TUR ARA

Yurtdışı Turları

Toplam 1 Sonuç bulundu

Yeni ülkeler, şehirler, kültürler ilginizi çekiyorsa binlerce destinasyon sizi bekliyor. Dünyanın her yerine farklı konseptlerdeki turlar ile hem tarih hem de doğa macera severler keyifli bir tatilin tadını çıkarabiliyor.

Avrupa’nın bir çok kenti hem sanat hem de tarih açısından gezmekle bitmeyecek kadar fazla gezi noktalarına sahip. Erken rezervasyon turları ile tatilinizi erken planlayarak fırsat turları yakabilirsiniz. Bunun dışında vizesiz turlar ile vize beklemeden hızlı bir plan da yapabilirsiniz. Avrupa’nın en çok turis çeken destinasyonlarından Fransa Turu, Paris Turu hem romantik bir seyahat için hem de çocuklarınızla disneylan turunu katılabileceğiniz eğlenceli bir durak olabilir. Modayı severler için de Paris moda haftası vazgeçilmez bir moda durağı olacaktır. Modanın diğer bir durağı ise Milano. Milano Turu ile ünlü tasarımcıların defileleri ve mağazalarında kendinizden geçeceksiniz. Akdeniz sahilleri ise sıcağı ve denizi severler için mükemmel bir alternatif olacak. Muhteşem kumsallar ve masmavi suları, eğlenceli gece hayatı, akdeniz yemekleri, farklı kültürler için İspanya Turları, Portekiz Turları, Yunanistan Turları, İtalya Turları önerilerimiz arasında. Sıcak insanları ve kültürleri bakımından bizlere yakın olan bu ülkelerde sanatın izlerini de çok yakından görebileceksiniz. Ayrıca biz Türkler futbolu çok sevdiğimiz için de bu ülkelerin futbol takımlaını da yakından takip ederiz. Maç turları ile hem ükemizin takımlarını hem de başarılı Avrupa takımlarının maçlarını izleme şansınız da olabilir. Orta Avrupa turu ile Avrupanın bir çok öenmli şehrini bir turla gezebilirsiniz. Bu turlar genelde Prag, Viyana, Budapeşte, Berlin gibi çok merak edilen şehirleri gezdirmektedir.

Balkanlar Turu ise vizesiz olması sebebiyle son zamanlarda en çok tercih edilen turlardan biri. Yüzyıllar boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu topraklarda bir çok medeniyetin izine rastlayabilir, bizden izler bulabilirsiniz. Hem tanıdık, hem farklı olan Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan, Makedonya gibi balkan ülkeleri diğer Avrupa ülkelerine göre de daha ucuz.

Uzakdoğu turları da hem vizesiz olduğu için hem de sıcak bir iklime sahip olduğu için tüm sene ziyaretçi alan bölegelerdendir. Tao, Şinto ve Budist tapınakları en çok turist çeken, göz kamıştıran yapılardır. Tayland’ın başkenti Bangkok uzunbir geçmişeev sahipliği yapmış olmanın getirisi ile bir çok önemli yapıya ve müzeye sahiptir. Şahane denizi ile ise Pattaya göz kamaştırmaktadır.

Afrika vahşi doğası ve safari yapabilmenin hayali içindeki tatil severler için mükemmel bir rotadır. El değmemiş ormanları, farklı hayvan türleri, birbirinden çeşitli kültürel özellikleri ile gezmeye doyamayacağınız bir bölge. Safari turları ile hayvanları doğal yaşam ortamlarında yakından görebilir, heyecan ve macera dolu günler yaşayabilirsiniz. Kilimanjora dağında güneşin doğuşunu izleyebilir, gorilleri görebilirsizniz. Afrika Turları istediğiniz bölgeye göre çeşitlilik göstermektedir. Tanzanya Turu, Güney Afrika Turu, Uganda Turu ve daha bir çok bölge sizi bekliyor.

Yurtdışı turlarına diğer bir seçenek de Dubai Turları. Son zamanların yükselen değeri Dubai, ihtişamlı yapıları ile kendinden söz ettiriyor. Yapay adalar, 7 yldızlı ve altın kaplı oteller, lüks mağazaları ile sıfırdan yapılmış bir şahene bir ülke. Arap yarımadasında yer alan bu ülke hem ortadoğunun alışveriş merkezi konumunda hem de dünyanın en yüksek binası olan Durç Dubai’ye de ev sahipliği yapıyor.

Bu destinasyonların dışında ise en çok ziyaret edilen rotalar; İngiltere turları, Londra Turu, Yunan Adaları, Mykonos Turu, Ukrayna Turu, Rusya Turu, Hindistan Turu, Benelux Turu olarak karşımıza çıkıyor.

Nereye giderseniz gidin bir ülkenin kültürünü yakından tanımak istiyorsanız, o ülkenin kendine özel geleneksel yemeklerini yemeli ve sokaklarında gezmelisiniz. Ben yeni yemekler keletmeyi severim diyorsanız çeşitli bölgelere yapılan gurme turlarını seçebilir, tatilim yok bayram tatillerinde kaçamak yapabilirim diyorsanız da ramazan bayramı turları, kurban bayramı turları, 23 Nisan turları, 19 Mayıs turları, 29 Ekim turları gibi fırsat turlarını yakalayabilirsiniz.