AĞIZ TEMİZLEME & GARGARA

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sarakan Ağız Çalkalama Suyu 300 ML + Diş Macunu 64 G

  92,00 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dead Sea Fresh'n White Deniz Mineralleri İçeren Ağız Bakım Sıvısı 60 ML

  149,90 TL

  74,74 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sarakan Ağız Çalkalama Suyu 300 ML + Diş Macunu 64 G + The Lifeco Dil Sıyırıcı

  (1)

  118,00 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Listerine Cool Mint Hafif Tat Ağız Bakım Suyu 250 ML

  29,30 TL

  25,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Meridol Ağız Bakım Suyu 400 ML

  (11)

  60,00 TL

  37,90 TL

Ağız Temizleme & Gargara

Ağız bakımı rutininize gargara gibi ağız temizliği ürünlerini dahil etmeyi planlıyorsanız, gargara kullanımı ile ilgili bilmeniz gereken önemli noktalar mevcut. Gargara kullanarak ağız ve diş sağlığınızı maksimuma çıkartmak için kullanım sürecini doğru bir biçimde tamamlıyor olmanız şart.

Gargara Nedir, Faydaları Nelerdir?

Gargara Nedir, Faydaları Nelerdir?

Her şeyden önce şunu belirtmekte fayda var: Gargara kullanmak, günde iki kez diş fırçalama rutininin sağladığı ağız bakım ve temizliğinin yerine kesinlikle geçemez; yani başka bir deyişle gargaralar, diş fırçası ve diş macunu için bir alternatif değildir. Gargaranın temel fonksiyonu nefesinizi tazelemektir. Bununla birlikte özel bileşenlerle donatılmış içeriğe sahip bazı medikal özellikli gargaralar, dişlerinizi plaklardan meydana gelen bakterilerin ürettiği asitlerden koruma işlevi de görmektedir. Bu konuda etkili olabilmesi için gargaranın dişler fırçalandıktan ve diş ipi ile temizlendikten hemen sonra uygulanması gerekir. Gargaranın ağız temizliği ve bakımının yanı sıra medikal olarak da kullanımı mevcuttur. Örneğin herhangi bir ağız veya diş enfeksiyonu atlattıysanız, dişçinizin size düzenli oral gargara kullanımı tavsiye etmiş olma ihtimali çok yüksek. Bu gibi durumlarda yalnızca doktorunuzun önermiş olduğu gargara markasını kullanmanız ve kullanım talimatlarına birebir uymanız çok önemli.

Gargara Nasıl Kullanılır?

Gargara Nasıl Kullanılır?

Gargaranın yukarıda bahsettiğimiz faydalarını gösterebilmesi için en doğru ve efektif biçimde kullanılıyor olması önemlidir. Yanlış gargara yapımı, vaat ettiği faydalardan sizi yoksun bırakmakla kalmaz, aynı zamanda bütçenize de gereksiz yere zarar vermiş olur. Ağız gargarası yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kullanım talimatlarında ya da doğrudan dişçiniz tarafından belirtilen gargara miktarına sadık kalmanız. Almanız gereken miktarda gargarayı ağzınıza aldıktan sonra onu belirtilen süre kadar ağzınızın içinde tutmanız yetmez; mümkün olduğunca her noktaya ulaşmasını sağlamak için onu ağızda iyice çalkalamanız ve döndürmeniz gerekiyor. Çalkalama işleminiz tamamlandıktan sonra gargarayı yutmamak da bir diğer önemli nokta; yüksek miktarda gargara yuttuğunuz takdirde midenize zarar verme ihtimalinizi artırmış olursunuz. Tükürdüğünüz gargaranın ardından ise en az 30 dakika boyunca su içmemeli ve yemek yememelisiniz; bu şekilde gargara ağız içerisinde tüm bakteri ve mikropları öldürerek etkisini tam anlamıyla göstermiş olacaktır.

Gargara Markaları & Fiyatları Neler?

Gargara Markaları & Fiyatları Neler?

Kategorimizde pek çok farklı ağız ve diş sağlığı sorununa yönelik farklı gargara çeşitleri bulmanız mümkün. Komple ağız hijyeni sağlaması, çürüğe karşı dişleri güçlendirmesi, dişlerinizin doğal beyazlığını korumasını sağlaması, 24 saate kadar ferah nefes olanağı sunması ve dişteki plak oluşumunu azaltması gibi pek çok farklı avantaja sahip olan gargara markaları bu kategoride sizleri bekliyor. Colgate, White Glo, Oral-B, Sensodyne ve Listerine gibi pek çok kaliteli ağız bakım markasının gargara çeşitleri ile birlikte alternatif ağız bakım ürünlerini de burada bulmak mümkün. Ferahlatıcı ağız spreyleri, kullanışlı dil temizleyiciler ve dil temizleme fırçaları da yine burada beğeninize sunulan ağız sağlığı ürünlerinden. Sağlıklı, bakımlı ve bembeyaz dişler için ihtiyacınız olabilecek diğer tüm ürünler ise Ağız & Diş Bakımı kategorimizde.