n11.com Anlaşmalı Kargo Ücretleri

Kargolarınızı, n11.com entegrasyonu yapılan firmalarla hem özel fiyatlarından gönderebilir hem de zamandan kazanabilirsiniz.

Desi Hesapla

Desi Nedir?

Kargo firmalarının ücret hesaplamada kiloyla kıyaslamada kullandıkları hacimsel ağırlık anlamına gelen parametredir. Desi ve kilodan hangisi büyükse ücret hesaplamada o parametre baz alınır.

Kargonuzun değerini giriniz
En (cm)
Boy (cm)
Yükseklik (cm)
Ağırlık (kg)
Desi Hesapla
Sonuç

Kargo Fiyatı Hesapla

Kargo Fiyatı Hesaplama

Kg/Desi kısmına paketin ağırlık değerini girip anlaşmalı kargo ücretlerini hesaplayın.
Dosya gönderi ücreti hesaplamak için Kg/Desi kutusuna 0 (Sıfır) değeri girin.

Kg / Desi
Hesapla
Sürat Kargo
Yurtiçi Kargo
Aras Kargo
MNG Kargo
Fiyatlara %18 KDV eklenecektir.
En Düşük
KG/DS
Dosya 22,05 TL 28,90 TL 25,35 TL 24,49 TL
1 22,05 TL 28,90 TL 25,35 TL 24,49 TL
2-5 26,49 TL 34,90 TL 34,35 TL 27,57 TL
6-10 44,25 TL 49,90 TL 49,35 TL 46,05 TL
11-15 54,61 TL 67,90 TL 67,35 TL 56,83 TL
16-20 66,45 TL 82,90 TL 82,35 TL 69,15 TL
21-25 88,65 TL 103,90 TL 104,85 TL 92,25 TL
26-30 103,45 TL 119,90 TL 119,85 TL 107,64 TL
+30 2,96 TL 3,00 TL 3,00 TL 3,08 TL
Fiyatlara %18 KDV eklenecektir.

n11 anlaşmalı fiyatlarından nasıl yararlanabilirim?

1

Mağaza Yönetim Paneli’ndeki Bilgilerim > Teslimat Bilgileri sayfasından ulaşabileceğiniz Kargo Teslimat Şablonunda kullanmak istediğiniz anlaşmalı kargo firmalarından bir veya birkaçını işaretleyin.

Sipariş gönderim paneli
2

Gelen siparişlerinizi onaylayın.

Gelen siparişleriniz
3

Onaylanan siparişlerin sağ kısmında bulunan Kargo Şablonunun çıktısını alın ve siparişinizin üzerine yerleştirin.

Onaylanan siparişler
4

Kargo firmasına n11 anlaşmalı fiyatlarından yararlanmak istediğinizi belirterek ürününüzü, Kargo Şablonu veya kargo şablonundaki Kampanya Numarası ile teslim edin.

Kargo Şablonu

Kargo firması, şablondaki Kampanya Numarasını kullanarak kargo faturasını kestiğinde sipariş ilgili kargo takip numarası da güncellenecek ve sipariş otomatik olarak "Kargolandı" statüsüne geçecektir.

Bu süreç, size fiyat avantajı sağlamasının yanı sıra kargo sürecindeki hataların önüne geçecek ve gönderim sürenizi hızlandıracaktır.

Neden entegrasyon kullanmalıyım?

1

Siparişleri tek tek kargo takip numarası ile elle güncellemenize gerek kalmayacak ve manuel girişte oluşan hataların önüne geçilecek.

2

Kargo firmasından takip numaranızı almak için ertesi günü beklemeniz gerekmeyecek ve gönderim sürecinin gecikmesinin önüne geçecek.

3

Kargo firması fatura kestiği anda sistem kargo takip numarasını güncellenip sipariş "Kargolandı" statüsüne geçerek gönderim hızınız artacak.

Kargo şablonu nedir ve nasıl tanımlarım?

1

Kargo şablonu, mağazanızı ve kargo süreçlerinizi, doğru ve sorunsuz yönetebilmeniz için tanımlamanız gereken en önemli şablonlardan biridir.

Kargo Şablonu
 • Mağaza Yönetim Paneli > Bilgilerim > Teslimat Bilgileri adımlarını takip ederek kargo şablonuna ulaşabilirsiniz.
 • Yeni şablon oluşturmak için Yeni Şablon Ekleme kutucuğuna basın.
 • Şablonunuzu isimlendirin ve teslimat metodunu seçin.
2

Depo adresinin karşısındaki "Seç" kutucuğuna basarak açılan pencereye adres bilgilerini girin. Şartlı kargo tanımlaması yapacaksanız tutarı girin.

Depo adresi tanımlama ekranı
3

Kargo ücreti tipini seçin.

Kargo ücret seçim ekranı
Birlikte Gönderim seçeneğini işaretleyin. Aynı depodan çıkacak ve beraber kargolanabilecek ürünler için Uygun kutucuğunu seçin. Aynı veya farklı kolilerde aynı anda gönderilebilen ürünler birlikte gönderime uygundur.

 • Alıcıların ödemesini istediğini ürünler için Alıcı Öder,
 • Sizin ödeyeceğiniz kargo ücretleri için Mağaza Öder,
 • Depo adresinde tanımladığınız sipariş tutarının üzerindeki kargoları siz, bu tutarın altındaki gönderimleri alıcı ödeyecekse Şartlı Ödeme seçeneğini işaretleyin.
 • Kullanacağınız kargo şirketi veya şirketlerini seçin. Birden fazla kargo şirketi tanımlayabilirsiniz.
 • İade değişim bilgileri için aynı adresi seçin. Eğer farklı bir adrese iade olmasını istiyorsanız yeni bir depo adresi tanımı yapın ve bu yeni depoyu seçin.
4

İade siparişlerde anlaşmalı kargo fiyatlarından yararlanmak istiyorsanız n11 entegrasyonu olan kargo firmasının karşısındaki "Kullan" kutucuğunu işaretleyin ve kargo firmasını seçin.

İade/Değişm ekranı

Kargo şablonunda tanımladığınız iade kargo bilgileri, sipariş iade sürecinde alıcıları bilgilendirmek için gösterilecektir.

5

İade siparişlerde kendi anlaşmanızdan yararlanmak istiyorsanız n11 entegrasyonu olan kargo firmasının karşısındaki "Kullanma" kutucuğunu işaretleyip kargo firmasını seçin. Daha sonra kargo hesap numaranızı girin.

İade/Değişim ekranı şirket seçim ekranı

Kargo şablonunda tanımladığınız iade kargo bilgileri, sipariş iade sürecinde alıcıları bilgilendirmek için gösterilecektir.

6

Alıcıları bilgilendirmek için gönderim yapabildiğiniz şehirleri belirtin. Kargo firması kullanıyorsanız "Tüm Türkiye’ye gönderim yapıyor musunuz?" sorusunu "Evet" seçeneğini işaretleyin. Ürünlerinizi  belli şehirlere gönderebiliyorsanız "Hayır" seçeneğini işaretleyip gönderim yapabildiğiniz şehirleri seçip ekleyin.

Teslimat adres ekranı

Bundan sonraki ürün tanımlamalarınızda oluşturduğunuz bu şablonu kullanın ve tek tek teslimat bilgilerini girmeyin.

"Kargo Siparişle Ödendi" ne demek?

1

Alıcılar, kargo ücretinin ne kadar olacağı, adreste bulunamazsa kargo ücretinin nasıl ödeneceği gibi konular nedeniyle alışverişlerinde tereddüt yaşıyor. Yeni geliştirmemizle bu tereddütleri ortadan kaldırıyoruz. Alıcılar, kargo ücretini artık alışveriş esnasında sipariş tutarıyla birlikte ödeyebiliyor.

Bu hizmetten nasıl faydalanırım?

Ürünlerinizin sisteme dahil olabilmesi için kargo şablonunda anlaşmalı olduğunuz firmayı seçmeniz yeterli. Sistem şu anda 45 kilo/desi'ye kadar olan ürünleri destekliyor. Bu tanımlamayı yapmış olmanıza rağmen ürününüz sisteme dahil olmadıysa lütfen kategori yetkilinizle irtibata geçin.Bu geliştirmedeki iş ortaklarımız UPS, Sürat Kargo Yurtiçi Kargo, MNG Kargo, Aras Kargo ve PTT Kargo’dur. İlerleyen dönemde diğer kargo firmalarını da sisteme dahil edeceğiz.

Kargolama sürecinde neler yapmalıyım?

Kargo ücreti, alışveriş sırasında sipariş tutarıyla birlikte ödendiği zaman "Kargo Siparişle Ödendi" uyarısı çıkar.

Kargo siparişle ödendi ekranı
 • Ürünü onaylayıp 15 haneli kampanya numarası ile ilgili birlikte kargo firmasına teslim ederek kargonun n11 ödemeli olduğunu belirtmeniz gerekir. Sipariş mutlaka alıcının ödeme yaptığı kargo firmasıyla gönderilmelidir. Başka bir kargo şirketiyle göndermeniz durumunda ürün teslim edilirken tekrar kargo ücreti talep edilecek ve müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyecektir.
 • Anlaşmalı olduğunuz kargo firması, kampanya numarasını girip fatura kestiğinde kargo takip numarası, n11 sistemine otomatik olarak gönderilir. Sipariş "Onaylandı" statüsünden "Kargolandı" statüsüne geçer.
 • Seçili kargo firması UPS ise kargo şablonu çıktısını alarak siparişi barkodla birlikte kargo firmasına teslim etmeniz yeterli olacaktır. Sipariş "Onaylandı" statüsünden "Kargolandı" statüsüne geçecektir.. Bu süreçle ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen burayı tıklayın.


Önemli Notlar:
 • Bu ürünler mutlaka kampanya numarası ile gönderilmelidir. Kampanya numarası ile ilgili sorun yaşanması halinde ilgili firma şubesi ile görüşüp ürünü kargolamamasını ve sizinle irtibata geçmesini isteyin. Böyle bir sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle iletişime geçin.
 • Bu ürünlerin kargo ücretini, alıcıdan tahsil edildiği için, fatura şablonunda belirtildiği şekilde faturanıza hizmet bedeli olarak ekleyin.
 • Kargo ücreti siparişle birlikte ödenen ürünler, kargo şablonunda belirtilen kargo firmasına teslim edilmelidir. Kesinlikle farklı bir kargo firması ile gönderim yapılmamalıdır.