TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Bilim Kurgu & Fantastik

için 5 sonuç bulundu.

Bilim Kurgu & Fantastik

Türkiye’de bilim kurgu sineması ve fantastik sinema gelişmekte olan bir film janrı. Eski yıllarda genelde uyarlama ve komedi dalında yerli bilim kurgu filmleri ve fantastik filmlere rastlanırken günümüzde orijinal yapımlara rastlamanız mümkün.

Bilim Kurgu Filmi ve Fantastik Film Arasındaki Fark

Bilim Kurgu Filmi ve Fantastik Film Arasındaki Fark

Bilim kurgu filmi bilimsel öğeleri kullanan, akla yatkın olan ama gerçek olma derdi gütmeyen filmlerdir. Bilim kurgu filmlerinde yanlış giden zaman yolculukları, solucan delikleri ve zaman kaymaları, dünyayı ele geçirmeye çalışan uzaylılar veya robotlar, bilimsel hırsların sonucunda zombiye dönüşen insanlar, nükleer savaş sonrası dünyanın kıyameti yaşaması ve kalan insanların sıfırdan hayatta kalma mücadelesi gibi temalara sıkça rastlanır. Fantastik filmler ise daha çok hayal gücüne dayanır; cadılar, büyücüler, cinler, periler ve daha birçok akıl dışı yaratıkla birlikte girişilen maceralar anlatılır. Yabancı bilim kurgu filmleri ve fantastik filmler arasında oldukça yüksek bütçeli bilim kurgulara rastlanır. Yerli bilim kurgu filmleri daha düşük bütçelidir ve özellikle eski yapım olanları uyarlama senaryolarla komedi unsurlarını karıştırmayı tercih eder.

Bilim Kurgu: Yeşilcam Klasikleri

Bilim Kurgu: Yeşilcam Klasikleri

Yerli bilim kurgu filmleri ve fantastik filmlerin zirvesi Yeşilçam’ın 60-80’li yıllar arasındaki dönemi sayılabilir. Bu filmlerin arasında, yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı, başrollerinde Kemal Sunal ve Fatma Girik’in oynadığı Japon İşi (1987) komedi filmi olsa da en ciddi, kaliteli ve orijianl yapımlardan biri olarak Türkiye sinema tarihine geçmiştir. Fatma Girik filmde robot rolündedir. Cüneyt Arkın’ın klasikleşen filmi Dünyayı Kurtaran Adam (1982) ses getiren filmlerdendir. Sadri Alışık’ın başrolünde oynadığı Turist Ömer Uzay Yolunda (1973) Uzay Yolu’nun, Badi (1983) ise E.T.’nin Türkiye uyarlamasıdır. Orijinal ve yılına göre cesur yapımlardan biri olan Uçan Daireler İstanbul’da (1955) bir grup uzaylı kadının İstanbul’da damızlık erkek aramasını anlatır. Yılmayan Şeytan (1973), Kilink Uçan Adama Karşı (1967), Çılgın Kız ve Üç Süper Adam (1973), Sevimli Frankenştayn (1975), Astronot Fehmi (1978), Baytekin: Fezada Çarpışanlar (1967), Gökler Kraliçesi (1970) bu daldaki diğer filmlerden.

Modern Yerli Bilim Kurgu Filmleri ve Fantastik Film Önerileri

Modern Yerli Bilim Kurgu Filmleri ve Fantastik Film Önerileri

Yerli bilim kurgu filmleri ve fantastik filmler 80’li yıllardan sonra hız kesmiş gibi görünse de dikkat çeken yapımlar elbette çıkıyor. Bu dalda yeni film önerilerinin başında Cem Yılmaz’ın, yazıp oynadığı, komedi ağırlıklı G.O.R.A ve onun devam filmi A.R.O.G sayılabilir. İki film de senaryo ve görüntü açısından yabancı örneklerine yakın. G.O.R.A “Uzaylı da olsa insan insandır” repliğiyle akılda kalmıştır. G.O.R.A.’nın tersten okunuşu olan A.R.O.G.’da ise bu sefer fütüristik uzay manzaraları değil Yontma Taş Devri’nden maceralar yer alır. Semih Kaplanoğlu’nun yazıp yönettiği 2017 yapımı siyah beyaz Buğday filmi Türkiye sinemasındaki ilk postapokaliptik film sayılabilir. Nekrüt, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu ve Uzay Kuvvetleri 2911 diğer yeni filmlerden. Diğer tüm yerli filmlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL