniz noktaları rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Arayüz fırçaları birkaç kere kullanılabilir ve dişlerin arasına girdikten sonra durulanarak kullanılabilir. Arayüz fırçalarındaki kıllar aşındığında ilk günkü etkisini göstermeyeceği için değiştirmeli ve yeni bir fırça kullanmaya başlamalısınız. Yıpranmış veya aşınmış kıllar dişlerinizi sağlıklı bir şekilde temizlemez. Kıllar esnekliklerini yitirir ve günlük kullanımlardan bir süre sonra bakteriler ve besin parçaları yeniden birikmeye başlar. Bundan dolayı uzmanlar arayüz fırçalarındaki kıllar aşındıktan sonra yenilenmesi gerektiğini ifade ediyor. Günlük bakımlarınızda arayüz fırçasıyla diş arlarını temizleyip dişinizi fırçalamanız zararlı bakterileri yok eder. Böylelikle diş ve diş etlerinizde meydana gelebilecek hastalıkların önüne geçerek daima sağlıklı gülümsemelerle fotoğraflarda ve sosyal ortamlarda özgüvenli bir duruş sergileyebilirsiniz. Daha fazla seçenek için Diş Fırçası & Ağız Bakım Cihazları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.