Geçerli Tarih Aralığı 07.01.2019 - 05.04.2019
Tümünü Temizle

Yeni yılın gelmesi ile birlikte yeni dekorasyon trendleri ve akımları da kendini göstermeye başladı. 2019 yılında öne çıkan dekorasyon trendlerinde iddialı renk uyumları var: Yeşil ve somon. Doğanın temsilcisi, sakinliğin ve dinginliğin habercisi yeşil, 2019 dekorasyon trendlerinde en koyu tonları ile karşımıza çıkıyor. Salonunuzda adeta bir tropikal orman havası yaratmak üzere yola çıkan yeşil rengi, en az kendisi kadar iddialı bir diğer renk olan somon ile birleşerek 2019'un en çarpıcı dekorasyon renk kombinlerini oluşturmayı başarıyor. Zarif ve asil görünümü ile yeşili yumuşatmayı başaran somon rengi, ufak dekoratif objelerde hayat bularak trend bir dekorasyon yaratmanıza imkan tanıyor. Birbirinden şık yeşil dekoratif objeler, rahat ve kullanışlı somon rengi koltuk takımları, uyumlu yeşil - somon perdeler ve çok daha fazlası, 2019'un Trend Renkleri sayfasında sizin için bir araya geliyor.

2019 Koltuk Renkleri: Yumuşak Somon, Çekici Yeşil

Eğer yeni bir salon döşüyor ya da salonunuzdaki mobilyaları yenilemek istiyorsanız, 2019 mobilya renklerine göz gezdirmenizde fayda var. Yılın trend renkleri yeşil ve somon, kanepe ve koltuk modellerinde de kendine yer bulmuş durumda; zira 2019 koltuk renklerinde yeşilin tonları öne çıkarken L koltuklarda ve kanepe modellerinde somon, pudra pembesi, bej ve taş gibi yatıştırıcı renkler ağır basıyor. Örneğin salonunuzda tekli yeşil koltuklarla dekorasyon yapmak isterseniz, iki adet koyu yeşil berjeri açık somon ya da krem rengi bir 3'lü kanepe ile kombinleyebilirsiniz. Somon rengi koltuk üzerine yerleştireceğiniz tropikal desenli yastıklar ve minderler, salonunuza çağdaş ve trend bir hava katacak. Üstelik salondaki diğer mobilyalarda kullanmak üzere tercih edebileceğiniz dore, lame, altın, siyah ve beyaz gibi somon ile uyumlu renkler de bulmanız mümkün.

Dekorasyon Ürünlerinde Yeşilin & Somonun Farkı

Dekorasyonda yılın renkleri olarak seçilen somon ve yeşil, sadece koltuk ve kanepelerde hakimiyet sürmenin çokça ötesine geçiyor. Tropikal desenler eşliğinde egzotik yağmur ormanlarını andıran yeşil dekorasyon ürünleri, 2018'in son çeyreğinden itibaren ev & yaşam dergilerinde, mobilya tasarımcılarının koleksiyonlarında ve dekorasyon trendlerini yakından takip eden evlerde zaten baş göstermeye başlamıştı. 2019'a da taşınan bu iklimsel dekorasyon akımı, salonunuzdaki sıkıcı ve standartlaşmış havayı kırarak bir anda daha ferah, daha canlı ve daha enerjik bir ortam yaratmanıza imkan tanıyor. En dingin ve rahatlatıcı renklerden biri olarak bilinen yeşil dekorasyon ortamında da bu özelliğinin hakkını fazlasıyla veriyor. Orman rengi metal ayaklı sehpalar, palmiye yaprakları ile bezenmiş davetkar yastıklar, iç açıcı seramik vazolar ve yeşil örgü koltuk şalları, bu sezonun dekoratif ürünleri arasında sıyrılan parçalardan. Yine koyu yeşil tonların baskınlığını ve vuruculuğunu dengelemek için odadaki birkaç parçada somon rengi kumaş kullanarak sıcak, konforlu ve samimi bir ambiyans yaratabilir, evinize adım atanları anında zevkinize hayran bırakabilirsiniz.

Yılın Trend Renkleriyle Bezenmiş Mobilyalar Burada

Yeşil ya da somon rengi ev dekorasyonu oluşturmayı planlıyorsanız, kusursuz bir dekorasyon ortamı yaratmak üzere ihtiyaç duyabileceğiniz her parçayı burada bulacağınız kesin. Dekoratif çerçevelerden yataklı kanepelere, somon rengi yapay çiçeklerden yeşil puflara, popüler mobilya markalarının en çok satan mobilya modelleri, 2019 yılında evinize canlılık ve renk getirmek üzere burada sizleri kucaklıyor. Elbette evinizdeki herhangi bir odayı yenilerken önce büyük parçalardan başlamanız, ardından da ufakaksesuar seçimine geçmeniz gerekir. Örneğin eğer salonunuzu döşüyorsanız önce kanepe, koltuk, berjer ya da L koltuk gibi demirbaş parçalar arasından bir tercih yapmanız daha doğru olur. Salondaki tüm mobilyaları koyu yeşil renkte tercih etmek odayı boğacağı ve küçülteceği gibi, hepsini somon rengi ya da açık renklerde yaptırmak, kir ve leke gösterme açısından dezavantaj sağlayabilir; bu yüzden de bu iki rengin hakim olduğu bir dekoratif ortam yaratırken aradaki dengeyi kurabiliyor olmak çok önemlidir. Yeşil tonlardaki 2'li ya da 3'lü kanepenizi bej ya da beyaz berjerlerle destekleyebilir, oda duvarlarında ise somon duvar rengi kullanarak ideal bir balans oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde yatak odanızda koyu yeşil ya da zümrüt gibi iddialı renkte bir yatak başlığı tercih ettiyseniz, diğer yatak odası mobilyalarını beyaz, krem gibi mutedil tonlarda tutabilir, yere sereceğiniz bir somon halı ile harika bir denklik yakalayabilirsiniz.

Yeşil, Somon & Daha Fazlası: 2019 Aksesuar Modası

2019 yılında ev aksesuarları arasından seçim yaparken yine yılın en trend renkleri olan somon ve yeşil ile karşılaşacağınızı söyleyelim. Salon, mutfak ya da yatak odası; değişim gerçekleştirdiğiniz oda hangisi olursa olsun; ana mobilyaları seçtikten sonra sıra en keyifli kısma, aksesuar seçimine geliyor. Yeşil ve somon renklerinin baskınlığı, özellikle ev tekstili ürünlerinde kendini belli ediyor. Baskılı yastıklar, pelüş, tüylü minderler, ferahlatan nevresim takımları ve iç ısıtan koltuk örtüleri, yeşil ve somon renklerin uyumu ile birleşiyor; ortaya adeta Muson Yağmur Ormanları'ndan fırlamışçasına bir görüntü çıkıyor. Yine çağdaş bir ambiyans yaratmak amacı ile aralara serpiştireceğiniz hasır Amerikan servisler, simli blok mumlar, altın renkli dekoratif tabaklar ve bitkili cam fanuslar, 2019 dekorasyonunuzda son dokunuşları gerçekleştirerek dört dörtlük bir ev dekorasyonu tasarlamanıza ön ayak oluyor. En popüler mobilya ve aksesuar markaları, modern çizgilerle bezenmiş mobilyalar ve birbirinden şık aksesuarlar burada beğeninize sunuluyor.