Geçerli Tarih Aralığı 30.03.2021 - 12.05.2021
Tümünü Temizle

Paylaşmanın En Güzel Yolu: Ramazan Paketleri

Ramazan ayı paylaşmanın, bir arada olmanın ve binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürmenin en güzel zamanı. Ramazan paketleri de tüm bu duyguları bir arada yaşatıyor. İhtiyaç sahiplerine özel olarak hazırlanan paketlerinin içerisine oldukça çeşitli gıdalar ekleniyor. Böylece hem sağlıklı hem de kolay hazırlanabilen yemekler sofraları dolduruyor.

Ramazan Paketi İçindekiler

Özel olarak hazırlanan Ramazan paketi ve çeşitleri, birçok farklı ana gıdayı bir araya getiriyor. Bu paketler, kişilerin en çok ihtiyaç duyacağı temel besinlerden oluşuyor. “Ramazan paketinde neler olur?” sorusuna verilebilecek birçok yanıt var. Çünkü Ramazan paketleri farklı adetlerle oluşturulabiliyor. 11, 12, 13, 15, 18 ve 26 gibi adetlerle, koliler paket haline getiriliyor.

Kimi paketin içerisinde pirinç, bulgur ve makarna gibi ana gıdalar bulunurken, kimisinde ek olarak puding, tatlı ve meşrubat gibi çeşitli ürünler yer alıyor. Koliler içerisinde uzun süre muhafaza edilebilecek, bozulmayacak ve her an tüketime hazır gıdalara yer veriliyor. Ayçiçek yağı, şeker, çay, zeytin, salça, kırmızı mercimek, un, makarna, bulgur ve pirinç gibi gıdalar yer alıyor. Bu gıdalar değişkenlik gösterebiliyor. Hazır çorba, bulgur ve tuz gibi gıdalar da paketler içerisine eklenebiliyor.

30 adet olarak hazırlanan Ramazan paketleri de mevcut. Bu tür paketler içerisinde ana gıdaların yanı sıra salça, süt, puding ve sucuk gibi ürünler de yer alıyor. Adet sayısı arttıkça paketlerin içerikleri de zenginleşiyor. İhtiyaç sahiplerine uygun olarak hazırlanan bu paketlerin tamamı, uzun süre tüketilebilecek gıdalarla tamamlanıyor.

Ramazan Paketi ile Lezzetli Sofralar

Ramazan erzak paketi içerisinde yer alan gıdalarla oldukça geniş alternatiflere sahip Ramazan sofraları kurabilirsiniz. Koliler içerisinde yer alan çorbalarla içinizi ısıtacak lezzetler hazırlayabilirsiniz. Pirinç, bulgur ve tereyağı ile et yemeklerinin yanına yakışır pilavlar yapabilirsiniz. Tüm bu gıda ve besinler sizi uzun süre tok tutacak ve midenizi rahatsız etmeyecektir. Hazırlanan koliler arasında yer alan besinlerle daha birçok farklı kombinasyona imza atabilirsiniz. Çorbasız hazırlayacağınız menüler bir yana, ara sıcak olarak börek ve poğaça gibi yiyeceklere sofranızda yer verebilirsiniz. Puding ve irmik gibi besinler ile yemekten sonra tüketebileceğiniz tatlılar hazırlayabilir, sevdiklerinizle bu lezzetleri paylaşabilirsiniz.

Aylık olarak hazırlanan bu paketler, koli içerisinde buluna ürün adetlerine göre size uzun süre yetecektir. Ramazan paketi fiyatları da kolilerin adetlerine göre değişkenlik göstermektedir. 30 adet gıda ürünün bulunduğu paketlerin yanı sıra, 2’li paketlerin olduğu, Ramazan’a özel tatlı kolileri de bulunmaktadır. Hediye niteliği taşıyan bu paketler de, Ramazan ayının ruhuna dokunan farklı lezzetleri içermektedir.

Sağlık Dostu Ramazan Paketleri

Ramazan paketi içeriği itibariyle temel besin gıdalarını içerdiğinden, sağlık dostu bir yapıda olduğunu söylemek mümkün. Paket içerisinde yer alan besinler arasında pirinç, salça ve makarna gibi temel gıdalar yer aldığından ve bu gıdalar sürekli tüketildiğinden dolayı vücut için zararlı bir durum söz konusu olmamaktadır. Pirinç ve bulgur gibi gıdalar vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin besinlerdir. Özellikle B vitamini açısından zengin olan pirinç bağışıklık sistemini güçlendirici rol oynar.

Bunların yanı sıra kırmızı mercimek gibi gıdalar da lif açısından zengin olduğu için uzun süre tok tutar. Ramazan ayı boyunca vücudun uzun süre tok kalması oldukça önemlidir. Öyle ki, Ramazan paketi içerisinde yer alan gıdaların protein ve mineral bakımından güçlü içeriklere sahip olmasına da dikkat edilir. Sindirimi kolaylaştıran ve vücudun bağışıklık sistemini koruyan ürün ve gıdalara paketler içerisinde yer verilmelidir. Ancak herhangi bir rahatsızlığınız varsa, paket içerisinde yer alan gıda maddelerini doktorunuza danışarak tüketmelisiniz.

2021 Ramazan Ayı Başlangıç Tarihi Nedir?

Ramazan ayı 2021 yılında 13 Nisan Salı günü başlayacak ve 12 Mayıs 2021 tarihinde sonlanacak. 1 ay süren Ramazan, bu sene ilkbahar ayında gerçekleşecek. Ramazan Bayramı ise 13-14-15 Mayıs tarihlerinde kutlanacak.

Ramazan ayının başlangıcı ile birlikte Ramazan paketleri de dağıtılmaya başlanacak. Bu anlamda ihtiyaç sahibi kişiler için hazırlanmış özel Ramazan paketlerine göz atabilir, adet olarak hangi koliyi seçeceğinize karar verdikten sonra satın alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Seçtiğiniz Ramazan paketi ile ihtiyaç sahiplerine destek olabilir, onların da Ramazan’ı lezzetli ve bereketli bir şekilde geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Hangi Ürünlerden Oluşur?

Ramazan kolisi içerisinde kişilerin uzun süre muhafaza edebileceği temel gıda ve besinler bulunur. Bu koliler içerisinde yer alan besinler, genellikle buzdolabına ihtiyaç duymayacak ve oda sıcaklığında bozulmayacak olan gıdalardır. Ramazan erzak paketi içerisinde ayçiçek yağı, pilavlık pirinç, bulgur, burgu makarna, spagetti makarna, çay, toz şeker, küp şeker, haşlanmış nohut, haşlanmış bezelye, domates salçası, biber salçası, haşlanmış fasulye, sofra tuzu, tavuk bulyon, pul biber, karabiber, irmik, kekik, nane, siyah zeytin, yeşil zeytin, içecek, meşrubat, kırmızı mercimek ve un gibi gıdalar yer alır. Bu gıdaların her biri ile farklı yemekler hazırlanabilir.

Ramazan ruhunu yansıtan lezzetleri Ramazan paketleri ile kolayca hazırlayabilirsiniz. Bazı Ramazan paketlerinde sucuk ve pastırma gibi ürünler de yer almaktadır. Bu ürünlerle yemeklerinize lezzet katabilirsiniz. Bu gıdaların yanına ek olarak hazırlayacağınız yemeklerle, çorbadan tatlı çeşitlerine kadar farklı sofralar kurabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Avantajları Nelerdir?

Ramazan kolisi ihtiyaç sahiplerine verilen destek açısından oldukça önemlidir. Paket içerisinde yer alan gıdaların her biri, ihtiyaç sahiplerinin Ramazan ayını daha iyi geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu ürünlerin yine ihtiyaç sahipleri ile buluşturulması için ayrı ayrı alınması büyük zaman kaybı olacaktır. Ürünlerin tek tek seçilmesi, paketlenmesi, bir araya getirilmesi ve ihtiyacı olan kişilere ulaştırılması belli bir emek ve zaman gerektirir. Sizi tüm bu işlemlerden uzak tutan ve işinizi kolaylaştıran Ramazan paketleri, zaten gerekli besinlerin düşünülüp, bir araya getirilmiş halidir. O nedenle hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmek adına Ramazan kolilerini tercih edebilirsiniz. Maliyet açısından ürünlerin tek tek alınması fiyatlarda farklılıklara sebep olabilir. Ramazan kolisi seçenekleri uygun fiyatlı seçenekleriyle sizlere sunulmuştur. İçerik ve adet olarak değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

Ramazan Paketi Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Ramazan erzak paketi tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Paket içerisinde konulan ürünlerin sağlık açısından bir tehlike teşkil edip etmediğine iyi bakılmalıdır. Bu nedenle ürünlerin son kullanma tarihlerinin kontrol edilmesi gerekir. Koli içerisinde yırtılmış, zarar görmüş veya paketi açılmış ürünlerin yer almadığından emin olunmalıdır. Paket içerisinde doğru markaların yer almasına ve bu markaların güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra paket içerisindeki ürünlerin adet sayılarına ve içeriklerine göre seçim yapabilirsiniz. Bazı koliler içerisinde pirinç ve bulgur gibi ana gıdalar ağırlıktayken, bazılarında tatlı ve irmik gibi yan ürünler de bulunmaktadır. Bu anlamda kolilerin içeriği ve gıda ürünü sayısı paket tercihinde önemli bir rol oynamaktadır. Bazı paketlerin içerisinde temizlik ürünleri de yer almaktadır. Tercihe ve ihtiyaca göre bu seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.