TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

SUP

için 77 sonuç bulundu.

SUP

Su sporları denildiğinde stand up paddling (SUP) dalış, windsurf ve kitesurf sporlarından sonra hatırlanır ama aslında içlerinde en eski ve köklü olanı odur. Dünyanın en etkileyici sporlarından biri olan SUP’un olmazsa olmaz malzemelerini hemen edinebilirsiniz.

Stand Up Paddle (SUP) Nedir?

Stand Up Paddle (SUP) Nedir?

Stand up paddle (SUP), Türkçeye “kürek sörfü” olarak çevrilebilir. Ama genel sörften farklı olarak yelkeni yoktur ve ayakta yapılır. SUP’un çok daha uzun ve batmaz özellikte olan tahtası üstünde ayakta durursunuz ve yine SUP’a özel uzun saplı ve ince uçlu küreklerle kendinizi hareket ettirirsiniz. SUP oldukça eski bir spordur ve kökeni ta Hawaii’ye kadar dayanır. Antik zamanlarda yerli halklar gerek ulaşım gerekse avlanma amacıyla kendilerine göl gibi sular üstünde durabilen tahtalar yapmış ve bunları yine el yapımı küreklerle hareket ettirmiştir. Ama günümüzde SUP’un popülerliği iyice artmış durumda. Sörf eğitmenleri ve fotoğrafçıların özel ilgi gösterdiği SUP, büyük ırmaklar ve okyanus dalgalarında bile yapılıyor artık. Üstelik fitness, seyahat, yoga ve balıkçılık amaçları da taşıyor.

Stand Up Paddle (SUP) Malzemeleri Nelerdir?

Stand Up Paddle (SUP) Malzemeleri Nelerdir?

Stand up paddle sporunun temel malzemeleri SUP board ve güvenlik ürünleridir. SUP tahtası, kano tahtasını andırır ama daha uzun ve daha hafiftir; ayrıca pervane kanadına yakın sağ tarafı özel bir şekilde kıvrıktır. Genel kural şu; SUP tahtası boyunuzdan 10-15 cm kadar daha uzun olmalı. Bir de tahta ne kadar hafifse o kadar iyi. SUP küreği, SUP board ile birlikte satılabilir veya ayrı alınabilir. Bu küreklerin boyu genelde ayarlanabilir, malzemeleri ise paslanmaz alüminyum veya polietilen gibi sağlam plastiktendir. Ana malzemeleri tamamladıktan sonra sıra güvenlik malzemelerinde. Kayış ile kendinizi tahtaya bağlayarak hayati koruma sağlayabilirsiniz.

Stand Up Paddle Malzeme Fiyatları ve Markaları

Stand Up Paddle Malzeme Fiyatları ve Markaları

Stand up paddle fiyatı tahta ve küreğin bir arada olduğu setleri kapsar ve malzeme kalitesine göre büyük ölçüde değişir. Tahta ne kadar hafifse malzemesi o kadar kaliteli demektir, dolayısıyla o kadar pahalı olur. Alternatif olarak, şişme SUP tahtalarını da deneyebilirsiniz. Elbette hesaba katmanız gereken yan malzemeler de olacak. Bazı yerlerde SUP taşıt olarak görülür ve güvenlik önlemleri arasında can yeleği veya diğer yüzer aletlerin kullanımı şart koşulur. SUP sporu turistik yerlerde keyif için yapıldığında mayo veya bikiniyle idare edilebilir ama onu su sporu olarak yapan birçok kişi wetsuit giymeyi tercih eder. Kaliteli bir wetsuit vücudunuzu hava şartlarına karşı korurken hareket özgürlüğünüzü kısıtlamaz. Aqua Marina, Sealux ve Point65 gibi su sporu odaklı markaların SUP malzemelerini burada bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bravo (1)
(36)
(17)
İst (1)
Leyaton (4)
Obrien (3)
SeaStar (1)
Winner (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(4)
ve üzeri (5)
ve üzeri (7)
ve üzeri (9)
ve üzeri (9)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL