LCD TV

Televizyon sahibi olmanın bir tercih ya da bir statüden daha çok kolay erişebilir olması ve fiyatların ucuzlaması sayesinde her evin bir gerekliliği haline geldiği dijital çağda televizyon teknolojileri gün be gün gelişiyor. LCD TV de bu teknolojilerden biri ve günümüzde en yaygın olarak tercih edilen TV modelleri arasında yer alıyor. Tüplü televizyonların yerini hızlıca alan LCD TVler televizyon keyfinizi pekiştirmek için ideal.

LCD TV Nedir?

LCD TV Nedir?

Panel televizyon grubunda değerlendirilen LCD TVler, günümüzde en çok satılan televizyon çeşitleridir. Liquis Crystal Display, yani sıvı kristal ekran olarak Türkçeleştirilen LCD TV, iki panelden oluşur. Bu cam benzeri panellerden biri özel bir polimer madde ile kaplıdır ve sıvı kristaller bu panel üzerinde bulunur. Elektrik akımı bu kristallerin arasında dolaşarak ışığı yayar ya da engeller. Böylelikle görüntüyü oluşturur. Ancak bu kristaller kendi ışıklarını üretmezler. Bunun için bir aydınlatma sistemi gereklidir. Işık kaynağı olarak floresan ışıklandırma kullanan LCD TVler, LED TV’lerden bu yönüyle ayrılır.

LCD TV ile Plazma TV Arasındaki Farklar Nelerdir?

LCD TV ile Plazma TV Arasındaki Farklar Nelerdir?

Aslında dış görünüm olarak birbirine benzeyen plazma TV ve LCD TVler, temelde aynı ışıklandırma sistemini yani floresan ışıklandırmasını paylaşırlar. Ancak plazma TVlerde görüntü, içeride bulunan küçük tüplerin içindeki neon-ksenon gazından faydalanarak görüntü oluşturur. Bu temel fark haricinde, plazma TV ile LCD TV teknolojisi arasında şöyle farklar bulunduğunu da söyleyebiliriz: Plazma TV daha fazla enerji tüketirken, LCD TVler enerji tasarrufu konusunda daha iyidir. LCD TVler, plazma TVlere göre çok daha dayanıklıdır. Plazma TVlerin ekranları parlama yapabilir ve bu da TV izlemenizi zorlaştırır. LCD TVlerde parlama ya da yansıma yapma neredeyse sıfıra iner. Plazma TVler daha çabuk ısınır ve durağan görüntülere daha çok sebebiyet verir.

En Ucuz LCD TV Fiyatları

En Ucuz LCD TV Fiyatları

Kategorimiz üzerinden inceleyip satın alabileceğiniz LCD TV modelleri, markalarına ve barındırdığı diğer özelliklere göre farklı fiyat yelpazeleri içinde değişkenlik göstermektedir. LCD TV Samsung, Vestel, Sharp, Regal, Arçelik, Beko, Axen, Philips, Sunny ve Beko gibi ünlü markalar tarafından üretilmektedir ve bu markaların ürünlerini kategorimizde bulabilirsiniz. Örneğin, LG LCD TV satın almak için en uygun LCD TV fiyatları sayesinde web sitemiz üzerinden kârlı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. LCD TV en ucuz fiyat skalasıyla en kaliteli ürünleri sunan mağazalarımız sayesinde kısa sürede TV keyfinizi kat be kat artıracak.

LCD TV Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • LCD TV satın almadan önce LCD TV askı aparatı ile duvara mı monte edeceğinize, yoksa bir TV ünitesine mi ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz.
  • Satın alacağınız LCD TV’de minimum piksel sayısı 1280x720 (720p) veya 1366x768 (768p) olmalıdır.
  • HD görüntü teknolojisiyle uyumlu, Wi-Fi özelliği olan akıllı TV kategorisindeki LCD TV modelleri sizi daha tatmin edici olacaktır.

LCD TVlerin Avantajları Nelerdir?

  • İnce ve hafif yapıdadırlar, taşıması kolaydır ve yer kaplamaz.
  • Daha net ve keskin renklerde görüntü sağlarlar, gözlerinizi yormazlar. Ekranda parlama ya da ışıma meydana gelmez.
  • Plazma TV’lere kıyasla daha fazla enerji tasarrufu sağlarsınız.
  • İnternete bağlanabilir; USB teknolojisi sayesinde farklı veri kaynaklarından görüntüleri LCD TV ekranınızda izlemeniz tadına varabilirsiniz.

LCD TV

için 223 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ekran Boyutu

(76)
(20)
(19)
(18)
(16)
(14)
(5)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Altus (1)
Awox (7)
Axen (6)
(53)
Finlux (7)
Grundig (4)
Hi-Level (1)
Hitachi (1)
LG (13)
Philips (12)
Regal (6)
Samsung (23)
Seg (1)
Skytech (9)
Sungate (3)
Sunny (14)
Telefox (9)
Vestel (20)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Smart TV

(50)
(49)
Başka bir kelime deneyin

Dahili Wifi

(47)
(42)
Başka bir kelime deneyin

3D Desteği

(60)
(4)
Başka bir kelime deneyin

Görüntü Tarama Hızı

(17)
(7)
(6)
(5)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(7)
ve üzeri (14)
ve üzeri (14)
ve üzeri (14)
ve üzeri (14)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL