Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

SUP

için 18 sonuç bulundu.

SUP

Su ile iç içe bir şekilde yapılan çeşitli spor dalları vardır. Su sporları arasında bilinirliği çok yüksek olan sörf ile benzer nitelikte bazı su sporları bulunmaktadır. Kürek ile yapılan sörf anlamına gelen SUP da bu spor dallarından biridir. Son yıllarda aktif sporcu kitlesi edinen bu spor deniz, nehir, göl gibi sakin sularda yapılır. Şiddetli dalga olmaması kriteri ile SUP hafif dalgalı sularda da yapılabilen bir spordur. Çocuk, genç, yetişkin ya da orta yaşlı bireyler için uygun niteliktedir. Herkesin kolayca öğrenip yapabileceği sağlıklı su aktiviteleri arasında yer alır. Tahta üzerinde bir yelken olmaksızın dengede durma ve kürek yardımı ile gezinti yapabilme imkânı sunar. Uygulanma şekilleri açısından performans gerektiren aktivitelerden biri olarak sınıflandırılır. Kürek sörfü tahta üzerinde denge sağlamayı gerektiren sporlardan biri olarak sporcu kitlesinin sağlığı açısından da etkili olmaktadır. Aktif hareket gerektiren bu sporun yapılması için belli başlı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Sup tahtaları, kürekler, şişirme pompaları, ayak aparatları, çantalar ve daha birçok ürün ihtiyaç duyulan malzemeler arasında yer alır. Denge uygulamaları başlangıç aşamasında zaman alabildiği için yeni başlayan sporcu adaylarının hızlı bir şekilde aktif sporcu olmalarını kolaylaştıracak ürünleri tercih etmeleri önerilir. İleri seviye deneyim geçmişine sahip olan bireyler için ise daha profesyonel ürünlerin kullanılması sporun aktif bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından önerilmektedir. Kürek ile yapılan sörf için her deneyim seviyesine uygun nitelikte ürünler sayfamızda satışa sunulmaktadır. Bu ürünler arasından satın alımlar öncesi seçim yapılırken ürünlerin özellikleri ve modelleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak doğru uygulama şekilleri için oldukça önemlidir. Kullanım alanına ve amacına uygun olan kürekler ve tahtaların tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

SUP Sporu Ekipmanları

SUP Sporu Ekipmanları

Kürek ile sörf yapmak için çeşitli ekipmanlar gerekir. Kürek sörfü tahtası ve kürek ekipmanları sporun gerçekleştirilmesi için olmazsa olmaz iki üründür. Sporcuların deneyim seviyelerine uygun nitelikte olan tahtaları seçmeleri gerekmektedir. Bazı modeller başlangıç için uygun iken bazı modeller ise deneyim seviyesi daha yüksek olan sporculara hitap etmektedir. Ürünlerin sahip oldukları fonksiyonların deneyim seviyelerine bağlı olarak değişmekte oldukları görülür. Bu sporun her aşamasında keyifli bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından oldukça avantajlı bir durumdur. Ürünlerin özelliklerini deneyim seviyelerine ek olarak farklı faktörler de belirlemektedir. Kürek sörfü tahtası şişme modeller şeklinde üretildikleri gibi tahta formda profesyonel modeller olarak da üretilirler. Ürünler modellerin formlarına bağlı olarak çeşitli ağırlıklarda olabilmektedirler. Çeşitler arasından seçim yapılırken modellerin sahip oldukları ağırlıklar ile kişilerin uyumlu olması gerekmektedir. Çocuklar için üretilen ayakta kürek sörfü tahtaları ile yetişkinler için üretilen tahtalar ağırlıkları itibariyle yaş grupları için uygun nitelikte satışa sunulurlar. Çocuklar için satın alınacak olan tahtaların diğerlerine nazaran daha hafif bir yapıda olmasına özen gösterilmelidir. Ayakta kürek sörfü için gerekli olan temel malzemelerden ikinci kürektir. Kürekler boyları ve yapıları itibariyle çeşitlere ayrılırlar. Kişilerin uygun boyutlarda ve özelliklerde kürek seçimleri yapmaları gerekir. Bu kriterlere uyan kullanışlı ürünleri tercih etmeleri pratikleri açısından pozitif etki yaratacaktır. Bu sporun yapılması için gerekli olan farklı ürünler de mevcuttur. Şişme tahta modellerinin şişirilmesi için bir pompaya ihtiyaç duyulur. Kişilerin spor esnasında eşyalarını taşıyabilmeleri için bir çanta edinmeleri gerekmektedir. Tahtanın üzerinde kullanmak için emniyet kayışlarına ve bilek aparatlarına da sporun gerçekleştirildiği esnada ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm bu ürünler dışında en önemli oluşabilecek farklı durumlar için can yeleği en gerekli ekipmandır.

SUP Malzeme Çeşitleri

SUP Malzeme Çeşitleri

Tahtalar, kürekler, emniyet kayışları, şişirme pompaları, pompa adaptörleri, çantalar ve supları araç üzerinde taşımak için gerekli olan aparatlar bu spor dalına yönelik geliştirilen ürün çeşitleridir. Değişmez kürek sörfü malzemeleri arasında bulunan tahtaların çeşitli modelleri mevcuttur. Modeller sahip oldukları farklı özellikler ile hızlanma ve duruş dengeleme gereklilikleri çeşitli şekillerde sağlarlar. Tahtaların kendi aralarında çeşitlere ayrıldıkları görülür. Ürünlerin ana malzeme türleri, gövde yapıları, ağırlıkları, taşıma kapasiteleri, hacimleri, pad materyalleri, yan odacık sayıları, kanat sayıları ve boyutları değişiklik göstermektedir. Temel kürek sörfü malzemeleri arasında bulunan kürekler için de belli başlı unsurlar ürün çeşitliliğini sağlamaktadır. Küreklerin ağırlıkları, parça sayıları, materyal türleri, tasarım özellikleri gibi faktörler farklı özelliklerde ürünlerin satışa sunulmasını sağlamaktadır. Çantalar, SUP sporu yapılırken gerekli olan diğer malzemeler arasında yer alır. Kum, kir ve su geçirmez özelliklerde tasarlanan taşıma çantalarının sahip oldukları hacim miktarları modelden modele değişim göstermektedir. Bazı çanta modelleri bacaklara takılarak kullanılır iken bazı modeller ise sırt kullanımları için uygun şekilde üretilirler. Sup sporunun yapılabilmesi için gerekli olan bir diğer malzeme ise emniyet kayışları olarak öne çıkar. Kayış, oluşabilecek istenmeyen durumlarda tahtaların sporculardan uzaklara sürüklenmesini engelleme amacı ile kullanılan bir üründür. Sporcular genel olarak ayak bileklerine emniyet kayışlarını takarak olası uzaklaşma durumlarını engellemiş olurlar. Sıralanan tüm gerekli malzemelerin kullanılabilmesi için edinilmesi öncelikli olan bir ürün daha bulunur. Genellikle şişme modellerin tercih edildiği tahta formları için uygun üretilen şişirme pompalarından edinmek gerekir. Şişirme pompaları olmadan sporun gerçekleştirilmesi için gerekli olan tahta formu elde edilemez. Bu açıdan tahtaların hacimleri ile uyumlu şişirme işlemi gerçekleştirebilecek özelliklere sahip şişirme pompası modelleri arasından seçim yapılması oldukça önemlidir.

SUP Ekipman Fiyatları

SUP Ekipman Fiyatları

SUP fiyat etiketlerinin ürün özelliklerine bağlı olarak değiştiği ekipmanların kullanılması ile yapılan bir spordur. Etiket aralıklarını etkileyen birçok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden ilki ürünlerin materyal türleri ile ilgilidir. Spor esnasında kullanılmak üzere seçilecek olan tahtalar çeşitli ana materyallerden üretilirler. Bazı modeller polietilen cinsinde materyallerden üretilirken bazı modellerin üretimleri sırasında gövde kısmı bambu materyali ile üretilebilmektedir. Materyallerin sahip oldukları farklı özelliklere bağlı olarak hem kullanım pratikleri hem de fiyat aralıkları değişim göstermektedir. Belirlenen kürek sörfü fiyat aralıkları üzerinde etkili olan bir diğer unsur özellikle board çeşitlerinin boyutları ile ilgili olarak görülmektedir. Boyutlar arttıkça malzeme miktarı ve alan arttığı için etiket fiyatları değişim göstermektedir. Şişme sup board formları revaçta olan modellerdir. Genellikle bu modeller üretilir ve satışa sunulur. Çünkü pratik kullanımlara açık ve taşıma işlemi açısından zahmetsiz ürünlerdir. Genellikle el işçiliği kullanılarak üretilen bu modeller set halinde de satışa sunulurlar. Set halinde satılan modellerin içerdikleri ürün adetlerine ve bu ürünlerin özelliklerine göre fiyat aralıklarında farklılıklar görülmektedir. Son olarak şişme tahtaların sahip oldukları teknolojik detaylar ile etiket aralıkları arasında doğrudan bir ilişki vardır. Özellikle son dönemlerde çift taraflı şişme alanları geliştirilerek satışa sunulan modellere ek olarak tek şişme alanına sahip modeller de sıkça tercih edilmektedir. Teknolojik özellikler açısından etiket fiyatları şekillenen bir diğer ürün ise şişirme pompasıdır. Şişirme pompalar belli başlı özelliklerde ve donanımlarda üretilerek alıcıların beğenisine sunulurlar. Ürün modellerinin sahip oldukları teknolojik donanımlar ile fiyatlandırılmaları ilişkilidir. Klasik şişirme pompaları ile çok amaçlı ve akıllı ürün niteliğinde olan şişirme pompaları farklı etiket aralıklarında olacak şekilde satışa sunulurlar. Pompaların adaptör setleri de fiyatlandırmada etkilidir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bravo (1)
(12)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL