n11
Dostunla Tanış
Detaylı Bilgi Al

Nasıl Sahiplenebilirim?

 • Yeni Patili Dostunu Seç

  Fotoğrafların üzerine tıklayarak sahiplenmeyi
  bekleyen köpekler hakkında detaylı bilgi bulabilirsin.
 • Başvuru Formunu Doldur

  Formu ilettikten sonra kontrol ve onay için biraz beklemelisin.
 • Dostunla Tanışmaya Git

  Onay gelir gelmez yeni arkadaşını alıp evinize götürebilirsin.

Patili Dostlarımızla Tanış

Barınaklarla yaptığımız iş birliği ile can dostlarımız yuvalarına kavuşuyor.
Sahiplenen ailelere destek olmak için Kito Mamaları ve Zurich Sigorta ile birlikte çalışıyoruz.

Sahiplenilen Dostlarımız

Merak Ettiğin Sorular ve Cevapları

Sahiplendirme Projesi nedir?

“Satın alma sahiplen” ilkesi ile yola çıktığımız bu projede n11 olarak, yuva arayan patili dostlarımızla yeni arkadaşına evini açmak isteyen kişileri buluşmasına aracılık ediyoruz. Sahiplendirme süreci, münhasıran Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Göktürk Hayvan Sevenler Derneği Barınma Alanı tarafından yürütülecek olup n11 olarak bu konuda yalnızca aracı olduğumuzu belirtmek isteriz. Oluşturduğumuz bu alanda dostlarımızla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir, istenen kriterleri sağladığında onlara ömürlük bir yuva sunabilirsin. İlerleyen zamanlarda başka barınaklarla da çalışmayı hedefliyoruz.

İstanbul dışına sahiplendirme yapılıyor mu?

Barınak İstanbul’da bulunduğu için barınak yetkilileri önceliği bu şehirde yaşayan kişilere veriyor. Ancak şehir dışından barınağa gelebilen hayvan dostlarına da sahiplendirme yapılabiliyor.

Sahiplendirme süreci nasıl ilerliyor?

Sahiplenmek istediğin evcil hayvana ait formu eksiksiz doldurarak işlemleri başlatabilirsin. Bu form üzerinden barınak yetkilileri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında görevliler seninle iletişime geçecekler. Seçilen aileler gelip sahiplendikleri dostlarını barınaktan sözleşme karşılığında teslim alabilecekler.

Herhangi bir ücret ödeniyor mu?

Hayır, sahiplendirme tamamen ücretsizdir. Hiçbir aşamada kişi ya da kurumlara ücret ödemesi yapılmıyor.

Barınak sözleşmesi nedir?

Sahiplenilen hayvanın durumunu takip edebilmek ve aileye resmi olarak verildiğini kanıtlamak için, barınak ile aile arasında imzalanan bir dokümandır. Bu sözleşme ile sahiplenme yapan aile, hayvanın takibinin yapılacağını ve belirli aralıklarla aileyle iletişime geçileceğini kabul etmiş olur.

Aileler neye göre değerlendiriliyor?

Formun eksiksiz doldurulması ilk kriter. Yuva arayan dostlarımıza dair önemli şartlar, detaylı bilgilerinde görülebiliyor. Burada yazan şartlara ve formdaki bilgilere göre aile adayları Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Göktürk Hayvan Sevenler Derneği Barınma Alanı tarafından değerlendirilmeye alınıyor.

Adaptasyon süreci nasıl oluyor?

Patili dostunu sahiplendikten sonra, eğer ihtiyaç duyuluyorsa, ailelere adaptasyon eğitimi ücretsiz olarak barınak gönüllüleri tarafından veriliyor. İhtiyaç olmasa bile istersen bu sürece dahil olabilirsin.

Olumsuz bir durumda aileden neler bekleniyor?

Sahiplendikten sonraki süreçte olumsuz bir durumla karşılaşılırsa, sahiplenen aileden köpeği direkt barınağa geri getirmesi ve teslim aldığı kişilere bırakması isteniyor. Aile, köpeği başka bir yere veremez veya sahiplendirme yapamaz.

Zurich Sigorta'dan 1 Senelik Pet Sigortası nedir?

Zurich Sigorta ve n11.com’un ortak çalışması ile, pet11 üzerinden sahiplenilen tüm can dostlarımıza 1 sene boyunca Pet11 Evcil Hayvan Sigortası hediye ediliyor. Bu sayede yeni dostun, kapsamlı bir evcil hayvan sağlık sigortasından yararlanabiliyor.

Kito indiriminden nasıl yararlanabilirim?

Sahiplenen kişinin hesabına, 1 yıl boyunca her ay, Kito köpek mamalarında geçerli %30 indirim kuponu yüklenecektir. Bu kuponu kullanarak mama alışverişinizde indirimden yararlanabilirsiniz.