Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Güneş Kremleri

için 2.234 sonuç bulundu.

Güneş Kremleri

Artık günümüzün değişken mevsim şartlarını da dikkate aldığımızda dört mevsim güneşin zararlı olduğu bilinen bir gerçektir. Maalesef gün geçtikçe bu zararlı etki kendisini daha da fazla göstermektedir. Özellikle dış ortamda çalışma zorunluluğu olan kişiler mutlaka güneş ışınlarından zarar görmemesi açısından önlem alma konusunda daha fazla dikkatli davranmalıdırlar. Aksi takdirde geri dönülemez sonuçlar elde edilmektedir ve bu da cildinize iyi bakmadığınız her an onu kötü etkilere maruz bırakırsınız demektir. Son yıllarda insanlığı güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyan ozon tabakasının bazı maddelerle tahrip edilmesi sonucunda güneşin zararlı ışınları sizlere kolaylıkla ulaşabilmektedir. İşte bu ürünler size belirtilen olumsuz etkilere karşı başarılı bir şekilde koruma sağlamaktadır. Ancak her ürün gibi bunların da belirli standartları ve kalitesi bulunmaktadır. Güneş ışınlarının zararlı etkileri özellikle yaşamınızın ilk 20 yılında cildinize işler. Ultraviyole radyasyonunun deriniz üzerindeki olumsuz etkilerinden korunmanız bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Çünkü ilk 20 yıl sizin sonraki yaşantınızın temellerinin atıldığı bir süreçtir. Derinize güneş ışınlarının fazlaca değmesine izin verdiğinizde ise radyasyon ile temasının sonuçlarını ileriki yaşantınızda olumsuz etkisiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Güneş kremi de bu anlamda bu bariyerin vücudunuzu korumanıza yardımcı olan savaşçılar gibidir. Bariyer gençlik yıllarınızda ne kadar kuvvetli olursa ilerleyen yaşlarda da cilt hastalıklarına yakalanma oranınız o kadar düşük olur. Cildinize en uygun güneş kremleri ile bu sayede korunarak sonradan oluşabilecek cilt problemlerinin de önüne geçebilirsiniz. Bu noktada Solante güneş kremleri sayfamıza bakmanızı öneririz.

Cildinizin Koruyucusu Güneş Kremleri

Cildinizin Koruyucusu Güneş Kremleri

Tercih edeceğiniz güneş kremlerinin koruyucu faktörleri gibi belirli özelliklerine bakmanız sizin faydanıza olacaktır. Sadece bununla kalmayıp, cilt tipinize uygun bir güneş kremi tercihinde bulunarak güneşin etkilerinden maksimum seviyede korunabilirsiniz. Bunun için öncelikle cilt tipinizin özelliklerini tanımanız daha doğru olacaktır. Cilt tipiniz genelde kuru, yağlı ve karma cilt olarak üç grupta toplanır. Kuru ciltler için güneş kremi nemsiz ciltlere özel koruma sağlayan yüksek faktörlü olarak tercihi edilmelidir. Bunun yanı sıra tüm cilt tipleri için kullanılması uygun olan, herhangi bir risk arz etmeyen ve uzmanlar tarafından da önerilen doğal güneş kremi çeşitleri de bulunmaktadır. Yağlı ciltler için güneş kremi tercihiniz, yağlanmaya çözüm üreten nitelikte bir güneş kremi tercihi olmalıdır. Çünkü genellikle yağlı ciltler akneye de elverişli ciltler olduğu için dermatoloğunuzun da önerileri doğrultusunda akne karşıtı iyileştirici etkisi olan bir güneş kremi fondötenli yapısıyla sizin için iyi bir seçim olabilir. Karma cilt tipleri için ise daha çok akışkan yapıya sahip bir tercihte bulunmanız halinde çok daha etkili bir sonuca ulaşabilirsiniz. Parfümlü ve parfümsüz olarak da özellikleri olan güneş kremi seçenekleri fazlaca vardır. İsteğinize ve dermatoloğunuzun önerilerine göre size en uygun güneş kremi sizin için en doğru tercih olacaktır ve bu ise sizi en etkili sonuç doğrultusunda maksimum verimlilikte doyuma ulaştıracaktır. Bu sayede en doğru kararı vererek, size en uygun güneş kremine sahip olabilirsiniz.

Cildinize En Uygun Güneş Kremlerinin Koruyucu Faktörleri

Cildinize En Uygun Güneş Kremlerinin Koruyucu Faktörleri

Hayatınızdaki en önemli şey cildinizin sağlığı olmalıdır. Çünkü cildiniz tüm kötü etkilerin iç organlarınıza ulaşmasını sağlayan bir kalkan gibidir. Cildinizi korumanın yolu da cildinizin tipine ve hassasiyet özelliklerine en uygun güneş kremini bulmaktan geçer. Zararlı tüm olumsuz etkilerin cildinize ulaşmasını engelleyen güneş kremleri, güneşin olduğu her yerde varlığını sürdürmelidir. Yani güneşin olduğu her yerde güneş kremi de olmalıdır. Bu bilinen fakat yazılı olmayan kurallar arasında yerini alır. Öyleyse siz de bu yazılı olmayan kurala uyarak cildinizi ultraviyole radyasyon ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Bilindiği üzere güneş kremleri cilt tiplerine göre farklı derecelere ayrılmaktadır. Çünkü hiçbir şey ultraviyole radyasyon ışınlarının yüzde yüzünü engelleyemez. Bu da her cilt tipini farklı şekillerde etkiler. Kısacası %50 üzerinde bir derecede güneş kremi aldıysanız boşuna para ödüyorsunuz demektir. Onun yerine cilt özelliklerinizi de göz önünde bulundurarak, yani bilinçli bir tüketici olarak güneş kremi fiyatları arasında en doğru kararı verebilirsiniz. Çünkü bu fiyatların değişkenlik göstermesinin asıl nedeni cildinizin hassasiyetlerini gözetmesi değil kaç faktör olduğudur. Güneş kremleri güneşin kızartıcı etkilerinden korunmak için hayatınızın bir parçası olarak her zaman çantanızın bir köşesinde bulunması gereken en önemli kurtarıcı ürünlerden bir tanesidir. Cildinizin renk değiştirmemesini ve cilt sağlığınızın korunmasını istiyorsanız mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Çantanızdan eksik etmemeniz gereken başlıca ürünlerden olan güneş kreminin ise her iki saatte bir sürülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir faydasını görmezsiniz. Bu sayede güneşten gelen ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden korunursunuz. Güneş ışınları öğlen vakti dik açı ile gelir ve bu da ultraviyole ışınlarının etkilerini en zararlı gösterdiği saatlerdendir. Bu yüzden güneş kremleri özellikle bu saatlerde olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Fakat bu demek değildir ki bu ürünleri günün diğer bölümlerinde kullanmamalıyız. Ayrıca Bioderma güneş kremleri kategorimize bakmanızı öneririz.

En İyi Güneş Kremi Cildinize En Uygun Güneş Kremidir

En İyi Güneş Kremi Cildinize En Uygun Güneş Kremidir

İyi bir güneş kremi cilde faydaları bakımından olduğu kadar ihtiyaçlarınıza yönelik de olmalıdır. Yani bir ürün sizi ekonomiklik bakımından tatmin etmiyor ve değişken fiyatları konusunda pek de karar veremiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken nokta cilt hassasiyetleriniz olmalıdır. Bunları da içerisindeki belirli özelliklere bakılarak yapmaktadır. Örneğin cildiniz güneşe çıktığında aşırı tahriş oluyor ve kızarıyorsa düşük faktörlü güneş kremlerinin size pek bir faydası dokunmayacaktır. Kullanacağınız üründen alacağınız fayda en yüksek seviyede olsun istiyorsanız öncelikle bir dermatolog tarafından muayene olmanız gerekmektedir. Bu uzman taraması sonucunda cilt tipinizi tanıyacak, onun belli hassasiyetlerine yönelik en iyi güneş kremi seti tercihinde bulunacaksınız demektir. Bir örnek daha vermek gerekirse, yağlı ciltler için güneş kremi akne oluşumuna karşı bakım konusunda su bazlı güneş kremi tercihi oldukça önemlidir. Güneş kreminin su bazlı olma özelliğini taşıması ve matlaştırıcı etkiye sahip olması yağlı bir cilde sahip bir kullanıcının bir güneş kreminden beklentisini tam olarak karşılamaktadır. Eğer cilt dostu bir ürün tercih ediyorsanız yani dermokozmetik bir ürün arıyorsanız doğal güneş koruyucu krem özelliğinde bir ürün tercihinde bulunabilirsiniz. Bunu yanı sıra birçok farklı ihtiyaca yönelik güneş kremi çeşitleri bulunmaktadır. Eğer kapatıcı kalkan niteliğinde bir güneş kremi tercihinde bulunmak istiyorum diyorsanız, güneş kremi markaları arasından tercihinize göre seçim yaparak size en uygun ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.

Cilt Dostu Güneş Kremi

Cilt Dostu Güneş Kremi

Hayatınızı güzelleştirecek güneş koruyucuları her yaşta kullanılabilmektedir. Uzmanların da önerileri doğrultusunda sağlığınızın korunması güneş koruyucu kremleri ile gerçekleşmektedir. Aslında ne kadar D vitamini yönünden zengin olsa da her şeyin fazlası zarar getirir. Bu yüzden vücudunuzun gerektirdiği vitamini almanız ve fazlasından korunmanız güneş koruyucu kremleri ile gerçekleşmektedir. Vücudunuz ise günlük olarak D vitamini doyumuna sadece 15 – 20 dakikalık süreç içinde tamamlar. Azı karar çoğu zarar olan güneş ışınlarının zararlı etkilerinden arındırılmış olması sizin ve aileniz için en doğru karardır. Ve bu güneş koruyucu kremleri ile gerçekleşmektedir. Güneş Kremi markaları arasından en doğru tercihi yaparak radyasyonun etkilerini en aza indirebilirsiniz. Uzmanlar tarafından dört mevsim kullanılması önerilen güneş kremlerinin koruyucu etkisi sayesinde cildiniz emin ellerde olacaktır. Sadece yaz mevsimlerinde değil dört mevsim kullanılması önerilen güneş kremleri sayesinde, güneşin neden olduğu lekelenmeler ve kırışıklıkların önüne geçin. Mutlaka çantanızda size uygun bir marka güneş koruyucu krem bulundurmalısınız. Bu sayede her zaman sağlıklı bir şekilde günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Her cildin ayrı bir özeni hak ettiğini düşünüyoruz. Sadece yetişkinler için değil, her yaştaki bireyler için kullanılması özellikle önerilen güneş kremlerinin sayesinde ileriki süreçlerde de ortaya çıkacak cilt hastalıklarının önüne geçebilirsiniz. Ancak cilt tipinize en uygun ürünü seçerek istediğiniz sağlıklı sonuca ulaşabilirsiniz. Güneş kremi ile önlemini alarak görünmeyen zararlı ışınlardan korunabilirsiniz. Güneş kremi aslında sadece güneşin görünen yüzünde değil de görünmeyen kısmında da mutlaka kullanmanız gereken bir ürün niteliği taşımaktadır. Çünkü bizim göremediğimiz güneşin bıraktığı Ultraviyole radyasyonunun zararları her renk havada mevcuttur. Ve Ultraviyole ışınları fark edilemez olduğu için güneş kremleri yardımı ile zararlı etkilerinden korunabilirsiniz. Aslında bir diğer özelliği de hem görülemez hem de birikebilme özelliğine sahip olmasıdır. İşte bu yüzden dört mevsim ve gece gündüz ayırt etmeksizin, güneşten koruyucu kreminizi çantanızdan eksik etmemelisiniz. Zaman ve mekan gözetmeksizin koruma kalkanınız her zaman sizi korumaya hazır bulunmalıdır. Evin içerisinde olsanız dahi pencereden sızan ışınlarının zararları bile saymakla bitmez. Maalesef ki ozon tabakasını fazlaca yorduğumuz için bizi koruyan bir kanadımız eksik. İşte bu eksikliği size en uygun güneş kremi yardımı ile doldurabilirsiniz. Güneş kreminin sonradan yaratacağı tahribatı düzeltmeye yönelik vakit kaybederek sağlığınızdan olacağınızı da göz önünde bulundurarak hareket ettiğinizde, öncesinde önleminizi almanız sizce de mantıklı değil mi?

Hayatınızı Kolaylaştıracak Güneş Kremi ile İlgili Tavsiyeler

Hayatınızı Kolaylaştıracak Güneş Kremi ile İlgili Tavsiyeler

İnsanlığın ve dünyadaki tüm canlıların yaşam kaynağı olan güneş, ışık verirken hayat kaynağı sağlamasının yanı sıra ozon tabakasının tahribi sonucunda zararlı ışınlarını da dünyaya ulaştırmaktadır. Toplamda güneşin bıraktığı zararlı etkilerin yüzdelik dilimi %6,3 lük bir kısmı kapsamaktadır. Bu oran ne kadar düşük gözükse de vücudunuzun sağlık dengesini bozmaya yetebilmektedir. Cildiniz bu basit oranı bile kaldıramayacak kadar hassas olduğu için bazı durumlarda istenmeyen olumsuz yan etkilere maruz kalabilmektedir. Bu bakımdan güneş kremleri ultraviyole ışınlarının yaydığı radyasyonun etkilerini en aza indirmeye programlanmış olarak her zaman sizi bu olumsuz etkilerden korur. Vücudunuzun dengesini bozmakla kalmayıp aynı zamanda sağlığınızı da olumsuz etkileyen güneş ışınlarının yaydığı zararlı etkilerin en aza indirilmesi bu ürünlerin düzenli kullanımıyla amaçlanmıştır. Cildinizi doğru bir güneş kremiyle korumak için cilt tipinizi bilmeniz, cilt sağlığınız açısından da faydalı olacaktır. Bu yüzden cildinizdeki bölümlere ayrılmış olan tabakaların bilinmesi ve yerine getirdikleri görevlerin idrak edilmesi gerekmektedir. Derimiz; Epidermis, Dermis, deri altı dokusu olarak üç tabakadan oluşmaktadır. Epidermis derinizin görünen kısmıdır. Dermis derinizin çekildiği zaman hissedilen kalın kısmıdır. Deri altı dokusu ise derinizin görünmeyen yağlı kısmıdır. Derinizin tabakaları da kendi içinde bölümlere ayrılmaktadır. Bu yüzden deri karmaşık bir yapıya sahiptir. Deriniz bu kadar karmaşık bir yapıya sahip olmasında rağmen dahi dış faktörlerin de etkisiyle fazlasıyla zararlı pek çok çevresel faktöre maruz kalmaktadır. Bu da cildiniz için kalkan görevi gören güneş kremi çeşitleri arasında en uygun olanını tercih etmenizi gerektirmektedir. Bu yüzden aslında güneş kremlerinin sizin en iyi dostunuz olduğunu anlayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere deriniz tüm vücudunuzun sarılması ve korunması sebebiyle iç organlarınızın koruma kalkanıdır. Buradan da anlaşılacağı üzere, güneş kremleri sadece deriniz ile kalmayıp deri altınızda kalan organlarınızı da korumaktadır. Yani bu kremler kalkanın da kalkanıdır. Sonuç olarak ileri yaşlarda ortaya çıkacak olası olumsuz etkilerden derinizin korunması açısından, uzmanlar tarafından mutlaka kullanılması gereken bir cilt bakım ürünü olarak tavsiye edilmektedir. Ek olarak La Roche Posay güneş kremleri sayfamızı incelemenizi mutlaka öneririz.

Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Güneş kremleriyle cildinizin gözle görünmeyen düşmanlarıyla savaş için mutabakat yaparak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Güneş kremleri bu anlamda cildinizin en iyi dostudur. Cildinizin gözle görünmeyen zararlı etkilerden en önemli koruyucusu olan güneş kremleri sizi korurken hayatınızı daha kaliteli ve sağlıklı geçirmenizi sağlar. Cildiniz çevresel pek çok faktöre duyarlı ve hassas bir tipte olabilir. Tam tersi olarak kalın bir tabakası olup aslında pek de güneş ışınlarında etkilenmiyor gibi görünebilir. Ancak bu yanıltıcı bir şeydir. Çünkü cildiniz tıpkı bir soğan gibi katman katmandır. Bu katmanlar güneşe ilk maruz kalınan anda bir zarar görmemiş dahi olsa sonraki yıllarda olumsuz yan etkileri sizi pek çok hastalığa davetiye çıkaracak kadar etkileyebilir. Güneş kremleri işte tam olarak bu noktada sizin cildinize önem verdiğiniz kadar önem vermektedir.

Güneş Kremi Ne Zaman Sürülür?

Zararlı etkilere karşı uzun süreli ve etkili bir koruma sağlamak istiyorsanız muhakkak güneş kremlerine başvurmanız gereklidir. Çünkü güneş kremleri, cilt tipinize en uygun şekilde seçildiği takdirde sizlere oldukça önemli fayda sağlayacaktır. Özellikle dışarıya çıkmadan önce cilt tipinize en uygun güneş kremini kullanmak sizler için oldukça faydalı olacaktır.

Güneş Kremi Kaç Yıl Kullanılır?

Cildinizin dostu güneş kremleri sayesinde güneşin zararlı radyasyonunu geri püskürterek, kanserojen etkinin önüne geçebilirsiniz. Güneş kremi kullanma süresi her ürüne göre değişiklik göstermektedir. Ürünü edinirken kullanacağınız süreyi ve kullanma miktarınızı da gözeterek kullanım sıklığınıza göre buna karar verebilirsiniz. Dermatologlara göre son kullanma tarihi geçmiş güneş kremleri kullanmanız cildinize çok zararlı bir etkiye neden olacaktır. Siz güneş ışınlarının ultraviyole radyasyon etkilerinden korunmak isterken daha fazla zararlı etkiye sebebiyet verebilirsiniz. Bu da geri dönülmez sonuçlar sebebiyet verebilir.

Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

Güneş kremlerinin üzerinde yer alan dereceler, cilt tipinize en uygun güneş kremini de seçmenize yardımcı olur. Sun Protection Factor (SPF) ülkemizde bilinen adıyla güneşten koruma faktörü, bir cildin ultraviyole radyasyon ışınlarının etkisinden ne derecede korunduğunu göstermektedir. Ultraviyole radyasyon ışınlarından ne kadar iyi korunduğunuzun göstergesi olan bu numaralar SPF 15, SPF 30, SPF 50 ve SPF 100 olarak derecelendirilmesi yapılır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Nivea (50)
Solante (18)
Sebamed (89)
Bioderma (301)
Avene (206)
Garnier (29)
Dermoskin (84)
Vichy (96)
Heliocare (86)
Dermaderm (79)
Caudalie (45)
Alldermo (39)
Babe (34)
Incia (33)
Nuxe (32)
Jurnee (27)
Herbaderm (23)
Escabel (22)
Ostwint (22)
Mineaderm (19)
Neutracy (19)
Sun Brown (19)
Cosmed (18)
Ducray (18)
Vivatinell (17)
Agarta (15)
Avon (15)
Uriage (15)
Bionnex (14)
Capicade (14)
Svr (13)
LR (12)
Uber (12)
Sheida (11)
Clarins (10)
Roc (10)
Bionike (9)
Ecowell (9)
Essayer (9)
Gam (9)
Hamilton (9)
Mişa Sun (9)
Beach Day (8)
Farmasi (8)
Sensilis (8)
Dermabien (7)
Enjoy (7)
Ersağ (7)
Homm (7)
Alpha (6)
Bebak (6)
Bioder (6)
Darphin (6)
Daylong (6)
Lacinia (6)
Zigavus (6)
Bioterra (5)
Elose (5)
Lierac (5)
Okiro (5)
Radix (5)
Badger (4)
Biosarda (4)
Dermaplus (4)
Equilibra (4)
Gısele (4)
Love (4)
Soltis (4)
Bee'o (3)
Bio Asia (3)
Bio Wave (3)
Clinique (3)
Dr. Wipe (3)
Exeless (3)
Farmona (3)
Flamori (3)
Forever (3)
Glauben (3)
Haccer (3)
Huncalife (3)
Ixora (3)
La Plage (3)
Lancaster (3)
Lebelage (3)
Lubex (3)
Oriflame (3)
Schon (3)
Sisley (3)
Solait (3)
Sun Ozon (3)
W-Lab (3)
Aqua (2)
Armilda (2)
Avesin (2)
Benri (2)
Dear Body (2)
Delice (2)
Gİ!NO (2)
L'actone (2)
Lokman (2)
Neostrata (2)
Ombra (2)
Pharmasol (2)
Procsin (2)
Q&R (2)
Sirenol (2)
Solaris (2)
Sun Beach (2)
Sunozon (2)
Thalia (2)
Trukid (2)
Alizade (1)
Aloha (1)
Alphanova (1)
Bio (1)
Biopoint (1)
Biorichi (1)
Burock (1)
Celenes (1)
Chicco (1)
Clinians (1)
Collistar (1)
Cosrx (1)
Dagan (1)
Derimed (1)
Dermapol (1)
Dermo3 (1)
Dermokil (1)
Elder (1)
Elravie (1)
Esomed (1)
Evol (1)
Evolvy (1)
Farmstay (1)
Garlex (1)
Glamour (1)
Gutto (1)
Hawaiian (1)
Histomer (1)
Innova (1)
Juvena (1)
Kanebo (1)
Kozmetra (1)
Lanaturel (1)
Le Charme (1)
Levana (1)
Licape (1)
Loft (1)
Lovag (1)
Luis Bien (1)
Luxury (1)
Max Ozone (1)
Mccm (1)
Mcg (1)
Melexder (1)
Mels (1)
Mena Care (1)
Mikrotem (1)
Nasfarma (1)
Nuannce (1)
Nwork (1)
Piz Buin (1)
Q Life (1)
Radika (1)
Radins (1)
Rivina (1)
Roselive (1)
Rosense (1)
Roushun (1)
Sinoz (1)
Softto (1)
Syorell (1)
Sürmix (1)
Therasilk (1)
Think (1)
Voop (1)
Wellbeing (1)
Ziaja (1)
İsemlife (1)
(5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Faktör

(1369)
(421)
(169)
(47)
(23)
(21)
(19)
(11)
(10)
(8)
(7)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(863)
(312)
(262)
(186)
(183)
(132)
(77)
(21)
(19)
(19)
(16)
(15)
(14)
(12)
(10)
(9)
(9)
(7)
(6)
(6)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Cilt Tipi

Tüm Ciltler (813)
Hassas (431)
Yağlı (89)
Kuru (47)
Karma (42)
Normal (30)
Lekeli (9)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(296)
ve üzeri (391)
ve üzeri (406)
ve üzeri (412)
ve üzeri (424)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL