Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Lux
Eti
Fax
FE
LR
Abc
Dex
Tex
JBG
EWP
Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Ağız, Diş & Banyo Ürünleri

için 16,319 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Ağız, Diş & Banyo Ürünleri

Ağız ve diş sağlığınız hem kişisel bakımınız için hem de genel yaşam konforunuz için oldukça önemlidir. Pek çok insan doğru ağız ve diş banyo ürünlerini kullanmadığı için sıkıntılar yaşamaktadır. Ağız içinde, özellikle damak ve dildeki yaralar, diş çürükleri bu sorunlardan sadece bazılarıdır. Ağız ve diş sağlığınız için mutlaka günlük olarak yapmanız gereken rutinler vardır. Örneğin diş fırçalamak bunlardan sadece biridir. Ağız sağlığınızın dışında banyoda kullanılan bakım ürünleri de kişisel bakım için çok önemlidir. Banyoda kullandığınız bakım malzemeleri çok daha güzel bir cilt kokusuna, sağlıklı bir bünyeye ve bakımlı bir kişiliğe dönüşmenize yardımcı olur. Banyo jelleri, duş vücut kremi, katı ve sıvı duş sabunları ve üzerinizdeki kiri atmaya yardımcı olacak ürünler banyo bakım ürünleri arasındadır.

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Nelerdir?

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Nelerdir?

Ağız, diş ve banyo bakım ürünleri, kişisel bakımlarına özen gösteren ve günlük yaşam konforunu arttırmak isteyenler için olmazsa olmaz ürünlerdendir. Diş sağlığı için öncelikli akla gelen ürün olan diş ipi özellikle dişlerinizi fırçalarken fırçanın ulaşamadığı yerlerdeki kirleri temizleyerek derinlemesine bir temizlik sağlar. Diş ipleri dişlerinize hiçbir şekilde zarar vermez. Bu işlem için özel olarak üretilen diş iplerini tercih etmeniz gerekir. Günde en az bir kez kullanmanız gereken diş ipi, diş çürüklerine karşı oldukça etkili bir ürünüdür. Diş sağlığı için en önemli ürünlerden biri de diş fırçasıdır. Diş fırçası, diş temizliğinin büyük kısmı demektir. Doğru bir fırça seçimi diş ve ağız sağlığınız için çok önemlidir. Diş fırçası damaklara da temas ettiği için diş ve damak yapısına uygun olan diş fırçaları seçmek gerekir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile diş fırçalarındaki çeşitlilik de artmıştır. Normal diş fırçalarının dışında elektronik olarak üretilen diş fırçaları da yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Ağız bakım ürünü olan ağız ve diş gargarası ya da bakım suyu da oldukça önemli bir üründür. Ağız gargarası ağız sağlığı için tek başına yeterli bir ürün değildir ancak çok önemli bir tamamlayıcı faktördür. Gargaranın temel amacı ağız ferahlatmak ve diş fırçalama işleminden sonra dilin arka kısımlarında kalan bakterileri öldürmektir. Gargarayı 30 saniye ile 1 dakika arasında kullanmak yeterli olacaktır. Ağız bakımı için kullanılan ürünlerden biri de ağız banyosu çeşitleridir. Ağız duşu olarak da geçen bu ürün ağzınızın içindeki tüm bölgeleri tazyikli su ve hava püskürtmesi ile temizleyecek güce sahiptir. Ağızda biriken yemek artıklarının zamanla dişlerinizi çürütmesi ve ağzı kokutması istenilmeyen bir durumdur. Ağız duşu tüm bu sorunları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Ağız bakım ürünleri sadece temizleme değil beyazlatma işlemine de yarar. Diş beyazlatıcı macunlar ve tozlar diş beyazlatmak için önemli ürünlerdir. Sigara içen insanların dişlerinde zamanla sararmalar olur; bu sararmaları ortadan kaldırmak için diş beyazlatıcı tozlar oldukça etkilidir. Toz diş beyazlatıcılar farklı içerik ve aromalarda olabilir. Diş beyazlatma kalemi de pratik diş beyazlatma ürünlerindendir. Sürülebilir bir ürün olan diş beyazlatma kalemi, haznesinde bir miktar sıvı sayesinde dişlerinize istediğiniz beyazlığa kavuşmanıza yardımcı olur. Bunlardan farklı olarak protez kullanan kişiler protez temizleme tabletleri kullanmalıdır. Diş protezlerine yapılan bakım en az gerçek dişlere yapılan bakım kadar önemlidir. Ağız, diş ve banyo bakım ürünlerini daha detaylı bir şekilde incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ağız ve diş sağlığınızı etkili bir şekilde gerçekleştirmek için mutlaka doğru bir şekilde bakım yapılmalıdır. Bunun içinde bakım ürünlerinin nasıl kullanılması gerektiği bilinmelidir. Diş ipi kullanımı diş temizliğinin etkin bir şekilde yapılabilmesi için oldukça önemlidir. Ağız ve diş yapısının farklılığına göre kullanımı da değişen diş ipleri, yaklaşık olarak 30-35 cm kadar koparılır. Kopardığınız diş ipini orta ve baş parmağınız arası gerdirin. Diş ipinin gergin olması gerek yoksa herhangi bir işlevi olmaz. Gerdirdiğiniz diş ipini iki diş arasına koyun ve yukarı aşağı hareketlerle diş diplerinizi temizleyin. Diş ipleri ile dişinizin en derinine kadar inin. Diş ipini kullanmanın önemi derinlemesine bir bakım yapmaktır. Dişlerin her iki yanında birleşik olmayan diş etleri vardır. Diş ipi, dişlerin gelişmeye başladığı yaş olan 7-8 yaştan sonra kullanılabilir. Günde en az 1 kez diş ipi kullanmak diş sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Diş ipini gece yatmadan evvel kullanmanız durumunda sabahları ağzınızda oluşacak olan kötü kokuyu da engellemiş olursunuz. Diş ipleri tek kullanımlık ürünlerdir. Diş ipini yıkayarak tekrar tekrar kullanmaya çalışmak çok riskli bir durumdur. Kirli diş iplerini tekrar kullanmak ciddi tahribatlara yol açabilir. Ağız bakım ürünleri içinde yer alan ağız duşları farklı tiplerde olarak üretilmektedir. Ev kullanımı ve seyahat kullanımı için farklı türlerde olan ağız duşlarının çalışma prensipleri aynıdır. Ağız duşunun su haznesine ılık su koyara işleme başlayabilirsiniz. İsteğe göre bu suyun içine bir miktar ağız gargarası ekleyebilirsiniz. Su haznesine yeteri kadar ılık su koyduktan sonra ağız duşu için üretilmiş olan başlık takılır. Bu başlıklar alacağınız markaya göre farklılık gösterebilir. Kimi üreticiler ağız banyosu seti satmaktadırlar. Başlık takıldıktan sonra makine çalıştırılır ve makine hem havayı hem de suyu tazyikli bir şekilde püskürterek yollar. Ağız duşu başlığını ağzınızın içinde ulaşılması güç noktalara kadar götürebilirsiniz. Ağızda dönebilen başlıkları kullanırsanız 360 derece dönen başlıklar sayesinde en dipteki yemek artıklarını dahi temizlemiş olursunuz. Diş beyazlatmak için kullanılan tozlar ve diş beyazlatma kalemi, temiz bir dişe uygulanmalıdır. Bundan dolayı mutlaka dişler fırçalandıktan sonra bu ürünler kullanılmalıdır. Tam bir bakım isteyenler sırası ile önce diş fırçalama ardından diş ipi, hemen sonrasında ağız duşu ve son işlem olarak diş beyazlatma ürünlerini kullanmalıdır. Diş beyazlatma kalemlerinde bir miktar sıvı bulunur. Bu sıvıyı kalem aracılığı ile dişinize sürerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Diş fırçalama işleminde şarjlı alet kullanmak isteyenler için kullanım oldukça basittir. Şarj edilebilir diş fırçası başlığı sökülüp takılabilir olduğu için farklı tipteki diş fırçası başlıkları ile kullanılabilir. Bundan dolayı tek bir gövde ile birden fazla kişi şarj edilebilir diş fırçası kullanabilir.

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Kullanmanın Avantajları

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Kullanmanın Avantajları

Ağız ve diş sağlığı bakım ürünleri kullanmanın pek çok avantajı vardır. Ağız ve diş sağlığını düzenli olarak yapmayan biri ileride ciddi diş eti hastalıkları ve çürüklerle uğraşır. İleri derecede rahatsızlıklar kalp ve damar yolları problemlerinden diş dökülmesine hatta solunum yolu rahatsızlıklarına bile yol açmaktadır. Ağız ve diş bakımında en çok kullanılan ürünlerden olan diş ipi ağız hijyenine ciddi manada katkı sağlar. Diş fırçaları diş temizliği için çok önemli olsa da, özellikle dişlerin arka kısımlarına çok etkin bir temizleme sağlayamaz. Bazı diş yapıları çok sık olduğundan diş fırçasının kılları diş aralarını da temizleyemez. Ancak diş ipi dişinizin en dip ve ulaşılmaz noktalarına çok rahat bir şekilde nüfuz eder. Diş ipi ağız kokusunu da önlemeye yardımcı olur. Diş ipi faydaları arasında tüm vücudunuzu ilgilendiren dinamiklerde yer almaktadır. Örneğin ağzınızın içerisinde vücudunuza giden enfeksiyonların önünü kesebilir. Diş eti kanamaları özellikle hassas damaklara sahip insanlarda sıklıkla görülen bir sorundur. Diş ipi kullanımı uzun vadede bu kanamaları da en aza indirir. Eğer farklı bir diş eti hastalığınız yoksa diş ipleri kullanımın pek çok faydası vardır. Özellikle protez kullanan kişiler ağız temizliğine ciddi önem göstermelidir. Protez temizleme tableti, protez kullananlar için oldukça önemli bir üründür. Normal diş macunlarının protez dişi çizme riski vardır. Bundan dolayı protez dişleri temizlemenin en pratik yolu bu tabletlerdir. Diş protezlerinin de günlük olarak bakımı yapılmalıdır. Protez temizleme tableti, proteze yapışan yemek artıklarının temizlenerek kötü koku bırakmasını engeller. İçeriğinde beyazlatıcı olan bu tabletler, güzel bir gülümseme için kullanana yardımcı olmaktadır. Ağız banyosu faydaları arasında gösterilen pek çok etken, genel ağız ve diş sağlığı için oldukça önemlidir. Ağız duşlarını kullanan kişilerde plak oranı diğer insanlara göre çok daha düşüktür. Ağız gargarası ile yapılan işlem etkili olsa da dişlerin derinliklerine aynı derece de nüfus etmez. Su ile yapılan ağız duşunun diş eti iltihaplanmasının önüne geçildiği bilinmektedir. Ağız ve diş bakım ürünleri kullanmak ferah ve hoş kokan bir ağız kokunuz olmasına yardımcı olur. Gün içinde insanlarla kurduğunuz yüz yüze iletişimde ağız kokunuzun güzel olması büyük bir önem taşır. Ağız kokusuna neden olan şeylerin başında çürükler ve dil üzerine yerleşen bakteriler neden olur. Diş fırçalama eylemi dişlerinizi temizlese de, daha keskin ve temiz bir koku için ağız gargarası kullanmanız gerekir. Ağız gargaraları farklı kokularda olabilir. Yeşil nane, nane, portakal gibi aromalar bunlardan bazılarıdır. Her diş fırçalamanızdan sonra 30 saniye kadar ağzınızda çalkalayacağınız gargara ile hoş bir nefese sahip olabilirsiniz. Ağız gargaraları tek başlarına çürük engelleyici ürün olarak geçmezler. Hangi bakım ürününü kullanırsanız kullanın, günde en az iki kez diş fırçalamanız gerekmektedir.

Banyo Bakım Ürünleri Nelerdir?

Banyo Bakım Ürünleri Nelerdir?

Banyo bakım ürünleri olarak bilinen ürünler, banyo yapmayı çok daha keyifli ve doğru bir aktiviteye dönüştürür. Banyo yapmak başlı başına sağlıklı bir aktivitedir. Sıcak su, ciltteki kan dolaşımını arttırır ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Banyo öncesi, sırası ve sonrasında kullanabileceğinizi bakım ürünleri sıcak suyun rahatlatıcı etkisi ile çok daha etkili bir bakım sağlar. Banyo bakım ürünü denince ilk akla gelen ürün duş jelidir. Duş jelleri farklı aromalardaki kokusu, rahatlatıcı etkisi ve kolay köpürmesi ile en çok kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. İster erkek, ister kadın, isterseniz de unisex duş jelleri bulmak mümkündür. Duş jelleri, yıkanırken katı sabun kullanmak istemeyen insanların öncelikli tercihidir. Piyasada bulunan duş jelleri pH değeri olarak dengelidir. Bazı duş jelleri, içerdikleri bitki özleri sayesinde temizlenmenin yanında aromaterapi faydaları ile eşsiz bir masaj keyfi de sunar. Erkekler için özel olarak bazı duş jelleri hem vücuda hem de saça uygulanabilir şekilde üretilmektedir. Bu tip duş jellerini kullananlar ekstra bir şampuan kokusu aramak durumunda kalmazlar. Duş jelleri içerik olarak sabun ve şampuanlardan daha az pH değeri içerir ve içeriğinde vücut bakımına fayda sağlayacak bileşenler vardır. Bundan dolayı da duş jelleri vücut temizliği için oldukça önemli ürünlerden biri olmuştur. Banyo yaparken duş jeli kullanmak istemeyenlerin tercihleri ise katı sabunlar olabilir. Eski bir yıkanma geleneğinin üyesi olan katı sabunlar, hoş kokulu aromaları ve temizleyici özellikleri ile tercih edilen ürünlerden olabilir. Ancak banyo yapmak için alınacak katı sabunun duş sabunu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Duş sabunları farklı aroma ve özlerde üretilen ve vücuda temas ettiğinde herhangi bir alerjik tepkimeye neden olmayacak olan sabun çeşididir. Banyo sabunları çok farklı aromalarda olabilir. Gül, nane, papatya, vanilya, çilek bu aromalardan sadece bazılarıdır. Banyoda derinlemesine temizlik sağlayan ürünlerden biri de banyo lifidir. Banyo lifi, sağlıklı bir şekilde kese yayıp vücuttaki kiri dışarı atmak için yardımcı olan ürünlerdendir. Banyo liflerinin yanında duş fırçaları da aynı işlevi görür. Özellikle elinizle ulaşamadığınız sırt kısmını duş fırçaları yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Banyo Bakım Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Bakım Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo bakım ürünleri alırken dikkatli olmak cilt sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Her ne kadar doğal olursa olsun banyo bakım ürünlerinin birçoğu kimyasal barındırır. Duş jelleri ve sabunlar, kişisel bakım ve temizlik denince akla ilk gelen ürünler arasındadır. Bu tip ürünleri seçerken cilt tipinize en uygun olan ürünü tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer kuru bir cilde sahipseniz, katı bir sabunla cildinizi daha fazla kurutmamanız gerekir. Bunun yerine nemlendirici özelliği olan bir duş jeli ya da sabun tercih etmeniz gerekmektedir. Bu tip ürünlerde tek önceliğiniz kokusu olmamalı. Tercih edeceğiniz ürünün içeriğini mutlaka okumanız gerekmektedir. Duş jelleri duş sabunlara göre çok daha geniş bir ürün ağına sahip olabilir. Bundaki temel nokta, duş jellerinin çok daha fazla koku seçeneği olmasıdır. Duş sabunu alındığı takdirde içerdiği yağ oranının yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekir. Vücut bu tip yararlı dokulara karşı oldukça yumuşar. Duş jellerinin kullanımı çok daha pratiktir. Köpürmesi ve uygulanması duş sabununa göre daha kolaydır. Ancak duş sabunun kullanım süresi duş jeline göre daha fazladır. Hem duş jelleri, hem de duş sabunları köpürebilmek için bazı kimyasallar barındırır. Bu kimyasallar ve pH derecesi, cildinizin dokusuna zarar verebilir. Cildinizin dokusunun zarar görmemesi için tercih edeceğinizi ürünün pH derecesi 7’nin altında olmamalıdır. Duş sırasında ve sonrasında kullanacağınız diğer bakım ürünleri temizliği destekler nitelikte olmalıdır. Duşta kullanacağınız vücut kremi, banyo sonrası losyon gibi ürünler bakımı destekleyici nitelikte ürünlerdir. Bu tip ürünler, duş sırasında vücudun kaybettiği nemi geri almak için yardımcı olan ürünlerdir. Bu tip destekleyici ürünlerde de vücut tipini doğru tanımlamak önemlidir. Duş sonrası bakım ürünlerini kullanırken iyi kurulanmış olmaya özen göstermeniz gerekir. Eğer tam kurulanmadan vücut losyonu, bakım yağı gibi ürünleri uygularsanız, ürün cildinizde yeteri kadar emilim gösteremez ve cildinize herhangi bir faydası olmaz. Duş sırasında kullanılacak olan banyo tuzu, içerisinde barındırdığı minerallerle vücudunuzu besler. Banyo tuzu alırken, pH değerine, aromasına, nasıl kullanılacağına, kullanım ömrüne dikkat edilmelidir. Eğer bu tip ürünlere karşı alerjik bir reaksiyon gösteriyorsanız kullanmaktan kaçınmalısınız. Banyo tuzunu tüm yetişkin bireyler kullanabilir. Ancak bazı banyo tuzları aromaları nedeni ile kadınlara ya da erkeklere özel olarak üretilmiş olabilir. Bundan dolayı almadan evvel buna mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Banyo yaparken kullanılan malzemelerden olan lifler ve keselerde de herhangi bir yırtık bulunmamalıdır. Bazı keseler doğrudan eldiven şeklinde üretilmiştir. Bu keseleri ellerinize geçirerek vücut temizliğinizi yapabilirsiniz.