n11

Benzersiz Bir Oyun Deneyimine Hazırlanın

Nefes kesen bir performans, ışık hızında bir konsol ve çarpıcı grafikler... PS5, bildiklerimizin ötesinde
bir oyun deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Çok Daha Hızlı, Çok Daha Güçlü, Çok Daha Çarpıcı

PS5’in Üstün
Teknik Özellikleri

İşlemci: 8x Zen 2 Çekirdek 3,5 GHz
GPU: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz
Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit
Bellek Bant Genişliği: 448 GB/s
Dahili Depolama: 825 GB SSD
Optik Sürücü: 4K UHD Blu-Ray

DualSense Kablosuz
Kontrol Cihazı

Bugüne kadar tasarlanan en rahat ve sezgisel kontrol cihazını keşfedin. Gelişmiş titreşim teknolojisi ve özelleştirilebilir L2 & R2 tuşları ile gerçekçiliği artıran DualSense, uzun batarya ömrüyle kesintisiz bir oyun keyfi sunuyor.

Hareket Kontrolü
& Kablosuz Kulaklık

Konforlu tasarımlarla VR performansınızı geliştirin, üst düzey oyun kulaklığı ile deneyiminizi zenginleştirin. PS5 uyumlu donanımlarla heyecan dolu bir maceraya atılın.

PS5’i Beklerken Oyuna Devam Edin

En sevdiğiniz oyunları macera deneyimini katlayacak aksesuarlarla deneyin,
konsolda oynamanın ayrıcalığını yaşayın.

Sony PlayStation 5 ile Yepyeni Bir Oyun Deneyimi
Sony PlayStation 5, benzersiz oyun deneyimi ve üstün teknolojik özellikleri ile öne çıkmayı başarıyor. Cihazın sahip olduğu tüm teknik özellikler ve tasarım detayları, kullanıcılara daha konforlu bir oyun deneyimi sunuyor. Sony PlayStation 5 ile oynanan oyunlar, birçok farklı kategoride kullanıcıların karşısına çıkıyor. Aksiyon, macera, hız ve strateji oyunlarını en gerçekçi görüntü kalitesi ile yansıtıyor. Bu özellikleri ile oyundan alınan verim de artıyor. Birçok farklı aksesuar ile tamamlanan cihaz, kullanıcılara daha önce şahit olmadıkları bir oyun deneyimi yaşatıyor. PlayStation 5 fiyatı cihazın tüm teknik özelliklerine, tasarımına ve kullanım avantajlarına göre belirleniyor. Her bütçeye hitap eden fiyatları ile PlayStation 5 güçlü bir konsol statüsünde yerini alıyor. PS5 tasarım anlamında da kolay ve konforlu bir yapı sergiliyor. Kullanıcıların oyun sırasında herhangi bir kullanım problemi yaşamaması için tüm detaylar özel olarak düşünülmüştür. Sony PlayStation 5 ile birlikte hem teknik hem de tasarım anlamında ortaya oldukça güçlü bir cihaz çıkıyor.

Yeni Nesil Teknik Özellikleri ile Sony PS5
Sony PlayStation 5, sahip olduğu teknik özellikleri ile üstün bir yükleme hızına sahiptir. Oyunların yüklenme süresindeki bu avantaj, kullanıcılara daha keyifli bir vakit sunuyor. Yüksek kapasiteli hız oranı, oyunlarda yer alan her bir detayın daha kısa sürede yüklenmesini sağlıyor. Özellikle strateji ve macera oyunlarında yer alan ve oldukça büyük boyutlarda yer kaplayan haritalar, PlayStation 5 ile çok daha kısa sürede indirilebiliyor. PlayStation 5 özellikleri arasında öne çıkan SSD, kullanıcılar için oldukça büyük avantaj sağlıyor. Dahili depolama 825 GB SDD olarak dikkat çekiyor. Böylece kullanıcılar yeni oyun yüklemek için yer cihaz hafızasında yer açma zahmetinden kurtuluyor. PlayStation 5 sahip olduğu 8 çekirdekli işlemci sayesinde aynı anda birçok farklı işlemi yürütebiliyor. 8x Zen 2 çekirdek 3,5 GHz işlemcisi, arka planda işleyen tüm süreçleri yönetiyor. İşlemcinin bu denli güçlü bir yapı göstermesi, cihazın çözünürlüğü üzerinde de etkin bir rol oynuyor. Grafikler ve görüntüler daha net bir şekilde algılanabiliyor. 16 GB GDDR6 / 256 bit bellek seçeneği ile üstün performansını tamamlıyor. Hard disk ve bellek özellikleri ile benzersiz bir oyun deneyimi sunan cihaz, artırılabilir hafızaya da sahip. PlayStation 5 teknik özellikleri arasında yer alan bu hafıza seçeneği, 1x NVMe SSD slotu ile destekleniyor. Harici depolama desteği ile oyun sayısında da artış görülebiliyor. Cihazda yer alan oyunlar HDR TV ile destekleniyor. Bu özelliği sayesinde renk ve görüntü anlamında üstün detaylar sergiliyor. Canlı ve gerçek renkleri bir arada sunan cihaz, çözünürlüğünü sahip olduğu SSD kalitesi ile birleştiriyor. Yüksek boyutlu oyunlarda bile hızlı bir yükleme performansı gösteren cihaz, çözünürlük noktasında da iddialı yöntemler kullanıyor. Ekrandaki ışıkların tek tek simüle edildiği birçok yararlı fonksiyon, oyun içerisinde her bir detayı gerçekliğe bir adım daya yaklaştırıyor. Eğer daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, cihazınızı 4K TV’ye bağlayabilirsiniz. Geniş ve yüksek çözünürlüklü ekran kalitesi ile birlikte oyun keyfinizi TV ürünlerinde de sürdürebilirsiniz. Cihaz, 4K özellikli ekranlar için de 120 Hz çıkış desteğine sahiptir. Bu çıkış desteği ile birlikte 120 fbps’ye kadar hızlı bir görüntü akışı sunar. Takılmayan, pürüzsüz ve bir o kadar da akıcı görüntüler oyun süresinde devamlılığını korur. 4K UHD Blu-ray optik sürücü sayesinde oyun kalitesini her saniye yüksek seviyede tutar. Hassas tepkilere karşı duyarlı olan cihaz, özellikle hız oyunlarında benzersiz bir kullanım sunuyor. Araba yarışı gibi hız oyunlarında yaşanan sert tepkiler, grafiksel anlamda hareketleri eş zamanlı kullanıcıya yansıtacak. Oyuncular her hareket kabiliyetinde hızlı tepkiler ve yönlendirmeler verebilecek.

Sony PlayStation 5 Aksesuarları ile Oyun Keyfinizi Artırın
Cihaz, sahip olduğu aksesuar seçenekleri ile hem daha gerçekçi hem de bir o kadar hissedilebilir bir oyun deneyimi sunuyor. PS5 DualSense kablosuz kontrol cihazı, PlayStation 5 kolu olarak oldukça teknolojik özellikler sergiliyor. Kontrol cihazı, daha kolay tutulabilir ve kavranabilir bir yapı sergiliyor. Uzun süreli rahat bir kullanım sağlayan oyun kolu, tuşlarının kolay erişilebilir olması ile kesintisiz oyunlar vadediyor. L2 ve R2 tuşları ile kullanıcıları gerçekliğe daha da yaklaştırıyor. Aynı zamanda batarya ömrü ile uzun süreli kullanımlar sunuyor. Her anlamda kesintisiz bir oyun deneyimi yaşamanız için tasarlanmış olan cihaz, dokunsal geri bildirim ve dinamik tetik efektlerine sahiptir. Tasarım anlamında ikonik ve konforlu bir yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Üzerinde dahili bir mikrofon bulunmaktadır. Bu mikrofon kol ile entegre olarak çalışmaktadır. Tüm fonksiyonları ile uzun süreli batarya ömrüne sahip olan DualSense kablosuz kontrol cihazı, aynı anda 2 adet ile birlikte şarj olabiliyor. Üstün şarj istasyonu özelliği sayesinde 2 kişilik eşsiz bir oyun keyfi sağlıyor. Oyun sırasında daha gerçekçi bir deneyim yaşamak için kablosuz kulaklık kullanabilirsiniz. 3D ses için hassas ayarlara sahip cihaz, 2 mikrofona sahiptir. Mikrofonlar oyun sırasında diğer kullanıcılar ile sohbet etmenize olanak tanır. Kablosuz kulaklık uzun süreli bir batarya ömrüne sahip olup, USB Type-C kablosu ile şarj edilebilir. Heyecan dolu bir maceraya atılmak ve en iyi ses kalitesini yakalamak istiyorsanız, hareket kontrollü kablosuz kulaklık seçeneklerinden birini temin edebilirsiniz. Tamamlayıcı aksesuarları arasında medya kumandası da yer almaktadır. Bu kumanda ile cihaz üzerindeki tüm akış süreçlerini kolayca yönetebilirsiniz. Kumandanın yanı sıra, HD kamera ile oyun videoları ve yayınları yapabilirsiniz. Sony PlayStation 5 ile her oyunda yenilikçi özellikleri keşfedecek, her kullanımda cihazın en benzersiz fonksiyonlarına şahit olacaksınız.

PS5 Ne Zaman Çıkacak?

Sony PlayStation 5 birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. 11 Haziran 2020’de düzenlenen The Future of Gaming etkinliği ile PS5 tasarımı kullanıcıları ile buluşmuştu. PS5 çıkış tarihi hakkında net bir bilgi vermek mümkün olmasa da yakın zamanda oyunseverler ile bu bilginin paylaşılması bekleniyor.

PS5 Ne Kadar?

Sony PlayStation 5, sahip olduğu birçok farklı teknik özelliği, üstün tasarımı ve işlem fonksiyonları ile belli bir fiyat bareminde kullanıcılar ile buluşacak. Cihaz üzerinde kullanılan teknolojiler ve etkin oyun deneyimi imkanı, fiyat üzerinde belirleyici bir rol oynayacaktır.

PlayStation 5’te Ne Tür Oyunlar Oynanabilir?

Maceradan aksiyona, stratejiden hız oyunlarına kadar birçok farklı kategoride oyun deneyimi yaşayacağınız Sony PlayStation 5, adından sıkça söz ettiren popüler oyunlara da ev sahipliği yapıyor.

Güvenlik Kodu

Kuponu yüklemek için lütfen güvenlik kodunu doğrulayın.

Güvenlik Kodu - Aşağıdaki resimde yer alan kodu giriniz.

Resmi Yenile