Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Su Haznesi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Güç Kaynağı Tipi

Usb
Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Gösterge

Başka bir kelime deneyin

Etki Alanı

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Otomatik Kapanma

Başka bir kelime deneyin

Gürültü Seviyesi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Hava Nemlendiriciler

için 1,022 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Hava Nemlendirici

Teknolojinin ilerlemesi ve ev aletlerinde inovasyonun artması ile birlikte birçok alanda yeni ve inovatif ürünler ortaya çıkmaktadır. Ev ürünleri kategorisinde, günümüzde oldukça popüler ürünlerden birisi olan ürünlerden birisi ise hava nemlendirici aygıtlardır. Nemlendirme işlemi uygulanması ile birlikte vücudun birçok yerinde tahrişe sebep olabilecek olan kuruluğun önlenmesinde etken rol oynar ve havaya nem ekler. Aynı zamanda nemlendiriciler yardımı ile birlikte de cilt, burun, boğaz ve dudak kuruluğunun yaşanmasının da önüne geçilebilmektedir. Hava içerisindeki nemin artırılmasına yardımcı olan aygıtlar sağladığı fayda ile birlikte grip veya soğuk algınlığının neden olduğu bazı semptomların da hafifletilmesinde rol oynayabilirler. Nem oranını artırmak için kullanılan hava nemlendirici cihaz seçenekleri genel olarak; kuru cilt, sinüs tıkanıklığı, baş ağrısı, boğaz kuruluğu, burun tahrişi, kuru öksürük, çatlamış dudaklar gibi görülen belirtilerde tercih edilebilir iken bu tür semptomlar genellikle hava kuruduğunda görülebilmektedir. Özellikle kış mevsiminde ve aynı zamanda yaz aylarında bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak için klima kullanımı aşamasında meydana gelebilmektedir. Oda hava nemlendirici cihaz türleri çeşitli seçenekler altında sınıflandırılırken bu türler nem yükseltilmesi istenilen alanın büyüklüğüne göre de çeşitlenebilmektedir. Bu türlerden bazıları ise; merkezi nemlendiriciler, buharlı nemlendiriciler, ultrasonic nemlendiriciler olarak örneklendirilebilir. Sınıflan arasındaki önemli tercih farklılıklarını ortaya koyan ilk niteliklerden birisi ise, nemlendirici cihazın boyutudur. Genel olarak konsol tipi ya da taşınabilir olarak iki türde bulunabilmektedir. Konsol tipi olarak nitelendirilen cihazlar tüm ev için konumlandırılabilen ve diğer türe göre daha büyük kapasiteye sahip, aynı zamanda bağlı olduğu tekerlekleri ile birlikte ev içerisinde taşıması oldukça kolay olan modellerdir. Ev içerisinde kullanıma uygun olarak tasarlanan cihazlar ile birlikte tekerleklerini de kullanarak odalar arası taşıma yapabilir ve nemlendirme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz alana kolayca taşıyabilirsiniz. Diğer bir tür olan portatif nemlendirme cihazları ise küçük ve seyahat eden kullanıcılar için en iyi seçim olacaktır. Boyutları ve kullanım amacı ile birlikte de seyahat aşamalarında kullanıcılara yardımcı olacak cihaz türü olarak ürün çeşitleri arasında yerini almaktadır.

Alana Uygun Nemlendirici Türleri

Ulaşımın Yeni Adı:Arora Elektrikli Motor

Her ne kadar nem kelimesi daha çok yaz, sıcaklık ve rahatsızlık veren kelimeler ile çoğu zaman bir arada kullanılsa da, belirli bir nem seviyesi insan sağlığı için faydalı olabilmektedir, özellikle ev içerisinde bu dengeyi yakalamak önemlidir. Eğer ev içerisinde hava çok kuru olur ise burun ve boğaz tahrişine neden olabilir ya da dudakların ve cildin çatlamasında da önemli bir neden olabilir. Bu gibi durumların sebebi olabilecek nem yetersizliğine çözüm olarak ise merkezi hava nemlendirici cihaz ürünleri piyasada yerini almaktadır. Nem seviyesinin sürekli olarak kontrol altında tutmak sağlık amacı ile önemli bir durumdur. Nemlendirici aygıtlar havayı su buharı ile nemlendiren cihazlardır. Çeşitli şekil ve boyutlarda piyasada bulunan cihazların bulunmasının yanı sıra tüm ev için nemlendirme işlemi uygulamak isteyen kullanıcılar için ise merkezi nemlendirme cihazları üretilmiştir. Evine ısıtma ve klima ünitesine kablo ile bağlanan hava nemlendirici kullananlar için cihaz özelinde aynı zamanda su tesisatı ile gerekli bağlantıları yapılarak nemlendirme işlemine hazırlanır. Hava nemlendirici kullanımı aşamasında bu şekilde yapılan merkezi nemlendirme işlemi sayesinde evinizin sadece belirli bir noktasında nemlendirme işlemi yapmak yerine (yatak odası, mutfak, banyo vs.) kalıcı bir kurulum yapılmak sureti ile birlikte tüm evi aynı anda nemlendirir. Bu sayede ev genelinde etkinliği ve verimliliği artarken aynı zamanda merkezi sistem sayesinde ev ekonominiz için oldukça tasarruflu bir seçim olacaktır. Ev içerisindeki nem oranının düşmesindeki en önemli etkenlerden birisi evdeki ısıtma veya soğutma sistemlerinin çalışması ile birlikte ev genelinde gerçekleşen nem düşüşüdür. Ev içerisinde yerleşik olan klima, fırın ya da benzeri donanımlar nem dengesini etkiler ve istenilen oranlardan uzaklaşılmasına neden olabilir. Ancak bu aşamada tercih edilebilecek merkezi türden nemlendirici donanımlar sayesinde hava kaynağında iken nemlendirilerek sorun kökten çözüme kavuşturulabilmektedir. Aynı zamanda portatif kategorilerde yer alan ürün çeşitlerine nazaran çok daha az bakım gerektirmesi sebebiyle uzun süreler boyunca kesintisiz kullanıma olanak sağlamaktadır. Bağlantı aşamasında tesisat ile arasındaki bağlantı doğrudan sağlandığından ötürü ise su doldurma işlemini manuel olarak yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bu aşamada herhangi bir su tankı olmadığından ötürü, durgun su içerisinde oluşabilecek bakteri birikimi gibi durumlar ile karşılaşmadan temiz bir şekilde nemlendirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Taşınabilir üniteler her ne kadar ilk aşamada fiyat açısından avantajlı olsa da merkezi sistemler uzun süreli ve çok odalı kullanımlarda her zaman avantajını korumaktadır. Aynı zamanda faydalı alan içerisinde yer kaplayan portatif sistemler, ilgili alandaki kullanım avantajını ortadan kaldırabilirken, merkezi sistemler çoğu zaman yerleştirildikleri konum itibari ile herhangi bir dezavantaja neden olmamaktadır.

Pervaneli Hava Nemlendirme Cihazları

Pervaneli Hava Nemlendirme Cihazları

Çeşitli kategoriler altında yer alan nemlendiriciler; bir diğer çeşit olmak üzere, üzerinde pervane bulunan mini hava nemlendirici gibi çeşitli boyutlarda ölçeklenen, suyu difüzöre fırlatma aşamasında bir diskten yardım alan ve aynı zamanda suyu havaya giren küçük damlacıklara bölen sistemden oluşmaktadır. Bu teknoloji ile donatılan cihazlar diğer cihazlara nazaran daha ekonomik seviyelerde seyredebilirken, içerisinde barındırdığı teknolojiler ile çeşitlenebilmektedir. Bu tür nemlendirici çeşitlerinde düzenli olarak temizlik yapılması önemli bir rol oynamaktadır. Sahip olduğu boyutlar ve teknik özellikler sayesinde ise özellikle kısıtlı bir alanı nemlendirmek isteyen ve aynı zamanda bulunduğu alanı gün içerisinde değiştiren kullanıcılar için önemli bir tercih olarak seçenekler arasında yerini almaktadır. Portatif kullanımı sayesinde akşam saatlerinde oturma odasında konumlandırma yapabilirken, öğle vakitlerinde mutfak içerisinde konumlandırabilir ya da benzeri şekilde gün içerisinde kendi takviminize göre yerini değiştirerek en verimli kullanım senaryosunu oluşturabilirsiniz. Hava nemlendirici öneri aşamasında öne çıkan nemlendirme cihazının sağladığı katkı ile birlikte gün içerisinde sürekli olarak nem takviyesi havaya yapılır ve tahriş olmuş cildin yatışmasına yardımcı olabilir ya da ilave nem ile birlikte kaşıntılı ya da iltihaplı cilde sahip kullanıcılar için pozitif etkilere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda alerjilere sahip olan kullanıcılar için ise semptomlarını azaltma aşamasında pozitif etkiler gözükebilir. Su damlacıklarına ayrılarak havaya sis şeklinde salınım yolu ile hava ile karışarak ortamdaki nem düzeyinin yükseltilmesinde pozitif etkisini göstermektedir. İçerisinde yer alan tank boyutlarına göre çeşitlenen pervaneli modeller daha küçük alana sahip kullanıcılar için minimal tasarımlara sahip olan modeller ile pazarda yerini alırken, orta boyutlara sahip modeller içerisinde ise tank boyutu da ölçeklenerek daha uzun süreler boyunca su ekleme işlemi gerçekleşmeden sürekli kullanıma imkan verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda yüksek etkiye sahip fonksiyonlarda uzun süreler boyunca çalışabilmesini de etkileyen tank boyutu ile birlikte bu fonksiyonlar içerisinde de rahat bir şekilde gezinilebilmektedir. Üzerinde bulunan kademe tuşları ile birlikte dönme hızı ve nemlendirme şiddeti kolayca ayarlanabilen aygıtlar sayesinde odanın gün içerisinde ihtiyaç duyduğu nem oranına göre kolaylıkla geçiş yapabilir ve aynı zamanda su ekleme işlemi gerçekleştirmek yerine kalıcı olarak bağlantı destekleyen modellerde gerekli işlem yapılarak çok daha zahmetsiz şekilde kullanım sağlanabilmektedir. Sahip oldukları boyutlar ile birlikte etki alanları da 15m2 ya da 30m2 gibi çeşitli alanlar ile ölçeklenerek çeşitlenen ürünler odalarınızdaki nem yoksunluğunu hızlıca giderebilmektedir.

Buharlı ve Ultrasonik Hava Nemlendirici Türleri

Buharlı ve Ultrasonik Hava Nemlendirici Türleri

Sıcak ya da soğuk fark etmeksizin belirli ürünler arasındaki teknolojik farklılıklar ile birlikte havaya nem katabilmeyi sağlayan ilgili aygıtlar çeşitli kategoriler altında kullanıcılara sunulmaktadır. Evaporatif olarak kategorize edilen nemlendirici aygıtlar çoğu zaman insan gözüyle görülemeyen çok ince bir sis oluşturarak havada nemlendirme işlemini gerçekleştirirken, fitilin üzerine üfleyen fan yardımı ile havaya nemin karışmasını sağlamaktadır. İçerisinde herhangi bir ısıtma elemanı bulunmayan ilgili türdeki nemlendiriciler bu sayede ise yanma riski olmadan kolayca çalışabilmektedir. Ancak belirli süreler içerisinde düzenli olarak fitilinin temizlenmesi kullanıcıların dikkat etmesi gerektiği konulardandır. Buharlı hava nemlendirici tür ile kullanıcılara gerekli nemi sağlayan cihazlar ise, suyu buhar olarak hava içerisine katmadan önce kaynatan ve daha sonrasında sıcak bir şekilde sis halinde ilgili nemi oluşturan dahili ısıtma teknolojisine sahip cihazlardır. Sıcak hava nemlendirici olarak çalışabilen türdeki cihazlar, oda içerisindeki konumu dikkatlice seçildikten sonra gerekli kurulum işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir ve oda içerisindeki nem oranını yükseltme işlemlerine başlanabilmektedir. Ultrasonik kategori altında yer alan nemlendirici aygıtlar ise su damlacıklarını havaya soğuk bir sis şeklinde karıştırarak insanın işitme aralığının üzerinde yüksek frekanslara sahip ses titreşimlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Genellikle aygıt içerisindeki küçük bir fan ile çalışan aygıtlar sisi kolaylıkla geniş alanlara yayabilmektedirler. Isı kullanmadan ilgili işlemleri gerçekleştiren aygıt türleri bu sayede sessiz bir şekilde çalışabilirken düzenli bir şekilde bakımları gerçekleştirerek cihaz içerisinde olumsuz bir olay meydana gelmeden bakımlı şekilde kullanılmalıdır. Hava nemlendirici fiyatları açısından çeşitli seviyelerde sınıflandırılan ilgili türler içerisinde mekanik ve çalışma mantığı olarak çeşitlenerek kullanıcılara sunulan ürünler, aynı zamanda beraberinde getirdikleri teknolojik ve kullanıcı dostu özellikler ile de ek fonksiyonlar barındırmaktadır. Bu fonksiyonlar arasında kullanıcı olarak istenilen belirli özelliklerin filtrelenmesi sayesinde ise ihtiyaca en uygun modeller arasında hızlıca seçim yapılabilmektedir. Bu seçenekler arasında en çok öne çıkanlardan birisi ise otomatik kapanma özelliğidir. Bu özellik ile birlikte cihaz belirli bir süre sonra nem oranını yükseltme işlemini durdurur ve çok fazla yüksek oranda nemin havada oluşmasını önler. Bu özellik ile birlikte yüksek nem oranında ortaya çıkabilecek küf gibi oluşumların oluşmasının önüne geçilebilmektedir. Diğer bir özellik ise durgun sudan dolayı oluşabilecek küfe karşı dirençli olmalarıdır. Suda ya da makinede oluşabilecek herhangi bir küfün havaya dağıtılmadan oluşmasını önleyerek suyun temiz tutulmasına yardımcı olmaktadırlar. Bu özelliğe rağmen ise benzer birikmeleri önlemek için belirli süreler içerisinde sürekli olarak temizleme işlemini yapma durumu halen devam etmektedir. Fakir hava nemlendiriciler , birçok farklı seçeneği ile sayfamızda sizleri bekliyor.

Portatif Hava Nemlendirici Cihaz

Portatif Hava Nemlendirici Cihaz

Her ne kadar içerisinde barındırdığı teknolojiler ve inovatif özellikler ile öne çıkan modeller kategoriler arasında çeşitlense de en temel özelliklerden birisi tank kapasitesidir. Tank kapasitesi oda içerisinde çalışma süresini, uzun süreli çalışma kabiliyetini etkileyen direkt unsurlardan birisidir. Evinizin hangi odasında kullanmak istediğinize göre satın alma aşamasında belirleyebileceğiniz tank boyutu sayesinde ev içerisinde portatif kullanıma uygun cihazların odalar içerisinde uzun süreli kullanımını kolaylaştıran yüksek boyutlu tanklar, diğer bir açıdan ise kapladıkları yer ve ağırlık açısından etkide bulunabilmektedir. Sürekli kullanıma ihtiyaç duyulan ortamlarda ise daha verimli ve durmaksızın kullanım durumları için daha büyük kapasitelere sahip su tankının avantajından kolaylıkla yararlanılabilir. Hava nemlendirici faydaları açısından daha gelişmiş modeller içerisinde bazı nemlendirici çeşitleri havayı da temizleyebilir ve benzeri ek özellikleri ile havadaki temizleme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Evaporatör olarak sınıflandırılan ve ilgili özellikleri barındırabilecek nemlendirici aygıtlar ise ev içerisindeki üniteye hava çekmek için dahili bir fan kullanarak ilgili işlemleri gerçekleştirir. Havanın rezervuardan suyu emen doymuş bir fitil filtresinden geçmesi ile birlikte nemlendirme işlemini gerçekleştiren ilgili modellerdeki nemlendirme aygıtları istenen nem oranına ulaşıldığı anda döngüyü tamamlayacak ve dengede kalabilecektir. İçerisinde herhangi bir ısı üreten parça bulunmadığı için ise diğer modellere göre herkesin kullanımı için güvenli olarak sınıflandırılabilmektedir. Nem oranlarının artırılması belirli bir seviyeye kadar sağlık için yararlı etkileri beraberinde getirse de, belirli oranlar aşılmasından itibaren negatif etkileri kolaylıkla görülebilmektedir. Bu aşamada ilgili cihazları bilinçli olarak kullanmak önemlidir. Çok yüksek oranlarda nem bulunması belirli ortamlarda bakteri ve küf oranının artmasını etkilerken bu durum çeşitli alerjilerin tetiklenmesi ya da astıma sahip olan kullanıcıları etkileyebilmektedir. Genellikle tercih edilen nem oranlarını dikkate alarak bir ayarlama yapabilir ve aynı zamanda evinizdeki nemi ölçme işlemini gerçekleştirmek için ise bir higrometre satın alabilirsiniz. Bir diğer önemli kullanım hususu ise havaya sayılan su dışındaki parçacıklar ile ilgilidir. Sağlığı etkileyebilecek mineral partikülleri özellikle soğuk sis ile çalışan nemlendirici modelleri ile kolaylıkla havaya serbest bırakılabilir. Damıtılmış şekilde su kullanımı sayesinde bunun önüne geçilebilmektedir. Nemlendiricilerde kullanılması önerilen damıtılmış su ile birlikte bu gibi durumların önüne geçebilir ve çok daha verimli şekilde tüm kategorilerdeki nemlendirici aygıtınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sayfamızda yer alan Medisana hava nemlendiriciler de, çeşitli modelleri ile dikkat çekiyor.

Hava Nemlendirici Cihazların Avantajları ve Bakımı

Hava Nemlendirici Cihazların Avantajları ve Bakımı

Gün boyunca nem oranlarının düştüğü durumlarda makinenizin sürekli kullanılması ile birlikte aynı zamanda cihazınızın bakımının da yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılmadığı durumlarda cihazın genel kullanım ömründen azalmalar meydana gelebilirken çok daha kritik hatalar gözlemlenebilmektedir. Su tankının küf ya da diğer bakterileri barındırabilecek olan durgun sudan arındırılması işlemi gerçekleştirilmeli ve sürekli olarak tank içerisinde bulunan su durulanmalı, değiştirilmelidir. Bu sayede nemlendirilen havanın daha sağlıklı hal alması, çevrede oluşabilecek negatif etkilerin önüne geçilebilmesi sağlanabilmektedir. Nemlendirici cihazınız ile birlikte gelen yönergeleri dikkatlice inceleyiniz ve gerekli temizlik koşullarına uyarak kullanım sağlamaya özen gösteriniz. Filtre gerektiren nemlendirici türlerinde ise temizlenme işlemlerini düzenli olarak sağlamalı ve değiştirilmesi gerekilen parçaları değiştirmelisiniz. Örneğin merkezi olarak tanımlanan bir nemlendirici kullanıyorsanız hava nemlendirici filtresi üreticinin talimatlarına göre düzenli olarak değiştirmelisiniz. Aynı zamanda bir odanın aşırı nemlendirilmesini önlemek amacıyla iç kapıları açık tutabilir ve havanın dolaşımda olmasını sağlayarak aşırı nemlendirmenin de önüne geçebilirsiniz. Ayrıca ürünler içerisindeki hava nemlendirici yorumları incelenerek ürünler hakkında detaylı kullanıcı görüşlerine ulaşabilir, ölçümlerini gerçekleştirdiğiniz odaya uygun boyutlarda ve kapasitelerde cihazı seçtiğinize emin olabilir ve kullanım senaryolarına uygun şekilde gerçekleştirilmiş geri bildirimlere göz atabilirsiniz. Şarjlı hava nemlendirici ya da portatif şekilde sınıflandırılan hava nemlendirici çeşitleri ile birlikte eviniz içerisindeki nem dengesini sürekli olarak kontrol altına alırken aynı zamanda aileniz için de çok daha sağlıklı bir ortamı sağlamış olursunuz. Özellikle uç noktalarda sıcaklıkların hissedildiği yaz ve kış mevsiminin doruklarında klima ve benzeri cihazların çalışması ile ortaya çıkan düşük nem durumlarının önüne geçebilmek ve bunların sonucunda ortaya çıkabilecek negatif etkiler ile birlikte birey bazındaki olumsuz sağlık etkilerini ortadan kaldırmak için tercih edilebilecek aygıtlar sayesinde gün içerisindeki nem oranları odalar içerisinde sürekli belirli seviyelerde tutulabilir, cilt üzerindeki tahriş sorunları gibi problemlerin önüne kolaylıkla geçilebilir. Tüm sağlık ürünleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.